אתם עדיין שומרים טינה לגרמניה בשל מלחמת העולם? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם עדיין שומרים טינה לגרמניה בשל מלחמת העולם?

Fkl0ster

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תגיד לי מה הבעיה שלך, מה דעתך שאני יעשה סקר:

האם אתה שומר טינה לצרפתים כי במסע הצלב "העממי", שיצא ב1095 לאחר הכינוס בקלרמונט, הם טבחו יהודים באיזור צפון איטליה על גבול הקיסרות הרומית הקדושה של האומה הגרמנית? זה בערך אותו דבר.

אגב, אני רוצה לבחור שאני לא שומר טינה לגרמניה, היות והדברים נעשו תחת שלטון מסויים ששלט בה. אפילו בזמן המלחמה המטרה של בעלות הברית לא היית לחסל את גרמניה, אלא להפיל את הממשל הנאצי מהשלטון ולמגר את כוחה הצבאי של גרמניה עצמה למשך זמן מסויים.

עריכה: או לפחות תאפשר אופציה של: אני לא שומר טינה וזהו. לא בסגנון של "זה היה לפני הרבה זמן - למי איכפת" כי אני לא מסכים עם הניסוח הזה ואני לא בוחר בו רק משום שיש לו נימה של שאננות וקלות דעת לגבי מאורעות הסטורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי רק להגיב ובתעות לחצתי על "הצבע"....(נו רק קמתי מ :sleep: עמוקה)

אני לא נוטר טינה ולא מחפש נקמה אבל עדיין אני רואה את גרמניה ואוסטריה בעין אחרת מאשר את שאר מדינות אירופה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?

אני רק רוצה לדעת מה הקהל היהודי חושב!

אני שומר טינה מסוימת כלפי גרמניה אבל במיוחד לצרפתים ולבריטים, שלא רק שנקטו בפייסנות על היטלר, (ואני מדבר עם דלאדייה וצ'מברליין, שנפגשו במינכן עם מוסוליני והיטלר והקריבו את חבל הסודטים מידי הצ'כים לידי הנאצים...)

וחבל שהמערב לא כרת ברית עם סטאלין והיה מביא את רייך "אלף השנים" לידי תבוסה מיידית...

אלא שגם לא אפשרו לפליטי גרמניה (יהודים) להיכנס אל שיטחן.

מצד שני בין כה גורלם היה דומה היות וגרמניה כבשה את מרבית אירופה.

אולי בבריטניה ובשוויץ ובמיוחד בארה"ב הם יכלו לחמוק מידי הנאצים.

וכך גם לא היה הצורך להקים את מדינת ולהתמודד עם כל הקשיים הכרוכים בכך...!

אגב, הלופטוואפה קיים היום? לגרמניה יש וורמאכט כיום? או שכוחות נאט"ו לא מאפשרים זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסטריה נפלה קורבן לשגעון שלהיטלר היה כלפי המדינה הזאתי. בטח אתה יודע שהיטלר בעצמו היה אוסטרי שהיגר לגרמניה למחוז בוואריה לפני מלחמת העולם הראשונה. הוא לא התקבל לאוניברסיטה של וינה(אז הבירה של האמפריה ההאבסבורגית, אוסטרו-הונגריה). במשך כל חייו היטלר היה אובססיבי מאוד כלפי אוסטריה, היות והוא ראה בהאבסבורגים כמעיין אויב אידיאולוגי שלו, שכן הם קיימו אמפריה של לאומים רבים(העניין שהם עשו זאת בשיטת הפרד ומשול, תוך כדי סכסוך הלאומים אחד בשני לא חשובה כרגע), דבר שהיטלר כגזען לא היה מסוגל לסבול. לאחר שלא התקבל לאוניברסיטת וינה לחוג לציור הוא התגורר בחיי עוני כמה זמן בוינה והיה "תלמיד מעולה" של אנטישמי בשם שטקר, שהטיף לשנאת היהודים. כמובן, לאחר מלחמת העולם הראשונה הודחו ההאבסבורגים והוקמה רפובליקה באוסטריה, אבל לרפובליקה הצעירה היה "רומן" קצר מאוד עם הדמוקרטיה ובמהרה היא נפלה לשלטון של המפלגה האחות של מוסוליני באיטליה, כלומר אוסטריה היית תחת שלטון פאשיסטי. בנתיים, "הצייר" הלא כישרוני שלחם, ואף נפצע במלחמת העולם הראשונה החל לצבור לעצמו כח בגרמניה עד שהגיע לידי שליטה במדינה וכשהגיע שעת הכושר הוא החליט לספח את אוסטריה(האנשלוס - איחוד מולדת) ובכך הוא ראה שהוא, בין היתר "מתקן עוולה הסטורית", שבה ההאבסבורגים הכ"כ שנואים עליו שלטו במשך קרוב ל600 שנה לסירוגין, אם זה היה ב"אמפריה הרומית הקדושה לאומה הגרמנית" ואם זה היה ב"בונד הגרמני" לאחר קונגס וינה(1815). עכשיו הוא שלט ב"מדינת ההאבסבורגים". על כל פנים, בזמן כיבושה של אוסטריה היית המפלגה הפאשיסטית בשלטון, בראשתו של הקאנצלר שושינ(ג). היטלר "אנס" את ראש ממשלת אוסטריה לוותר לו עליה, "כיבושה" של אוסטריה עלה להיטלר בסכסוך ואף כמעט במלחמה עם מוסוליני באיטליה, למרות הדימויון הגדול שהיה בין המשטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?

