נדוש, אבל אני צריך קצת שקט נפשי עם הבחירה. 2007wfp/fp או s1931sh eizo - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נדוש, אבל אני צריך קצת שקט נפשי עם הבחירה. 2007wfp/fp או s1931sh eizo

gambitaw

Recommended Posts

בדיוק הייתה לי את אותה הדילמה בימים האחרונים. שניהם מסכים מצוינים, אבל אישית אני מאמין שאני אקנה בסוף את ה-DELL (אגב, הדרישות לי הן 75% מקצועיות [תלת מימד, צילום, פוטושופ ושלל תוכנות גרפיות] ו-25% משחקים/סרטים).

ה-Eizo מסך נהדר, אבל יקר מדי. ז"א, הוא יקר מדי כי באותו כסף אפשר לקנות מסך גדול יותר* ברזולוציה גבוהה יותר.

טכנולוגית, ממה שהמומחים אומרים (ע"ע ארז [בגירה]), ה-DELL גם מבוסס על פאנל עדיף. אם לא יצא לך עוד לקרוא את כל הביקורות, אני ממליץ לך לעבור על כולן, בעיקר על אלה שב-prad.de זה אומנם לא יעזור לך להחליט, אבל זה יתן לך בסיס רחב יותר להחלטה.

http://www.prad.de/en/monitore/review-eizo-s1931sh-bk.html

http://www.prad.de/en/monitore/review-dell-2007wfp.html

*גדול יותר? אני לא יודע מה באמת השימוש שלך, אני יודע שאני צמא לעוד מקום לרוחב השולחן עבודה שלי. מי שעובד הרבה עם יודע עד כמה כל הכלים מפריעים לעבודה השוטפת. זה נכון גם לאוטוקד ול-3DS. אז כן, הוא פחות או יותר בגובה של מסך "17, אבל מוסיף המון מקום לרוחב.

בתכלס, השאלה היא לא מי מהמסכים יותר טוב, אלא מה אתה מעדיף - מסך 5:4 או 16:10 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הקישורים, אני אעבור עליהם עוד מעט.

הבעיה לפי מה שהבנתי עם רחבים שהם עדיין לא מותאמים לטכנולוגיות של ימינו.

מתיחות ואי התאמה של תוכנות (רק שאפטר או מאיה לא ימרחו לי).

אבל יתרון נפלא זה הפיווט.

תמיד אפשר ללכת על ה FP. השאלה אם שווה.

עכשיו, בקשר ל EIZO, אשכרה הצלחתי למצוא מקום לראות אותו אצל אחד היבואנים, רק חבל שב VGA . צבעים נפלאים, אבל השוני בין הצבעים למעלה ולמטה מאוד עדין יחסית כמובן ל TN. בנוסף הרצתי איזה טריילר קצר "300" באתר של אפל ולא ממש הבחנתי בגוסטינג כלשהו.

מה שחשוב לי עכשיו (יותר נכון ללשקט הנפשי של השותף שלי כי הוא פנאט) זה לראות בתצוגה או אפילו אצל מישהו מפה שיש לו, את ה ואז יהיה לי יותר קל להחליט.

מישהו ? באיזור ת"א או מרכז ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אין לי שום בעיה לעבוד עם מסך 24" רחב בתוכנות כגון 3dsmax או פוטושופ וכולן יודעות לעבוד עם רזולוציות

בעלות יחס גבהים רחב.

את מסכי השונים אני מאמין שניתן לראות בפעולה ב LCDTV בפתח תקווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...צבעים נפלאים, אבל השוני בין הצבעים למעלה ולמטה מאוד עדין יחסית כמובן ל TN.

TN ? אף אחד מהם לא TN.

ה-Eizo הוא S-PVA וה-DELL הוא לרוב S-IPS.

פרטים טכנים:

Eizo - http://www.prad.de/en/guide/screen2896.html

Dell - http://www.prad.de/en/guide/screen2944.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TN ? אף אחד מהם לא TN.

ה-Eizo הוא S-PVA וה- הוא לרוב S-.

