עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים?

IG

Recommended Posts

היו מספיק סקרים שהראו שהרוב של ערביי הייה מעדיף לראות פה שלטון איסלמי- סוף הקיום של המדינה הציונית

החמס נבחר ברוב קולות כמפלגת שלטון בשטחים. (ואל תבלבלו לי את המוח על שחיטות בפתח כי אם אני לא טועה היו מפלגות אחרות שהכריזו שהן ילחמו בשחיטות, וחוץ מזה, החמס שרף את רוב התקציב שלו על פיגועים ולא על עזרה הומניטארית)

אז נכון, לא כולם כאלה. אבל עד שתצמצא דרך להפריד בין אחמד א' שתומך בחיסול לאחמד ב' שמוכן להיות אזרח שווה זכויות וחובות צריך לבדוק את כולם ומי שימצא כתומך טרור יש לשלול את האזרחות שלו, כי האלטרנטיבה, בסופו של דבר, זה פגיעה בך, בי, בשאר חברי הפורום ובמדינה. אני לא מוכן לסבול בגלל שמיעוט כלשהו לא מוכן לבצע את החובות שלו למדינה אבל מתעקש לקבל את כל הזכויות+ הפלייה "מתקנת" ואחרי זה עוד לקרוא ל"שחרור" הר הבית שנמצא "בסכנה", להתנגד לצעדים מדיניים\ צבאיים שנועדו לשמור על המדינה וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 415
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה לעשות סלט?

הגיוני שערביי ירצו לראות נציגים שלהם בשלטון, בדיוק כמו שאם היית עושה סקר כזה בבני ברק/100 שערים הרוב היו רוצים פה מדינת הלכה.

אני אישית לא ראיתי סקר כזה, אבל זה די הגיוני.

מה הקשר של הבחירות ברשות לערביי ישראל?

ואני לא מבין, מה זה משנה לך אם החמאס בשלטון או הפת"ח?

הרי זה נבלה וזה טריפה, ארגוני הטרור של הפת"ח לא נופלים מארגוני הטרור של החמאס

אבל כמו שאמרתי, זה לא ממש קשור לעניין של ערביי .

אם האפשרות לבדיקת "נאמנות" של אדם היתה פרקטית, ניחא

אבל זה לא ממש אפשרי...

*ד"א, כותבים שחיתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוונות החרדים לא מתנגשות עם מגילת העצמאות בצורה כל כך בוטה כמו הדרישות של הערבים+ הם לא משתמשים באלימות ורצח כדי לכפות הדעות שלהם על אנשים אחרים+ הם ממש לא סיכון לממשל

הערבים מקבלים תמיכה מאיזה 10 מדינות ועוד כמה מליוני פלסטינאים מסביב...

מה הקשר של הבחירות ברשות לערביי ישראל?

אותן שאיפות

ואני לא מבין, מה זה משנה לך אם החמאס בשלטון או הפת"ח?

הרי זה נבלה וזה טריפה, ארגוני הטרור של הפת"ח לא נופלים מארגוני הטרור של החמאס

הפת"ח לא תמך בצורה כל כך מוצהרת ועיקשת בטרור.

אם האפשרות לבדיקת "נאמנות" של אדם היתה פרקטית, ניחא

אבל זה לא ממש אפשרי...

לא צריך לבדות נאמנות. בדיקות שיגרתיות ומעקב של השב"כ זה משהו שקיים גם היום.

אני מדבר על הצהרה על נאמנות ומילוי החובות שלהם כאזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוונות החרדים לא מתנגשות עם מגילת העצמאות בצורה כל כך בוטה כמו הדרישות של הערבים+ הם לא משתמשים באלימות ורצח כדי לכפות הדעות שלהם על אנשים אחרים+ הם ממש לא סיכון לממשל

אין קשר למגילת העצמאות, אין לה בכלל מעמד חוקי

מדינת הלכה=מדינה לא דמוקרטית, אם זה היה בידיים שלהם, יכול להיות שהיתה אלימות (אם כי לא רצחנית כמו של הטרור הערבי)

לא שמעת אף פעם על משמרות הצניעות שאישפזו אנשים (ונשים) בגלל שהפגינו חיבה בפומבי/לבשו לבוש לא הולם?

