Mac vs. PC - עמוד 38 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

ויכוח מערכות הפעלה! איזה כיף!יש לי קיסמים!

השתמשתי בהקינטוש (לאופרד) כמה חודשים (ולא היו לי בעיות חומרה), אז ככה:

1. דובי זובי - אתה מתכוון להדיוט..

2. המק מאוד אסטטתי, ומאוד פשוט ונוח לשימוש. אבל:

א. כל שטות דורשת התקנה של תוכנת צד ג', ובניגוד למע"ה אחרות, כמעט כולן עולות כסף.

ב. מנהל הקבצים הדיפולטיבי גרוע.

ג. התמיכה בעברית (באופיס, כי בעולם האמיתי אין משהו אחר- ניסיתי את neoOffice, melllel וכו') לא טובה.

ד. צריך להתרגל להחלקת הפונטים. אני לא הצלחתי.

ה. מבחר התוכנות מוגבל יחסית.

ו. אחרי שמתרגלים, ועובר אפקט הוואוו (לי לקח שבוע וחצי, יש הרבה וואוו), אין איזושהי הארה שמאפשרת לעשות הכל יותר טוב.

ז. אם כבר מערכת הפעלה אלטרנטיבית, אני מעדיף את אובונטו. לפחות שם בתהליך הניסוי לא מנסים לחלוב ממך כסף על כל שעל וצעד.

3. המקבוקים החדשים יפייפים. הייתי שמח לאחד מהם.

לפי מה שאני רואה באמזון:

Dell Studio XPS 13 (1340) Laptop - Obsidian Black Color, Intel Core 2 Duo P8600 (3MB cache/2.4GHz/1066Mhz FSB), 2 GB DDR3 , 320GB Sata Hard Drive, 8X DVD +/- RW w/dbl layer write capability, 13.3 inch HD WXGA Edge-to-Edge Laptop screen with 2.0 Megapixel Camera, NVIDIA GeForce 9400M, Wireless 802.11g Mini Card, Wireless , Genuine Windows Vista Home Premium by Dell

Buy new: $1,599.99 $1,249.99

2 Used & new from $999.99

Pro MB990LL/A 13.3-Inch Laptop by Apple

Buy new: $1,199.00 $1,159.30

3 Used & new from $1,159.30

ההבדל לא כזה גדול, בערך 15%.

מה שנשאר זו שאלה של אחריות בעיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לנייד ה- יש מעבד מהיר יותר ב-140 מגה-הרץ, הארד דיסק גדול פי 2 ולפי ראות עיניים של חבר שלי המסך פשוט איכותי יותר.

כמו כן, יש שם חיבורי VGA, HDMI ו- ככה שלאצ ריך להשקיע סכומי עתק במתאמים הזויים של .

אפל עושה מוצרים איכותיים באיכות החומר והאסתטיקה, אבל הפער קטן יותר מאשר בעבר והחברה תמיד נותנת תחושה של ציניות, יהירות ושהיא מנסה לחלוב אותך בכל הזדמנות שיש לה על כל פיפס קטן. לא כולם סטודנטים ולא לכולם יש חברים סטודנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנייד ה- יש מעבד מהיר יותר ב-140 מגה-הרץ, הארד דיסק גדול פי 2 ולפי ראות עיניים של חבר שלי המסך פשוט איכותי יותר.

כמו כן, יש שם חיבורי VGA, HDMI ו- ככה שלאצ ריך להשקיע סכומי עתק במתאמים הזויים של .

אפל עושה מוצרים איכותיים באיכות החומר והאסתטיקה, אבל הפער קטן יותר מאשר בעבר והחברה תמיד נותנת תחושה של ציניות, יהירות ושהיא מנסה לחלוב אותך בכל הזדמנות שיש לה על כל פיפס קטן. לא כולם סטודנטים ולא לכולם יש חברים סטודנטים.

1. לא צריך חברים סטודנטים, לי הם אפילו לא בדקו תעודת סטודנט, וחבר אחר שלי שקנה (הוא באמת סטודנט) פשוט שכח אותה והסתדר בלי.

