P150 = אוברקיל? (בתקציב של עד 1000 ש"ח) - עמוד 6 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

P150 = אוברקיל? (בתקציב של עד 1000 ש"ח)

אמיר_ה

Recommended Posts

אז תפסיק לרשום בהתרסה כי זה מיותר פה.

אף אחד לא לוקח כל אתר בצורה רצינית מדי,אבל את SPCR אפשר בהחלט לקחת בצורה רצינית.

אומנם לך יש אותו לידך אבל עם כל הכבוד,אתה לא מקצוען כמותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 116
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה נכון , אבל אני מכבד את האתר הזה אחרי שראיתי את הביקורות שלו ואת המערכת בדיקת מאוררים שהם עשו (הגזימו טיפה לא? ;D ) ובכל זאת אני מסתייג ממליץ עליהם יותר כ "מביני עניין" רק בגלל שהם ראו אותו גם כן. סה"כ זאת דיעה של עוד איש שעשה ביקורת וזהו, ככה שאני לא בא לפגוע אלא לומר את דעתי האישית, כי באותו האופן אם אני אפתח אתר חומרה שיתעסק רק במחשבי COOLING ANTECים ושאר שקטים, זה יהפוך אותי ליותר מקצוען? לא, סה,כ עוד בן אדם שמחווה את דעתו על מוצר מסויים.

הכי חשוב, מי שרוצה שיבוא לראות אצלי וזהו, אני לא מבין מה הרעש, ה 180/182 זה המארז SILENCED היחיד בעולם וזהו. לגבי LIAN LI אני חושב שהראיתי את ההוכחה שזה שטויות, ולגבי כל השאר, למעט עם דלת רשתית שזה בכלל שומעים כמו טרטקטור, תשוו לפי רעש המשאררים שלהם ולא לפי המארז עצמו. כלוב ברזל הרי לא מרעיש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שכחתי להוסיף "שפוי" למשפט המקורי . . .

כי אם זה נראה לך שפוי, אז אתה בנו של ארכדי יקירינו ;D

וחוץ מזה התכוונתי למארז שלא משנה מה תשים בפנים (חלקים רגילים) יהיה מושקט, ולא למארז שהוא גוף קירור אחד גדול ושקט אגב כך. ראית מישהו שעושה ב TNN ל 4 ג'יגה עם 8800 GTX יחדיו ? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לו גומי אטימה של מקרר, וזרוק אותו לבריכה. הפכת אותו ל-TNN עם מים :)

זה מילא, נשאר רק העניין הקטן של לעשות קורס צלילה כוכה אחד, להרביץ אותה בחליפת ש-13 לזרוק פנימה שולחן, כסא, איזה כוסית בביקיני ולהביא אותה במשחק "עולם המים" :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום, המארז השקט היחיד הוא P180/182 כל השאר תביא נתונים של מאוררים שיש בתוכם ונשווה

* אזהרה חמורה - לא להתקרב למארזים שהדלת או כל חלק אחר שלהם עשוי "רשת" . . . זה כמו להיות בלי דלת והרעש נשמע למרחקים . ..

בקיצור תשאלו שאלות, אנחנו עדיין פה בשבילכם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד דבר, כל ההכפשה הזאת של מארזי LL היא ממש לא במקום ומיותרת.

הם איכותיים ביותר שבנויים מצויין ובכלל החברה הזאת היא בטופ של חברות המארזים בעולם.

לא ידעתי שלהביע את דעתי (מנסיון) נחשב הכפשה. לדעתי, דעתי במקום ואינה מיותרת. בפורומים אחרים האדמינים כועסים כשמישהו משתיק דעה של מישהו אחר. אין לכם חוקים אחידים?

ודרך אגב, גם לפני 4 שנים הם נחשבו הטופ שבטופ (זכרון טוב מימי ה-RACK העליזים שלהם), עובדה שעלו הון תועפות (בסביבות 1200 ש"ח בלי ספק) ואף אחד לא הביא אותם ארץ (זו הייתה הזמנה מיוחדת דרך חנות בארץ מחו"ל שלושה כאלה - ועוד 8 של CoolerMaster(

2002 עד 2005 הייתה התקופה של התלהבות היסטרית ממארזי אלומיניום. היום, למזלינו, יש אלטרנטיבות מפלדה שטובות מאלומיניום בכמעט כל תחום אפשרי.

ואני הזמנתי אותם. וטעיתי. אולי היום הם יותר טובים אחרי חדירה אינטנסיבית לשוק הביתי (סביר להניח), אבל עדיין - הייתי ממליץ להתרחק ממארזי אלומיניום בכלל, ואם מתעקשים על מארז אלומיניום - LL ממש לא במקום הראשון אצלי.

