הסוללה העגולה בלוח-אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסוללה העגולה בלוח-אם

rjjb7

Recommended Posts

שלום רב,

כל מי שיכול לתת מידע בנוגע לסוללה העגולה בלוח-אם תפקידה ושימושייה.

והכי חשוב, הקשר בינה לבין הדלקת המחשב ובינה ובין ההארדיסק (האם אחרי שמוציאים ומחזירים אותה נמחק המידע בהארדיסק? האם היא יכולה להגמר אם בכלל ומה הגורמים? מה עושים אם היא נגמרה? האם היא יכולה להיות הגורם לכך שהמחשב מצד אחד מורה על כך שהוא דלוק (נורה ירוקה של הדלקה פועלת) ומצד שני אף מסך לא מזהה את הכונן בתור כונן פעיל?

כל פירוט, לינקים והפניות יקבלו בברכה.

תודה רבה, רועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפקיד שלה לספק מתח לשבב ששומר את ההגדרות הבסיסיות שלך (בעיקר שעה ועוד כמה דברים קטנים) כאשר המחשב לא מקבל חשמל

היא בהחלט יכולה להיגמר (סימפטום אחד למשל הוא שבכל הדלקה של המחשב תראה על המסך שהגדרות ה-CMOS לא נכונות, והמחשב יבקש ממך להיכנס ל- ולסדר את זה)

הגורמים? הרבה זמן שהמחשב לא מחובר לשקע (לא בהכרח דלוק), אם היא נגמרה מחליפים אותה, היא סוללת CR2032 פשוטה

היא לא תגרום לחוסר זיהוי כוננים בשום מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שהיא יכולה להיגמר, אני לא יודע מה בדיוק היא עושה אבל חשוב לבדוק אם היא בסדר.

שהיה אצלי הטכנאי שלי פעם אחת הוא הוציא מן מכשיר למדידת חשמל ושם את זה על הסוללה והוא אמר לי שהיא כמעט ריקה אז הוא החליף לי אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד ככה, אם ילד מחליף בגלל הסוללה הזאת, הוא דפוק שכלית. :s07:

או שהוא לא יודע, ובשביל זה אנחנו פה

ואין שום סיכוי שאחרי החלפת הסוללה הישנה בחדשה יאבד כל המידע בהארדיסק? כי שמעתי שאם מוציאים לזמן ממושך יכולות להגרם בעיות דוגמת זו. עלילת שווא?

דיסק קשיח שומר מידע בצורה מגנטית, זה אומר שהמידע נשמר גם אם הדיסק הקשיח לא מחובר לכלום

רכיבי תלויי מתח הם: ראשי (RAM) והגדרות CMOS מסוימות

כאשר הם מאבדים חשמל כל המידע שבהם הולך לאיבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אם המחשב שלך כבוי אז החלפת הסוללה לא תגרום כלום.

כולה אתה מחליף , אם נהרסת לך הסוללה של הפלאפון ואתה מחליף אותה אז ימחקו לך קבצים בפלאפון? -> לא!

תראה את זה כך.

החלפת הסוללה תגרום לאיפוס הביוס (החזרת כל ההגדרות בביוס לברירת המחדל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למחוק את המידע בהארד דיסק אין סיכוי, הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו שתאורטית זה יכול לגרום זה שה- לא יעלה בגלל שההגדרות בביוס יאופסו ללא לנסות לעשות boot מההארד דיסק. אבל זה ברור שזה גם לא יקרה כי הגדרות סטנדרטיות כן ינסו להעלות מההארד דיסק.

תפרט על הבעיה (מה בדיוק קורה והאם עשית משהו מיוחד במחשב לאחרונה) ואולי יהיה אפשר לעזור לך. איך בכלל הגעת למסקנה שהסוללה "אשמה" וצריך להחליף אותה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את הסוללה זאת לא היא אשמה ...סתם הפלתי עליה באמת..

בכל מקרה הבעייה היא שכשמתי שמדליקים את המחשב גם אם הוא מחובר למסך תקין והכל בסדר, לא רואים תמונה ואין את הצליל של ההדלקה ומצד שני, יש נורה ירוקה דולקת שמראה על כך שאין בעייה בספק-כח לדוגמא אלא בעייה כנראה במעבד או בסוללה כמו שחשבתי (וכעת גם היא ירדה מהפרק)

אשמח לקבל עזרה מכולם! תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...