מהם הטנקים הכי טובים בעולם? תדרגו! - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהם הטנקים הכי טובים בעולם? תדרגו!

kfirlion

Recommended Posts

הלביא היה עדיף על ה- F-16.

הלביא הוא כלאיים של F-16 והכפיר והיה עדיף על גרסת הרפירנס של הF-16 וכול המערכות שלו היו פרי הטכנולוגיה הישראלית

אני לא יודע אם נמכר' date=' אבל הועתק, גם ה EF2000 דומה ללביא לא במקרה.

אבל אין לנו מה להתלונן כי האף של הלביא מבוסס על ה F-16 והכפיר בזמנו על המיראז'...

[/quote']

הלביא הוא כלאיים של F-16 והכפיר והיה עדיף על גרסת הרפירנס של הF-16 וכול המערכות שלו היו פרי הטכנולוגיה הישראלית

ה"אריה" שהיה אמור לצאת אמור היה להתחרות בF15 אפילו אך לצערנו המטוס היה רק על הניר

קצת מידע על הלביא

http://209.85.135.104/search?q=cache:6vKElV87ALQJ:www.csd.uwo.ca/~pettypi/elevon/baugher_other/lavi.html+LAVI&hl=iw&gl=il&ct=clnk&cd=5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 165
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שמדובר בשאלה מורכבת מאד, מכיוון שלא כל הטנקים שהוזכרו כאן נבחנו בתנאי אמת בשדה הקרב. ההבדל העיקרי בין סדרת טנקי ה-T לדורותיה לטנקים המערביים הוא בכך שטנקי ה-T נבנו קודם כל כדי להיות סופר-פונקציונליים ורק בסוף גם דחסו לתוכם אנשי צוות. את הטנקים שיוצרו במערב בשלושת העשורים האחרונים בנו סביב אנשי הצוות, מה שחייב השקעה גבוהה מאד במיגון ונוחות, שגורמים לעליה דרסטית במשקל ובניידות. התו"לים המזרחיים (שגם חלק מארצות ערב אימתו) מדברים על הצפה מאסיבית של השטח בכלים מתוך הנחה ודאית שחלקם יושמדו במהלך הקרב, כך שבין כה וכה אין מה להשקיע יותר מדי בהנדסת אנוש, מיגון ונוחות. לפי המלחמה האחרונה בלבנון, נראה שיש איזושהי בעיה במיגון של המרכבות.

...מה שכן, הדיון הזה מעורר אצלי קשים של לילות קפואים בצריח וריח של גריז שלא יורד גם אחרי מקלחת הגונה. אני חושש שהכלים שאני שירתתי עליהם כבר עוברים הסבה לתחום המטרות ברחבי שטחי האש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם עדות אישית לגבי הסימן 4,

אם זכור לכם, ממש שפרצה המלחמה, אחרי שההאמרים חטפו את הסאגרים, קפץ סימן 2 על ציר לא פתוח, והחל בחיפושים אחרי החוליה,

וכידוע, הטנק עלה על מטען של בסביבות ה200 קילו, מיגון הגחון נפרץ, רסיסים לכל עבר, כל הצריח בער, :'(, סיפור עצוב מאוד.

שהגדוד שלי נלחם בבינת ג'בל, אחד הטנקים התחיל לספוג פגיעות סאגר וקורנטים, ספג מספר מאוד רציני, והושבת,

המג"ד הקודם של הגדוד קפץ לחלץ את הפצועים,

בטנק המג"ד היו 7 אנשים,

הם עלו על מטען של 400(!) קילו,

ושישה מהם שרדו,

מבחינתי ה-4 הוכיח את שלו,

זה ששלחו אותנו כמו צאן לטבח, ולא היה שום מידע מודיעיני, לא אומר שהטנקים והטנקיסטים אשמים בכשלונות האלה,

טנקים חטפו טילים מטווחי 0, פגיעות מדוייקות בטירוף, ומצד שני טנקים חטפו פגיעות תובה ולא נשרטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהיינו בפילדלפי קצת לפני ההתנתקות, מרכבה סימן 4 חטף ארפיגי טיפה מתחת לבין טובה לצריח(המקום הפגיע) וחוץ מזעזוע בטנק לא קרה להם כלום

כי יש לו את השרשראות האלו שמגינות עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה זה נכון לגבי שאר המתחרים, אבל למרכבה 4 (וגם ל-3 המשופרים) יש מיגון מודולרי - שזה 100% המצאה של הראש הישראלי.

נפגע חלק, מורידים את אותו חלק ספציפי ושמים חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאבראמס יש פגזים בעלי ראש מאוראניום מדולל כמו כן המיגון שלו עשוי מפלדה מעורבת באוראניום מדולל. אני לא חושב שיש איזה מקרה שאבראמס נחדר או הושמד.

בנוגע לעל אלו לעדיין מדבריפ על ה RPG אני מקווה שאתם מדברים עלה RPG9 כי הישן לא ממש עושה משהוא לכלים החדשים.

הטנק שלי נפגע בלבנון (מוצב חודר - גזרה מזרחית- חצביא) מ 4 כאלו ואנו לא הרגשנו אפילו. הוא פשוא גמר לנו על השילוטים של הפלטות וזה ב סימן 3 דור ראשון.

גם לזימן 3 דור ראשון יש מיגון מודולארי.

אבל אני עדיין מחזיק בדעה שהאבראמס עולה על המרכבה בגלל גודלו והחימוש העדיף.

אני ביצעתי מסלול אחד על האבראמס וזה מעולם אחר.

[br]פורסם בתאריך: 21.01.2007 בשעה 15:22:39

http://img353.imageshack.us/img353/3971/be107vd.gif

להלן ה t-95 טנק קונספט

http://www.gdls.com/images/m1a2-size.gif

האבראמס בגרסתו האחרונה m1a2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה גדול יותר- ככה מטרה גדולה יותר... גודל בטנק לא תמיד תכונה טובה...

ולגבי החימוש- אני מניח שהמרכבה יכול לחדור את האברמס אם צריך, וגם חימוש פחות יקר משל האברמס יכול לחדור מרכבה, אז זה לא כזה קריטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאבראמס יש פגזים בעלי ראש מאוראניום מדולל כמו כן המיגון שלו עשוי מפלדה מעורבת באוראניום מדולל. אני לא חושב שיש איזה מקרה שאבראמס נחדר או הושמד.

גם לישראל יש כאלה פגזים, פשוט לא משתמשים בהם כל עוד אין איזו מלחמה כוללת עם סוריה או איראן, כנ"ל פגזים מונחי לייזר(ותודה לפלקט בפלוגה בביסל"ש בזמן השמירות), למרות שלגביהם אני לא בטוח אם רק מייצאת אותם או גם מתוכנן שימוש בהם על ידי צה"ל בשעת חירום.

לאבראמס A2 אתה צריך להשוות את סימן 4, לא 3.

ונראה לי שמדובר על RPG7 או אפילו על הטיל המאולתר הזה שיש להם שם בעזה......אלבנא או משהו בסגנון, אין בגזרה הזאת קורנטים למיניהם...(עדיין..) או סוג טיל אחר שיכול לחדור מרכבות או מגח"ים עם מיגון בט"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...