אני לא מאמין שהיו עושים את ה"רגרסיה" הזו חזרה לפלדה אם מארזי אלומיניום היו כאלה שיזניץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא "חזרו לעשות" (מעולם לא הפסיקו), זה יותר "הפסיקו לקדם". אם מארזי אלומיניום היו נהדרים, כמות מארזי הפלדה שהיית רואה היום הייתה נמוכה הרבה יותר, וכמעט כל מארז שני היה אלומיניום. כמו שבטח אתה יודע, מלפני שנתיים-שלוש בערך הוציאו מארזי הייבריד, עם דלת אלומיניום, או FB מאלומיניום, כשהשאר פלדה, כדי לקבל אפקט של מראה אלומיניום. היום כל העסק הזה די נדיר וקיים בעיקר במארזים מחברות זולות.

היתרון של אלומיניום היה (ועדיין יש שטוענים) הולכת חום יעילה יותר מפלדה. יש מאמרים (שקצר זמני מלמצוא אותם כרגע) שאפילו הגדירו את הדבר הזה (בכל מה שקשור למארזים), בדיעבד, כאגדה אורבנית. שטח המגע במארזי אלומיניום בין האלומיניום לרכיבים קטן מדי בשביל להוות גורם מקרר אפקטיבי במיוחד על פני פלדה. ולצערינו, פליטת החום לאויר בחלל המארז לא גורם לחום לעבור אלומינים - לכן הוא לא יעיל, ואף נחשב ככולא חום.

בשביל שאלומיניום יהיה יעיל, יש צורך בשטח מגע - את זה אנחנו יודעים מכל מיני היטסינקים. אם צריך לשים משחה טרמית בין מעבד לגוף קירור, למה אתה חושב שלא צריך לשים אותו בקנה מידה גדול יותר? חוסר המגע בין , או דיסקים, למארז, פשוט גורם לאבדן יעילות האלומיניום.

בקופסאות להרדיסקים, למשל, יש לו יתרון בולט.

לאלומיניום, ב-DOWNSIDE, יש הרבה יותר רזוננס מלפלדה. לכן אתה צריך להשקיע יותר בהשקטה של המארז, ורוב הסיכויים שלא כ"כ תצליח להגיע לתוצאה דומה שהיית מגיע עם מארז פלדה באותו קנה מידה.

אז מה יש לנו? מארז קל (את זה אי אפשר לקחת אלומיניום), שלא מקרר במיוחד טוב - אם כבר, מפחית מיעילות הקירור, ומייצר הרבה יותר רעש כתוצאה מגורמי הויברציות במארז. בשבילי (ולדעתי, בשביל כל אחד) זה LOSE-LOSE SITUATION.

אני לא אמליץ על משהו שאני לא מכיר, כיוון שאני לא מאמין בהמלצות על סמך מפרטים או ביקורות של אחרים (אלא אם הם מאוד משכנעים :P) אלא אם כן יבקשו את דעתי לגבי משהו מסויים (מה שנקרא - פירוש הביקורת).

מנסיוני - המארזים של COOLERMASTER הם פשוט ברמה שונה לחלוטין מ-LL. לLL הייתי נותן את התואר המפוקפק MADE IN CHINA (למרות שאני מניח שגם כל האחרים מיוצרים שם), על כל המשתמע מכך. זה המארז שיש לי נסיון איתו, עוד מהתקופה שקראו לו ATC-201 ולא פרטוריון:http://www.coolermaster-usa.com/Products.aspx?pid=280

זה לא אומר שהוא לא לוקה בכל הדברים שטענתי למעה לגבי מארזי אלומיניום. פשוט, הוא בנוי טוב יותר מ-LL. ועצם העובדה שאחרי חמש שנים אני עדיין מוצא אותו למכירה, כנראה אומר משהו.

חברה נוספת שנראית טוב למרות שאין לי הכרות אישית - סילברסטון http://www.silverstonetek.com/products/index.html

כרגע לא עולות לי עוד חברות, אבל יש עוד שתיים לפחות שהייתי שם לפני LL (ובנימה אישית - מה אפשר לומר על חברה שעושה מארז בצורה של שטרודל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* בקשה, מי שמדבק בקיצורים או מילים לועזיות מיוחדות, נא להסביר. RESONNANCE ? BD ?

אם כן, קבענו כמה חוקי יסוד:

השוואות שאר המארזים נעשים ע"פ המקרא הבא:

א. רעש - המארז המושקט היחיד הוא P180 או בגרסתו החדשה P182 את שאר המארזים משווים אחד לשני ע"פ DBA (דציבלים)המאווררים שלהם.