אותן שאיפות

די לעשות סלט, אני לא יודע על מה אתה מבסס את הדברים שלך, יש לך מקור לסקר שציינת קודם?

הפת"ח לא תמך בצורה כל כך מוצהרת ועיקשת בטרור.

אני מניח ששמעת על ספטמבר השחור/גדודי חללי אל אקצא/התנזים/ניצי הפת"ח

כן, כולם קשורים ישירות לפת"ח

לא צריך לבדות נאמנות. בדיקות שיגרתיות ומעקב של השב"כ זה משהו שקיים גם היום.

אני מדבר על הצהרה על נאמנות ומילוי החובות שלהם כאזרחים.

כרגע אין להם את החובה לשרת, במידה ותהיה כזאת מעוגנת בחוק זה יהיה מבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.knesset.gov.il/MMM/data/docs/m00449.rtf

סוגיית הזהות:

בשני הסקרים עולה כי הזהות הדומיננטית הנתפסת של הערבים אזרחי היא "ערבי פלסטיני", ואחריה "ערבי ישראלי".

זה מה שמצאתי בינתיים... שים לב גם לכמה לא מחשיבים את עצמם כישראלים או פלסטינאים אלא כערבים, מה שאומר שהם לפחות מזדהים עם הפלסטינאים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו מספיק סקרים שהראו שהרוב של ערביי הייה מעדיף לראות פה שלטון איסלמי- סוף הקיום של המדינה הציונית

הנתונים לא מסתדרים עם הטענה הזאת

רוב זה יותר מ50% ;D

סוגיית הנאמנות:

בניתוח שני הסקרים, נמצא פער ניכר בין הערכתם של היהודים את מידת נאמנותם של הערבים אזרחי למדינה לבין תשובות הערבים בנוגע לסוגייה זו.

להערכת רוב ברור של המרואיינים היהודים (63.3%), הערבים יהיו נאמנים יותר למדינה הפלסטינית. לעומת זאת, בקרב המרואיינים הערבים עלה באופן פחות חד משמעי (25.4%) כי הם יהיו נאמנים יותר למדינה הפלסטינית. אחוז ניכר של מרואיינים ערבים (34.0%) השיבו כי נאמנים לשתי המדינות באותה מידה.

הפער בין שתי הקבוצות ביחסן לשאלת הנאמנות של הערבים אזרחי למדינה מצביע על רמת אי האמון הגבוהה הקיימת בקרב האוכלוסייה היהודית כלפי הערבים אזרחי .

ניתן לייחס את החששות הקיימים בציבור היהודי כלפי הערבים אזרחי ישראל למגמות בקרב הערבים אזרחי ישראל הנתפסות כאיום על קיומה של המדינה ובהן: הרצון לבטל את אופייה היהודי-ציוני של המדינה ולהביא להקמתה של "מדינת כל-אזרחיה"; התחזקותה של התנועה האסלאמית והזדהותם הגבוהה של הערבים אזרחי ישראל עם העניין הפלסטיני, אשר הגיעה לשיאה באירועי אוקטובר 2000, ובהתגברות מעורבותם של ערבים אזרחי ישראל בפיגועים.

מנגד, ניתן לראות כי הנטייה להגדרה עצמית מורכבת בקרב הערבים אזרחי ישראל, מוצאת את ביטוייה גם בסוגיית הנאמנות, בכך שהמספר הגבוה ביותר של המשיבים בקרב הערבים אזרחי ישראל אמרו כי הם יהיו נאמנים לשתי המדינות (פלסטין וישראל) באותה מידה.

אין ספק שמצאת את המאמר המתאים, אני לא מניח שטרחת לקרוא אותו אבל הוא מדבר על הפער בין התפיסות של היהודים והערבים לגבי זהות ערביי ישראל.

