Mac vs. PC - עמוד 54 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

ושוב אתה חוזר לנקודת המחיר, ומשווה מחשב מותג מורכב מראש למחשב שהרכבת בחלקים. ברור שהמותג יצא יקר יותר. אבל זה לא רק . תבדוק כמה עולה מחשב DELL/HP. מי שרוצה לקנות מותג, יהיו סיבותיו אשר יהיו, מוכן לשלם את האקסטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אלו התעסקויות רק בהתחלה בהתקנה\הגדרות -יותר מאוחר אין התעסקויות מעבר לדברים רגילים של הosx

במקרה שזה מחשב ניח ואתה חיב תאימות מרבית תיקנה מקלדת של ואז יעבוד לך בדיוק אותו הדבר

ויצא הרבה יותר זול ממאק רגיל

לא מדוייק, יש התעסקות כל הזמן

תראה את שלך לדוגמה, הביצועים נמוכים בהרבה ממה שהם אמורים להיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אתה חוזר לנקודת המחיר, ומשווה מחשב מותג מורכב מראש למחשב שהרכבת בחלקים. ברור שהמותג יצא יקר יותר. אבל זה לא רק . תבדוק כמה עולה מחשב DELL/HP. מי שרוצה לקנות מותג, יהיו סיבותיו אשר יהיו, מוכן לשלם את האקסטרה.

[/quote

אבל כבר הוכחתי לך שאתה יכול לקנות מותג בהרבה פחות

לא מדוייק, יש התעסקות כל הזמן

תראה את שלך לדוגמה, הביצועים נמוכים בהרבה ממה שהם אמורים להיות

המחשב טס וזה עוד על ארד דיסק איטי יחסית ויש לי כל מיני תוכנות ברקע

ככה שגבוהים נמוכים אני לא רואה אף דבר שמפריע לי מבחינת ביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כבר הוכחתי לך שאתה יכול לקנות מותג בהרבה פחות

אתה מדבר על מחשבים ניידים? כללי המשחק שם שונים. יש לך מותגים יותר זולים ויותר יקרים (בגדול - מחשבים ביתיים לעומת עסקיים). המחירים של קרובים לאלה של מחשבים עסקיים, ומבחינות מסוימות יש לכך הצדקה (למרות שאינם מסווגים כעסקיים). מדובר במחשבים קלים ודקים, עם הרבה מחשבה תכנונית מאחוריהם (אם כי לדעתי לא תמיד מופנית לכיוון הנכון).

מן הסתם ביתיים עולים פחות, אבל גם כאן מדובר במגמה כללית שלא קשורה לAPPLE או לMAC לעומת PC. תשווה Lenovo Ideapad מול Thinkpad במפרט דומה. או Satellite מול Portege אצל Toshiba, או Inspiron לעומת Latitude.

אם מדובר במחשבים נייחים, לא ראיתי שום התייחסות למותגים, ואני יכול להבין למה - מחשבים שולחניים ממותג הרבה פחות פופולריים, במיוחד בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי, אבל במקרה הספציפי הזה אני באמת לא מדבר מניסיון אישי.

אני רואה.

כשאני אומר שזה לא עובד בצורה אופטימלית, אני לאו דווקא מתכוון לכך שמשהו שבור, אלא יותר לכך שפיצ'רים מסוימים שAPPLE תופרת כדי שיתאימו בול לחומרה שלה לא יהיו זמינים/מנוצלים.

מבחינת תאימות חומרה, קהילת הOSX86 עשתה ב3 שנים הרבה יותר ממה שאפל עשתה ב10 שנים האחרונות. דוגמה טובה לכך היא תואמי מק הנותנים ביצועים גבוהים יותר בהרבה מדגמים מקבילים של אפל בעלי מפרט זהה.

מצד שני, לא תמיד יש לך דרייברים של היצרן לכל ההתקנים (רלוונטי במיוחד למחשבים ניידים), ואז אתה תלוי בדרייברים של , אשר לא תטרח לעשות להם אופטימיזציות לPC, כי זה נוגד את העקרונות שלה.