2. ראות עיניים של חבר שלך לא מהווה מדד לאיכות מסכים, עבורי לפחות, לא טיעון רלוונטי מבחינתי (אלא אם הוא עוסק בתחום ושני המחשבים הנ"ל היו ברשותו למשך תקופה)

3. אגב המתאמים של עולים $40-$30 ואפשר להזמין דגמים גנריים באינטרנט ב $15, בהחלט לא סכומי עתק.

4. אין לי ספק שאפל יותר יקרים ושמבחינת חומרה חברות אחרות נותנות מחשב מהיר יותר באותו מחיר,אבל, המשקל, העובי, העיצוב, חיי הסוללה ומערכת ההפעלה מהווים עבורי סיבות מספקות להוציא יותר כסף.

5. אני עדין ממתין לדגם מקביל למקבוק פרו מבחינת ביצועים שהוא גם דק יותר וגם קל יותר...

בקיצור, פערי המחיר לא כל כך גדולים ולא צריך להכתיר את כל משתמשי המק כמפגרים, מה שלא מתאים לכם לפעמים מתאים לאנשים אחרים, אני עברתי ואני שמח עם ההחלטה שלי, כל המכרים שלי שעברו שמחים עם ההחלטה שלהם, ואין שום סיבה להחריב דיון על נושא אחר לגמרי בהתנגחויות מהסוג שהלך פה, לכל אחד יש את השיקולים של ברכישת מחשב, ונמאס כבר מהפיכה של כל דיון בנושא מק להתנצחות מיותרת, יש ת'רד בנושא, תשתמשו בו.

נקודה אחרונה לסיום, לולא ההצלחה של מיקרוסופט לא הייתה משחררת את 7 בכזו מהירות, הם האלטרנטיבה האמיתית היחידה היום בשוק עבור רוב המשתמשים, והם מצליחים להתחרות בצורה מרשימה במיקרוסופט, לטעמי LEOPARD היא מערכת הפעלה טובה יותר מויסטה, ואת SL נצטרך לבחון מול 7 כששתיהן יהיו זמינות באופן רשמי, עד אז אל תשכחו להגיד תודה לאפל על התחרות שהם מספקים למיקרוסופט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה אחרונה לסיום, לולא ההצלחה של אפל מיקרוסופט לא הייתה משחררת את ווינדוס 7 בכזו מהירות, הם האלטרנטיבה האמיתית היחידה היום בשוק עבור רוב המשתמשים, והם מצליחים להתחרות בצורה מרשימה במיקרוסופט, לטעמי LEOPARD היא מערכת הפעלה טובה יותר מויסטה, ואת SL נצטרך לבחון מול ווינדוס 7 כששתיהן יהיו זמינות באופן רשמי, עד אז אל תשכחו להגיד תודה לאפל על התחרות שהם מספקים למיקרוסופט.

אתה כנראה לא מכיר את העבר של אפל, להזכירך מה דחף את אפל לאמץ את סטיב עם הקונספט של מערכת NEXT, שלכאורה היום היא OS X.

בימים שאפל היתה תקועה עם מערכת 7 מיושנת וכשלון מוחלט של פרוייקט "קופלנד", למייקרוסופט היתה מערכת WIN 98 SE שהציגה ניהול זכרון מתקדם, מולטי-טאסק, הגנה על מרחב זכרון במערכת.

מייקרוסופט האיצה את הפיתוח של WIN 7, מהסיבה שויסטה "כשלה" ויצרה חותם של מערכת גרועה...?

לגבי התלהמות של משתמשי WIN, זה ממש לא נכון מה שאתה טוען.

ברוב המקרים זה הפוך, אין משתמש מק שלא קורא קריאות גנאי על משתמשי כמו לדוגמה: "פיכסי...", "מייקרושיט...", "מחשב עילג?".

ת'אמת, זה כבר נמאס... אפשר לחשוב מה יש למק להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימים שאפל היתה תקועה עם מערכת 7 מיושנת וכשלון מוחלט של פרוייקט "קופלנד", למייקרוסופט היתה מערכת WIN 98 SE שהציגה ניהול מתקדם, מולטי-טאסק, הגנה על מרחב במערכת.

מערכת 7 זה עוד מהתקופה של WIN95 לא?