אני רק רוצה לדעת מה הקהל היהודי חושב!

אני שומר טינה מסוימת כלפי גרמניה אבל במיוחד לצרפתים ולבריטים, שלא רק שנקטו בפייסנות על היטלר, (ואני מדבר עם דלאדייה וצ'מברליין, שנפגשו במינכן עם מוסוליני והיטלר והקריבו את חבל הסודטים מידי הצ'כים לידי הנאצים...)

וחבל שהמערב לא כרת ברית עם סטאלין והיה מביא את רייך "אלף השנים" לידי תבוסה מיידית...

אלא שגם לא אפשרו לפליטי גרמניה (יהודים) להיכנס אל שיטחן.

מצד שני בין כה גורלם היה דומה היות וגרמניה כבשה את מרבית אירופה.

אולי בבריטניה ובשוויץ ובמיוחד בארה"ב הם יכלו לחמוק מידי הנאצים.

וכך גם לא היה הצורך להקים את מדינת ולהתמודד עם כל הקשיים הכרוכים בכך...!

אגב, הלופטוואפה קיים היום? לגרמניה יש וורמאכט כיום? או שכוחות נאט"ו לא מאפשרים זאת?

אני מציע שלא תסיק מסקנות לפני שאתה מסיים את כל חומר הלימוד, תלמד את הכל עד סוף מלחמת העולם השנייה ותבין דברים הרבה יותר טוב. המערב לא יכול היה לקרות ברית עם סטאלין, היות והוא התחיל להתנדנד לכיוון של היטלר(על הסכם ריבנטרופ-מולוטב למדת?). הפגיעה במינכן עם מוסוליני והיטלר לא היית בכלל קשורה להשמדה של העם היהודי. אל תשמור גם טינה ליצחק שמיר? כי הוא ומנחם בגין נפגשו עם היטלר(ואני אמר לך כאן את האמת) בכדי לבדוק תוכנית לסלק את הבריטים מארץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שלא תסיק מסקנות לפני שאתה מסיים את כל חומר הלימוד, תלמד את הכל עד סוף מלחמת העולם השנייה ותבין דברים הרבה יותר טוב. המערב לא יכול היה לקרות ברית עם סטאלין, היות והוא התחיל להתנדנד לכיוון של היטלר(על הסכם ריבנטרופ-מולוטב למדת?). הפגיעה במינכן עם מוסוליני והיטלר לא היית בכלל קשורה להשמדה של העם היהודי. אל תשמור גם טינה ליצחק שמיר? כי הוא ומנחם בגין נפגשו עם היטלר(ואני אמר לך כאן את האמת) בכדי לבדוק תוכנית לסלק את הבריטים מארץ .

סיימנו את מאורעות המלחמה. אולי אתה לא יודע אבל הסכם מינכן *לא* כלול בחומר הלימוד הנוכחי.

