Mac vs. PC - עמוד 53 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

לגבי אחריות לPC - תפסיק לשקר. אם אתה מדבר על - לרוב הדגמים הזולים יש אחריות לשנה, לפעמים לשנתיים, לפעמים אפשר להרחיב (בתשלום). אם אתה מדבר על מחשבים שולחניים מורכבים - יש אחריות של 3+ שנים על רכיבי הליבה, ועל רכיבים מסוימים כמו צורבים/מאווררים/מארזים - אחריות מקוצרת, אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קרירין, תפסיק לקשקש על עלות/תועלת. מי שמעדיף לעבוד בדרך שבה מציעה, העלות/תועלת שלך לא מעניינת אותו, כי מבחינתו התועלת של לעבוד על מחשב MAC בסביבת MACOS היא אינסופית, ולמחיר אין משמעות, מה גם שאין אלטרנטיבה.

ולא - להתקין MACOS על PC היא לא אלטרנטיבה, כמו שלהתקין WIN על MAC זה דבר דבילי. זה עובד, אבל זה לא עובד בצורה האופטימלית.

כשאותה חברה עושה לך גם את החומרה (או ליתר דיוק חלקים ממנה), גם את הBIOS, גם את מערכת ההפעלה וגם את התוכנות - אפשר להגיע לרמות אינטגרציה שכמעט אין שום דרך להשיג כשחברה אחת עושה לך את לוח האם, את הBIOS עושה חברה אחרת, מערכת ההפעלה היא בכלל של מיקרוסופט והדרייברים בנויים מפטצ'ים שעוברים בין יצרן השבב ליצרן הלוח ליצרן מערכת ההפעלה.

תאמין לי - אני יודע על מה אני מדבר, כי יצא לי להכיר מקרוב, גם אם לא באופן אישי, איך עובדת בדברים האלה. ולמרות שיש לי הסתייגויות רבות משיטות הפעולה של החברה הזו, אני לא נותן לסלידה האישית שלי לעוור אותי עד כדי כך שאני לא מסוגל לראות את היתרונות במה שהם עושים, אפילו אם לי לכשעצמי הם לא מזיזים יותר מידי ומתגמדים לעומת החסרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאותה חברה עושה לך גם את החומרה (או ליתר דיוק חלקים ממנה), גם את הBIOS, גם את מערכת ההפעלה וגם את התוכנות - אפשר להגיע לרמות אינטגרציה שכמעט אין שום דרך להשיג כשחברה אחת עושה לך את לוח האם, את הBIOS עושה חברה אחרת, מערכת ההפעלה היא בכלל של מיקרוסופט והדרייברים בנויים מפטצ'ים שעוברים בין יצרן השבב ליצרן הלוח ליצרן מערכת ההפעלה.

אבל עיקרי החומרה היום המחשבי (לא מדבר על איפד ) הם מחברות אחרות בדיוק אותם יצרניות של הpc ואותם רכיבים -מקסימום שינוים מינורים

מעבדים =אינטל -אותם מעבדם בדיוק כמו בpc

לוחות אם=אינטל -מקבילים לpc ברוב המוחץ של הדברים

כרטיסי מסך =אינטל או הנווידה תלוי בדגם -כמו בpc

מסכים =ספקים חיצונים כמו בpc-(לא ידוע לי על מסכים של עצמה בלפטופים )

ארד דיסק=כמו בpc

איזה אבדל אתה רואה חוץ מדבר אחר במקום ביוס ?