בתקופה של WIN 98 היה כבר מעבר בין OS8.5 לOS9.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה טועה.

מערכת 7 זה מהתקופה של בין WIN3.11 לWIN95, ולא WIN98. תבדוק בwikipedia פעם הבה לפני שאתה הולך לכתוב דברים כאלה.

ולא ידעת שבמערכת 9 נשארו כמה לוחות בקרה ממערכת 8? אתה יודע למה זה לא משנה? כי אין לזה שום קשר למה שאמרתי קודם ולא על זה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה טועה.

מערכת 7 זה מהתקופה של בין WIN3.11 לWIN95, ולא WIN98. תבדוק בwikipedia פעם הבה לפני שאתה הולך לכתוב דברים כאלה.

ולא ידעת שבמערכת 9 נשארו כמה לוחות בקרה ממערכת 8? אתה יודע למה זה לא משנה? כי אין לזה שום קשר למה שאמרתי קודם ולא על זה אני מדבר.

היו גרסאות ל-7 נוספות, ואני זוכר את התקופה שעבדתי על פיינדר של מערכת 7, שבמקביל לשולחן היה לי מחשב מריץ WIN 98.

זה גם לא עקרוני, כי הקרנל של 7 כמעט ולא עבר שינויים עד לגרסת 9, הא כן... יכלת לעשות כמה עתקות יחד, פיצוי בהעדר מולטי-טאסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו לי לסכם קצת את מה שקרה פה בדיון אחרונה...

בגלל שאני חושב לרכוש נייד של מק:

1). הניידים של מק בעלי מרכב\איכות הרכבה ברמה גבוה מאוד, גימור נעים ועיצוב מארז סקסי.

2). ליאופרד ומערכת ההפעלה של מק יותר "אינטואיטיבית" הרבה יותר DRAG AND DROP.

3). מק לא מהיר יותר מפיסי, לא טוב יותר בשום צורה בשימוש בתוכנות גרפיות (מיתוס שנשאר מה 90's)

4). המחיר של מק אסטרונומי, חומרה זהה ב PC תוכל לרכוש 3 ניידים.

5). כיום, כאשר אנו נמצאים בעידן VISTA WIN7, ליאופרד לא מחדשת דבר, ה GUI כבר לא נוצץ כבעבר.

6). משתמשי מק לרוב הולכים על עיוור אחרי , סביב BUZZ, סטייל, לחץ חברתי, לא מוכנים להודות אפילו בחסרונות, קאלט המק.

7). מק מגיע עם שלל חבילת תוכנות שמתחילות באות Iשקר כלשהו, רובן טובות ונוחות, באות BUILTIN עם מערכת ההפעלה.

8). רשיו \ PC נותן למק יתרון שכן אין לו כמות וירוסים וספייווארים כמו שיש ל PC.

9). זמני LOAD TIME מהירים מאד במק, הזיכרון מותאם היטב למערכת ההפעלה, יתכנו פחות קריסות, מערכת הפעלה פחות "מזדהמת"

10). PC הכל שמיש, ניתן לעריכה, שינוי, קסטומיזציה, טוויקים, מגוון האפשרויות, התכונות, והמשחקים עצום, במק לא.

11). במק התמיכה עניה בעברית, ההתקנה של עברית מסורבלת, לא נעימה, בעיית פתיחת קבצי WORD ו , ותאימות לסטנדרט הסובב, לא כל האתרים נראים טוב במק, ביחוד אתרים ממשלתיים שעדיין עובדים רק עם EXPLORER.

שורה תחתונה:

מק - מחשב המעיד על סגנון "יחוס" סטיילינג ומגניבות, יחס עלות למחיר נמוך מאוד, מערכת הפעלה מיוחדת, שונה... נוח לשימושים מינוריים (גלישות אינטרנט ולא באתרים בארץ) טוב למשתמש שלא מבין איך לנצל את המקסימום מ ורוצה להרגיש מיוחד בו בעת.

PC - האפשרויות לא מוגבלות, יחס עלות למחיר גבוה, סובל מוירוסים ספייורים וזוהמת REGISTRY,

נוח ומוכר, מספק ת'סחורה.