התכוונתי על הצפיה אנכית יחסית ל TN. ידוע לי שהם לא מן הסתם.

לא יודע מי שם לב או איכפת לו, אבל לי בתור אחד שמתעסק בנוסף בצבעים, יפריע שהגוון שונה מלמעלה למטה בצורה דראסטית (כמו שבחנתי במסכי TN למניהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת איכות תמונה - ה-EIZO ללא צל של ספק.

ה- אמנם נותן איכות תמונה מצויינת אך לא באותה רמה. יתרונו הגדול הוא הרזולוציה הגבוהה יותר ולכן לדעתי הוא עדיף (2007FP, לא הרחב כי הם לטעמי ממש "נמוכים" ובעלי רזולוציה פחות גבוהה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת איכות תמונה - ה-EIZO ללא צל של ספק.

ה- אמנם נותן איכות תמונה מצויינת אך לא באותה רמה. יתרונו הגדול הוא הרזולוציה הגבוהה יותר ולכן לדעתי הוא עדיף (2007FP, לא הרחב כי הם לטעמי ממש "נמוכים" ובעלי רזולוציה פחות גבוהה).

היתרון הכוונה ל DELL? ראיתי שבאמת גודל הפיקסל שלו קטן יותר משל האיזו. בנוסף יכול להיות שהרחב של לא יתמוך לי תקין בכ-מסך ? (gforce 6600 כרגע).

עברתי על הביקורות של הדל ושל האיזו. הם משווים את האיזו למסך מוקדם יותר S1910 ובארץ יש אותו בגרסת ה AS לפי זאפ. טוענים שם שלגרפיקאים עדיף ללכת עליו.

לא ראיתי שום ביקורת או תגובה עליו ומבחינת מחיר הוא לא ממש יקר יותר מאחיו הצעיר.

דבר אחרון, עד כמה משמעותית תמיכה ב HDCP שיש רק לדל וכמובן PIVOT שאין ב EIZO משום מה ? צריך להשפיע לי על ההחלטה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ה S1910 הינו דגם ישן שכבר לא נמכר. החליף אותו ה S1931

2. האותיות אחרי דגם המסך באיזו מסמלות את סוגי הרגלים שהמסך יכול להגיע עימן, ישנם מספר רגליים שכן מציגות מצב Pivot.

3. האיזו יגיע יותר מכויל מהדל אבל אם אתה גרפיקאי ברמה מקצועית עדיף שכבר יהיה לך מכייל שאיתו תוכל להוציא יותר מהדל

מאשר מהאיזו ללא מכייל.

4. תמיכה ב HDCP חיונית רק לצפיה בתוכן HD מוגן, הדל בנוי להצגה של תוכן כזה (לפחות עד 720P ו 1080i/p בדחיסה)

ולכן הוא מגיע עם HDCP אך לדעתי זהו אינו שיקול, ההגנות של הפורמטים החדשים נפרצו ומי שמוריד היום ימשיך להוריד אותם גם ב HD

בעתיד, אם אתה בכל זאת מתכנן בעתיד לקנות נגן HD ולהשכיר או לקנותם וכו כדי שתהיה לך תמיכה בכך במסך.

בנוסף למסך תצטרך גם כרטיס מסך ומערכת הפעלה אשר תומכות ב HDCP אם אתה מתכנן לנגן תוכן כזה במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי בגירה. בקשר ל HD אני פחות מתמצא.

בעניין הפיבוט. זה לא סיבוב המסך על ציר ? לא הבנתי מה קשור הרגליים של המסך לזה, אשמח לפירוט קצת יותר.

בעניין כיול הדל, אתה מתכוון ל MENU הפנימי שלו ? מה זאת אומרת כיול עצמי (תוכנה, ממשק, מכשיר) ?

הבנתי גם שהאיזו נעול מבחינת כיול נוסף, זו כוונתך?

