תיקון הארד דיסק ששבק חיים (או: חבל שלא גיביתי את המידע) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון הארד דיסק ששבק חיים (או: חבל שלא גיביתי את המידע)

sharklz

Recommended Posts

שלום רבותי (וגבירותיי אם יש...)

שבוע שעבר הלאפטופ שלי חטף מכה באיזור ההארד דיסק, בו במקום הוא הפסיק לעבוד, ולאחר האיתחול הוא השמיע תיקתוקים שלא משאירים מקום לספק... הוא מת...

רוב רובו של החומר מגובה אבל יש איזה 5-10 אחוז שלא גיביתי ועכשיו אני מבין איזו טעות עשיתי. אני ממש מוכרח להשיג כמה דקות עבודה ממנו ולמשוך את הקבצים.

אני לא אופטימי מדי אבל מקווה שאם למישהו יש ניסיון והצלחה אז להסביר בכמה שורות אם יש מה לעשות ואיך. (אני יודע בוודאות שיש מעבדות שעושות את זה תמורת מאות או אלפי שקלים אבל אני חושב שזה לא עד כדי כך יקר החומר בפנים).

יש לי ידע טכני רחב למדי בתחום המחשבים אבל זה דבר שעדיין לא עשיתי.

אשמח לקבל עצות לפני הצביעה בכחול....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכל תלוי בחומרת הבעיה... כדאי לנסות ולחבר את הארד-דיסק למחשב אחר ואז לנסות ולתקן אותו משם דרך תוכנות שונות לתיקון שגיאות ושחזור מידע

יש גם עוד דרך שפעם עבדה לי אבל אני לא ממליץ לך לנסות אותה... לפעמים כשארד-דיסק חוטף מכה אז הסיכה בפנים קצת יוצאת מהמקום או מאבדת אחיזה כך שלפעמים מכה מתונה נוספת עם כף היד יכולה להחזיר אותה למקום לעוד כמה שעות\ימי חסד , אני משכתי ככה ארד-דיסק מסויים למשך כמה חודשים

יש דרך שלישית אבל מצריכה סטריליות והמקצועיות יותר אשר בה ניתן לפתוח את הארד-דיסק ואז לסדר את החלק הפגום אך זה רק אם כל הדרכים האחרות כשלו

ומומלץ מאוד לחפש מדריך לכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, תודה...

החיבור של ההארד דיסק גורם למחשב להוציא הודעת שגיאה עוד ברגע ההתחלה (מספר שניות לאחר האיתחול) ככה שלדעתי, תוכנתית, לא ניתן יהיה לעשות הרבה.

הניסוי לתקן עם המכה מוכר לי וניסתי פעם פעמיים עד שראיתי שהסיכוי שהוא יבריא נראה לי הולך ויורד... אז הפסקתי. אני אחפש קצת חומר ברשת על הנושא.

[br]פורסם בתאריך: 10.06.2007 בשעה 18:43:21

אגב, דיסק של לאפטופ מתחבר למחשב נייח? או עם כבל מתאם כלשהו?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החומר חשוב לך, ניתן לקנות דיסק קשיח זהה לחלוטין לזה שנהרס לך, ופשוט להוציא את הפלטות עצמן מהדיסק המקולקל ולשים אותן בדיסק החדש.

אופצייה נוספת היא כמובן חברת שחזור.

שמעתי שמועות על כך שלעיתים הכנסת הדיסק הקשיח לפריזר עלולה להחזיר אותו למצב עבודה לזמן מה.

לא מכיר, לא יודע - ובטח לא לוקח אחריות. אם בכל זאת אתה הולך לנסות את זה, תנקוט בצעדים נגד עיבוי מים בעת הפעלתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...