זקוק להסבר על SUBNET MASK עם דוגמא ... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להסבר על SUBNET MASK עם דוגמא ...

idanohh

Recommended Posts

אני עצמי מכיר את תחום הרשתות ככה שידע כללי יש לי , אין צורך להסביר לי מההתחלה איך בנויה הרשת

אך רצוי בשביל משתמשים אחרים בפורום ...

כמו כן אני יודע שה Subnet הינו תת שאמור לחסוך שימוש בכתובות או משהו בסגנון , אודה לכם אם תצרפו הגדרה , מה מי ומו ...

וכמובן דוגמא חביבה מה קורה אם ואם ... תודה ! :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה:

Subnet Mask הינו אובייקט בעל 4 אוקטטות (אוקטטה - תבנית בעלת 8 ביטים, מיוצגת עשרונית ע"י מספרים מ-0 עד 255), אשר מקביל לכתובת הIP ומציין למחשב היכן נגמר ה-Network ID (המספרים שמציינים את הרשת הכללית) והיכן מתחיל ה-Host ID (המספרים בIP שמציינים את המחשבים ברשת)

דוגמא:

5 . 1 .192.168

0 .255.255.255

המשמעות היא ש - *.192.168.1 - זו הרשת, זה ה- Network ID שלה.

5.*.*.* - זהו מס' המחשב ברשת, ה- Host ID.

ברשת כזו יש מקום ל-254 מחשבים (למה לא 256, אתה שואל? כי 0 מסמל לנתבים "This Network" ו-255 שמור למשהו שנקרא Broadcast)

עוד דוגמא:

מחשב עם הכתובת הבאה:

64 . 5 . 0 .129

0 . 0 .255.255

במקרה הזה - *.*.129.0 זה ה-Network ID

5.64.*.* - זה ה-Host ID.

ברשת כזו יכולים להיות 65534 מחשבים (256*256, שזה 65536, פחות שתי כתובות 0.0 ו-255.255, מהסיבות שהוסברו קודם)

שני מחשבים הללו (הראשון והשני), גם אם נחברם בקבל מוצלב (Cross), לא יזהו אחד את השני לוגית, כי לוגית הם על רשתות שונות לחלוטין!

אני ממליץ בחום על המאמר של דניאל פטרי בנושא. (80 עמודים, שאפילו מישהו בלי רקע יוכל להבין).

תוריד מכאן:

http://www.petri.co.il/subnetting_tutorial_he.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Azmodan תודה על הלינק, זה נראה כמו מדריך מקצועי ויסודי מאוד, משהו שמאוד קשה למצוא בעברית, רק

תעיף את ה mailto מתוך הלינק בתגובה שלך.

רק חשוב לי להדגיש שה SUBNET MASK לא כלולה ב IP header ולא נשלחת עם הפאקט.

זה משהו שכמעט כל מי שמתחיל ללמוד מתקשה להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק חשוב לי להדגיש שה SUBNET MASK לא כלולה ב IP header ולא נשלחת עם הפאקט.

זה משהו שכמעט כל מי שמתחיל ללמוד מתקשה להבין.

מה זה אומר אם היא איננה כלולה בפקט הרי זה דיי שולי אחרי הכל ?

רשת שאי אפשר להגיע אליה לא תהיה און ליין אם ככה , ועל כן היא חסרת תועלת ...

אז בעצם לא הייתה סיבה שהיא תיכנס לפקט , הרי פקט שנשלח למחשב אחר בשביל לקבל תגובה מסוימת ממנו לפעולה מסוימת .

אם שני המחשבים על שונות אז הם אינם רואים אחד את השני כלל וכלל ...

עריכה : וואללה בחורצ'יק שיחקת אותה !! איזה מאמר מצוין !!! אני ממליץ בהחלט לכולם לקרוא אותו ,הוא באמת נותן הרבה אינפורמציה בצורה קונקרטית וטובה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קצת מבולבל, הם לא "רואים" אחד את בשיכבה הראשונה והשניה של מודל ה OSI , אבל (בתנאי שיש חיבור תקין) בשיכבה השלישית ומעלה

הם "רואים" אחד את השני מצוין, למעשה ברגע זה יש חיבור בין המחשב שלך לשרת WEB של HWZONE שנמצא מספר רשתות ממך.

בשביל זה בדיוק נוצרה השיכבה השלישית של מודל ה OSI (שכבת ה network).

בקיצור מה שנסיתי להגיד זה שה SUBNET MASK רק משמשת את המחשב בשביל שהןא ידע באיזה רשת הוא נמצא, בדיוק כמו ש Azmodan

הסביר לך, רק הוא עושה הפרדה בין ה HOST ל network על ידי שימוש באופורטור AND . ברגע שיש לו את המידע הזה הוא יכול להחליט האם

לשלוח את המידע ל gateway שלו או ל host באותה רשת. נתקלתי בהרבה אנשים שמתבלבלים וחושבים שהראוטר צריך את המידע הזה מהפאקט.

וזה לא נכון כי הוא את אותה פעלוה (לא בדיוק אבל בצורה דומה...) ויודע האם לזרוק את הפאקט או להעביר אותו האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ! שוב אני חייב לאמר תודה ... אחלה מאמר עדיין קורא .. .הגעתי לאיזה עמוד 40-50 בלבד... אבל כל שנייה הנושא ברור לי יותר ויותר ...

את הנושא עם הפאקט הבנתי , אכן אין קשר בין הפאקט שנשלח ל SUBNET , ה SUBNET הינו מידע אישי למחשב בלבד , כמו שאמרת לדעת לאן להזרים את הפאקט

אם לרשת הפנימית או ל GATEWAY.

דרך אגב לא יכולתי שלא לראות את התמונה החביבה הזאת מתחת לשם שלך .. יחי SC !

תודה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...