הגיע ה - Gretagmacbeth Eye-One Display 2. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיע ה - Gretagmacbeth Eye-One Display 2.

Bagheera

Recommended Posts

בשעה טובה הגיע בטיסה מארצות הברית המכייל שלי, לא עוד כיוונים לא מדויקים על סמך העיינים.

בימים הקרובים אפרסם ביקורת על המסך הדיי חדש שלי (2407) בינתיים מספר של המכשיר הקטן הזה.

הקופסא:

colorimeter1logo5uh.jpg

הפעם מהצד:

colorimeter2logo6oh.jpg

תכולה: 1 מכייל, 1 משקולת, 1 דיסק התקנה, 1 פוסטר התקנה, 1 מכסה הגנה שמשמש גם למדידת תאורת חדר.

colorimeter3logo1ph.jpg

יושב על המסך:

colorimeter4logo7pz.jpg

זוית שונה:

colorimeter5logo5tk.jpg

המכייל מגיע עם תוכנת I-Match של גרגטגמקבת', התוכנה חמודה וקלה לשימוש אך אינה מתוחכמת מספיק ולא מאפשרת

מספיק שינויים ברמה יותר מתקדמת, לשם כך אני משתמש בתוכנה בשם BasicColor 4 שמאפשרת יותר

משחק ועובדת עם כל מכייל שנמכר כיום, כמו כן היא מבצעת אימות של הכיול ומאפשרת לראות את השיפור בכיול המסך.

המכייל עצמו קטן יחסית ובנוי להיתחבר למסכי CRT בעזרת כפות יניקה או משקולת נגד במסכי LCD.

ממשק החיבור הינו , חלק מהמסכים היותר מתקדמים של נק ואיזו תומכים בכיול אוטומטי בעזרת המכייל.

לפני שמתחילים לקפוץ עליי בעלי 2407 בפורום, אי אפשר לשתף את הפרופילים של הצבע בין מסכים ומחשבים שונים,

הכיול צריך להיתבצע על כל מחשב עם החומרה שלו ובתנאי התאורה הקיימים היכן שהמסך נמצא.

נ.ב אם אתם רואים את התמונות בהירות מידי המסך שלכם לא מכויל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עורך גרפי בתור תחביב (אם תשים לב בתמנות אני משקיע הרבה בתחביבים כגון טיסנים). זה בהחלט עוזר,

ככל שאני יכול להוציא יותר מהמסך יותר טוב(שילמתי עליו כבר 5300 ש"ח אז לפחות להוציא ממנו את המיץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות "כאילו" כיול,בעזרת אתרים שונים ברשת שמציעים את הטבלאות.

הבעייה היא שהרבה מאוד מזה מסתמך על העין שלך ומה אתה רואה באותו רגע - וזה רחוק מלהיות מדוייק.

כיול אמיתי הכי זול - תקנה מכייל זול.

או שתבקש מבגירה להלוות לך את הגרטגמקבת'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות "כאילו" כיול,בעזרת אתרים שונים ברשת שמציעים את הטבלאות.

הבעייה היא שהרבה מאוד מזה מסתמך על העין שלך ומה אתה רואה באותו רגע - וזה רחוק מלהיות מדוייק.

כיול אמיתי הכי זול - תקנה מכייל זול.

או שתבקש מבגירה להלוות לך את הגרטגמקבת'.

אפשר איזה לינק לאתרים עם טבלאות ?

איפה נמכרים מכיילים זולים בארץ וכמה הם עולים ? איזה הבדל יהיה (ועד כמה ?) בין כיול עם מכייל זול לבין כיול עם מכייל יקר יותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אולי שאלה אדיוטית , אבל איך אני יכול לדעת שהמסך לא מכוייל ?

אם למשל צילמתי תמונה במצלמה דגיטלית והצבעים לא "טבעיים" , אז ברור שאולי הבעייה היא בתמונה ?

זה דוגמה למשהו שאני יכול להשוות לאיך התמונה אמורה להיות , אז אני יכול להשוות (אני צילמתי)

אבל אם אני משחק משחק במחשב יש דבר כזה מראה טבעי ? , או צליל טבעי ?

משחק או סרט הם מוצרים סנטטיים , שהקשר למציאות לא קיים

אפשר להבין לפי השאלה שאני לא גרפיקאי ובהנחה שאני לא גרפיקאי , מה התועלת שאני יפיק מכיול המסך ?

בכלל יש חשיבות לכיול לציבור הרחב , לשימושים כלליים במחשב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, המכייל של Lacie הוא בעצם אותו המכייל של גרטגמקבת' רק עם התוכנה של Lacie.

הוא עולה בערך עוד 100 דולר וכאמור ישנם תוכנות כיול מצוינות שניתן להשיג, מה שאתה צריך זה את החומרה או

המכייל עצמו וכמו שציינתי מדובר באותו מכייל תחת שם שונה (ובצבע כחול במקום אפור).