בכל מקרה, זה לא מדבר על שום שאיפה לראות פה שלטון איסלאמי (אתה יודע שיש גם ערבים נוצרים, נכון?)

ומה עם שאר השטויות שרשמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרב המרואיינים הערבים עלה באופן פחות חד משמעי (25.4%) כי הם יהיו נאמנים יותר למדינה הפלסטינית. אחוז ניכר של מרואיינים ערבים (34.0%) השיבו כי נאמנים לשתי המדינות באותה מידה.

הנאמנות לשתי המדינות (העויינות) זה בולשיט! מבחינתי זה פשוט שקר. אתה לא יכול להיות נאמן למדינה עויינת שהמטרה שלה זה להשמיד את המדינה שאתה חי בה, ולהצהיר שאתה נאמן למדינה שלך באותה מידה.

25+34=59. לי זה נראה כמו רוב מספיק.

לגבי השאר חשבתי שכבר עניתי :P

אין קשר למגילת העצמאות, אין לה בכלל מעמד חוקי

מדינת הלכה=מדינה לא דמוקרטית, אם זה היה בידיים שלהם, יכול להיות שהיתה אלימות (אם כי לא רצחנית כמו של הטרור הערבי)

לא שמעת אף פעם על משמרות הצניעות שאישפזו אנשים (ונשים) בגלל שהפגינו חיבה בפומבי/לבשו לבוש לא הולם?

על כל מאושפז תוצרת "משמרות הצניעות" אתה יכול למצוא גופה תוצרת "כבוד המשפחה" של הערבים.

וכמו שכתבתי מקודם: החרדים לא מהווים איום למשטר במדינה.

די לעשות סלט, אני לא יודע על מה אתה מבסס את הדברים שלך, יש לך מקור לסקר שציינת קודם?

הם נאמנים לממשל ברשות הפלסטינאית. אים השאיפות שלהם לא זהות והם לא תומכים בהם, אז הם לא היו תומכים בהם...

דבר שני: לכנסים של התנועה האיסלמית מגיעים עשרות אלפי ערבים, לערבים יש איזה 5 ח"כ (או אפילו יותר... לא זוכר) שמבקרים במדינות עויינות ומביעים הזדהות עם המטרות של אותן מדינות. אני לא חושב שהח"כים האלה נבחרו ע"י יהודים\ "מתבוללים"...

אני מניח ששמעת על ספטמבר השחור/גדודי חללי אל אקצא/התנזים/ניצי הפת"ח

כן, כולם קשורים ישירות לפת"ח

שמעתי. אני דיברתי על ההנהגה המדינית שלא עשתה כל כך הרבה רעש סביב הגברת הטרור.

כרגע אין להם את החובה לשרת, במידה ותהיה כזאת מעוגנת בחוק זה יהיה מבורך.

זה אחד הדברים הבסיסיים שליברמן מציע- והם מתנגדים גם לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנאמנות לשתי המדינות (העויינות) זה בולשיט! מבחינתי זה פשוט שקר. אתה לא יכול להיות נאמן למדינה עויינת שהמטרה שלה זה להשמיד את המדינה שאתה חי בה, ולהצהיר שאתה נאמן למדינה שלך באותה מידה.

25+34=59. לי זה נראה כמו רוב מספיק.

נאמנות למדינה זרה בנוסף לישראל לא אומר תמיכה בטרור, העובדה שזאת שטות מבחינתך לא אומר שאתה צודק :)

איפה המקור על כך שרוב ערביי היו רוצים משטר איסלאמי?

על כל מאושפז תוצרת "משמרות הצניעות" אתה יכול למצוא גופה תוצרת "כבוד המשפחה" של הערבים.

וכמו שכתבתי מקודם: החרדים לא מהווים איום למשטר במדינה.

מדינת הלכה לא מהווה איום למשטר במדינה?

על מאיר כהנא שמעת?

הם נאמנים לממשל ברשות הפלסטינאית. אים השאיפות שלהם לא זהות והם לא תומכים בהם, אז הם לא היו תומכים בהם...