מתסבר אז שההבדל בין למק, זה אם אתה שייך לקאלט והמגניבות, או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמצא לי נייד עם המפרט הנ"ל כולל סוללה של 7 שעות עבודה שאפשר לקנות 3 ממנו ב 7000 שקל:

מעבד: 2.26GHz Intel 2 Duo

זיכרון: 2GB 1066MHz SDRAM - 2x1GB

דיסק קשיח: 160GB Serial ATA; 5400 rpm

SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)

13.3-inch (diagonal) LED-backlit glossy widescreen display, 1280-by-800 resolution

NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of SDRAM shared with main memory

Backlit Keyboard

או שאולי אי אפשר לקנות שלושה עם חומרה זהה במחיר של אחד...

זה מפרט שמאוד קשה להתמודד מולו אפילו באותו מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו לי לסכם קצת את מה שקרה פה בדיון אחרונה...

בגלל שאני חושב לרכוש נייד של מק:

1). הניידים של מק בעלי מרכב\איכות הרכבה ברמה גבוה מאוד, גימור נעים ועיצוב מארז סקסי.

2). ליאופרד ומערכת ההפעלה של מק יותר "אינטואיטיבית" הרבה יותר DRAG AND DROP.

3). מק לא מהיר יותר מפיסי, לא טוב יותר בשום צורה בשימוש בתוכנות גרפיות (מיתוס שנשאר מה 90's)

5). כיום, כאשר אנו נמצאים בעידן VISTA WIN7, ליאופרד לא מחדשת דבר, ה GUI כבר לא נוצץ כבעבר.

6). משתמשי מק לרוב הולכים על עיוור אחרי , סביב BUZZ, סטייל, לחץ חברתי, לא מוכנים להודות אפילו בחסרונות, קאלט המק.

7). מק מגיע עם שלל חבילת תוכנות שמתחילות באות Iשקר כלשהו, רובן טובות ונוחות, באות BUILTIN עם מערכת ההפעלה.

8). רשיו MAC \ PC נותן למק יתרון שכן אין לו כמות וירוסים וספייווארים כמו שיש ל PC.

9). זמני LOAD TIME מהירים מאד במק, הזיכרון מותאם היטב למערכת ההפעלה, יתכנו פחות קריסות, מערכת הפעלה פחות "מזדהמת"

10). PC הכל שמיש, ניתן לעריכה, שינוי, קסטומיזציה, טוויקים, מגוון האפשרויות, התכונות, והמשחקים עצום, במק לא.

11). במק התמיכה עניה בעברית, ההתקנה של עברית מסורבלת, לא נעימה, בעיית פתיחת קבצי WORD ו OFFICE, ותאימות לסטנדרט הסובב, לא כל האתרים נראים טוב במק, ביחוד אתרים ממשלתיים שעדיין עובדים רק עם EXPLORER.

אז ככה:

1). הניידים של מק הם בעלי מרכב\איכות באותה רמה כמו כל מחשב נייד יוקרתי אחר של מותגים מובילים שנמכרים בסדר גודל המחיר הזה, לדוגמה הגדמים היוקרתיים של Thinkpad או VAIO שהוזכרו כאן לפני.

2). ליאופרד או ווינדוס זה אך ורק עניין של טעם, ויש גם כאלי שמעדיפים לינוקס על פני שתי המערכות האלה.

3). מק לא יכול להיות מהיר יותר מפיסי או איתי יותר מפיסי, כי זה סך הכל פיסי של חברת אפל.

4). המחיר של מק גם אסטרונומי באותה מידה כמו מחיר של כל מחשב נייד יוקרתי אחר.

5). כיום, כאשר אנו נמצאים בעידן VISTA WIN7, יש הבדל עצום בין מערכות של מייקרוסופט לבין מערכות מבוססות יוניקס, במיוחד במה שקורה מאחורי הממשק הגרפי.

6). נכון, שמשתמשי מק לרוב הולכים על עיוור אחרי , סביב BUZZ, סטייל, לחץ חברתי, לא מוכנים להודות בחסרונות, ואפילו (מה שהכי מצחיק) בעובדה שמבחינה טכנית היום מק זה סך הכל פיסי עם לוגו של תפוח.

