מפרט עד 6500 ש"ח (בלי מסך) AMD ו-A7N8X - מה דעתכם? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט עד 6500 ש"ח (בלי מסך) AMD ו-A7N8X - מה דעתכם?

NarKo

Recommended Posts

אני מתכוון לקנות מחשב בשובע שבועיים הקרובים ובעיקר למשחקים אבל גם קצת ל OC. אני מאוד אשמח לתגובות לגבי המפרט (בעיקר אני לא בטוח לגבי הזיכרון) .

AMD XP 2400 + FAN

ASUS A7N8X DELUXE

GeIL 256MB PC2700 X2

ATI AGP8X Radeon 9500 Pro 128MB DDR

Lite on 48x12x48 RETAIL BLACK

LITE-ON 16*48 Retail Black

WD 80GB 7200RPM 8 MB special version

Logitech wheel mouse optical oem

PANOASONIC FLOPPY 1.44

Genius KB-10X PS2 ENG/Heb

3R SYSTEM AIR Metal Silver

Tsunami 350 Watt

סה"כ 6247 ש"ח בפנדה

אם אני מתכנן גם OC במה עדיף להשקיע ב - ל - CPU או בזיכרון יותר טוב ??? ??? ???

אני מצטער מראש אם יקח לי הרבה זמן להגיב להודעות כי אני בצבא במשך השבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח- אולי כדאי "לקצץ" לאחד של אפוקס, הפיצ'רים הנוספים לא שווים כזה סכום כסף.

מעבד- OK.

זכרון - 3200 של WINBOND ייתן ביצועים טובים יותר תחת OC, כיוון שהלוח ייתן לך לשנות את מכפלת המעבד ע"י "פתיחה אוטומטית" של המכפלה תוכל להעלות את הFSB ל200 ולהוריד את המכפלה, אני ממש בספק אם ה2700 של גייל יעמוד בכאלו מהירויות FSB, עדיף ללכת על הווינבונד בעיקר לאור המחיר הטוב שלו כרגע.

כ. מסך- בסדר גמור, הייתי מעדיף לחכות לכרטיסי ה9700 (לא PRO).

מארז+ספק- הייתי הולך על המארז שאנרמקס מוכרים עם ספק ה350W ב700 שקל, הרבה יותר משתלם לעומת מארז שנראה אולי טוב אבל עם ספק גרוע.

חוץ מזה, תמיד אפשר לעשות מודים לאנרמקס ולהעלות לגלריה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נראה לי שאני אלך בסוף באמת על של winbond

ועל VANTEC AeroFlow VA4-C7040 בשביל ה - CPU

אבל זה אומר שאני נשאר עם הספק של Tsunami ואת המארז אני מחליף ל 3R SYSTEM NEON Light Silver שהוא קצת פחות טוב

(אלה אם כן יש למישהו משהוא יותר טוב להמליץ לי עליו בטווח מחירים)

ועם השינויים האלה המחיר של הכל עומד על 6510 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) זכרונות- Winbond, סבבה (רק שהייתי לוקח 400Mhz במקומך, הפרש המחירים לא גדול מידי במקרה שלנו).

2) לוח- תשאיר, הוא טוב לאוברקלוק. אכן, לאוברקלוק הוא יותר טוב מהEpox. (או שלא? בגלל ה250 בEP..)

3) צורב- למה LiteOn? הוא רועש בקריאה מדיסקים וצריבות, ולא שמעתי עליו הרבה דברים טובים. יותר טוב. (ולמה שחור? הלבן יותר זול, אבל אם זה חשוב לך.. :-X )

4) די.וי.די-רום- רק BenQ, לפי השוואות שקראתי (שוב ושוב), זהו כונן הדי.וי.די ההכי טוב מבחינת יחס של ביצועים:עלות.

- פלופי, שום בעיה אבל אתה רוצה שיצא זול יותר, קח את הTeac, אם אני לא טועה הוא יותר זול, הלבן לפחות.