דבר שני: לכנסים של התנועה האיסלמית מגיעים עשרות אלפי ערבים, לערבים יש איזה 5 ח"כ (או אפילו יותר... לא זוכר) שמבקרים במדינות עויינות ומביעים הזדהות עם המטרות של אותן מדינות. אני לא חושב שהח"כים האלה נבחרו ע"י יהודים\ "מתבוללים"...

תעשה הבדלה, אני לא תומך בחכ"ים שנפגשים עם החמאס ושות'

מבחינתי אין להם מקום בכנסת ויש להעמיד אותם לדין.

אפשר להבין את התמיכה שלהם (ערביי ישראל) בפלסטינים, שוב, זה לא אומר שהם היו רוצים לראות בישראל משטר מוסלמי ושהם תומכים בטרור.

שמעתי. אני דיברתי על ההנהגה המדינית שלא עשתה כל כך הרבה רעש סביב הגברת הטרור.

כמו שאמרתי, החמאס והפת"ח זה אותו הזבל

זה לא באמת משנה מי בשלטון, שניהם תומכים ומפעילים טרור.

זה אחד הדברים הבסיסיים שליברמן מציע- והם מתנגדים גם לזה.

אני בעד שרות חובה, אבל הדעות שלך מתבססות על המצב כיום (הטענה שהם לא נאמנים כי הם לא משרתים)

כידוע, כיום אין חובה כזאת ואתה לא יכול לצפות מהם שיתנדבו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאמנות למדינה זרה בנוסף לישראל לא אומר תמיכה בטרור, העובדה שזאת שטות מבחינתך לא אומר שאתה צודק Smiley

איפה המקור על כך שרוב ערביי היו רוצים משטר איסלאמי?

כשהמדינה הזרה עויינת למדינת ה""אם" ומשתמשת בטרור ככלי לגיטימי במטרה להשמיד את מדינת ה"אם", זה לא לגיטימי לתמוך בה!

סקר אני לא מוצא... משימה לאיסטרא ;)

מדינת הלכה לא מהווה איום למשטר במדינה?

על מאיר כהנא שמעת?

החרדים לא משתמשים באלימות ואין להם מספיק אנשים כדי לאיים על המשטר... זה שהם רוצים לא אומר שהם יכולים, גם בעתיד הרחוק...

תעשה הבדלה, אני לא תומך בחכ"ים שנפגשים עם החמאס ושות'

מבחינתי אין להם מקום בכנסת ויש להעמיד אותם לדין.

אפשר להבין את התמיכה שלהם (ערביי ישראל) בפלסטינים, שוב, זה לא אומר שהם היו רוצים לראות בישראל משטר מוסלמי ושהם תומכים בטרור.

אתה לא תומך בהם, אבל הרבה עריבם כן, והם הוכיחו את זה ע"י כך שהם הצביעו עבורם בבחירות.

כמו שאמרתי, החמאס והפת"ח זה אותו הזבל

זה לא באמת משנה מי בשלטון, שניהם תומכים ומפעילים טרור.

נו... וזה לא קשור למה שאני אומר...

אני מתייחס לזה שראשי הפת"ח לא הצהירו בצורה כל כך בוטה את התמיכה שלהם בטרור ולא הציגו את זה כנשק לגיטימי (יותר מידי...). הם תמיד ניסו לטשטש את הקשר שלהם לפיגועים... החמס מציג את הטרור כסטטוס קוו- "רובה לכול פועל"... "הפיגועים כאן ואף אחד לא יזיז אותנו"........ משהו בסיגנון כזה...

אני בעד שרות חובה, אבל הדעות שלך מתבססות על המצב כיום (הטענה שהם לא נאמנים כי הם לא משרתים)

כידוע, כיום אין חובה כזאת ואתה לא יכול לצפות מהם שיתנדבו

זה אחד הדברים הבסיסיים שליברמן מציע (להכניס שרות לאומי חובה)- והם מתנגדים גם לזה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהמדינה הזרה עויינת למדינת ה""אם" ומשתמשת בטרור ככלי לגיטימי במטרה להשמיד את מדינת ה"אם", זה לא לגיטימי לתמוך בה!