מה פה ושם שינוים מינורים במקלדת שאפשר לעקוף ? -ומי שרוצה יכול לקנות מקלדת

הosx86 שלי פועל מצוין -אני צריך להתרגל למערכת עצמה -אבל הכל פועל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הלוח עושה. ואמנם את הצ'יפים על הלוח עושים ספקים חיצוניים, אבל לapple יש נטייה לעבוד מאוד צמוד עם אותם ספקים ולהיות מעורבת בתהליכים בצורה הרבה יותר משמעותית מאשר לOEMים האחרים. והיא בעלת האחריות הבלעדית לכל התוכנה שמגיעה עם המחשבים שלה, כולל ודרייברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP היום בלוחות יש סטנדרטים מסוימים -כל עוד משתמשת באותם סטנדרטים לא כזה משנה מי "מכין"

גם ככה את היצור עצמו לרוב עושים באסיה ואין שינוים של שמים וארץ חוץ ממש חברות גרועות סוג ז

אף חברה נורמלית לא רוצה שיהיו לה הרבה תיקונים בתקופת האחריות

והיום לא ידוע לי על חברת מותג לא טובה

עכשיו ככל הידוע לי משתמשת באותם תושבות וחריצים וסטנדרטים כמו בpc

ככה שמבחינתי זה סתם בולשיט -זה שהם בוחרים לפעמים להכניס חיבורים משלהם ואת ה"ביוס" שלהם זה מינורי

אין לזה יתרון מבחינת המשתמש -הרבה פעמים רק חיסרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה שמבחינתי זה סתם בולשיט -זה שהם בוחרים לפעמים להכניס חיבורים משלהם ואת ה"ביוס" שלהם זה מינורי

אין לזה יתרון מבחינת המשתמש -הרבה פעמים רק חיסרון

למשתמש שאוהב את כללי המשחק של יש בכל הרבה יתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי.

כשאותה חברה עושה לך גם את החומרה (או ליתר דיוק חלקים ממנה), גם את הBIOS, גם את מערכת ההפעלה וגם את התוכנות - אפשר להגיע לרמות אינטגרציה שכמעט אין שום דרך להשיג כשחברה אחת עושה לך את לוח האם, את הBIOS עושה חברה אחרת, מערכת ההפעלה היא בכלל של והדרייברים בנויים מפטצ'ים שעוברים בין יצרן השבב ליצרן הלוח ליצרן מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא - להתקין MACOS על היא לא אלטרנטיבה, זה עובד, אבל זה לא עובד בצורה האופטימלית.

מה לא עובד אצלך בצורה אופטימלית? אם החומרה שלך מתאימה ומשהו עדיין לא עובד, אני אשמח לעזור. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי, אבל במקרה הספציפי הזה אני באמת לא מדבר מניסיון אישי.

כשאני אומר שזה לא עובד בצורה אופטימלית, אני לאו דווקא מתכוון לכך שמשהו שבור, אלא יותר לכך שפיצ'רים מסוימים שAPPLE תופרת כדי שיתאימו בול לחומרה שלה לא יהיו זמינים/מנוצלים.

מצד שני, לא תמיד יש לך דרייברים של היצרן לכל ההתקנים (רלוונטי במיוחד למחשבים ניידים), ואז אתה תלוי בדרייברים של , אשר לא תטרח לעשות להם אופטימיזציות לPC, כי זה נוגד את העקרונות שלה.

את רוב הבעיות אפשר לפתור עם התעסקות, אבל למה לעזאזל? כל הפאראדיגמה של מבוססת על זה שזה "פשוט עובד". אם אני צריך להתעסק כדי לגרום לזה לעבוד - אני כבר אתעסק עם הWINDOWS שלי, כי MACOS לא נותן לי כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את רוב הבעיות אפשר לפתור עם התעסקות, אבל למה לעזאזל? כל הפאראדיגמה של מבוססת על זה שזה "פשוט עובד". אם אני צריך להתעסק כדי לגרום לזה לעבוד - אני כבר אתעסק עם הWINDOWS שלי, כי MACOS לא נותן לי כלום.

אלו התעסקויות רק בהתחלה בהתקנה\הגדרות -יותר מאוחר אין התעסקויות מעבר לדברים רגילים של הosx

במקרה שזה מחשב ניח ואתה חיב תאימות מרבית תיקנה מקלדת של ואז יעבוד לך בדיוק אותו הדבר

ויצא הרבה יותר זול ממאק רגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...