Mac vs. PC - עמוד 52 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שכחת לציין גם שם של מותג, איזה מותג ואיזה דגם אתה רוצה?

כל מותג נורמלי (HP, , - למשל).

מחיר של מחשב מותג לעולם יהיה גבוה יותר מהסכום של חלקיו. כי משלמים גם על המותג וגם על אחריות מסוימת שהיצרן בדק ובחר את החלקים בקפידה לפי קריטריונים שלו. זאת בלי להיכנס לדיון האם שווה לשלם על דבר כזה או שזו סתם זריקת כסף לריק.

השוואה הוגנת בין לPC צריכה להתבצע מול מחשבי מותג. הטיעון "במחיר של I3 אני מרכיב מערכת I7 חזקה פי 2" הוא לא רלוונטי ומטעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר של מחשב מותג לעולם יהיה גבוה יותר מהסכום של חלקיו. כי משלמים גם על המותג וגם על אחריות מסוימת שהיצרן בדק ובחר את החלקים בקפידה לפי קריטריונים שלו. זאת בלי להיכנס לדיון האם שווה לשלם על דבר כזה או שזו סתם זריקת כסף לריק.

מצד אחד אני מבין אותך -מצד שני מול ממותגים יש לך אפשרות לקנות רכיבים בנפרד הרבה פעמים יותר איכותים מהרכיבים של ממותג יחסית לכסף

לאומת זאת למאק מי ימכור לך רכיבים ?

אבל בכל מקרה בו ניראה את שוק הנידים

מחשב חזק ממותג-(הרוב שם ממותג גם ככה ) מתחיל מבערך 3000 -וכן בדקתי (בלי מערכת הפעלה )

מדובר על מחשב שמשתמש במעבד חדיש של (עם אני לא טועה I3 או איך שהסדרה הזאת לא ניקראת )

4 גיגה זיכרון

כרטיס מסך OB מהסדרה החדשה יחסית של (4500 )

ו320 גיגה ארד דיסק -וכל הכניסות והיציאות שצריך

תוסיף לזה ניצא איתך נדיב נגיד ב1000 (אפילו OSX עם אתה רוצה ) וקיבלת מחשב חזק תחליף שולחני ב4000

רוצה ניד אמיתי ולא תחליף שולחני ?-זרוק 4500 בערך לדגמים מספיק חזקים וזה כבר מגיע עם

עם אתה חיב OSX -עדין יצא לך זול יותר בארץ לקנות בנפרד ולקמבן התקנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אני מבין אותך -מצד שני מול ממותגים יש לך אפשרות לקנות רכיבים בנפרד הרבה פעמים יותר איכותים מהרכיבים של ממותג יחסית לכסף

לאומת זאת למאק מי ימכור לך רכיבים ?

זאת נקודה שהתייחסתי אליה בתגובתי הראשונה בדיון זה (העובדה שבPC יש לך בחירה, ובMAC אין). אבל זו נקודה אחרת, ולא נכון לערבב אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לדעתי כן נכון לערבב את זה

אבל גם בלי לערבב מחשב ניד חזק+מערכת הפעלה OSX (או WIN למי שרוצה ) ממותג יעלה בארץ משמעותית פחות ממחשב מאק

שים לב מפרט כזה -

2.4GHz Intel Core 2 Duo

2GB DDR3 memory (4GB max)

250GB hard drive

8x double-layer SuperDrive

NVIDIA GeForce 320M graphics processor with 256MB of DDR3

Built-in Battery with up to 10-hour

Polycarbonate unibody enclosure

עולה 5999-או בלי שטויות 6000 וזה בלי אביזרים נוספים לדוגמה לא הכניסו HDMI במקום זה הכניסו משהו משלהם

ויש מתאם שעולה 190 שקל רק לפאקינג מתאם

ועוד כל מיני שטויות לדוגמה דיסקים חיצונים במחיר מופרז שאתה יכול לקנות רגיל של PC שתואם גם ככה בהרבה יותר זול

בכל מקרה נחזור לPC

יש לך פה מחשב 13 עם מפרט הרבה יותר חזק

http://www.skypc.co.il/pl_product~PSU9ME-00F00NH2~14~0.htm

וזה עולה 4800 ומחברה נכבדת כמו טושיבה

ותנחש מה יש גם -רוצה תוסיף לזה מערכת הפעלה של מאק (עם הדגם הספציפי הזה נתמך בקומבינה )

ועדין יצא לך משמעותית יותר זול מהמאק שנחות מימנו משמעותית במפרט

וזה הבולשיט של אפל

ועוד לא חיפשתי הרבה ככה שאפשר למצוא זול יותר עם באמת הולכים על מקביל למאק כזה שנימכר ב6000 בלי הצדקה אמיתית

המחשב שמצאתי הרבה יותר חזק

דרך אגב זה אחד מהמאקים הזולים יותר

רק לשם בדיקה בדקתי מה הם מכניסים לתחליף שולחני שלהם ב13999 או במילים אחרות 14 אלף