ועוד דבר שהוספתי אחרכך בתגובה הקודמת, לגבי תמיכה במסך רחב עם כרטיס המסך שלי gforece 6600, תהיה בעיה ? מבחינת מתיחות וכאלה, או שכבר עדיף ללכת על הרגיל במידה ואני הולך על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הטית המסך על הצד מתבצעת ע"י הרגל שלו, הנה מסך באמצע הדרך מאחורה שים לב כי הציר נמצא ברגל של המסך:

vp930legwv7.jpg

2. ישנם שני שלבים לכיול, בחלק הראשון מכיילים באופן חומרתי(דרך ה-OSD) כל מסך למצב שבו הנק' הלבנה (הצבע הלבן) הינו אחיד ובעל

כמות שווה של כל צבעי היסוד. לאחר מכן השלב השני הוא לעבור על רוב הגוונים של המסך ולכייל כל צבע בנפרד.

רוב המסכים שאינם מכילים טבלת LUT וחלק מהמסכים שכן מכילים טבלת LUT נעולה כגון ה S1931/S1910 זקוקים

לכיול תוכנתי דרך טבלת LUT וריטואלית בכרטיס מסך ולכן יכול להיווצר מצב שמספר גוונים יעלמו כי מתחילים עם 255

מדרגות לכל צבע ומשם רק יורדים בעת שימוש ב LUT אבל הצבעים מדויקים יותר.

ישנם מסכים מאוד יקרים כגון סדרת ColorEdge של איזו אשר מגיעים עם יכולת שליטה בטבלאות LUT בעלות 10bit.

כך הכיול מתבצע על 4096 מדרגות לכל צבע ולא 255 מדרגות כמו במסך רגיל, מכאן יוצא שבעת המרה ל 8bit בפאנל

הצבעים יהיו מדויקים ולא יפלו גוונים בדרך.

ובכן לסיכום: את צעד הכיול הראשון שהוא הנק' הלבנה ניתן לבצע באופן חומרתי כמעט בכל המסכים חוץ מבגרועים ביותר.

את הצעד השני כמעט תמיד בתוכנה למרות שאם יש לך מסך מאוד מקצועי ויקר ניתן לכייל אותו באופן חומרתי.

את כל הכיולים הללו בעזרת מכשיר חיצוני שנקרא קלורומטר, הוא מתלבש על המסך וקורא את הצבעים וכך

ניתן לקבל מדידה מדויקת ולכייל את הצבעים.

3. לא צריכה להיות לך שום בעיה עם מסך רחב ב GF6600, אני הייתי הולך על ה בכל מקרה מכיוון שהוא עדיין בעל רזולוציה

גבוהה יותר מהאיזו אפילו אם הוא יותר נמוך, כאן זה יותר עיניין של העדפה אישית. אני מציע שתלך לראות בחנות אם

הגודל של 20" רחב מתאים לך בהשוואה ל 19" רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, ביררתי עכשיו ויש לי אפשרות לכייל את המסך עם מכשיר במוסד בו אני לומד..חינם :silly: (רק באסה לסחוב את המחשב והמסך לשם).

במצב הזה עדיף הדל ? או שגם אחרי יצירת פרופיל צבע תקין, האיזו שמגיע עם כיול חומרתי ועם הטבלה המדוברת יהיה יותר חי בצבעיו ? (6.7 לעומת 6.77).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדל יהיה טוב יותר לאחר כיול מאשר האיזו ללא כיול שכזה בייחוד שהפאנל של הדל יותר טוב מבחינה טכנולוגית (S-PVA ממול ל S-IPS)

זויות הצפיה של הדל פשוט טובות יותר וגם יכולת הצגת הצבעים שלו תהיה בסופו של דבר יותר טובה משל האיזו הנ"ל.

בנוסף אתה מקבל בונוס נחמד של תוספת ברזולוציה עם הדל (בין אם הגירסה הרגילה או הגירסה הרחבה)

בסופו של יום פשוט לא שווה לך להשקיע 2700 ש"ח במסך 19" אפילו אם הוא הטוב ביותר בגודלו.

עדיף להשקיע ב 20" ומכיוון שיש לך גישה לציוד כיול תוכל להוציא ממנו את המקסימום

ולדעתי לא תרד מרמת התצוגה שהיית מקבל מהאיזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...