ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל?

appel_100

Recommended Posts

• תגובות 705
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תראו איזה סוג של השוואה הבאתם פה,

סאנטה קלאוס וה'.

אם היהי טיפה הגיון בדמות הזאת שנקראת סאנטה הייתי יכול להבין, אם סאנטה היה קיים מתי שהעולם עוד נוצר הייתי יכול להבין.

סה"כ ה"סנטאה" הזה שלכם "קיים" 2007 שנים בדיוק כמו הדת הנוצרית.

:lol: :lol: :lol:

בטח שלא הגיוני כי העולם נוצר לפני 6K שנה, נכון?

אגב סנטה לא קיים 2K שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טורקיה לא תיהיה באיחוד לאו דווקא בגלל הדת, אלא בגלל כל כך הרבה דברים אחרים שהם כך כל רחוקים מהאיחוד שאפילו קשה לתאר את זה.

מבחינה מנטלית, כלכלית, חוקתית, אנחנו כבר יותר קרובים לאיחוד מטורקיה ברמה העקרונית.

לזה בדיוק התכוונתי. וגם הנסיון המר שיש לאירופאים איתם מזה 30 שנה בתור אזרחים במדינותיהם.

אני מעדיף גם שלא נצטרף לאיחוד.

למה צריך להצטרף לאירופאים שלא בדיוק ייתנו יחס אוהד.

אולי אינך תופס מה קורה כשמדינה נמצאת באיחוד אבל... היחס שמקבלים שם אינו שונה ממדינה למדינה (טוב, אלא אם אתה צרפתי...), זה כמו מדינה אחת גדולה בפני עצמה והם תומכים אחד בשני והתקפה על מדינה אחת באיחוד מתפרשת כהתקפה על האיחוד כולו ועל האיחוד לפעול לפי החוקים שהם עצמם המציאו כשזה קורה.

אתה יודע מה? תשכך מזה. כשמדובר בישראל והאיחוד האירופי... אנחנו בשבילם כמו תורכיה רק רחוקים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו איזה סוג של השוואה הבאתם פה,

סאנטה קלאוס וה'.

אם היהי טיפה הגיון בדמות הזאת שנקראת סאנטה הייתי יכול להבין, אם סאנטה היה קיים מתי שהעולם עוד נוצר הייתי יכול להבין.

סה"כ ה"סנטאה" הזה שלכם "קיים" 2007 שנים בדיוק כמו הדת הנוצרית.

האלוהים שלך "קיים" סה"כ פחות מ6K שנה. הדת שלך אוליי 3/4 מהזמן הזה.

אישית אני לא ראיתי אחד שיכול להוכיח שה' לא קיים, אבל אני כן ראיתי "מדענים" שלא הצליחו להסביר בעצמם את התופעה שהם קוראים לה "המפץ הגדול".

כמספר המילים בתנ"ך אני יכול לתת לך הוכחות שלא קיים שום אלוהים בשום מקום ובשום זמן. כנ"ל לגבי הדתות.

אלוהים זה מושג דמגוגי, טאוטולוגי.

מומצא מתוך בורות מוחלטת ומוסבר מתוך בורות מוחלטת.

בא לתת מענה לצורך אנושי עמוק לאנשים שאיבדו את ההורים שלהם ומחפשים מישהו שיעשה להם "נו נו נו" על הפאשלות. אהה ויש גם את הרבנים שעושים מזה כסף.

כפיה דתית?

אני לא מבין מה מוזר פה? אתה חי במדינה יהודית שמבוססת על דת למה שלא תיהיה פה אותם חוקים ומצוות של אותה דת?

תרצה או לא, מדינה יהודית תשאר יהודית.

מדינה יהודית כן, מדינה דתית עוד לא.

ברגע שיהיה פה מדינת הלכה שמונהגת ע"י ש"ס ודומיה, אז תראה מה זה באמת מדינה דתית.

לבינתיים "נדפקנו" רק עם מספר חוקים שהם הצליחו להכניס לספר החוקים (כמו חזיר, פסח, כשרות, מוסד הרבנות, וכו'..)

הדת היא תוצר של התרבות, של מנהגים. באו כמה אנשים והחליטו לעשות מזה כסף ע"י הכנסת הבריון שלהם, אלוהים, שיכסח את כל מי שלא יתן להם כמה שקלים לכיס.

לא טוב לך עם הכפיה הדתית, תעבור לארה"ב מדינת כל אזרחיה.

אחח כמה כיף לומר את זה.

אתה לא שונה מהחרדים עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומצא מתוך בורות מוחלטת

לא הייתי אומר מומצא מתוך בורות מוחלטת בכלל

לא

הרבה דברים בתנך נכונים מדעית לתקופתם וחלקם לתקופתנו אם מוציאים מהם תסיבות הרוחניות

קח לדוגמה חזיר

בשיטות ההכנה של חזיר פעם היה סכנה גדולה לזיהומים

גם כל איך שמכינים בשר כשר ונטילת ידים עזרו לישמור על הבריאות באותה תקופה

גם הרבה מהחוקים מהגמרה משרתים היום את מערכת המישפט

אז נכון יש הרבה זיבולים אבל גם הרבה ידע מדעי ותרבותי

שעזר לארגן תאנשים בתקופות האלה

ואני גם לא מאמין באלוהים אבל צריך לתת כבוד בסיסי למאמינים ולכותבי התנך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות של רובכם פה קשות מאוד ולפעמים תוקפניות ופוגעות.

זה לא משנה כרגע מה דעתכם בעד או נגד, מה שחשוב שתפנימו שאנחנו כעם חייבים לכבד ולהעריך אחד את השני שלא לאמר לאהוב.

