:מפהק: - וויסטה כ"כ משעממת... - עמוד 4 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

:מפהק: - וויסטה כ"כ משעממת...

R0ck

Recommended Posts

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איפשהו קצת בתחילת הת'ראד ראיתי פה שמישהו כתב שלינוקס לא תהיה נוחה למשתמש החלונאי הממוצע (משתמש שלא מתעסק בהגדרות של המערכת, כן ?)

אני רוצה לראות את אותו משתמש חלונאי ממוצע אחרי יומיים עם ויסטה שמציקה לו על כל פיפס קטן שהוא מנסה לעשות ומבקשת ממנו סיסמא ואז הוא יבין מה זה לא נוח.

מישהו פה כתב גם על "הכנות טרום טיסה" ללינוקס, צריך להכין דרייברים וכל הבולשיט הזה.

למה לווינדוז אתה לא צריך להכין דרייבר לכל מה שנוצר לפניה ?

אותו דבר על לינוקס, יודע מה ? יותר מזה, לינוקס תומכת ישר מהקופסא בכל החומרה שמותקנת לי על הלפטופ, ווינדוז מצריכה ממני להתקין דרייברים לכל דבר.

ולבסוף לגבי "משתמשי ווינדוז רק רוצים להתקין מערכת הפעלה ולעבוד איתה" אם הם באמת רוצים לעשות את זה שיקנו מקינטוש, כי רק שם הפלא הזה של להתקין מערכת הפעלה (או לקנות מחשב חדש) וזה ישר פועל.

תוספת לאחר עדכון:

זה בנוגע לנושא הת'ראד המקורי.

אחד הדברים שיותר הדהימו אותי בבריל וקומפיז זה העובדה שהם עבדו חלק על 7500 מעאפן שמותקן לי בנייד, בעוד aero של לא עבד כלל... אפילו על ה-OSX שרצה לי על הלפטופ הלא מקינוטשאי (osx86) שאני כותב ממנו עכשיו יש לי את כל האפקטים של aero על הכרטיס מסך המג'ייף הזה... אבל בשביל זה כנראה לא טוב מספיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם אתה חושב שיש הפצת לינוקס אחת כיום(שבכלל יכולה להציג משהם שאיך שהוו דומה לדומיין של MS) שבא המזכירה, הרו"ח, המתכנת, והילדה הקטנה של הבוס שהגיע לעבודה בכלל שיש שביתה בבית הספר יכולים לעשות Login אליה בין לילה אז אתה טועה, ומטעה.

אז למה אתה חושב ש novell קנו את suse? הם העבירו את כל הטכנולוגיות שלהם מ netware ל suse , ודרך אגב

ה AD (ה"דומיין") של זה בתכלס העתק (משופר) של ה NDS של נובל, וגם ל RH או SUN יש directory services משלהם.

ויש גם את http://www.openldap.org/ שהוא קוד פתוח וחינם.

לדעתי הבעיה היא לא שהמזכירה וכל השאר לא יוכלו לעשות LOGIN ויהיו להם הרבה בעיות הזויות, למען האמת הם אף לא מצליחים

לעשות login ותמיד יש להם בעיות גם בווינדוס. השאלה האמיתית היא מאיפה תביא אנשי help desk שיוכלו לתפעל את ה OS הזאת?

לגבי שאר תגובות האנטי לינקס הילדותיות, אני לא מתכוון בכלל להגיב עליהם, אני רק מציע שתתבגרו

ותפסיקו את המלחמה של VS לינקס, בסגנון: "לינקס חרא! לא! חרא!" לפחות עד שתלמדו קצת על 2 המערכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לסכם את הדיון ב:

בקיצור, לינוקס מתאימה רק לכאלה שיש להם זמן להתעסק איתה.

רוב האנשים מעדיפים פשוט להתקין את מערכת ההפעלה ולהשתמש בה.

מה שכן, בשנים האחרונות לינוקס הופכת למערכת הרבה יותר קלה לשימוש, וכבר היום בהנחה שכל החומרה שלך מזוהה ועובדת בסדר, אפשר להסתדר לא רע עם הפצות כמו אובנטו.

ברור שזה לא מרגיש "טבעי" המעבר ממשק לממשק X, אבל ברגע שאתה משקיע את המינימום להבין את הדברים (וכל פונקצינליות שיש בממשק אפשר לעשות ב X) אתה יכול להסתדר בלי בעיה (כן, אפילו המזכירה בארגון). זה יותר קטע פסיכולוגי היום מאשר בעייה אמיתית (שהיתה קיימת בעבר עם ממשק CLI וכו').

