מערכת מזערית ...סגנון השאטל ... - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת מזערית ...סגנון השאטל ...

n0stredamus

Recommended Posts

מאוד מצאה חן בעיני המערכת הקטנה בסגנון השאטל שהתפרסמו כמה תמונות שלה בימים האחרונים ...

הייתי רוצה לדעת איך נקרא הלוח ... ז"א איזה תקן ... כמו נגיד atx , micro atx ...וכ"ו ...

הייתי רוצה לדעת איפה אפשר לרכוש את השלד של הנ"ל ... ז"א מארז , לוח מתאים וכ"ו ...

האם יש רק של שאטל ?

איזה חריצי הרחבה יש ? אם יש ...

אם יש אופציות שונות , מאוד חשובה לי האופציה של משהו כמו חריץ אחד pci, ואחד agp ... יותר חשוב pci ...

ושאלה אחרונה ... יש כאלה גם של וגם של איי אמ די ... ?

בתודה ...

טל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי רוצה לדעת איך נקרא הלוח ... ז"א איזה תקן ... כמו נגיד atx , micro atx ...וכ"ו ...

MicroATX, אני חושב שזו התקן של המערכות הללו (תקנו אותי אם אני טועה..).

הייתי רוצה לדעת איפה אפשר לרכוש את השלד של הנ"ל ... ז"א מארז , לוח מתאים וכ"ו ...

ניתן לרכוש כאלה בארץ, הם ישנם בחנויות גדולות (ומוכרות).

האם יש רק של שאטל ?

:-X - אין לי מושג... אבל אני חושב שחברות אחרות גם יקחו/לקחו את הרעיון הזה.

אם יש אופציות שונות , מאוד חשובה לי האופציה של משהו כמו חריץ אחד pci, ואחד agp ... יותר חשוב pci ...

יש שתי אפשרויות:

PCI - PCI

PCI - AGP

ושאלה אחרונה ... יש כאלה גם של וגם של איי אמ די ... ?

המערכות הקיימות לשני סוגי המעבדים והלוחות החדשים אף תומכים המעבדים החדשים (3Ghz+)... 8)

מקווה שעניתי על כל השאלות, ובבקשה תקנו אותי אם אני טועה איפהשהו.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה, הסטנדרט של הגודל של הלוחות נקרא FlexATX.. עוד יותר קטן מ-MicroATX..

בארץ אתה יכול לרכוש את אחת המערכות רק בתור Barebone שלם.

כלומר: מארז אלומיניום, (שאגב יש להם חריץ AGP וחריץ PCI אחד), ספק 200W מיניאטורי, מערכת למעבד מבוססת Heatpipe ומאוורר 80מ"מ - הכל מורכב כבר.

על הלוח אם מובנים: כרטיס קול 5.1 עם יציאה וכניסה אופטית, כרטיס מסך (משתנה מצ'יפסט לצ'יפסט), כרטיס רשת 10/100, Firewire, ו- 2.0.

בעצם בשביל תיפעול פשוט אתה רק צריך: מעבד, , הארד דיסק (וגם כונן תקליטורים לפי בחירתך.. אני לקחתי צורב/דיוידי משולב שלא יחסר לי כלום במקרה הצורך).

כמובן שאם אתה מיעד את המערכת למשחקים אז גם איזה Ti4600 או R9700Pro.. ;)

כל המערכות (Barebone בלבד) הן בסביבות ה-2000 ש"ח ומעלה.

החדשות ביותר בסביבות ה-2300 ש"ח אם אני לא טועה.

ניתן למצוא אותם בשתי חנויות עד כמה שידוע לי - פלונטר וזיגזג.

הדגם ל- עם חריץ AGP נקרא SK41G ומבוסס KM266, צ'יפסט דיי ישן של VIA עם גרפית מובנית, לא חדיש במיוחד..

זהו דגם חדש אומנם, אבל בגלל הצ'יפסט הישן נמכר בזול בכל העולם - חוץ מישראל כמובן.

הוא תומך עד מעבדי ה-XP2600+ וזיכרון PC2100.

בתחילת שנה הבאה יוצא הדגם שמבוסס על ה-nForce2 ויקרא SN41G.

הדגם החדש של נקרא SB51G, מבוסס על 845PE ולכן גם תומך ב-HT ומעבדי 3Ghz+..

למרות שהבנתי שגם ה-SS51G (הדגם הראשון שהגיע עם AGP) תומך במעבדים אלו, רק בלי HT... דגם זה מבוסס על צ'יפסט של SiS651.

באשר לחברות אחרות.. שאטל היו הראשונים בעיקרון, ובתערוכת קומדקס האחרונה היה ניתן לראות הרבה חיקויים.

אני יודע שבקרוב ו-Coolemaster יתחילו לשווק אחד.. זוכר ששמעתי על חברה של לוחות אם שתציג כאלו בקרוב..

כולן רוצות נתח מהעוגה שעד עכשיו הייתה שייכת בעיקר רק לשאטל.

אם תשים לב לפירסמות בעיתונים בארץ תראה שמוכרים מסך פלזמה של עם מחשב SFF שחור באותו סיגנון בתור המערכת המושלמת לסלון, זהו מחשב MiniQ של חברת Jetway שבעצם דיי דומה.. בטח אפשר להשיג אותו בנפרד, אבל הוא לא יהיה באותה איכות כמו השאטל.

דרך אגב הדגמים החדשים של שאטל יגיעו בשלל צבעים בקרוב..

לדעתי אין על השחור.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השחור נחמד ... אין ספק ... נראה כבר ...

השאלה ששאלתי היא זה בגלל שאני צריך את זה לעסק מסויים שאני מקים .. .ואני צריך מארז קטן במיוחד ... לא בשביל מסיבות וכ"ו ...

יכול להיות שאם מערכת בסיסית תעלה יותר מדי אני פשוט אקח מארז בייבי או משהו שכזה ... או סלים ... ואבנה מערכת סבירה בגודל סביר ...

נראה כבר ...

בכל אופן תודה שהפנת אותי לחנויות הנ"ל ...

ואת האמת ... יכול להיות מאוד שהמחשב הבא שלי לבית יהיה ארוז כמו שלך ... זה מאוד מאוד נראה לי ...:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...