כמה הייתם משלמים על שירות הורדת מדיה גלובאלי כללי? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה הייתם משלמים על שירות הורדת מדיה גלובאלי כללי?

Dr. n00b

Recommended Posts

OK... זה נושא באמת חשוב מאוד אבל לדעתי אתה נוגע רק בקצה הקרחון.

הסיבה העיקרית לייצר מודל של תשלום תמורת תוכן דיגיטלי חופשי נועדה להתמודד עם תופעת ה"פיראטיות" ויותר מזה - לספק לצרכנים את המודל והשירות הטוב ביותר שרשת האניטרנט מסוגלת לספק ובמחיר הוגן וסביר.

בואו נבחן את הסוגיה בפריזמה רחבה יותר - מי מרוויח באמת מההורדות ה"בלתי-חוקיות"? מי באמת מפסיד? איך מאזנים ביניהם ?

המרוויחים:

1. חברות התשתית - מי לעזאזל צריך 10M DL ו-2M UL כמו בחו"ל ללא שיתוף קבצים? הרי זה הקטר שדוחף את הרכבת.

2. ספקיות האינטרנט - מי היה משלם על חבילות מהירות ללא שיתוף קבצים ?! בשביל צ'אט או לקרוא YNET לא צריך יותר מ-512K.

3. מפרסמים באינטרנט - ללא רוחב הפס שאנחנו קונים בגלל שיתוף קבצים הם לא היו יכולים לתקוע לנו בכל עמוד אינטרנט 700 פרסומות FLASH כבדות ומטרידות.

4. פורטלי אינטרנט גדולים - מאותה סיבה בדיוק ניתן לדחוף דפי אינטרנט עמוסים ומעוצבים הכוללים סטרימינג וכדומה.

5. יצרניות HD - מה מנפח לכם את ה-HD? התמונות מהבר מיצווה או מאות הסרטים והסדרות מ-BT. מעטים היו צריכים יותר מ-80GB אם הם היו צריכים לשלם מחיר מלא על כל מה שממלא את ה-HD. לשם המחשה, ספרית מוזיקה של 4GB שזה 1000+ שירים היתה עולה לכם ב-800$ בממוצע!

6. יצרניות חומרה בכלל - אם הייתם קונים את ה-, מי היה צריך תמיכת חומרה ב-H264? מי היה צריך מפרטים כבדים לקידוד וידאו? מי היה צריך HTPC?הדרישה היתה נמוכה בהרבה.

7. 90% מהאומנים שאינם במיין-סטרים - בזכות "שיתוף הקבצים" הלא חוקי אנחנו נחשפים לתכנים שלעולם לא היינו נחשפים אליהם אם היינו צריכים לשלם עליהם מחיר מלא. סגנונות מוזיקה וסרטים שונים, הופעות חיות שבחיים לא הייתם רואים אחרת ועוד ועוד. האומנים שבמיין-סטרים גם כך מרויחים ה-מ-ו-ן ואם מישהו מפסיד קצת זה כל הסוכנים וסוכני הסוכנים שממילא רק גוזרים קופונים על ההתמכרות שלנו לתדמית ולאומנים שהם מוכרים.

8. מפתחות התוכנה והמשחקים (כן - כן) - אתם חושבים ש-WINDOWS היתה שולטת בשוק אם אי אפשר היה לפרוץ אותה והייתם חייבים לשלם 600 ש"ח לכל מחשב כדי להתקין אותה? אין סיכוי! לינוקס ממזמן היתה שולטת בשוק (או MACOS). בגלל זה מיקרוסופט מוכרת XP PRO + OFFICE 2003 PRO לארגונים גדולים ב-125 ש"ח. כדי שנתמכר לפורמטים הקנייניים שלהם. אח"כ הם מוסיפים WGA ומאיימים עלינו ב-BSA כדי שנשלם על ההתמכרות שלנו שחשבנו שהיא בחינם. ללא שיתוף קבצים היה קשה מאוד להשיג תוכנות פרוצות והן היו הרבה פחות נפוצות ורווחי המפתחות שלהם היו יורדים משמעותית.

המפסידים:

1. אנחנו הצרכנים - שהופכים אותנו ל"גנבים".

2. תעשיית הבידור וה-MTV - את מה שהם מפסידים הם ממלא לא מקבלים בצדק לדעתי כי הם גוזלים ועושקים את האומנים ואת מרבית ההכנסות לוקחים לכיסם בלי לייצר כלום בעצם. אבל כשאנחנו "גוזלים" את פרנסתם הם ממילא מגלגלים זאת על האומנים ומאשימים אותנו ב"פיראטיות".

3. אומני המיין-סטרים - שבמקום לקבל את המגיע להם (ומגיע להם)מכל הגזלנים עתירי ההון שבדרך לצרכן - מעדיפים להאשים את הצרכן ה"גנב".

איך מאזנים ביניהם?

גורמים ל"מרוויחים" לממן את מרבית הנזק ל"מפסידים" כשאת השאר יממנו הצרכנים עצמם כדי שלא יקראו להם "גנבים".

מילת הבהרה: - למרות המשתמע מדברי פה אני לא בעד פיראטיות אבל כל עוד לא דואגים למודל חליפי והוגן בו יש איזון בין המרוויחים למפסידים בצורה שהוגנת לצרכן - אני גם לא נגד. אנחנ נמצאים עכשיו בתקופת מעבר ואני תומך בכול ליבי במודל חוקי והוגן שיבטל את הצורך ב"פיראטיות".

