איך מבצעים אקטיבציה מול מיקרוסופט לעותק XP OEM ?? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מבצעים אקטיבציה מול מיקרוסופט לעותק XP OEM ??

reissd

Recommended Posts

שלום,

לפני קצת פחות משנה רכשתי עותק חוקי של Win XP Professional. יש לי CD מקורי.

לאחרונה החלטתי לרכוש מחדש חדש, ואת הישן להשאיר לאשתי. המחשב הישן אמור לשמש רק עבור יישומי , ולהיות מנותק מהאינטרנט.

כאשר באתי לחנות לרכוש מחשב חדש, המוכר טען שבגלל שזו גרסת OEM (יש לי מדבקה על המחשב, וכך גם רשום על ה CD שקיבלתי), הרי שאני חייב לרכוש שוב את מערכת ההפעלה, אלא אם אצליח לשכנע את מייקרוסופט לאפשר לי אקטיבציה נוספת.

זה נראה לי ממש מטורף!!

אשמח לעצות מבעלי נסיון מה צריך לומר להם? ואולי בכלל לא תהיה לי בעיה לבצע אקטיבציה פעם אחת נוספת?

בתודה מראש,

דוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרוסופט עשו שני גירסאות, גירסאת OEM וגרסאת Retail.

בגרסאת OEM אתה יכול להתקין את הווינדוס פעם אחת בלבד ולעשות לו אקטיבציה פעם אחת בלבד. אם תפרמט לא תוכל לעשות אקטיבציה שוב ואז העותק שלך כאילו לא חוקי.

גרסאת Retail מוגבלת להתקנה של מחשב אחד, אבל ברגע שמסירים אותו ממחשב אחד אפשר להשתמש בו במחשב שני ולעשות אקטיבציה שוב.

בגלל זה כתוב על גרסאות OEM "להתקנה על מחשב חדש בלבד!".

מקווה שתפתור את בעייתך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור להשכלה כללית:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3384632,00.html

אני יכול להגיד לך שאתה לא תצליח לשכנע את לתת לך להפעיל את העותק שברשותך פעם שנייה על מחשב אחר מאותה סיבה שאתה לא תצליח לשכנע אותה לתת לך עותק חוקי במתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא יצליח לשכנע? אז מה אתה ממליץ לי לעשות?

לפני חודשיים רכשתי עותק מקורי וחוקי לחלוטין של SP2 בגרסת ה- HOME.

הקניה בוצעה מ- "נועה מחשבים" בתל חנן, והעלות היא 520 ש"ח.

חשוב לציין שיש לי את הקבלה מהחנות, את הדיסק מקורי, המדבקה עם המ' רישיון, וחוברת הוראות קטנה למשתמש.

לכאורה הכל טוב ויפה, התקנתי את העותק על המחשב בהצלחה והכל אחלה... אבל:

העותק הוא בגרסת OEM, והמחשב שבו הותקנה התוכנה הוא פנטיום 3 450 בן 7.5 שנים.

אם נניח הלוח/ מעבד/ יישרפו ואני יחליף אותם ואצטרך להתקין את מע' ההפעלה מחדש או לחלופין אני ירצה לזרוק את המחשב הזה ולרכוש חדש, אני יצטרך לרכוש את מערכת ההפעלה מחדש למרות שהעותק במחשב הנ"ל פורמט? אם אני יסביר למיקרוסופט את המצב+ יראה להם את הקבלה, הדיסק, הרישיון וחוברת ההפעלה הם לא יאפשרו לי אקטיבציה מולם?!

אם לא, זה פשוט לקחת 520 ש"ח ולזרוק אותם לפח. אני לא אשם שרימו אותי, יכולה בלחיצת כפתור לפתור לי את הבעיה.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגרסאת OEM אתה יכול להתקין את הווינדוס פעם אחת בלבד ולעשות לו אקטיבציה פעם אחת בלבד. אם תפרמט לא תוכל לעשות אקטיבציה שוב ואז העותק שלך כאילו לא חוקי.

ממש לא נכון, אתה יכול להתקין אותו כמה פעמים שאתה רוצה אבל על אותו המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא יצליח לשכנע? אז מה אתה ממליץ לי לעשות?

לפני חודשיים רכשתי עותק מקורי וחוקי לחלוטין של SP2 בגרסת ה- HOME.

הקניה בוצעה מ- "נועה מחשבים" בתל חנן, והעלות היא 520 ש"ח.

חשוב לציין שיש לי את הקבלה מהחנות, את הדיסק מקורי, המדבקה עם המ' רישיון, וחוברת הוראות קטנה למשתמש.

...