גם צוותי הפיתוח מודעים לבעיות השונות ועובדים על סגירת פערים (כמו תמיכה משופרת בחומרה, מצב בסיס שבו X תמיד יעלה, גם אם אין דריברים לכרטיס מסך וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שאני באמת מחכה לו בלינוקס זה התקנות תוכנה פשוטות

אני בזמנו לא יסתדרתי אם הRPM או איך שקוראים לזה ובגלל זה עזבתי את מהר מאוד

אני חושב שהתחילו להוציא גירסאות אם תוכנות מותכנות מראש זה מצוין

אבל צריך גם תוכנת התקנה קלה כמו בWIN לי אישית זה מאוד יעזור ולדעתי גם להרבה אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח לא השתמשת במנהל החבילות וניסית להתקין RPM לבד והיה קדמים דרושים (RPM אחרים) או משהו כזה.

בכל מקרה, כיום בכל ההפצות המובילות בנוחות משתמשת ניתן ללא בעיה להתקין את מרבית התוכנות שקיימות ללינוקס בתפוצה רחבה (וגם לא) ע"י שתי לחיצות על העכבר במנהל החבילות של ההפצה. (הכל בצורה פשוטה, נוחה, וגרפית).

יש לזה כמובן גם הרבה חסרונות (להתקין דברים שאין ברשימה שם ואין תמיכה בהצפה, לחכות שלגרסאות חדשות של דפדפנים יוציאו חבילה, בעיות תאימות וכו') אבל כל עוד אתה משתמש בדברים פופלרים, אין יותר מדי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה אני לא ידעתי בדיוק מה שאני עושה

ובגלל זה לא ידעתי איך מתקינים

וזה הבעיה בWIN ההתקנה גרפית אז אין בעיות בלינוקס לפחות אז ההתקנה הייתה לא מובנת לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התקנתי אובונטו 6.10 (נרלי) והכל היה נחמד

משחקים נחמדים

כלים פשוטים לעדכון חבילות (או איך שקוראים לזה)

ואז אמרתי לעצמי "בוא נתקין BERYL"

אחרי חיפוש קצר באתר וקריאת הוראות התקנה מחקתי את אובונטו

---

אוקי נכנס לאתר של בריל

חיפשתי במשך 5 דקות איפה לעזאזל מורידים קבצים...

בסוף גיליתי שזה בקישור שנקרא

download tarballs

ברור מאוד...

ואז יש את הרשימה הזאת

* aquamarine-0.2.1.tar.bz2

* aquamarine-0.2.1.tar.gz

* beryl--0.2.1.tar.bz2

* beryl--0.2.1.tar.gz

* beryl-manager-0.2.1.tar.bz2

* beryl-manager-0.2.1.tar.gz

* beryl-plugins-0.2.1.tar.bz2

* beryl-plugins-0.2.1.tar.gz

* beryl-plugins-unsupported-0.2.1.tar.bz2

* beryl-plugins-unsupported-0.2.1.tar.gz

* beryl-settings-0.2.1.tar.bz2

* beryl-settings-0.2.1.tar.gz

* beryl-settings-bindings-0.2.1.tar.bz2

* beryl-settings-bindings-0.2.1.tar.gz

* beryl-settings-simple-0.2.1.tar.bz2

* beryl-settings-simple-0.2.1.tar.gz

* emerald-0.2.1.tar.bz2

* emerald-0.2.1.tar.gz

* emerald-themes-0.2.1.tar.bz2

* emerald-themes-0.2.1.tar.gz

* heliodor-0.2.1.tar.bz2

* heliodor-0.2.1.tar.gz

* md5sums

--

הם לא שמעו על קובץ התקנה יחיד אי פעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שקראת את המדריך הלא נכון או לא הבנת... בשביל להתקין את ה beryl על 6.10 פשוט לוחצים כמה לחיצות וזהו....

כל הקבצים שרשמת מן הסתם יורדים אוטומתית דרך מנהל החבילות כשאתה אומר לו להתקין את beryl ואתה לא צריך להוריד/להתקין אחד אחד....

למשל:

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy#How_to_install_Beryl.2FAIGLX_.28Nvidia.29

(ניתן לעשות את כל הפעולות שם בדרך גרפית, פשוט אז ההסבר היה יותר ארוך בגלל התמונות).

הפקודה sudo apt-get install beryl emerald-themes מתקינה את כל הרשימה ההיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני ראיתי מנהל החבילות רק מעדכן את החבילות שיש לך כבר ומתקין את הלא מותקנות שיש לך על ההארד דיסק

-

הסתכלתי במדריך ואין שמה שום דבר גרפי הכל אוסף של פקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נו, אז לא הבנת את זה ממש (זה הכי פשוט, מפעילים אותו, רואים רשימה של דברים שלא מותקנים, בוחרים מה שרוצים, והוא מוריד / מתקין), אם אין לך אף יצר סקרנות ויכולת התמודדות בסיסית, אז זה באמת לא בשבילך....

וכרגיל, העדפת לחזור על מה שאמרתי במקום לנסות להתמודד עם זה.. ההוראות שיש שם מ-מ-ש פשוטות, אני בטוח שיש מדריכים אחרים עם תמונות ומה לא, פשוט האתר הזה מרכז את כל הדברים העיקריים שצריך לעשות בצורה קצרה ומתומצתת (תסתכל על כמות הנושאים שיש למעלה: http://ubuntuguide.org/ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...