ב. משקל - אלומיניום יותר קל מברזל.

ג. איזה מארז קר יותר - מארז אלומיניום או ברזל זה לא משנה, בשניהם יהיו אותם טמפרטורות.

ד. עמידות - ברזל עמיד יותר מאלומיניום ועל כן מבנהו חזק יותר.

ה. חברות מומלצות: ,COMPUCASE,SILVERSTONE,ENERMAX,THERMALTAKE,,,LIAN LI

הערות/הארות. שכחתי מדד כולשהו אחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BD? אתה מתכוון ל-FB? זה Front bazel - הפאנל הקדמי, שעושים אותו מאלומיניום כדי שהמארז יראה "יעני" יוקרתי.

RESONANCE - תהודה. הרד דיסק (או מאוורר) מייצר ויברציות כתוצאה מאי איזון בין החלקים שלו. את הויברציות האלה הוא מעביר למארז. המארז משמש כתיבת תהודה ענקית, ו-VOILA - יש לך מכונת רעש מלבבת. (יסלחו לי כל לומדי הפיזיקה, זה הסבר לפשוטי העם, לא הייתי רוצה להפוך את זה לדיון בתהודה מגנטית ומטלורגיה. אני אחד מפשוטי העם, ד"א).

בגלל זה, קופסת השתקה שתהיה מחוברת למארז בברגים, תפחית רעש מנוע וSEEK של ההרד דיסק, אבל לא תוריד במאום את הרזוננס.

הדרך היחידה להוריד רזוננס זה ליצור נתק בין המארז לחלק הנע - גרומטים מסיליקון, תליה על גומיות, וכד'

אין ספק שהאנטק יצר סטנדרט חדש של שקטים. אבל יש גם פשוטים יותר שעושים עבודה לא רעה.

לגבי ג' - במצב של שני זהים עם אותו איוורור, אני טוען שהאלומיניום יהיה חם יותר. אל תשכח שאלומיניום , באין מגע ישיר, הוא גם מבודד נהדר (משתמשים בו לתריסים, למשל ובגגות של תוספות בניה קלה), אז הוא ישמור היטב את החום בפנים, והקור בחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BD? אתה מתכוון ל-FB? זה Front bazel - הפאנל הקדמי, שעושים אותו מאלומיניום כדי שהמארז יראה "יעני" יוקרתי.

RESONANCE - תהודה. הרד דיסק (או מאוורר) מייצר ויברציות כתוצאה מאי איזון בין החלקים שלו. את הויברציות האלה הוא מעביר למארז. המארז משמש כתיבת תהודה ענקית, ו-VOILA - יש לך מכונת רעש מלבבת. (יסלחו לי כל לומדי הפיזיקה, זה הסבר לפשוטי העם, לא הייתי רוצה להפוך את זה לדיון בתהודה מגנטית ומטלורגיה. אני אחד מפשוטי העם, ד"א).

בגלל זה, קופסת השתקה שתהיה מחוברת למארז בברגים, תפחית רעש מנוע וSEEK של ההרד דיסק, אבל לא תוריד במאום את הרזוננס.

הדרך היחידה להוריד רזוננס זה ליצור נתק בין המארז לחלק הנע - גרומטים מסיליקון, תליה על גומיות, וכד'

אין ספק שהאנטק יצר סטנדרט חדש של שקטים. אבל יש גם פשוטים יותר שעושים עבודה לא רעה.

לגבי ג' - במצב של שני זהים עם אותו איוורור, אני טוען שהאלומיניום יהיה חם יותר. אל תשכח שאלומיניום , באין מגע ישיר, הוא גם מבודד נהדר (משתמשים בו לתריסים, למשל ובגגות של תוספות בניה קלה), אז הוא ישמור היטב את החום בפנים, והקור בחוץ.

לא לגמרי מסכים איתך:

לגבי ה RESONANCE

אם תצפה צ'לו (בין כינור לקונטרהבס) בחומר הזה, כל התהודה שלו תאבד כי החומר יספוג את גלי הקול שמנסים לקפוץ מדופן לדופן ולצאת דרך שני החריצים על הכלי והמנגינה תהיה מעומעמת ו "סגורה".

זה בדיוק תכליתו של החומר הזה, לא משנה כמה רעש תשים בתוכו , גם התזוזות של ההארד דיסק והמארז ניתן למנוע לחלוטין אם משתמשים ב רגליות סיליקון (כמו P180/182 לדוגמה) או סתם שמים רגליות גומי פשוטות מתחת למארז שניתן לקנות בכל טמבור בשכונה ב10 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...