מה זה ACCESS POINT? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה ACCESS POINT?

smalery

Recommended Posts

זה נכון לקרוא לAP סוויץ'?

לא! WIFI ו Ethernet הם 2 סטנדרטים שונים!

הם אפילו משתמשים בשיטות גישה שונות. Ethernet משתמש ב CSMA\CD ו WIFI משתמש ב CSMA\CA

הוא עובד רק על כתובות MAC?

אני חושב שהוא עובד יותר כמו Hub אבל אני לא בטוח בגלל שהידע שלי לגבי רשתות מבוססות IEEE 802.11 הוא מאוד בסיסי.

כי אם הוא עובד על כתובות IP, אין שום דבר שמבדיל

אותו מראוטר.

הוא לא חייב להיות ראוטר, יש גם Layer 3 Switch

מה?

אז אתה רוצה להגיד לי שאם אני מחבר

3 מחשבים לסוויץ' וזהו, זאת לא רשת?

זאת לוגית (ופיסית אם לא משתמשים ב VLAN ) אחת, אם עושים את זה עם ראוטר זה 3 - לזה הוא התכוון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא! WIFI ו Ethernet הם 2 סטנדרטים שונים!

הם אפילו משתמשים בשיטות גישה שונות. Ethernet משתמש ב CSMA\CD ו WIFI משתמש ב CSMA\CA

את זה לא ידעתי, אבל עדיין לא נראה לי הגיוני לקרוא לAP סוויץ' או אפילו לדמות את הפעולה שלו לסוויץ', זה מטעה.

בכל מקרה, הנה ציטוט בWEBOPEDIA שיפתור לנו את הסוגיה:

Short for Access Point, a hardware device or a computer's software that acts as a communication hub for users of a wireless device to connect to a wired LAN. APs are important for providing heightened wireless security and for extending the physical range of service a wireless user has access to.

הוא לא חייב להיות ראוטר, יש גם Layer 3 Switch

הפכתי את ולא מצאתי סוויץ' שתומך בIP(לאחרונה ששמעתי קוראים לזה ראוטר), בכל אופן

אשמח לאיזשהו לינק שיאיר את עיניי למכשיר מהסוג הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה לא ידעתי, אבל עדיין לא נראה לי הגיוני לקרוא לAP סוויץ' או אפילו לדמות את הפעולה שלו לסוויץ', זה מטעה.

לקרוא לו Switch לא. לדמות את הפעולה שלו Switch אין לי מספיק ידע בשביל לענות לך בוודאות.

הפכתי את GOOGLE ולא מצאתי סוויץ' שתומך בIP(לאחרונה ששמעתי קוראים לזה ראוטר), בכל אופן

אשמח לאיזשהו לינק שיאיר את עיניי למכשיר מהסוג הזה.

גוגל:

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=layer+3+switch&btnG=Search

http://www.google.com/search?hl=en&q=multilayer+switch&btnG=Google+Search

מוצרים תוצרת cisco

Catalyst 4500 Series

Catalyst 4900 Series

יש עוד המון את ה 4900 וה 4500 יש לי פשוט בבית.

תמצא עוד כאן:

http://www.cisco.com/en/US/products/hw/switches/index.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=213310.msg1871692#msg1871692 date=1161434974]

תנו לעשות לכם סדר בבלאגן AP זה פשוט מכשיר שנועד להאריך את התווך של הרשת האלחוטיתי

זה השימוש המשני שלו, זה כמו להגיד ש Hub נוצר בשביל להרחיב את הרשת - וזה ממש לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן בלבול גדול של מושגים שלא באשמתכם - אני אנסה לבלבל קצת יותר.

AP כפי שכבר הסבירו נועד לאפשר גישה לרשת אלחוטית אולם ללא אפשרות ניתוב - כלומר הוא מספק תשתית RF כדי שמחשבים יוכלו לגשת אלחוטית לרשת.

אפשר לדמות אותו ל Switch כדי להבין את מבנה הרשת אבל אולי באמת הוא יותר קרוב ל HUB מהסיבה הפשוטה ששני מחשבים לא יכולים לתקשר ביחד עם ה AP (כמו בעבודה עם Switch) אלה כל אחד בנפרד. רוחב הפס הוא כרוחב הפס המקסימלי של התווך האלחוטי.

כאשר מצרפים אפשרות ניתוב ל AP קוראים למוצר ראוטר אלחוטי - זה בא בד"כ גם עם Switch ל 4 פורטים קוויים.

כמובן שניתן לחבר AP לראוטר רגיל נפרד - זה מה שעושים כשרוצים לרשת איזור.

לגבי המוצרים שך Cisco המכונים L3 Switch זה פשוט עוד מושג מסלט המושגים בשוק והוא למעשה ראוטר המשולב עם Switch. ישנם מוצרים מקצועיים (כמו של cisco) שהם ראוטרים בלבד וישנם כאלה שהם רק Switches. אבל במערכות רבות יש ביקוד למוצר משולב שיודע לנתב אבל גם צריך לחבר אליו מספר גדול של צרכנים ולכן קיימים המוצרים האלה (כמו Catalyst של Cisco).

בהגדרות היבשות Switch עובד ב Layer 2 בלבד (MAC addresses) בעוד עובד ב Layer 3 (שכבת - IP), במציאות יש לעיתים קצת חפיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...