הרבה התקני חומרה דווקא מזדהים מצוין על ידי הדרייברים של אפל, למרות שהם לא קיימים במחשבים של אפל. בנוסף ניתן לקמפל דרייברים של לינוקס שיתאימו למק, וחוץ מזה OSX מבוססת Open Source בצורה חלקית, מה שמאפשר לכל אחד לכתוב דרייברים להתקני חומרה בצורה חוקית לחלוטין. וזה בעצם מה שאנשים עושים, וכך נוצר מאגר דרייברים ענקי שמתאים בצורה מלאה קרוב ל80% מהחומרה שיש היום.

את רוב הבעיות אפשר לפתור עם התעסקות, אבל למה לעזאזל? כל הפאראדיגמה של מבוססת על זה שזה "פשוט עובד". אם אני צריך להתעסק כדי לגרום לזה לעבוד - אני כבר אתעסק עם הWINDOWS שלי, כי MACOS לא נותן לי כלום.

תלוי כמה אתה מוכן לשלם על ההתעסקות הזאת, וכמה שווה לך חוויה של שימוש במערכת הפעלה של מק הכוללת "פשות עובד". הפרש במחיר בין פיסי למק בעל מפרט זהה עומד על כ200%, שעת עבודה של אויידיגיטל עולה כ460שח, שעת עבודה שלי עולה 300שח, דיסק מקורי של OSX עולה 159שח. להתקין OSX על בעל מפרט מתאים לא לוקח יותר משעתיים עבודה, תעשה את החשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להתעסק בOSX כמו בלינוקס זו זכותך. אני לא רואה בכך טעם - תתעסק בלינוקס במקום.

מי שהחוויה של "פשוט עובד" לא עושה עליו רושם, שלא יקנה MAC ושלא יתקין MACOS. אלא אם כן ההתעסקות היא תחביב בשבילו, אז זה סיפור אחר.

כמובן, יש גם מקרים נדירים של אנשים שמסיבות כאלה או אחרות חייבים לעבוד עם תוכנות שקיימות לMAC בלבד, ולא רוצים MAC, אז מוכרחים להתעסק עם hackintosh/OSX86 ומה לא. אבל זה רחוק מהmainstream.

ותפסיק כבר לחזור על השטות של "ההפרש במחיר בין MAC לבין PC הוא 200%". ההפרש הוא לא בין PC לMAC, ההפרש הוא בין מחשב מותג מורכב מראש לבין מחשב בהרכבה עצמית (אם מדובר בנייחים) או, אם בניידים עסקינן, בין מותג value למותג premium (וזכותה של למתג את המחשבים שלהם כpremium - הם ממש לא היחידים שעושים זאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להתעסק בOSX כמו בלינוקס זו זכותך. אני לא רואה בכך טעם - תתעסק בלינוקס במקום.

אם תשלם לטכנאי מקצועי שיעשה בשבילך את העבודה של התעסקות עם לינוקס, עדיין תחסוך בסביבות 50% וגם תקבל יותר במחיר פחות.

ותפסיק כבר לחזור על "ההפרש במחיר בין MAC לבין PC הוא 200%". ההפרש הוא לא בין PC לMAC, ההפרש הוא בין מחשב מותג מורכב מראש לבין מחשב בהרכבה עצמית (אם מדובר בנייחים) או, אם בניידים עסקינן, בין מותג value למותג premium (וזכותה של למתג את המחשבים שלהם כpremium - הם ממש לא היחידים שעושים זאת).

נכון שבניידים אין לך את האלטרנטיבה של מחשב בבנייה עצמית, בנייחים יש. אז אם תתן לי לבחור בין מחשב מותג למחשב בבנייה עצמית כששתי המחשבים בעלי אותו מפרט ואותו מחיר - כמובן שאני אבחר במחשב בבנייה עצמית בלי לחשוב פעמיים.

כבר הייתי שם, כל מי שהיה שם יודע איך זה. כשנשרף לך ספק כך של אתה חייב לקנות ספק מקורי ב120$ ל240W שישרף לך בעוד שנה, כי אין לך בררה. ואם תפתח אותו תראה שהוא לא יותר טוב מכל ספק ג'נרי, וכל ספק אחר שניתן לקנות במחיר הזה פשוט לא יתאים למחשב שלך. מצד שני אני מכיר גם את היתרונות של מחשבי מותג, אבל היתרונות האלה הם רק לתאגידים גדולים שקונים כמויות של עמדות עבודה ביחד עם שירות, בשביל לקוח פרטי או עסק קטן זה בכלל לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על מחשבים ניידים? כללי המשחק שם שונים. יש לך מותגים יותר זולים ויותר יקרים (בגדול - מחשבים ביתיים לעומת עסקיים). המחירים של קרובים לאלה של מחשבים עסקיים, ומבחינות מסוימות יש לכך הצדקה (למרות שאינם מסווגים כעסקיים). מדובר במחשבים קלים ודקים, עם הרבה מחשבה תכנונית מאחוריהם (אם כי לדעתי לא תמיד מופנית לכיוון הנכון).

