מה ההבדל בין C לC++? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין C לC++?

SpiritKnight

Recommended Posts

אני מעוניין ללכת לקורס C++ באוניבריסיטאת ת"א, ומצד שני ראיתי שאפשר לקנות ספר של C++ ב240 ש"ח, מה אתם אומרים? זאת לא השאלה העיקרית.

בקשר לספר, ראיתי אחד של C ב140 ש"ח ואת השני של C++ ב240 ש"ח. האם הספר של C++ כולל את מה שיש בספר של C וגם את התכונות של C++, או שהוא בעצם מלמד רק את התכונות של C++? עם מה עדיף להתחיל?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני יודע זה שב C++ יש POINTERS ... וב C כמובן אין וכן זה כולל בספר של C++ הכל ..

שלילי מאד חזק!.

ב-C יש מצביעים, פעולות אריתמטיות עליהם והכל.

אבל ++C מצעיה מספר יתרונות על C:

1) אפשר להגדיר משתנים כמעט איפה שרוצים, ולא רק בתחילת בלוק

2) קיימת אפשרות של Operator overloading. כלומר ניתן להגדיר אופרטורים משלך, מותאמים אישית, לטיפוסי נתונים שונים

3) וכמובן, תכנות מונחה אובייקטים.

יש עוד יתרונות מינוריים שאני לא הולך לפרט כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולשאלה של SpiritKnight , בעניין ספר, יש ספרים ב C++ שבהתחלה שלהם מלמדים גם C , אבל אם אתה רוצה ללמוד C לעומק

כדאי כמובן לקחת ספר שהוא רק ב C . לעומת זאת, עם המטרה שלך היא ללמוד C++ בלי להתעמק ב C אז אתה יכול בהחלט לקנות ספר שכזה.

ועוד דבר, אני אישית לא ממליץ (מניסיון) על ספרים של מחברים ישראלים, אלא על ספרים באנגלית או לכל הפחות ספרים מתורגמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אמרה ידועה בקשר להבדל בין C ל C++:

In C, its fairly easy to shoot your own foot off, in C++ it is much harder, but when you do you will probably blow your whole leg off.

מה שאני יודע זה שב C++ יש POINTERS ... וב C כמובן אין וכן זה כולל בספר של C++ הכל ..

חח, היית במבחנים של גאמא? או שמישהו שאתה מכיר היה וסיפר לך שטויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא ממעיט!

למעשה, מה שאני רוצה לעשות בצבא זה לשרת בגאמא.

במיונים פשוט היתה שאלה שקשורה לזה, ואנשים אחרי זה זיינו ת'שכל על כולמני שטויות, אנשים שאני מניח שלא עומדים להתקבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

חחחחח

C זה תכנות יותר טהור? מהההה? דווקא ההפך הוא נכון. תכנות מונחה עצמים OOP זה תכנות במלוא מובן המילה... מה שאתה מתכוון זה שב-C צריך לכתוב יותר טקסט משעמם....

C הרבה יותר טוב למתחילים, כי הרי הרבה יותר פשוט לכתוב תוכנית שהיא לא מבנית, ולא משתמשת בעצמים -

אני חושב שאסור ללמוד C++ לפני C. זה פשוט חטא... :) ואסור לשכוח ש

כל מהדר (COMPILER) של C++ יכול לקמפל קוד של C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הכי גדול מבחינת המתכנת הוא ה ood

אני חייב שלא להסכים עם מי שאמר שיותר קל ללמוד תכנות קודם ב C

במיוחד היום - אם תלמד בהתחלה לתכנת מונחה עצמים תעשה לעצמך רק טוב.

מבחינת המחשב - c++ היא בדיוק C רק שלכאשר מקמפלים קובץ של C++ לפני זה

ישנו מקרו שעובר והופך את הקוד מונחה העצמים לקוד ב C ורק אחר כך מריצים קומפיילר של C

שהופך אותו לשפת מכונה.

זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון ש-C++ הופך קודם ל-C

ההבדל הוא כמו הבדל בין Basic ל-VisualBasic.

התכנות (כלומר הפקודות) כמעט אותו הדבר בשתי השפות, ההבדל הוא ש-C++ הוא OOP, שזה כמו ה-Visual של ה-VB.

וכמו ש-VB, לא הופך בהתחלה הכל ל-Basic, כך גם C++ לא הופך הכל ל-C.

ההבדל בין C++ ל-VB, חוץ משזה מבוסס על Syntax שונה לחלוטין, הוא ש-VB (גירסה 6 ומטה) היא לא ממש OOP, אלה סתם שפה וויזואלית, לאומת זאת C++ היא לא ממש וויזואלית אבל היא ממש OOP.

נ.ב. VB.NET היא כן OOP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...