מחשב לעריכת וידאו אנלוגית - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעריכת וידאו אנלוגית

shafankis

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני מעוניין לרכוש מחשב שישמש אותי לעריכת וידאו. יש לציין כי אני מצלם במצלמת וידאו אנלוגית, ולא ניתן לחבר אותה למחשב דרך ה- USB ישירות, כמו במצלמה דיגיטלית. אני זקוק למחשב טוב, מהיר וחזק, ומוכן להוציא עד כ- 7000 ש"ח (על המחשב בלבד, לא כולל מסך, מקלדת, עכבר, רמקולים ומדפסת, שכבר יש ברשותי).

קיבלתי את המפרט הטכני הבא:

מארז MIDI TOWER P-4

לוח DFI - P4 - כ.רשת + כ.קול

מעבד PIN 478 2G.B TRAY

P4/478 CPU COOLER 2.4 MGHZ

זכרון 512/266

GFORCE4 MX440 - 64MB + TV OUT

דיסק 80GB 7200 IDE

כרטיס קול AUDIGY SE 5.1

הייתי רוצה לקבל המלצות לגבי כרטיסי עריכת ומחיריהם בשוק. אני זקוק לכרטיס סמי-מקצועי, שיוכל לעבוד עם תוכנות כגון Premier ו- AVID. האם רכישת הכרטיס אמורה להשפיע על בחירת המאיץ הגרפי?

יש לציין כי הבנתי בתחום החומרה היא מוגבלת, לכן אשמח לקבל הצעות והמלצות לגבי שיפור, שינוי ושיפוץ המפרט כולו.

בתודה מראש,

שפן כיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה חובבנית או מקצועית ?

עוסק בתחום או בתור תחביבן מתלמד ?

* בעקרון מעבד פנטיום 4 2.26 עם באס של 533 מגה"צ - עם אתה קונה כרטיס עריכה מקצועי, העיבוד נעשה ברובו על ידי הכרטיס עריכה/כרטיס גרפי (אפקטים ב OPENGL) ולכן לא צריך את המעבד הכי חזק שקיים בשוק. לעומת זאת, אפקטים בחומרה נעשים ע"י המעבד ולכן עם מדובר בעריכה מקצועית, תשקול מערכת בעלת שני מעבדים - ושוב, זה יקטין לך את החשבון בבנק בצורה ניכרת.

* 1 גיגה זכרון 3200, או 2700 עם אתה מעוניין לחסוך בכסף. - צוואר הבקבוק לא יהיה רוחב הפס עם הזכרון לכן לא צריך את הזכרון הכי מהר שאפשר להשיג היום. תוכנות עריכת וידיאו רעבות לזכרון רב..

* כרטיס מסך TI4200 - כרטיס מסך מספיק חזק, ויש בו VIDEO IN ו OUT להקלטת וידיאו. בנוסף אליו כרטיס עריכה מקצועי כלשהו, - תחום שהידע שלי בו לא רב לצערי ולכן לא אוכל להמליץ.

* שני דיסקים בגודל 80 גיגה כ"א עם 8 מגה קאש, ב RAID1 - רוחב פס IO כמה שיותר גדול לדיסק בשביל שתוכל להעביר זרימה חלקה של וידיאו ללא קטיעות. -אם אתה עורך כמקצוע, תחשוב על להשקיע במערכת SCSI, אבל אז המחירים יקפצו פי כמה (ואף, יעברו את ה 7000 שקל)

* מארז ציפטק TOWER או COMPUCASE 6919 מרווח שיהיה לך מקום להרבה התקנים.

* כרטיס קול אודיג'י. (וכך גם יהיה לך פורט פיירוויר עם תקנה דיגיטלית בעתיד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק הכי חשוב בעריכת וידאיו אנלוגית זה הכרטיס לכידה - או הכרטיס .

התפקיד שלו הוא להמיר את החומר מהמצלמה (אנלוגי) למידע שהמחשב יודע לטפל בו דיגטאלי.

איכות הכרטיס משפיע על איכות ההקלטה ואחר כך גם על העריכה.

במסגרת תקציב שכזה הייתי ממליץ לך לקנות כרטיס של פינאקל (לא זוכר את הדגם - פשוט תתאים אותו למחיר שישאר מהמחשב) והם בדרך כלל מגיעים עם תוכנה וכל מה שדרוש.

מלבד זאת חשוב אהרד דיסק גדול ומהיר (עדיף רייד 0), הרבה ראם כאשר הדגש או על הכמות ולא על האיכות (הרבה ולא חשוב אם הוא לא הכי מהיר שיש)

כרטיס מסך - חשוב שיהיה איכותי ובכל תכונות דו מימד טובות וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות!

לשאלתכם, המחשב הוא לא לעריכה כמקצוע, אלא לעריכה חובבנית בלבד.

אבל...

עדיין חשוב לי שהמחשב יהיה מספיק חזק, כדי שלא אצטרך לחכות ימים שלמים בזמן שהוא "מרנדר" איזה Preview. אשמח לקבל תגובות נוספות, בהתייחס למפרט שנתתי. מה צריך לשנות, מה להוסיף, מה ניתן להוריד? ואיזה כרטיס מומלץ ללכידת ועריכת חובבנית פלוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון - אם תקראו באתר של קריאטיב, תגלו שעם האודיגי לא מגיע Firewire, אלא SB1394.

זה משהו "דומה" ל-Firewire, מה שאומר שלא בהכרח כל מוצרי ה-Firewire יעבדו איתו.

לאייפודרים בכל רחבי העולם קשה לעבוד איתו.. אני לא הצלחתי.. ICe2K כן הצליח לאחר ניסיונות רבים.. למעשה מעטים שהצליחו ללא שום בעיה.

CPU : Intel Pentium IV 2.4GHz 512K 533MHz Socket 478 CPU BOX - [1,240 NIS] 1

Motherboard : Gigabyte GA-8PE667 Intel 845PE Motherboard (533Mhz,5.1 Sound,ATA133,USB 2.0) - [577 NIS] 1

Memory : Twinmos 512MB 2700 Memory - [890 NIS] 2

Hard Disc : Western Digital 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD - [1,149 NIS] 1

Video Card : Gigabyte RADEON 7500 Pro 64MB TwinView TV-Out Bulk VideoCard - [468 NIS] 1

CD/DVD-ROM : CD-ROM x 52 - [138 NIS] 1

Case : Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front 300W Case - [334 NIS] 1

Video Editing Card : Pinnacle Studio DC10 Plus V/E Card - Drivers for WIN2K/XP AVAILABLE ! - [1,363 NIS] 1

NIS : ¤ 7049

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...