ראיתי מחשבי לפטופ של מקרוב ושיחקתי איתם קצת

ולא ראיתי או הרגשתי דבר אחד אפילו דבר אחד מעבר ללפטופ תקציבי סביר

וגם המפרט אומר הרבה

לאפל יש נידים רגילים ויש להם תחליפי שולחן כמו לחברות האחרות

אולי עם תחזור אחורה בזמן תיראה שינוים גדולים -אבל לא היום

אלה עם כן אתה שפוט של -ועובדה אפילו לא ניסיתה osx86 להבין שזה אותו הדבר חוץ מדברים מינורים

וכמו שאמרו אתה יכול לקחת בחור שיעשה לך את העבודה

בפועל בתקציב של מאק פרו -לפטופ הייתי מעדיף מחשב עסקי אמיתי שבאמת מרגיש כמו מחשב עסקי מבחינת חומרה ואיכות בניה

מערכת הפעלה-כל אחד והשיקול שלו

אולי אפילו osx וחלונות ולינוקס על אותו המחשב כל אחד והיתרונות שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תתן לי לבחור בין מחשב מותג למחשב בבנייה עצמית כששתי המחשבים בעלי אותו מפרט ואותו מחיר - כמובן שאני אבחר במחשב בבנייה עצמית בלי לחשוב פעמיים.

גם אני.

מצד שני אני מכיר גם את היתרונות של מחשבי מותג, אבל היתרונות האלה הם רק לתאגידים גדולים שקונים כמויות של עמדות עבודה ביחד עם שירות, בשביל לקוח פרטי או עסק קטן זה בכלל לא רלוונטי.

ושוב אני מסכים איתך.

בפועל בתקציב של מאק פרו -לפטופ הייתי מעדיף מחשב עסקי אמיתי שבאמת מרגיש כמו מחשב עסקי מבחינת חומרה ואיכות בניה

גם אני.

מערכת הפעלה-כל אחד והשיקול שלו

אולי אפילו osx וחלונות ולינוקס על אותו המחשב כל אחד והיתרונות שלו

מסכים איתך גם פה. אם אתה רוצה להנות מכל העולמות - תתקין מה שבא לך, אם אתה רוצה פשטות - תתקין מה שהכי מתאים לך ביום-יום.

כל הויכוח שלי בדיון הזה מסתכם בנקודה אחת, וזוהי הדעה שגיבשתי לאורך כמה שנים של התעסקות ישירה ולא ישירה בחומרה ותוכנה, ושיחות וויכוחים עם אנשים רבים:

MAC לעומת PC זו פילוסופיה ודרך חיים. כל אחד הולך עם מה שמתאים לו. בגלל זה הסיכוי לשכנע חסיד של לעבור לPC הוא אפסי, כמו גם ההיפך. שאר השיקולים הם חסרי משמעות בעניין זה.

אנשים נוטים פעמים רבות לנהל את הויכוח סביב נקודות לא קשורות ולעשות השוואות לא רלוונטיות, כמו "כמה עולה מקבוק לעומת מחשב מאייבורי עם אותם ביצועים", שזה בערך כמו להשוות כמה עולה המבורגר בBLACK לעומת מנת שווארמה באותו משקל, או לשפוט את איכות החבילה על סמך השוואות לא מלאות בין החלקים שלה (מה יקרה אם אתקין Windows על או OSX על PC), ומבחינתי אלה ויכוחי סרק שמפספסים את העיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בענין טעם וריח צודק

אני ניהלתי את הוויכוח מבחינה יותר קרה של עלות תועלת

ופה לדעתי ברוב הצרכנים מפסידה

וזה לא שהמערכת הפעלה לא טובה -פשוט עלות תועלת אני לא חושב שזה מתאים למירב הצרכנים

צרכן "איבורי" כמו שאתה מתאר יוכל ליקנות תחליף שולחני סבבה מבחינתו ב3000 (הרבה יקנו גרוטאה בפחות -אבל זה כבר טיפשות )

ומשתמש עסקי אמיתי בטח ירצה משהו יותר יוקרתי

אבל לאפל יש את הנישה שלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלאו... אבל הקטע של OS X על מחשב איכותי מחלקים, מתחיל לקרום עור וגידים.