פתרונות העבר

זוכרים את "חוק הקלטות הריקות" משנות השמונים אני חושב? את אותן טענות שמשמיעים היום השמיעו אז נגד מכשירי הוידיאו והטייפים שיכלו להקליט מהרדיו שירים. אז הוטל מס מסויים מזערי על כל מדיה ריקה שנקנתה כדי "לפצות" על הפסד אפשרי שיגרם בגלל שמישהו יקליט מחבר/מהרדיו במקום לקנות תקליט או קלטת וידאו מקורית.

זו דוגמה איך ה"מרוויחים" מאזנים את ההפסדים האפשריים של ה"מפסידים" תוך גלגול עלות מינימלית על כלל הצרכנים.

יותר מכך - צריך לזכור שלמרות התחזיות הפאסימיות וזעקות השבר תעשיות מוזיקה והסרטים רק המשיכו לשגשג ולפרוח והמס עדיין קיים למיטב ידיעתי.

פתרונות להיום:

1. מס מסויים (ומזערי) יוטל גם על רכיבי חומרה כמו כוננים קשיחים לצורך מימון המודל.

2. מימון נוסף יגיע מספקיות התשתית, האינטרנט והתוכן שהן המרויחות העיקריות מהגדלת רוחב הפס לצרכנים.

3. יתר המימון יגיע משני אפיקים אפשריים:

א. מפרסמים - בתמורה לפרסומות ממוקדות ללקוח ואיסוף הרגלי גלישה למשל (ואז הצרכן פטור מתשלום).

ב. מהצרכן עצמו - במידה ואינו מעוניין בפרסומות.

את ה"פיצוי" לאומנים ניתן לתרגם לתמלוגים שישולמו לפי פילוח של "מה הורד כמה פעמים". קל מאוד לנהל כזה מעקב דרך הספקיות והמימון יבוא מהמקורות שציינתי קודם.

כאן אנחנו מגיעים לשאלה המקורית שלך - כמה אני מוכן לשלם? באופן עקרוני - כלום. יש מספיק גופים עשירים שמרוויחים מהצורך שלי שיכולים לממן את זה. כמו שאתה לא צריך לשלם ל- כי הצורך שלך במנוע חיפוש טוב מאפשר למפרסמים להרוויח מספיק כסף כדי לממן את השירות.

עדיין, כדי להמנע מפרסומות וחדירה לפרטיות הייתי מוכן לשלם סכום סביר של כמה עשרות ש"ח לחודש עבור גישה בלתי מוגבלת וחוקית לשלל התכנים שברשת זמינים כיום פיראטית. זה כולל משחקים, , סדרות ומוזיקה. ברור שיהיו תכנים בתשלום נפרד אבל זה יהיה מיעוט ומכוון לתוכנות או שירותים יחודיים.

זה יקח זמן אבל זה לדעתי המודל ההגיוני ביותר, כפי שכבר הוכח בקטן בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

tmpusr

אני מסכים איתך ברוב

אבל אני אישית הייתי מוכן לשלם משהו כמו 300 שקל בחודש

ולקבל שרות טוב יותר נטול פירסומות שיכלול גם משחקים ותוכנות

תחשוב על זה בימקום ליקנות קונסולה ומשחקים לקונסולה

החברה שתמכור לך תשרות תיתן לך קונסולמודממיר או איך שיקראו לזה

ותוכל להוריד משחקים כמו זלדה \הלו וכו בלי תשלום נוסף

בשרות כזה אני פשוט לא יצתרך פירטיות

רק שיכניסו לשרות את נארוטו החדש ;D ;D ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם "נעולים" על הסכום של 250-300 ש"ח כי זה מה שהרגילו אתכם YES/HOT הגזלנים. עם כל הפרסומות והפרומואים שהם דוחפים לכם הם היו צריכים לשלם לכם כסף! :jump::pissed::bash:

תקלטו שזה 3500 ש"ח בשנה !!! והם עוד מפוצצים אתכם הפרסומות, מורידים ערוצים ומביאים סדרות זבל.

מחיר הוגן הוא נמוך בהרבה כי יש מספיק גופים שמרוויחים מכך שיכולים לממן את הרוב ועדיין להרוויח יפה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם "נעולים" על הסכום של 250-300 ש"ח כי זה מה שהרגילו אתכם YES/HOT הגזלנים. עם כל הפרסומות והפרומואים שהם דוחפים לכם הם היו צריכים לשלם לכם כסף! :jump::pissed::bash:

תקלטו שזה 3500 ש"ח בשנה !!! והם עוד מפוצצים אתכם הפרסומות, מורידים ערוצים ומביאים סדרות זבל.

מחיר הוגן הוא נמוך בהרבה כי יש מספיק גופים שמרוויחים מכך שיכולים לממן את הרוב ועדיין להרוויח יפה מאוד.

YES/HOT

גזלנים זה נכון

רוב הסדרות שהם משדרים זה או שידורים חוזרים

או סדרות נחותות

אבל אני מדבר איתך על שרות עולמי

לא ארצי

לי אישית אין צורך בתירגום ואני מעדיף סידרות\משחקים\וכו לא

מתורגמים\מדובבים

גם ככה הדיבוב הרבה פעמים הורס סדרות

תיראה מה עשו לנארוטו לדוגמה -פשוט משפיל

תחשוב על זה שתוכל להוריד סדרות וסרטים ומשחקים ומוזיקה מכל העולם

מתי שאתה רוצה בתשלום קבוע

וכמובן הרבה יותר מהיר ונוח מפירטיות

לא עוד לחפש פרצות לא עוד קידוד לא מספיק טוב

פשוט לקבל שרות מצוין שיחסוך לך זמן וחשמל ועל זה אין לי בעיה לשלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...