איך משתמשים ב MOD ו DIV בפסקל? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך משתמשים ב MOD ו DIV בפסקל?

Bug2000

Recommended Posts

דיי פשוט...

מספר שאתה רוצה לחלק mod מספר שאתה מחלק בו לדוגמא: X mod Y (מסיבה מוזרה שאני כותב מספרים זה יוצא מוזר)

הפקודה הזאת תתן לך את השארית מהחילוק

בפקודת div משתמשים באותה דרך אבל היא תתן לך את מספר השלם הגדול ביותר שניתן לחלק בו, נניח 10 לחלק ל-4 יתן לך 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי יש לי דרך יותר פשוטה שבה תוכל לזכור..

נניח תחשוב שאם יש לך 10:3 אז אם אתה עושה div זה יחזיר לך כמה פעמים נכנס 3 ב 10 ואכן 3 נכנס 3 פעמים אז תוצעת ה div תהיה 3

אם אתה עושה mod זה יחזיר לך את השארית שהיא 1.

div זה כמה פעמים שלמות נכנס המספר במספר.

mod השארית שנשארת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוכר בכיתה ב' את החילוק עם שארית?? זה בדיוק מה שהם עושים. DIV זה החילוק וMOD זה השארית

כמובן שלא יכולים להתקבל מספרים לא שלמים (1.6 לדוגמא)

מן הסתם...

הפקודות div ו-mod פועלות רק על טיפוס משתנים מסוג integer.

הפקודה div מחזירה את החלק השלם של החילוק והפקודה mod מחזירה את השארית של החילוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אני מקווה שלא יצנזרו אותי על זה אבל תזכרו גם שהאתר שלי הוא לא למטרות רווח)

כנס לאתר שלי www.sikum.up.co.il יש שם מדריך למתחילים לפסקל ואם אני לא טועה הנושא הזה כלול שם גם.

בהצלחה ומקווה שעזרתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק על INTEGER אלא על כל הסוגים המספרים הרציפים

BYTE,WORD,LONGINT,SHORTINT ושאר ירקות פסקליים...

כמובן, אבל, בדר"כ מי שרק לומד פקודות אלה, לא ממש לומד את טיפוסי המשתנים שהזכרת... אלא אם כן תוכנית הלימודים השתנתה או משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כמובן, אבל, בדר"כ מי שרק לומד פקודות אלה, לא ממש לומד את טיפוסי המשתנים שהזכרת... אלא אם כן תוכנית הלימודים השתנתה או משהו...

אני התחלתי השנה, ועוד לא למדנו את הסוגים האלו (אני כבר יודע אותם :P), אז כנראה שהתוכנית לא השתנתה. ד"א, בסוף אוקטובר (מועד כתיבת ההודעה הראשונה), אנחנו כבר הגענו ללולאות while, אז כנראה שאתם קצת מפגרים בחומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני התחלתי השנה, ועוד לא למדנו את הסוגים האלו (אני כבר יודע אותם :P), אז כנראה שהתוכנית לא השתנתה. ד"א, בסוף אוקטובר (מועד כתיבת ההודעה הראשונה), אנחנו כבר הגענו ללולאות while, אז כנראה שאתם קצת מפגרים בחומר.

אולי, אבל אני לדוגמא כבר עשיתי בגרות... ;-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...