הדרך הכי הכי זולה לכייל מסך (בקשר לתוצאות תשפוט בעצמך) זה בעזרת תבניות תצוגה וגרדינטים של תוכנות כמו Nokia Monitor Test או תוכנות

כמו PerfectSuite של VeiwSonic, אלא מציירות לך מלבן עם גוון ומנסות לגרום לך בעזרת העכבר להזיז

אותו בכדי לקבל גוון יותר נכון, הבעיה נובעת מכך שהעין שלנו לא מדויקת בכאלה דברים אם היא לא מאומנת (לדוגמא עין של גרפיקאי).

כמו כן אנחנו מושפעים מהאור אשר סובב את המסך וזה גם גורם לנו לטעות.

לעוד מידע וביקורת על מכיילים זולים(המסקנה להיתרחק, הם לא עושים את העבודה) כאן.

הסיבה שקניתי בחו"ל הייתה מכיוון שלא מצאתי חנות אחת שמוכרת ציוד כיול מקצועי בארץ, אתה מוזמן לחפש ב מכיילים.

בקשר לתגובה של lipa,

1. רוב הסיכויים שהמסך שלך לא מכויל אפילו אם הוא CRT פשוט כי החברות לא מכלילות כיול ברוטינת הייצור שלהם(חוץ מכמה חברות כגון EIZO),

כמו כן רוב החברות מעדיפות לשים צבעים "מחמיאים" בתור ברירת המחדל של המסך כאשר מדליקים אותו פעם ראשונה,

הסיבה לכך היא רצון של החברה כי המסך יתבלט בחנות בין כל המסכים האחרים, התוצאה: המסך אכן נראה יפה בחנות וכו אבל מאוד לא מכוון.

חוסר הכיוון הזה מצמצם את "מכלול" הצבע ולמעשה מקטין את טווח הצבעים של המסך(צבעים אחרים נראים חוורים יותר וחוסר פירוט גוונים).

2. לשם מה רובינו מעבירים את התמונות למחשב חוץ מאיכסון? בשביל לתקן אותם. כיצד תתקן את התמונה אם המסך שלך לא מכויל?

אולי התמונה תיראה יפה על המסך שלך אבל אצלי אני אראה אותה בהירה מידי או חיוורת, כמובן ש"אצלי" מיתיחס לכל אחד עם מסך ורוב

המסכים לא מכוילים, למרות זאת עדיף לדעת שהמסך שלך מוצה עד תום בנוגע לצבעים ושאם תיקח את התמונה לבית דפוס מקצועי היא

תודפס כפי שהופיעה על המסך שלך.

3. כמובן שיש צלילים וצבעים טבעיים, אבל אין לזה קשר לסרטים ומשחקים. כאשר המסך שלך מכויל לפי סטנדרט מסוים אתה יכול להיות בטוח

שאתה רואה את התמונה שהמתכנתים/גרפיקאים של המשחק רצו שתראה, כנ"ל לגבי הצלילים(או התמונה) בסרט, היוצר רוצה שתוכל לחוות את ה"באסים"

והצליל ההיקפי כפי שהוא חווה אותו בזמן יצירת הסרט. לכן מייצרים כל מיני סטנדרטים כגון THX וכו.

אין מדובר בצלילים או צבעים טבעיים אלא בלקבל אותם כפי השיוצר התכוון שתקבל אותם.

4. כפי שציינתי כיול המסך יכול לשפר את "מכלול" הצבעים שלו, מכך כולם מרויחים, אפילו אלה שלא גרפיקאים.

לצערי המחיר של ציוד כיול היום אינו מאפשר לדבר להיות נחלת הכלל, תמיד יש מקום לפתוח שירות כיולים. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש 2X

מצפה לביקורת שהבטחת וכמובן אל תשכח להכניס את הלוגו בתמונות...

מה העלות הסופית של המכייל כולל משלוח?

לצערי המחיר של ציוד כיול היום אינו מאפשר לדבר להיות נחלת הכלל, תמיד יש מקום לפתוח שירות כיולים. ;D

דמי שכירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

העניין הוא שצריך לכייל את המסך פעם בכמה זמן (כמה חודשים)..

Bagheera, תתחדש!

אני אישית מסתפק כרגע ב perfect suite, יש לי 4 presets שונים למצבי תאורה שונים במהלך היום - אור יום עם פתוחים, תאורה של החדר בשעות היום עם סגורים, (יש לי 2 חלונות), תאורת החדר בשעות הערב עם סגורים, וחושך מוחלט (ללא תאורה בכלל, סגורים ואטומים)

בגלל שיש לי 3 מסכי מחשב בבית אני יכול לבדוק את התוצאות של מה שאני עושה בצורה די טובה, אבל זה אף פעם לא משתווה לכיול אמיתי. אם רק היה לי כסף...

(אני כרגע חוסך ללוח גראפי Wacom Graphire 4 A5..)

ומצטרף לשאלה - מה העלות הסופית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלות הסופית: 250$ מכייל + 80$ משלוח אוירי אקספרס + 131ש"ח מע"מ על 200$ (החנות ציינה על החבילה 200$ במקום 250$).

=

1530 ש"ח~

בקשר לתמחור, רוב העלות זה דלק בכדי להיסתובב בארץ (וצריך גם קצת בשביל להחזיר את ההשקעה :)), יש לכם רעיונות לתמחור?

אכן כיול צריך לבצע אחת למספר חודשים בגלל התבלות של המסך והמנורות שלו וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...