אם לא, זה פשוט לקחת 520 ש"ח ולזרוק אותם לפח. אני לא אשם שרימו אותי, יכולה בלחיצת כפתור לפתור לי את הבעיה.

מה דעתכם?

השאלה פה אם לפני שקנית את עותק החלונות שברשותך ידעת שמדובר בעותק OEM?, האם על האריזה היתה מדבקה שאומרת שמדובר בגרסת OEM?

ובכל מיקרה גם אם רימו אותך מדובר על עניין שבינך לבין החנות בלבד, אין למיקרוסופט נגיעה לעניין, מבחינתם קנית מוצר ברישיון OEM וקיבלת בדיוק את זה.

מיקרוסופט יכולה בלחיצת כפתור לפתור לי את הבעיה.

והמשפט הזה מראה על גישה ילדותית, שהרי הם מתפרנסים מהמכירות של המוצר הזה, באותה מידה אתה יכול לדרוש שישלחו לך ממיקרוסופט גירסה חדשה לגמרי עם הטיעון "שבמחיר של בול דואר הם יכולים לפתור לך את הבעייה", וחוצמזה, גם אתה יכול בלחיצת כפתור אחד לפתור לך את הבעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא היתה מדבקה שמדובר בעותק OEM אלא רק היה רשום בקטנטן על המדבקה שרשום את הקוד התקנה ולא ראיתי זאת. בנוסף לא אמרו לי בחנות כלום, הבחנתי בזה רק אחרי ההתקנה.

מצורפת הוכחה שהעותק חוקי.

האם במקרה כזה נוהגת להקל על הלקוחות שרומו בשיטה הזו? מחיפוש שעשיתי בפורום הזה הבנתי שלא רק אני שרומיתי באותה שיטה.

וזו לא גישה ילדותית, זו המציאות. הרי רכישה של העותק OEM ורכישה של העותק השני זה אותו מחיר, אז זה לא משנה להם. הייתי יכול להוריד עותק פרוץ מהאימיול, לצרוב אותו על דיסק, להתקין אותו על המחשב ואז לבטל את הכוכב הכחול, אבל לא, רכשתי עותק מקורי במאות שקלים למרות שאני חייל ואין לי כסף. אם היה לי כסף הייתי מחליף את המחשב (ראה מפרט בצד).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאחותי קנתה את המחשב הנייד שלה, בינואר 2007, הגיעה איתו גרסת OEM של . המעניין הוא שהוינדוס הגיע מותקן כבר עם המחשב ולא סופק דיסק מקורי או חוברת הוראות ללקוח, אלא רק מדבקת רישיון מאחורי המחשב.

האם העובדה שיש ברשותי את הקבלה מהחנות, חוברת ההוראות והדיסק המקורי יכולה לעזור לי מול במקרה הצורך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא הייתה אמורה לקבל דיסק שחזור, לא מחלקים כבר רשיונות OEM עם אלא אם זה מורכב ע"י חברה פשוטה. כל החברות הגדולות מספקות דיסק שחזור ו\או מחיצת שחזור. תפנה לחברה שקנית ממנה את המחשב בשביל קבלת דיסק שחזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

לפני קצת פחות משנה רכשתי עותק חוקי של Win XP Professional. יש לי CD מקורי.

לאחרונה החלטתי לרכוש מחדש חדש, ואת הישן להשאיר לאשתי. המחשב הישן אמור לשמש רק עבור יישומי , ולהיות מנותק מהאינטרנט.

כאשר באתי לחנות לרכוש מחשב חדש, המוכר טען שבגלל שזו גרסת OEM (יש לי מדבקה על המחשב, וכך גם רשום על ה CD שקיבלתי), הרי שאני חייב לרכוש שוב את מערכת ההפעלה, אלא אם אצליח לשכנע את מייקרוסופט ישראל לאפשר לי אקטיבציה נוספת.

זה נראה לי ממש מטורף!!

אשמח לעצות מבעלי נסיון מה צריך לומר להם? ואולי בכלל לא תהיה לי בעיה לבצע אקטיבציה פעם אחת נוספת?

בתודה מראש,

דוד

כלומר יש לך 2 מחשבים, נכון?

הישן שעבורו רכשת בזמנו את הרישיון OEM עדיין פעיל ומותקנת עליו מערכת ההפעלה?

אם כך, לא תהיה לך ברירה אלא לקנות רישיון חדש (OEM נוסף, או Retail יקר יותר).

אם המחשב השני אינו שמיש, הרם טלפון למיקרוסופט למוקד האקטיבציה, וספר לאדם ששידרגת את המחשב, החלפת לוח אם, , מעבד ודיסק קשיח, ובקש שיאפשר אקטיבציה נוספת.

אולי הוא יאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...