FAQ: המלצות לקניית מערכות שמע וכרטיסי קול - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FAQ: המלצות לקניית מערכות שמע וכרטיסי קול

IG

Recommended Posts

לא רק שלי... אני מסתמך בצורה די משמעותית גם על חוות דעת של משתמשים אחרים.

אם זה הייה רק על פי השמיעה שלי, לא הייתי מכניס חצי מהמערכות האלה לרשימה (נגיד, לא הייתי מזכיר בכלל את הX230\ X530 של לוג'יטק, ולא את הZ3, ולא את סידרת הSBS של קריאיטיב, ולא חצי מסידרת האינספאייר שלפי דעתי לא משתלמים מבחינת ביצועים\ מחיר, ולא עוד כמה מערכות...)

חוץ מזה, הדגשתי באדום שזה הערה חשובה ביותר. ורק בשבילך אני גם אגדיל עכשו את ההגדשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה לא מוביל לשום שאלה!

זה ת'ראד FAQ, אם למישהו יש שאלות שלא קשורות אליו, שיפתח שירשור חדש!

ובכלל, אם למישהו יש שאלות כלשהן על ההמלצות, שיפנה אלי בפרטי וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כלל אצבע במערכות שמע ,שמה שישמע טוב לאחד , לא בהכרח ישמע טוב לשני ,

יש שאוהבים באס חזק , ויש שלא אוהבים באס חזק אלא פרוט של הגבוהים וכו וכו

אבל יש דברים שכולם יסכימו עליו , לדוגמא דוגמא קיצונית שאם תשמע ב 22 kbs ו 320 kbs

כולם יסכימו שה 320 עדיף לכן גם במערכות שמע הזולות , אפשר לדרג לפי איכות , וכאשר עולים במחיר אז זה כבר טעם אישי ..

כרטיסי קול וציפים של אפשר לדרג לפי איכות על סמך תוכנות מיוחדות שבודקות כל מיני פרמטרים שאין לי מושג בהם . :nixweiss:

לכן כרטיסי קול אפשר לדרג לפי איכות גם ברמות הגבוהות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

למרות שבעת בדיקת כרטיסי קול מסתמכים רבות על RMAA בסופו של דבר היא שם לדברים יותר אוביקטיביים מאשר איכות . ניתן לבחון איכות המעגל והרכיבים אך לא הרבה מעבר. את הסאונד צריך לבדוק בהאזה של אחד מול השני עם מערכת רצינית שכן בכרטיסי קול ההבדלים קטנים יותר מאשר ברמקולים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המבינים והיודעים - בכ"ז בקשת עזרה

אני כן מודע לחשיבות כרטיס הקול וגם בדקתי ומצאתי הבדלים גדולים בין כרטיס OB לבין כרטיס יעודי

על ציוד טוב כמובן . עתה לעניין זה ; כרגע ברשותי MAYA44 של ESI נקנה בארץ

מחיפוש שעשיתי ברשת עלו 2 כרטיסים נוספים שמתאימים לאודיופילייה ברמה סבירה של מחיר חרף היותם מיועדים לטכנאי- מקליט - מוזיקאי :s05:

אודיופיל 2496 של M AUDIO בחול מחירו: 100$

ו2 כריטיסים שקבלו דרוג גבוה יותר עבור איכות צלילי באתרי טכנאי ( לא בארץ האודיופיליה, כנ"ל מחיריהם בחו"ל)) :

EMU 1212 (150$

M audio delta 44 (150$

מדובר כמובן על שימוש ביציאות האנלוגיות ישירות לאוזניות איכות או פרה אמליפייר

כנ"ל הבנתי שלשניהם גם יציאות דיגיטליות RCA שזה דרישת בסיס

האם למישהו ניסיון או דעה לגבי הנ"ל ??

אשמח גם למידע האם הזמנה מחו"ל כרוכה בעלויות נוספות מלבד משלוח ואיזה?

בתודה לכל המגיבים בעלי הידע והניסיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

היי, תקשיבו, יש לי אודיג'י ZS ורמקולים 5.1 Yamaha TSS-1(אני מקווה שTSS-1 זה באמת הדגם, ושלא רשמתי סתם רצף אותיות שהיו רשומות עליהם ^_^), במקור היה לי את הSB Live! 5.1 והוא לא היה משהו, אש שידרגתי לאודיג'י כדי לקבל גם את הEAX למשחקים, אבל עכשיו נתקלתי בעוד בעיה, החיבור הנדרש כדי לקבל 5.1 אמיתי דרך האודיג'י הוא אנלוגי(אני כבר לא בטוח, זה היה לפני חצי שנה) ואין חיבור תואם בYamaha.

לאחרונה נכנס לי סוף סוף קצת כסף לבנק ואני שוקל איך לצ'פר את עצמי. חשבתי על שיעבדו עם הEAX. משהו באיזור ה 500-700 ש"ח. ככה שיהיה לי 5.1 טוב, אמין באיכות שמע לא רעה(אני לא כזה אדיופיל אז אני יכול להסתפק בפחות ממושלם, במיוחד בטווח מחירים הזה) ושסרטים ומשחקים באמת ינצלו את הכרטיס אודיג'י המסכן שלי כמו שצריך.

המלצות?

(אגב, אם מישהו מעוניין בYamaha, במצב דיי טוב, בן 4+ שנים כבר, תומך בDTS וDolby Digital(קיימת גם אופציית פרולוג'יק דיי חסרת תועלת), אני מוכן למכור במחיר די זול, ואני גם לא מבין כלום במה שאני עושה אז כנראה שתוכל לרמות אותי! ^_~)

בתודה מראש,

מומין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...