ואני יכול להגיד לך זה ממש מגוכח יחסית למחיר

אתה יכול לקנות ניד חזק ותחליף שולחני חזק בסכום הזה וגם לתחליף שולחני לקנות עם כרטיס מסך נורמלי כי הם יתקמצנו על הכרטיס גם בדגמים האלו

עם כבר להכניס כרטיס של הנווידה לפחות אחד נורמלי כי אחרת כבר לא משנה או הנווידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בפעם המיליון זה לא מפרט "נגד" מפרט

זה עניין של התאמה לי לא מתאים מחשב שנראה ככה, לי לא מתאים שרושמים לי כמה תאים יש לסוללה

וואוו מדהים, אני רוצה לדעת כמה זמן עבודה, לי נמאס מווינדוס, לי נמאס ממסך מאעפן בלפטופ לי נמאס

מחווית המשתמש של לכן אני עברתי לאפל, כי לי זה מותאים בצורה מושלמת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עניין של התאמה לי לא מתאים מחשב שנראה ככה, לי לא מתאים שרושמים לי כמה תאים יש לסוללה

וואוו מדהים, אני רוצה לדעת כמה זמן עבודה, לי נמאס מווינדוס, לי נמאס ממסך מאעפן בלפטופ לי נמאס

מחווית המשתמש של ווינדוס לכן אני עברתי לאפל, כי לי זה מותאים בצורה מושלמת!

זה ממש פתטי שאומרים/כותבים את הסיבות האלו, ואין משתמש מק אחד היום שלא מפעיל WIN על המק.

אם זה מתאים לך בצורה מושלמת, אז למה אתה צריך בכלל את WIN על המק שלך...?

יותר אמין לכתוב ככה: "לי זה מתאים הפוזה והסטטוס של , ועל זה אני מוכן לשלם! בדיוק כמו שאקנה שעון TAG על היד שלי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה מתאים לך בצורה מושלמת, אז למה אתה צריך בכלל את WIN על המק שלך...?

בולשיט של טיעון.

אם אתה מדבר על אלה שקונים MAC ומשתמשים בWIN במערכת ראשית - זה באמת די מטומטם. אבל יש רבים שבאמת מעדיפים את המערכת של , ומשתמשים בה 90% מהזמן, אבל בשביל 10% מהדברים שלא נתמכים (משחק מסוים, או למשל שיתוף פעולה עם אחרים במסגרת תוכנה כלשהי, שעובדת רק בWIN), צריכים WIN.

לפי הטיעון שלך - ודפדפנים אלטרנטיביים זה גם רק פוזה, כי עובדה היא שלמרות שאני משתמש בו 99% מהזמן, אני עדיין צריך IE על המחשב שלי, בשביל אותו אחוז אחד של אתרים שעובד כמו שצריך רק עם IE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט של טיעון.

תעשה את החשבון בעצמך: אופיס כללי, אינטרנט, משחקים, תוכנות חשובות שאין למק.

ואגב, הבעיות באינטרנט זה לא רק תאימות ל-IE, יש המון אתרי פלאש שעובדים גרוע על ספארי.

מה נשאר לעשות על OS X... לשחק באיילייף וטיים-משין...?

נתקלתי באנשים שמבצעים קידודים מורכבים על , בגלל בעיות התחממות ואחריות קצרה על המק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה את החשבון בעצמך: כללי, , משחקים, תוכנות חשובות שאין למק.

ואגב, הבעיות באינטרנט זה לא רק תאימות ל-IE, יש המון אתרי שעובדים גרוע על ספארי.

נתקלתי באנשים שמבצעים קידודים מורכבים על , בגלל בעיות התחממות ואחריות קצרה על המק.

אבל זה עניין של התאמה להם לא מתאים מחשב שנראה ככה, להם לא מתאים שרושמים כמה תאים יש לסוללה

וואוו מדהים, הם רוצים לדעת כמה זמן עבודה, להם נמאס מווינדוס, להם נמאס ממסך מאעפן בלפטופ להם נמאס

מחווית המשתמש של לכן הם עברו לאפל, כי להם זה מותאים בצורה מושלמת!

לדוגמה:

:kopfpatsch:

למה אני טורח לצטט את עצמי?

שוב פעם בפעם המיליון, בבועה הקטנה שלי, בעולם הפרטי שלי העולם (אני לא עוצם את העיניים כי נוח לי, אני באמת כזה), לי יש ps3 משחקי פי סי

מאעפנים על מסך מחשב מאעפן לא מעניינים אותי

אותי לא מעניין אתר מאקו, אתר בנק פועלים, הבנק שלי, עובד לי בצורה נפלאה! (שלא נדבר על האפליקציה לאייפון...)

וגם ביום שאני אתקל בבעיה לא שנתקלתי עדיין אבל יש לי פייפוקס עם גריסמאנקי מותקן ככה סתם just in case

סרטוני יוטיוב? מאיפה אתה מביא את השטויות האלה!? בו תראה איך המקבוק פרו שלי מריץ כל סרטון בלי להתקע....

גם בחיבור לטלוייזיה...

כל הקטע של האחריות אתה נכנס פה להבט השירותי שלא נמדד בדיון הנ'ל, אני אישית קיבלתי 3 שנים בלי להוסיף שקל...