היום פנה אליי לקוח שהוא גרפיקאי ותיק על מק "דתי הדוק", ושאל אותי איך OS X רצה על חזק...?

שאלתי אותו למה הוא מעוניין דוקא במחשב PC? הוא טען שמחשבי IMAC הם צעצועים שבירים ויקרים, MACPRO עולה חצי מרכב משפחתי, לא בא בחשבון בכלל.

חבל שאפל לא מתעוררים, תנו ללקוחות שלכם חופש לקנות חומרה...!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib לאפל יש כרגע היפ עצום והרווחים שלה ענקים בשלב הזה

אבל עם היא תמשיך בדרך הזאת אני חושב שיקרה אותו הדבר שקרה לה פעם קודמת

וזה שהמתחרים בסוף יוציאו מוצרים מוצלחים יותר במכירות והמוצרים של אפל יחזרו להיות שוק מצומצם

וזה בגלל החוסר רצון שלהם לאפשר "תואמי מאק" ו"תואמי איפון"

אפל יכלה ועדין יכולה למכור הרבה יותר (בפחות רווח למכירה ) עם היא תסכים ל"תואמים" תמורת עמלה

ואז גם תמיכה של חברות פיתוח ואחרות תיגדל משמעותית והנטח שוק יצמח מאוד

בעצם שוק הpc השאיר בזמנו את אפל מאחור בדיוק בגלל זה

אז זה היה "תואמי " רק שibm פיספסה הזדמנות ענקית לקחת עמלות על זה

עם כל הסיפור של מיקרוסופט וכל הבולשיט

לאומתה יכולה לקחת עמלות -נכון שosx86 בעיקרון הוא חוקי עם יש עותק חוקי

אבל חברות גדולות לא רוצות ליכנס לזה בצורה כזאת כי יכולה לעשות קונצים שיזיקו ללקוחות osx86 במידה וזה יהיה מאוד נפוץ

אבל לתואם רישמי היא לא תעשה בעיות -רק שהם טמבלים

תיראה מה קורה עם האנדרואיד

בקצב הצמיחה שלו האחוזים של האיפון יצנחו ויקחו את חנות הרשת למטה

במקום שאפל יאשרו תואמים

אפל כניראה שכחו שפעם היו קרובים לפשיטת רגל בגלל האטימות הזאת

הם גם שוכחים שאיך שהסלולרים מתפתחים זה רק ענין של זמן שסלולרי+תחנת עגינה יחליף מחשב בהמון בתים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

שום דבר לא יקרה לאיפון. האנדרואיד עדיין, לדעתי, מסובכת מדי בשביל משתמש סטנדרטי, בטח אם הוא רוצה להוציא ממנה פונקציונאליות מלאה, בהשוואה לiOS. וזה מה שאנשים רוצים בימינו, פשטות. (ואני מדבר בתור בעליו המרוצה של S שנקנה בגרמניה עוד לפני שאורנג' החליטו שמכשיר כזה עולה 4985 שקלים)

אפל יודעת בדיוק כמו כולם, שהעולם הוא שטוח, ושזה לא מה שיש בתוך הקנקן אלא איך הוא נראה וכמה תקציב אתה משקיע בלמכור אותו. אתם רוצים לדעת למה אני לא אקנה נייח לעולם? (את הניידים אני מוכן לשקול) כי אפשר להרים אותו מהשולחן ביד אחת, ולכן בנוסף לכך צריך למצוא לאן לקשור את המחשב ועם מה. ולא, אני לא צוחק. בעבודה אני מפוצל על 22" בעל מפרט פחות או יותר דומה לPC שיושב בחדר אחר, מהיום שהגיע וינדוס 7 מבחינתי בכלל אפשר לזרוק את המקינטוש מהחלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...