ביטול PAT ב-Linksys. צריך עזרה. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטול PAT ב-Linksys. צריך עזרה.

metis

Recommended Posts

שלום שלום,

אני משתמש היום בנתב של Linksys WRT54G כדי לחייג לאינטרנט. הנתב מרים PPTP בעזרת מודם אלקטל של בזק מול הספקית אינטרנט שלי.

יש לי מהספקית אינטרנט שלי 8 כתובות IP קבועות לתחנות שלי (כתובות אמיתיות באינטרט... לא כתובות פרטיות) + כתובת קבועה, גם כן אמיתית, שהוקצתה לי לממשק WAN. כלומר, שאני מתחבר לאינטרנט אני תמיד מקבל את אותה כתובת לחיבור, ובנוסף יש לי 8 כתובות IP חוקיות קבועות שאני יכול להשתמש בהם.

עכשיו לשאלה... באופן רגיל, כל הנתבים הביתיים מבצעים PAT לרשת הביתית שיושבת מאחוריהם, כי בד"כ הכתובות של הרשת הן לא חוקיות.

מכיוון שיש לי כתובות חוקיות, המצב הזה רע לי. למרות שלמחשבים מוגדרות כתובות חוקיות, הנתב עדיין מבצע PAT ולישויות באינטרנט זה נראה תמיד כאילו אני מגיע מהכתובת WAN שלי, ולא מהכתובות האמיתיות של המחשבים.

מישהו יודע איך (או, אם אפשר), לבטל את אופציית ה-PAT ב-Linksys הזה?

תודה מראש,

אסף

עריכה: יכול להיות שמצאתי את התשובה לבד. תחת Setup -> Advanced Routing אפשר להעביר את הנתב למצב של במקום Gateway ויכול להיות שזה פותר את הבעיה.

אני אעדכן פה ברגע שאחזור מהעבודה ואבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן רגיל, כל הנתבים הביתיים מבצעים PAT לרשת הביתית שיושבת מאחוריהם

אם מחשב מבפנים יוצר את התקשורת אז כן (בפורט מקור החוצה ובפורט יעד פנימה). אם מחשב מבחוץ יוצר את

התקשורת אז רק אם אתה עושה Port forwarding

מכיוון שיש לי כתובות חוקיות, המצב הזה רע לי. למרות שלמחשבים מוגדרות כתובות חוקיות, הנתב עדיין PAT ולישויות באינטרנט זה נראה תמיד כאילו אני מגיע מהכתובת WAN שלי, ולא מהכתובות האמיתיות של המחשבים.

משהו מאוד מוזר קורה פה.

תקן אותי אם אני טועה אבל אם יש לך כתובת "חוקית" (כלומר לא RFC 1918 ) אז אין שום סיבה להשתמש ב NAT/PAT ,

במצב הזה הראוטר אמור לנתב את הפאקטים לפי ה IP header של הפאקט לא אכפת לו מה יש בתוך הפאקט (אלא אם מוגדר ACL מסויים).

מישהו יודע איך (או, אם אפשר), לבטל את אופציית ה-PAT ב-Linksys הזה?

אם אתה מבטל את ה PAT/NAT אז כל המחשבים ברשת שלך עם IP פנימי לא יוכלו לגשת לאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...