חוץ מזה אני מעשיר את הידע על מלחמה מחוץ למסגרת הלימודית.

כן אני יודע על ההסכם של הבקבוק תבערה וריבנטרופ... הסכם אי התקפה בין בריה"מ לגרמניה, ל 10 שנים. (שממש לא החזיק הרבה - ברברוסה, על שם פרידריך ברברוסה, לא? אציל גרמני מהעבר הקדום...)

אני יודע שהפגישה של איטליה-גרמניה-צרפת-בריטניה במינכן לא קשורה להשמדת העם במישרין, אבל _כן_ קשורה בעקיפין. כדברי צ'רצ'יל : "כל הדנובה והדרך לים השחור פתוחה, ואירופה כולה בלה-בלה-לא זוכר תיפול לידי הרשת המשוקצת\מסועפת של השלטון הנאצי..." אם היה חובר סטאלין למערב, הם היו משמידים את הרייך, וגם לא הייתה בעיה לצרפת לפרוץ את הגבול עם גרמניה (קו מאז'ינו האדיר שלהם) היות ורוב הלופטוואפה היה מרוכז בגבול עם צ'כוסלובקיה לשעבר, ואתה יודע מה שווים הנאצים בלי הלופטוואפה שלהם! (בלי שטקות אין פעולת ריכוך...)

ולבריטניה היו את הספיטפיירים המעולים, שהיו עוזרים בריכוכה הסופי של גרמניה הנאצית!

וכך היו חוסכים את מותם של 55 מיליון איש!!!!!!!!!

חבל פשוט שכל אחד חשב על עצמו וחשש ממלחמה נוספת לאחר הטראומה שנטמעה במדינות אחרי מלחמת העולם הראושנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיימנו את מאורעות המלחמה. אולי אתה לא יודע אבל הסכם מינכן *לא* כלול בחומר הלימוד הנוכחי.

חוץ מזה אני מעשיר את הידע על מלחמה מחוץ למסגרת הלימודית.

כן אני יודע על ההסכם של הבקבוק תבערה וריבנטרופ... הסכם אי התקפה בין בריה"מ לגרמניה, ל 10 שנים. (שממש לא החזיק הרבה - ברברוסה, על שם פרידריך ברברוסה, לא? אציל גרמני מהעבר הקדום...)

אני יודע שהפגישה של איטליה-גרמניה-צרפת-בריטניה במינכן לא קשורה להשמדת העם במישרין, אבל _כן_ קשורה בעקיפין. כדברי צ'רצ'יל : "כל הדנובה והדרך לים השחור פתוחה, ואירופה כולה בלה-בלה-לא זוכר תיפול לידי הרשת המשוקצת\מסועפת של השלטון הנאצי..." אם היה חובר סטאלין למערב, הם היו משמידים את הרייך, וגם לא הייתה בעיה לצרפת לפרוץ את הגבול עם גרמניה (קו מאז'ינו האדיר שלהם) היות ורוב הלופטוואפה היה מרוכז בגבול עם צ'כוסלובקיה לשעבר, ואתה יודע מה שווים הנאצים בלי הלופטוואפה שלהם! (בלי שטקות אין פעולת ריכוך...)

ולבריטניה היו את הספיטפיירים המעולים, שהיו עוזרים בריכוכה הסופי של גרמניה הנאצית!

וכך היו חוסכים את מותם של 55 מיליון איש!!!!!!!!!

חבל פשוט שכל אחד חשב על עצמו וחשש ממלחמה נוספת לאחר הטראומה שנטמעה במדינות אחרי מלחמת העולם הראושנה...

אני לא אמרתי שאני שולל את הדברים האלה, הכל כאן זה בגדר ספקולאציה אם ואם, היו גם מנהיגי מדינות לא מספיק תקיפים וגם המערכת המדינית לא איפשרה. זה שהיית "יפות נפש" של מדינות המערב זה בעיה אחרת. למדינאים אז, אני מדבר על אלה כמו צ'ימברלין, כנראה לא היית יכולת לראות את הנולד או חוסר רצון לראות את הנולד, אבל זה לא אמר שבגלל מנהיגים של מדינות אתה צריך לשמור טינה למדינות.