- השאר פשוט תותחניים, רק אני תוהה למה דווקא 2400? אה, בגלל הבאס, וואלה. לא חשוב, תתעלם מזה. (=

- חוץ מזה הכל סבבה אם אני לא טועה, תקנו אותי בבקשה אם טעיתי בהודעה זו איפשהו. בהצלחה עם המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל-NIKE:

1. לגבי הזכרונות אתה צודק, שווה לקחת את ה-PC3200 ההבדל הוא רק 50ש"ח בערך.

2. הלוח לא שווה את הכסף כמו ש-ANTI VIRUS אמר והאפוקס יותר טוב ל-OC.

3. למה lite-On? מאיפה השאלה הדבילית הזאת? Lite-On הכי טובים בציוד כמו סידירומים וצורבים.

4. גם DVD כמו שאמרתי תיקח Lite-On אלג'י נחשבים גרועים בתחום הזה.

כל הכונני פלופי הם אותו המחירף, כל אחד לוקח מה שבא לו, אני הייתי לוקח Sony, בדקתי רעש ומהירות וה-Sony בקושי שומעים

והוא מהיר מאוד.

ומה זה משנה הבאס? מה אתה חושב שה-2400 עובד ב-333MHZ? מה פתאום הוא גם 266MHZ אבל הוא טוב ל-OC,

למרות שהייתי ממליץ לו לקחת AXP 1800 0.13MICRON שאפשר לבקש בכל חנות למרות שלא רשום באתר שיש להם,

והוא עובד ב-27 מעלות עם הקירור המקורי מנסיון אישי וככה לא צריך להשקיע בקירור וחוסכים המון כסף על המעבד.

הנה המפרט שאני חושב:

==============

CPU : XP 1800+ Tray CPU - [482 NIS]

Cooler : Thermalright AX-7 Extreme ( Heatsink + 80mm fan ) - [239 NIS]

Motherboard : Epox 8RDA+ NVIDIA nForce2 (DDR400, AGP8X, 5.1 Dolby Sound, ATA133, 1394, LAN, USB 2.0) - [763 NIS]

Memory : DDR-RAM 512MB 3200 CAS2 Memory - [1,261 NIS] 1

Hard Disc : Western Digital 80GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD - [708 NIS] 1

Video Card : ATI Radeon 9500 PRO 128MB Bulk Video Card - [1,199 NIS] 1

Floppy : Teac / Alps / Mitsumi 1.44MB 3,5'' Floppy Drive - [56 NIS] 1

CD/DVD-ROM : DVD-ROM Liteon 16/48 Black ! - [276 NIS] 1

CD/DVD-RW : Lite-On 48/24/48 Black Retail CDRW - [374 NIS] 1

Mouse : Logitech Mouseman Dual Optical PS2 | USB - [266 NIS] 1

Case : Enermax FS-710B 350W Black Case - [743 NIS] 1

Service : Computer Assembly - [163 NIS]

Total Price : ¤ 6402

שמתי רק סלוט אחד של זכרון בגלל שמיועד OC, שים לב שיש לך כאן מארז גדול עם ספק מצויין של אנרמקס,

יש לך זכרונות PC3200 של בגודל של 512MB, צורב LITEON, דיוידי של Lite-On,

קירור של ThermalRight, לוח 2 של אפוקס ועוד...........................

המחשב הזה יתן ביצועים יותר גבוהים בגלל הזכרון ועוד כמה דברים, והוא לדעתי יהיה יותר טוב ל-OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזיכרונות התכוונתי ל- WINBOND 400mhz (מצטער ששכחתי לציין את זה)

לגבי המעבד אני נשאר עם ה - 2400 זאת פשוט נראת לי השקעה טובה יותר כי אני צריך לסחוב עם המחשב הזה כמה שנים

לגבי הלוח זאת באמת התלבטות כי ה- מגיע עם רבה אקסטרות אבל ה - EPOX יותר זול ואני מניח שהוא באמת יותר טוב ל - OC (לפחות לפי כל הביקרות) ובהפרש אפשר לפחות לקחת ספק יותר טוב

לגבי הצורב וה - אני נשאר אם Lite-ON יש לי נסיון טוב איתם כי אני עובד עם הרבה כאלה בצבא והם מחזיקים יפה בהרבה עומס

Service : Computer Assembly - [163 NIS]

תודה על ההתחשבות אבל עם ההרכבה אני אסתדר ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להוא שהגיב על ההודעה שלי..