אז שוב, לי זה מסתדר

וטענת הכרטיס מסך והמעבד (בהקשר של איי מקים), אני באופן אישית מה3 פי סי שהיו לי, מעולם לא שדרגתי כרטיס מסך או מעבד, זה אומנם אפשרי

אבל אם ניהיה ראלים, שידרוג של מערכת מצריך החלפה כוללות, לרוב החלפה רק של רכיב מסויים לא תיתן הבדל משמעותי...

וזה מה שנקרא לחשוב אחרת, לחשוב מזוכיזם. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה את החשבון בעצמך: אופיס כללי, אינטרנט, משחקים, תוכנות חשובות שאין למק.

ואגב, הבעיות באינטרנט זה לא רק תאימות ל-IE, יש המון אתרי פלאש שעובדים גרוע על ספארי.

מה אתה מנסה להגיד - שלMAC אין אופיס ואין אינטרנט? נו, באמת. זה שהאופיס זה לא בדיוק האופיס שאתה רגיל אליו, לא הופך אותו לגרוע. אם אתה לא מרוצה מהביצועים של ספארי בדפי אינטרנט מסוימים - בבקשה, יש לך Firefox.

"תוכנות חשובות" שאין לMAC - מי ישמע. אם תשאל משתמש שרגיל לעבוד בMAC OS שנים, כנראה הוא יספר לך על מלא "תוכנות חשובות שאין לWINDOWS".

הכל פונקציה של מה שאתה רגיל אליו, דרך העבודה המועדפת עליך, ו(לא פחות חשוב) של האנשים שעובדים איתך. כשאתה עובד במשרד שכולם שם משתמשים בMSWORD, סביר להניח שגם אתה תיאלץ להתיישר, גם אם אתה מעדיף open office או בכלל TeX. כנ"ל כשאתה בחברת אנשים שעובדים בתוכנות של .

כי שמתחמם עם אחריות קצרה זה משהו שלא קיים בעולם, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחווית המשתמש של ווינדוס לכן אני עברתי לאפל, כי לי זה מותאים בצורה מושלמת!

איך המסך בPC מאפן עם זה בדיוק אותו מסך ?

תבדוק מה רשום במפרטים בלפטופים ותבין -רובם אותו הדבר עם תאורה אחורית LED אותה רזולוציה ואותו הכל

די בטוח שאפל קונה אותם ולא מיצרת אותם

הסוללה גם-אותו הדבר -תבין זה אותם רכיבים בכמה שנים האחרונות

עם הרכיבים היו שונים אז באמת הטענה הזאת נישמעת הגיונית -אבל זה לא

ובעניין מערכת הפעלה -כמו שכתבתי אתה יכול להתקין OSX כשרה על אותו

רק לברר תאימויות לפני

לי יש OSX על למרות שהמחשב שלי לא תואם לגמרי אז היה צריך קצת קימבונים

וזה פועל כמו שOSX אמור לפעול

דרך אגב גם בעניין ממשק בהרבה לפטופים יש את אותו משטח רב מגע שיש במחשבי

אין לי לפטופ לבדוק איך הם פועלים בOSX אבל זה קים ובמקרה שלא יפעל יהיה צורך רק בתוכנה קטנטנה שחובב בקהילת OSX86 יכין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מנסה להגיד - שלMAC אין אופיס ואין אינטרנט? נו, באמת. זה שהאופיס זה לא בדיוק האופיס שאתה רגיל אליו, לא הופך אותו לגרוע. אם אתה לא מרוצה

כל משרד היום עובד עם אופיס, ניאו-אופיס זה תחליף חובבני, ואכן תריץ יוטיוב ב-HD מסך מלא ותבדוק טמפ'...?

מהביצועים של ספארי בדפי אינטרנט מסוימים - בבקשה, יש לך Firefox.

FF על מק זה כמו שועל בלי אש, אין מה להשוות בכלל זה בדיוק כמו ספארי על WIN.

"תוכנות חשובות" שאין לMAC - מי ישמע. אם תשאל משתמש שרגיל לעבוד בMAC OS שנים, כנראה הוא יספר לך על מלא "תוכנות חשובות שאין לWINDOWS".

תוכנות בתחום 3D, ארכיטקטורה, נגנים, משחקים... חסר, חסר!

הכל פונקציה של מה שאתה רגיל אליו, דרך העבודה המועדפת עליך, ו(לא פחות חשוב) של האנשים שעובדים איתך. כשאתה עובד במשרד שכולם שם משתמשים בMSWORD, סביר להניח שגם אתה תיאלץ להתיישר, גם אם אתה מעדיף open office או בכלל TeX. כנ"ל כשאתה בחברת אנשים שעובדים בתוכנות של APPLE.

כי PC שמתחמם עם אחריות קצרה זה משהו שלא קיים בעולם, נכון?

למחשב PC יש מינימום 3 שנים אחריות, במק אם אתה לא סטודנט/מרצה תוסיף 1000 ש"ח ל-Apple care.

לגבי פלאש הינה העובדות:

http://www.youtube.com/watch?v=KWtrthx45rw&feature=watch_response

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...