עריכה: אתם גם צריך לזכור שהמדינאים כן ידעו על מעשי הנאצים ביהודים, והיה צריך להיות ברור להם שאנשים שמסוגלים לעשות כדברים שהם יעשו ליהודים, יהיו מסוגלים לעשות זאת לעוד עמים רבים אחרים, וכי לא מדובר כאן באוייב מן השורה או סתם אמפריאליסט שרוצה עוד שטחים, אלא אנשים-חיות שהם צמאי דם, שאת המדינה ה"גרמנית החדשה שלהם" הם רצו לבנות על יסודות טאוטונים וברברים. הם הדגישו את הגאווה של להיות ברברי(השבטים הגרמנים של ראשית ימה"ב). אני לא ידוע אם אתה יודע את זה או לא, אבל הם היו עושים מבחני "אומץ" לנערי היטלר בהם היו נותנים לבנים לחנוק גורי חתולים בתוך שק כדי להפגין את היכולת הברבריות שלהם. היטלר אמר, שזה לא בושה להיות גרמני אחזר, כי הם הגזע השליט ולכן בתור הגזע החזק הם רשאים לפגוע בעמים אחרים, כי הם "גזע האדונים", כדבריו או יותר נכון ע"פ תפיסתו.

תעשה לי טובה ואל תאמר לי שהמורה להסטוריה שלך אמר/ה לך את זה. אתה בטח לא שמעת על זה(כי זה לא בחומר הלימוד), אבל מהמאה העשירית ועד המאה ה-19(כאשר האמפריה פורקה ע"י נפוליאון), התקיימה "האמפריה הרומית הקדושה של האומה הגרמנית", או בקיצור פלוס-מינוס מה שאנחנו מכירים היום כגרמניה(אני לא מדבר על האמפריה הרומית זה רק היה חיכוי שאנשי ימה"ב כ"כ רצו לחכות את האמפריה הרומית), במאה ה-12 אחד מהקיסרים של הקיסרות הגרמנית היה פרדריך ברברוסה לבית שטאופן, שהצליח בצורה מסויימת לייצב את האמפריה, שכבר מהתחלת סבלה מפרגמטיזם ופרטיקולאריזם, ולהשליט סדר. הוא היה קיסר תקיף מאוד, שהתנגש מספר פעמים עם האפיפיור, אבל בסוף חייו יצא גם למסע צלב ואפילו נהרג בו(טבע בנהר באסיה הקטנה במסע הצלב השלישי, שלצידו יצאו ר'יצרד לב-הארי מלך אנגליה ומלך צרפת, פיליפ אוגוסט אם זה משנה). בסופו של דבר, הוא לא היה "אציל גרמני מהעבר הקדום" כמו שחשבת עד לרגעים אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אותך אני לא תלמיד תיכון.

הסטוריה אני לא למדתי רק בשביל התיכון, למעשה זרקו אותי מתיכון בכיתה י'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dude, אתה היסטוריון?? ;D

האמת היא שידעתי שזה בא משם של "מישהו מהולל מהעבר של גרמניה", לא יותר מזה!

אז סליחה אם זרקתי מילה לא נכונה...

אגב, הסדרה "אחים לנשק" נגמרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אותך אני לא תלמיד תיכון.

הסטוריה אני לא למדתי רק בשביל התיכון, למעשה זרקו אותי מתיכון בכיתה י'.

איך לעזאזל סילקו אותך מכתה י' עם ידע כזה??

התפרעת יתר על המידה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dude, אתה היסטוריון??  ;D

האמת היא שידעתי שזה בא משם של "מישהו מהולל מהעבר של גרמניה", לא יותר מזה!

אז סליחה אם זרקתי מילה לא נכונה...

אגב, הסדרה "אחים לנשק" נגמרה?

אני לא הולך לענות על השאלה הראשונה שלך.

לא יודע אם הסדרה נגמרה, בכל מקרה אם אתה רוצה לדבר איתי על הסטוריה, בוא לא נעשה את זה על חשבון האנשים בפורום שזה לא מעניין אותם ותעלה מולי לפעמים שאני מתחבר באי סי קיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...