2) אני יודע, לא קראת את הסוגריים? היה לי ספק, אני לא סתם תקעתי עובדות בשטח.

3) הכי טובים לסידירומים ולLiteOn יש צורבים רעשנים, לא מומלץ למחפשי השקט. אבל הוא מתעקש, אז לא משנה.

4) BenQ מביאים ביצועים יותר טובים, מה יש לך מלייט-און? הם סתם חרא.. יחסית, כי יש יותר טובים.

בכל אופן אם יש לך הוכחות לטענות שלך, תביא, כי בינתיים הם סתמיות לגמרי בעיניי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להוא שהגיב על ההודעה שלי..

2) אני יודע, לא קראת את הסוגריים? היה לי ספק, אני לא סתם תקעתי עובדות בשטח.

3) הכי טובים לסידירומים ולLiteOn יש צורבים רעשנים, לא מומלץ למחפשי השקט. אבל הוא מתעקש, אז לא משנה.

4) BenQ מביאים ביצועים יותר טובים, מה יש לך מלייט-און? הם סתם חרא.. יחסית, כי יש יותר טובים.

בכל אופן אם יש לך הוכחות לטענות שלך, תביא, כי בינתיים הם סתמיות לגמרי בעיניי.

הוכחות ללמה לא LG? בבקשה:

חבר אחד שהחליף 3 פעמים CDROM שלהם.

חבר אחר שהחליף פעמיים צורב שלהם.

להתרחק כמו מאש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נייק, חבל לאכזב אותך.. אבל מה שאתה אומר לא נכון (לא יודע בקשר לרעש, עוד מעט אבל אני אתייחס)

קניתי צורב בסוף החופש הגדול (יותר נכון אני בחרתי איזה ודוד שלי קנה לי כמתנה), וקראתי המון השוואות וביקורות..

2 המובילים תמיד היו פלקסטור ולייטאון, כשפלקסטור עוקף אותו בטיפה טיפה טיפה. דבר שלא מצאתי התייחסות אליו הוא צריבת מוזיקה, אז אני אעיד על הפלקסטור שלי, שגם כשצרובים מוזיקה על מהירות גבוהה (40), אין פשוט אפילו קפיצה אחת או קטיעה. יש להם שם איזה למנוע את זה..

ועכשיו בקשר לרעש: מה זה משנה?! אתה לא תתחיל לצרוב באמצע שאתה ישן הרי! וכשאתה צורב אתה לא משחק (לא מוציא אותך מריכוז אם אתה מתעקש שרעש מפריע..), וכל פעולה אחרת שאתה עושה שרעש יכול להפריע לה אתה לא תעשה בזמן שאתה צורב, וגם אם כן (אם זאת פעולה שהיא לא במחשב) זה יעבור 2 דקות הרעש.. תחשוב שאמא שלך שואבת אבק ליד החדר שלך בסופר מהירות (לשאוב אבק לוקח יותר מ2 דקות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למישהו יש נסיון עם ה - VANTEC AeroFlow VA4-C7040 ??? הביקורות שקראתי עליו בכלל לא רעות אבל אם למישהו אם נסיון יש משהו להגיד אז אני אשמח.

ובסוף אני אלך על הלוח של . למרות שהוא OC פחות טוב מה - הוא מספיק לי מהבחינה הזאת ונראה לי שבעתיד הפיצ'רים הנוספים שלו (SATA) עוד ישמשו אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבוב, זוהי בחירתך, אבל אני בכל זאת הייתי לוקח את האפוקס. בהצלחה, בכל אופן.

בקשר לצורבים, שימו לב מה אתם טוענים, אתם טוענים נגד אל.ג'י כשהמטרה היא להפיל את החברה במקביל ללייט-און.

1) אני יודע שהרעש לא מפריע, אבל אם נותנים לך מבחירה מתוך שניים. רועש ושקט, הביצועים כמעט ושוים, אתה תיקח כמובן את השקט. (הפרשי הביצועים בין הצורבים של שני החברות הם מעטים ביותר, לא ניתנים להבחנה והייתי מעריכם בכ 1-2אחוזים.)