7). נכון, שמק מגיע עם שלל חבילת תוכנות שמתחילות באות I כלשהו, רובן טובות ונוחות, באות BUILTIN עם מערכת ההפעלה.

8). מערכת ההפעלה OSX נותנת יתרון שכן אין היום באינטרנט כמות וירוסים וספייווארים כמו שיש למערכות הפעלה של מייקרוסופט.

9). זמני LOAD TIME במק מהירים יותר רק בגלל מערכת ההפעלה למרות שהחומרה שלו זהה לפיסי אחד לאחד, יתכנו פחות קריסות ומערכת הפעלה פחות "מזדהמת".

10). מחשבי מותג מבחינה כללית (לא משנה של איזה מותג, לדוגמה או IBM) פחות ניתנים לקסטומיזציה, בדיוק כמו מחשבים ניידים ושרתים.

11). במק יש תמיכה מלאה בעברית, ההתקנה של עברית לא מסורבלת ודי פשוטה בניגוד למה שאנשים שלא מבינים יכולים להגיד, אך יש כמה בעיית פתיחת קבצי WORD ו , לא כל האתרים שמותאמים לEXPLORER בלבד נראים טוב במק - לדוגמה חלק מאתרים ממשלתיים שעדיין עובדים רק עם EXPLORER ולא מותאמים לFIREFOX ותוכנות גלישה אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

3). מק לא יכול להיות מהיר יותר מפיסי או איתי יותר מפיסי, כי זה סך הכל פיסי של חברת אפל.

5). כיום, כאשר אנו נמצאים בעידן VISTA WIN7, יש הבדל עצום בין מערכות של מייקרוסופט לבין מערכות מבוססות יוניקס, במיוחד במה שקורה מאחורי הממשק הגרפי.

6). נכון, שמשתמשי מק לרוב הולכים על עיוור אחרי APPLE, סביב BUZZ, סטייל, לחץ חברתי, לא מוכנים להודות בחסרונות, ואפילו (מה שהכי מצחיק) בעובדה שמבחינה טכנית היום מק זה סך הכל פיסי עם לוגו של תפוח.

7). נכון, שמק מגיע עם שלל חבילת תוכנות שמתחילות באות I כלשהו, רובן טובות ונוחות, באות BUILTIN עם מערכת ההפעלה.

8). מערכת ההפעלה OSX נותנת יתרון שכן אין היום באינטרנט כמות וירוסים וספייווארים כמו שיש למערכות הפעלה של מייקרוסופט.

9). זמני LOAD TIME במק מהירים יותר רק בגלל מערכת ההפעלה למרות שהחומרה שלו זהה לפיסי אחד לאחד, יתכנו פחות קריסות ומערכת הפעלה פחות "מזדהמת".

10). מחשבי מותג מבחינה כללית (לא משנה של איזה מותג, לדוגמה Apple או IBM) פחות ניתנים לקסטומיזציה, בדיוק כמו מחשבים ניידים ושרתים.

11). במק יש תמיכה מלאה בעברית, ההתקנה של עברית לא מסורבלת ודי פשוטה בניגוד למה שאנשים שלא מבינים יכולים להגיד, אך יש כמה בעיית פתיחת קבצי WORD ו OFFICE, לא כל האתרים שמותאמים לEXPLORER בלבד נראים טוב במק - לדוגמה חלק מאתרים ממשלתיים שעדיין עובדים רק עם EXPLORER ולא מותאמים לFIREFOX ותוכנות גלישה אחרות.

תשובה לסעיף 3,9, בקישור:

http://linmagazine.co.il/mac/linux-macosx-windows-on-intel-dual-core-21928

סעיף 5, מה אתה רוצה להגיד בזה...? שיוניקס עדיף? כי אם כן תוכיח...!

סעיף 7, WIN 7 מגיע עם תוכנות ליצירת סרטים, , עריכת בדיוק אותו רעיון, ואפילו חבילת משחקי שולחן אונליין.

בקשר לוירוסים ורוגלות, זה קורה רק לאנשים שמשתמשים במערכת הפעלה לא חוקית, ונכנסים לאתרי פורנו מפוקפקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...