סקר אני לא מוצא... משימה לאיסטרא ;)

לגיטימי או לא

הבאת את המאמר הזה כהוכחה לטענה שלך

והמאמר הזה לא מוכיח כלום, הוא בסה"כ מדבר על זהות.

לך יש בעיה עם ההגדרות שקבעו יוצרי הסקר, אז למה לעזאזל אתה מביא אותו כדוגמה?

החרדים לא משתמשים באלימות ואין להם מספיק אנשים כדי לאיים על המשטר... זה שהם רוצים לא אומר שהם יכולים, גם בעתיד הרחוק...

אתה בכלל לא מתייחס למה שאני כותב :(

מדינת הלכה, תקרא ותפנים

אם זה עדיין לא עוזר תעשה חיפוש בגוגל ותבין את המשמעות.

אתה לא תומך בהם, אבל הרבה עריבם כן, והם הוכיחו את זה ע"י כך שהם הצביעו עבורם בבחירות.

זאת דמוקרטיה, אין מה לעשות.

אתה לא יכול להגיד להם למי להצביע, יש לך בעיה עם מפלגה מסויימת תפנה לבג"צ

הרבה מצביעים בישראל מצביעים בצורה סקטוריאלית, החרדים מצביעים לחרדים, העולים מצביעים למפלגות העולים, הקיבוצניקים מצביעים לעבודה וכו'

למה שהערבים לא יצביעו למפלגות ערביות?

נו... וזה לא קשור למה שאני אומר...

אני מתייחס לזה שראשי הפת"ח לא הצהירו בצורה כל כך בוטה את התמיכה שלהם בטרור ולא הציגו את זה כנשק לגיטימי (יותר מידי...). הם תמיד ניסו לטשטש את הקשר שלהם לפיגועים... החמס מציג את הטרור כסטטוס קוו- "רובה לכול פועל"... "הפיגועים כאן ואף אחד לא יזיז אותנו"........ משהו בסיגנון כזה...

אולי די עם השטויות

תקרא בקשר לחמאס ובקשר לפת"ח ותראה שהשאיפות שלהם בדיוק אותו דבר

(להזכירך פת"ח=התנועה לשחרור פלסטין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מדינת ההלכה: אני יודע שזה נוגד את הדמוקרטייה, אבל לחרדים אין סיכוי לכונן פה משטר כזה, והם מבינים את זה ולא רוצחים אנשים כדי להגשים את השאיפה שלהם.

ההצבעות: לא איכפת לי למי הם יצביעו כל עוד אותו נבחר ציבור לא תומך בחיסול המשטר. אם הייה להם איכפת מזה הם פשוט לא היו הולכים להצביע אם אין מישהו אחר שכן מייצג אותם. אם הם הצביעו עבור אנשים שתומכים בפיגועים ובחרו בהם שנציגים בכנסת - זה אומר שגם הם תומכים בפיגועים.

לגבי פת"ח: אני יודע שהשאיפות שלהם הן כמו של החמס וזה אותו זבל, אבל

ראשי הפת"ח לא הצהירו בצורה כל כך בוטה את התמיכה שלהם בטרור ולא הציגו את זה כנשק לגיטימי (יותר מידי...). הם תמיד ניסו לטשטש את הקשר שלהם לפיגועים... החמס מציג את הטרור כסטטוס קוו- "רובה לכול פועל"... "הפיגועים כאן ואף אחד לא יזיז אותנו"........ משהו בסיגנון כזה...

כי גם מה שאומרים בצורה גלוייה חשוב.

הסקר: אין לי בעייה איתו. מה שאמרתי לא מתנגש עם השאלה של הסקר... השאלה כנראה נועדה לתת אפשרות "פרווה" למי שלא רצה להודות בצורה גלוייה בכך שהוא תומך בפלסטינאים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מדינת ההלכה: אני יודע שזה נוגד את הדמוקרטייה, אבל לחרדים אין סיכוי לכונן פה משטר כזה, והם מבינים את זה ולא רוצחים אנשים כדי להגשים את השאיפה שלהם.