2) לא עוזר לומר "חבר שלי החליף זה", "נדפק לי זה" או "זה רועש" כי תמיד יש דבר קטן שעומד מאחורה. חברים שלך בטח הרסו אותם, ויש לכך המון סיבות ופירושים. תמיד יש הסברים לדברים שכאלו. אז רגע, אם נהרסו צורבים למליון איש מתוך 100מיליארד, אז זהו זה? הלך על החברה? היא תפרוש רגל מכך שלא יקנו ממנה יותר מוצרים? זה אומר שהצורבים של אל.ג'י לא טובים? אחי, תביא הוכחות על השטח כמו השוואות בין אל.ג'י ללייט-און ואז אני עשוי לתמוך יותר בחברה, אבל בינתיים אני (למרות שהרבה זמן תהיתי מה לLG ולצורבים?!) לא אעשה זאת.

- הייתי מציג כדוגמא את בן-דוד שלי, משתמש בחרישה על הצורב שלו, אבל אף פעם לא דפק לו דיסק (חוץ מפעם אחת כשגם הייתה לזה סיבה), אף פעם לא הרעיש, לא היה איטי, לא עשה בעיות תאימות ופשוט היה שווה כל אגורה. מה אתה אומר על זה? (שאלה רטורית, לבין חסרי ההבנה שבנינו, אז אל תענה)

ולסיכום.. א- יתרון אחרי שויון; ב- אל.ג'י שולטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, חבר'ה. הדברים שאני הולך לומר יבואו לכיוון הצד שלכם במכה חזקה מאוד, אבל אל תקפצו כ"כ מהר, תקראו הכל, עד הסוף ובלי לדלג על שורות.

אז זהו שאני קונה צורב וחיפשתי כתבות בגוגל על צורבים, מצאתי סיקור על צורב של לייט-און בעל מהירות צריבה של 32x, ראיתי סבבה שהוא רעשן כמו קטר, אבל אז היה לי חשוד שאולי התבלבלתי ורק המודלים ה'ישנים' הללו רועשים ולא הגרסא של ה48. בכל אופן המשכתי בחיפושים אחר צורב עם הספק לגבי מה שכתבתי לכם מקודם לגבי הרעש של הצורב. אך נחשו מה? מצאתי כתבה לגבי הLiteOn48. איזה יופי. קראתי אותה ולא היה כתוב שום דבר על רעש, אפילו כתוב שם שהוא שקט במיוחד בזמני קריאה וצריבה, הבליטו זאת שם כאות לניגוד על המודלים הקודמים בסדרה.

בכל אופן מסתבר שהתבלבלתי אבל עדיין לא טעיתי, כאן זהו הקטע שאתם אמורים לקרוא יותר טוב- אז זהו שמצאתי גם שבין צורבי ה48x12x48, הלייט-און הוא הכי טוב. אכן, יותר מהאל.ג'י. אבל יש עוד כמה ליטושים אחרונים לדברים שגויים שאמרתם, ובאמת שהיו יותר מידי.

- לייט-און ופלקסטור לא תמיד היו החברות הכי מתקדמות ומשתלמות לצורבים, אלא שYamaha צעדה בראש ואחריה היו ו-Ricoh, אולי ריקו מעט פחות אבל היא זו שבאה עם עוד טכנולוגית צריבה וקדמה בעוד צעד את הטכנולוגיה של הצורבים כיום.

- איך שלא יהיה, גם אם אל.ג'י ולייט-און היו נמצאות כחברות הצורבים הגרועות ביותר שיש ובין אם, למרות שזהו המצב, לייט-און יותר טובות.. בכל מקרה ההודעות שלכם ממש לא מתאימות כתגובה למה שאני אמרתי כי אתם אמורים להביא שיבוחים ללייט-און במקביל לאל.ג'י ולא סתם לקשקש זיבולים על חברים שלכם. כפי שאמרתי בהודעה הקודמת לגבי הדברים האלו, אני עדיין צדקתי מהצד הזה.

- אני עדיין התבלבלתי ויש לעשות חסד ולתת לי זכות קדימה, אל תבואו בהייפ של צעקות על שניצחתם כי אתם לא, הייתי קורא לשויון טכני שאדם מגוף שלישי יכריע. בכל אופן לסיכום הדבר, לייט-און שולטים. ;D :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...