באיזו שפה בונים אתר רציני? למשל כמו YNET, NANA - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזו שפה בונים אתר רציני? למשל כמו YNET, NANA

aerosmith

Recommended Posts

אל תבין לא נכון, העובדה ש-PHP היא חינמית ו-ASP (של מייקרוסופט) עולה כסף - לא אומרת שום דבר על הרמה.

PHP זו שפה טובה יותר מ-ASP בסדרי גודל ממש.

עם כל הכבוד ל-ASP, זה כמו להשוות מזדה 3 מול פרארי.

ב-ASP.NET צמצמו פערים מול PHP בגירסה 4, אבל מאז PHP יצא בגירסה 5....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

PHP יותר נוחה מASP??

עם כל הכבוד, ויש לי הרבה כבוד לPHP ולכל הכוח התכנותי שלה, מבחינת נוחות היא לא משתווה לASP.

נוחות היא לא לכתוב דברים בסיסים... כן ASP.net כנראה יותר קריא למי שבא ללמוד אותה ללא רקע - אם לזה אתה מתכוון.

נוחות היא שאתה בא לפתח משהו ומגלה שעשו בשבילך 90% מהעבודה במאות ספריות ומערכות מוכנות' שזמינות ל-PHP.

אני חושב שהיתרון של PHP הוא בספריות שלה ובכך שמערכות שנכתבו עבורה נותת להיות יותר זמינות תחת רשיון GPL - מעצם טבעה הפתוח של השפה ומשתמשיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הניסיון של כבודו בשתי השפות הנ"ל ?

כ5 שנים מתכנת ASP ושנה נסיון של תחזוק אתרי PHP (לא מ0).

נוחות היא לא לכתוב דברים בסיסים... כן ASP.net כנראה יותר קריא למי שבא ללמוד אותה ללא רקע - אם לזה אתה מתכוון.

נוחות היא שאתה בא לפתח משהו ומגלה שעשו בשבילך 90% מהעבודה במאות ספריות ומערכות מוכנות' שזמינות ל-PHP.

אני חושב שהיתרון של PHP הוא בספריות שלה ובכך שמערכות שנכתבו עבורה נותת להיות יותר זמינות תחת רשיון GPL - מעצם טבעה הפתוח של השפה ומשתמשיה.

נוחות היא גם לכתוב דברים בסיסיים. כמה נוח לך לתכנת.

נכון, לASP יש הרבה חסרונות (מחסור בURLDecode, למשל :P) אבל אם יש לך בשפה אחת 10 פונקציות לסידור מערך, כנראה משהו לא בסדר. נכון, יש בPHP עשות ספריות ומחלקות ומה לא, אבל מתכנת שעכשיו מתחיל ללמוד שפה פשוט לא ימצא את עצמו. בד"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה, אני רואה פה אנשים עוזרים לי , כל הכבוד לכם אשמח אם תמשיכו לעזור ככה.

ראיתי שמישהו רשם מה אני מגדיר כאתר "טוב"

אני אגדיר את זה כ-מה אני רוצה שיהיה באתר שלי , ואם תוכלו להגיד לי איזו שפה אני צריך ללמוד בשביל זה אשמח.

אז ככה:

1. דבר חשוב זה שרזולוציות שונות של המסך לא יהרסו את עיצוב האתר..

2. למשל אני עושה באתר, בעמוד הראשי - "חדשות על בלה בלה בלה..." ואני רוצה לעדכן את זה בצורה אחרת ממה שאני עושה עכשיו ב HTML, אני נכנס לעמוד הראשי ועורך את ה HTML שלו, וזה דבר מסורבל ביותר, יכולים להשתנות דברים בדרך וכו'...

3. אני רוצה סדר, סדר! שאני אוכל לערוך מקומות כמו זה של החדשות, שאני לא אצטרך לעוך איך שאני עורך עכשיו...

4. דוגמאות של אתרים והסברים:

א. עיצוב פשוט ויפה, מסגרות יפות כאלה, וזה לא לוקח את כל המסך..

http://library.timelesstruths.org/music/Yes_I_Know

ב. שוב, אני אוהב את המסגרת, את החיצוניות האחידה כאלה פסים אלכסוניים, האתר קומפקטי לא מגושם, והכל בפנים מסודר ונראה קליל ויפה

http://nz.answers.yahoo.com/question/index?qid=20070610024107AASQ7cS

ג. שוב תראה את המסגרת ואת החיצוניות, יפה כזה אחיד... איך אני עושה כזה OUTSIDE?? חח

http://www.filehippo.com

5. לא עולים לי עכשיו דברים בראש אבל אם יעלו אשאל בהמשך, מקווה שהבנתם את הכיוון שלי, אה נזכרתי במשהו, אני רוצה שהתמונות יוכלו להשתלב עם הטקסט בכיף ושלא אצטרך לעשות את זה בטבלאות כמו מתחיל.. אני יודע שיש כזו אפשרות ב CSS אבל לא ממש הצלחתי .. ב CSS אני יודע רק איך להדגיש את הטקסט...

תודה רבה לעוזרים, אם יש לכם שאלות אליי תשאלו אני אענה.

תודה, חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשוות שפת PHP לשפת ASP.NET זה כמו להשוות בין תפוחים לתפוזים!

לכל שפה היתרונות והחסרונות שלה.

ולכל מי שמשמיץ את PHP רק דעו לכם שמספר לא מבוטל של האתרים הגדולים בעולם בנוי (לפחות בחלקו) על גבי PHP. לדוגמא: פליקר, יאהו ואמזון.

בארצנו הקטנטנה אני יודע שהאתר YNET בנוי בPHP ואני ממש לא אתפלא אם ישנם אתרים גדולים נוספים בארץ שבנויים גם הם בPHP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...