על מי אתה מדבר, על ערביי ישראל?

כי גם רובם המוחלט לא רוצחים אנשים

וסביר להניח שלרובם גם אין שאיפה לכונן משטר איסלאמי.

וכן, גם לערביי אין סיכוי לכונן פה משטר כזה.

ההצבעות: לא איכפת לי למי הם יצביעו כל עוד אותו נבחר ציבור לא תומך בחיסול המשטר. אם הייה להם איכפת מזה הם פשוט לא היו הולכים להצביע אם אין מישהו אחר שכן מייצג אותם. אם הם הצביעו עבור אנשים שתומכים בפיגועים ובחרו בהם שנציגים בכנסת - זה אומר שגם הם תומכים בפיגועים.

שוב, על מי אתה מדבר? ערביי ישראל?

יש לך בעיה עם המפלגות הערביות תפנה לבג"צ

כל עוד הן מועמדות לכנסת, אתה לא יכול להתלונן על כך שאנשים מצביעים להם

הסקר: אין לי בעייה איתו. מה שאמרתי לא מתנגש עם השאלה של הסקר... השאלה כנראה נועדה לתת אפשרות "פרווה" למי שלא רצה להודות בצורה גלוייה בכך שהוא תומך בפלסטינאים...

אין לך בעיה עם הסקר, אתה פשוט לוקח אותו ומתאים אותו לצרכיך

אם יוצרי המחקר הזה היו רואים בעיה כמו שאתה רואה היו מציינים אותה.

אתה בעצם "מנכס" לצד שלך אוכלוסיה שלמה שהצהירה שהיא נאמנה לישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוווווו... ערביי ומכים בפלסטינאים- שמבצעים את רוב הרצח

בג"צ שמאלני מידי (אני מקווה שזה ישתנה...). כבר ניסו להגיש נגדם בג"צים וזה לא עבד, אבל אם אני לא טועה אז יש חקירות של כמה ח"כים ערבים... נראה מה יצא מזה...

אותה אוכלוסייה ש"נאמנה" לישראל נאמנה באותה מידה לגוף שהמטרה שלו להשמיד את . אני רואה פה סטירה חמורה בין שתי הנאמנויות, ומההכרות שלי עם ערבים (וכן, אנ מכיר כמה יותר מידי טוב), הרגע האמת (נגיד במלחמת קיום שבה נצתרך את העזרה שלהם- מצב תאורטי...) רובם יבחרו בפלבלי למצמץ, פלסטינאים והלכה ה"נאמנות". אם אני לא טועה אז בגלל זה גם לא מגייסים אותם לצבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבולבל קצת, קח דקה, תנשום עמוק ותחליט על מי אתה רוצה לדבר.

אתה רוצה לדבר על ערביי ישראל? סבבה

ערביי ברובם המוחלט לא פעולות טרור

אני מניח שגם רובם לא תומכים בטרור.

ערביי לא רוצים משטר איסלאמי וגם אם היו רוצים, אין להם סיכוי לכונן פה משטר כזה.

ישראל היא מדינה דמוקרטית וברגע שמפלגה כמו חד"ש מתמודדת לכנסת זה לגיטימי מבחינתם להצביע לה בדיוק כמו שזה לגיטימי לחלוטין שעולה מצביע

לליברמן :P

אם אתה רוצה להשתמש במחקר שהבאת כדוגמה, אתה לא יכול להפוך אותו איך שנוח לך כך שיתאים לך.

אתה כבר קבעת מה יעשו ערביי "ברגע האמת" על סמך "ההיכרות" (שאני בטוח שהיא מאוד מעמיקה) איתם.

בקיצור, פתחת ת'רד על מחקר שכנראה לא קראת ואם קראת אז לא הבנת את המשמעות שלו .

בקיצור, גזען נשאר גזען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...