אם משהו מצטייר כחרדי או דתי מייד מתנכרים לו, יש כאלה שמתנכרים מבעלי מוצא מסויים וכולי.

תנסו לאהוב ולכבד את הזולת. זה הדבר היחידי שמחזיק אותנו כעם.

לגבי ממצאי הסקר, לדעתי הם חמורים וצריכים להדאיג כל אחד מכם. זה לא ענין דתי ולא שייך רק לחרדים. זה איום אמיתי על זהותינו כעם יהודי ועל קיומינו העתידי.

לזרוק משפטים כמו פרימיטיבים ולמה 43% טיפשים או חרדים זה ממש לא לעניין.

שימו לב לתגובות הבוטות נגד כל מה שמתקרב לדת או ליהדות - חבל מאוד שזה כך.

מקווה שתתעשתו לפני שיהיה מאוחר. מכבד ומעריך אותכם בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכל אחד יעשה מה שבא לו, ואף אחד לא צריך להתערב לו בהחלטות.

זכותך לחשוב שזה לא טוב, וזכותי לחשוב שזה טוב. (למרות שדעתי היא שזה לא משנה כלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ממצאי הסקר, לדעתי הם חמורים וצריכים להדאיג כל אחד מכם. זה לא ענין דתי ולא שייך רק לחרדים. זה איום אמיתי על זהותינו כעם יהודי ועל קיומינו העתידי.

אתה מניח שזה משנה לי (אני אדבר רק בשם עצמי, כי אני לא יודע מה כל אחד כאן בדיוק חושב)

שאנחנו "עם". מי זה "אנחנו" לעזאזל? איזה קשר יש לי עם דוס ממאה שערים שזורק אבנים על אנשים שנוסעים בשבת?

למה אכפת לי מה קורה איתו? ולמה לעזאזל שאני ארצה שהבן שלי יתחתן עם אדם פרימיטיבי כזה? (כן, פרימיטיבי! לזרוק אבנים

על אנשים שחושבים שונה ממך, או על אנשים ש, ירחם האל, העזו להיוולד קצת שונים ואוהבים את בעלי מינם הם פרימיטיבים לכל דבר.

הם לא יותר טובים מהפנאטים בעיראק, איראן או הפנאטים שמתפוצצים באוטובוסים שלנו)

אני מעדיף שהילדים שלי יתחתנו עם מישהו בן דת אחרת מאשר עם אדם כזה. וחוץ מזה, מאחר שאני לא משייך את עצמי לעם היהודי,

אני לא רואה ביני לבין החרדי הזה יותר קשר מאשר שאני רואה עם הודי בן דת ההינדו או עם אמריקאי מורמוני.

אז לא אכפת לי עם מי הם יתחתנו, כל עוד זה יהיה עם בן אדם טוב ושהם יהיו מאושרים. אני מעדיף שזה יהיה עם אדם שהשקפת עולמו

זהה לשלי, אני לא אכחיש זאת, אבל אני לא אמנע מהם להתחתן עם אדם אחר או אשב עליו שבעה כאילו הוא מת בגלל זה (פרימיטיבים כבר אמרתי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אני לא מבין את ההגיון שלך מדינת קמה בשביל ביהודים אחת הסיבות לזרוז ההקמה זה השואה אבל זה לא אומר שכל מי שנרדף בשואה צריך לקבל פה אזרחות או מקלט (לפחות לא באופן גורף) הרי גם צוענים והומואים נרדפו בשואה אז...?

א. אתה רק מוכיח את ההצהרה שאמרתי מקודם! הומואים זה לא דת וכנ"ל גם לא הצוענים.

ב. אנשים אשר נחשבים לא יהודים לפי ה"הלכה", נחשבים ליהודים לפי תורת הגזע של היטלר, נרדפו

והושמדו כיהודים לכל דבר.

אז מי אתה שתבוא ותגיד לי שבגלל שאיזה רב חושב שאני לא יהודי "כשר", אני צריך

להיות פסול חיתון, קבורה ולהיות אזרח סוג ב'? על מה ולמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הדאגה, אבל אם נגיד במדינה מסויימת במרכז אירופה 43% היו עונים לסקר דומה שהם לא מוכנים שהילדים שלהם יתחתנו עם יהודים אז הייתם צועקים "אנטישמיות". במוקדם או במאוחר, אם לא נשמיד את עצמינו (כגזע האנושי, עם כל הזיהום והמלחמות), אז נתבולל עד שנהפוך להיות "גזע" הומוגני, זה בלתי נמנע, אנחנו לא כלבים גזעיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה רק מוכיח את ההצהרה שאמרתי מקודם! הומואים זה לא דת וכנ"ל גם לא הצוענים.

ב. אנשים אשר נחשבים לא יהודים לפי ה"הלכה", נחשבים ליהודים לפי תורת הגזע של היטלר, נרדפו

והושמדו כיהודים לכל דבר.

אז מי אתה שתבוא ותגיד לי שבגלל שאיזה רב חושב שאני לא יהודי "כשר", אני צריך

להיות פסול חיתון, קבורה ולהיות אזרח סוג ב'? על מה ולמה?

כי אתה לא יהודי

אז מה אני לא מבין את ההגיון שלך מדינת קמה בשביל היהודים אחת הסיבות לזרוז ההקמה זה השואה אבל זה לא אומר שכל מי שנרדף בשואה צריך לקבל פה אזרחות או מקלט (לפחות לא באופן גורף) הרי גם צוענים והומואים נרדפו בשואה אז...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...