נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?! - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?!

cat2010

Recommended Posts

אתם לא תרצו לקרוא את התגובה שקיבלתי מחברת החשמל . . . זה מזכיר לי את אולמרט ופרץ בממשלה. חלמאות:

=================================================================

" לקוח נכבד.

לחברת החשמל לא ידוע על דבר כזה.

את צריכת החשמל ניתן למדוד עפ"י התוית שיש על כל מכשיר חשמלי מאחור.

כל מכשיר חייב שיהיה לו כמה וואט הוא צורך והחישוב נערך בצורה הבאה:

כל 1000 וואט = 1 קילוואט

1 קילוואט = 49.11 אג' כולל מע"מ.

בכבוד רב,

שרות 103 "

================================================

אני אתן לכם להגיב :kopfpatsch:

בכל מקרה, מכיוון שלא מצאתי דרך להזמין לישראל מהאתר הבריטי של שני המכשירים המצויינים שהבחור לפני הביא, חשבתי לפחות לקנות עם רכיב תצוגה שמראה את כמות החשמל שהמחשב לוקח מהספק. חצי נחמה שכזאת. :-\

מצאתי למכירה בארץ רק את הדגם המעולה הזה של . אם מישהו כמיר עוד משהו - הוא מוזמן להוסיף, כי אני זוכר שיש גם של חברות אחרות, ולא בטוח אם זה טוב. מה שכן - של הוא הכי יפה. באמת. :P

זה הספק בחנות פנדה:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_281_856&products_id=11038

וזה הספק בחנות נועה מחשבים:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4507

*מוזר שב "זיג זג" וב" לוג'יק פי סי " בר"ג לא מוכרים אותו.

זה הלינק באתר של טרמלטייק. נראה בול מה שאני רוצה,לא?

http://www.thermaltake.com/purepower/w0057-01/w0057-01.htm

enlargedView.jpg

51.jpg

w0057-01.htm

500twmvg3.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רואה שלקחת את הפרויקט הזה ברצינות אז בוא אני יעזור לך במקום מוקד 103 כי אני עובד ח"ח אז אני מחוייב.

הדרך הפשוטה ביותר לבדוק הספק היא באמצעות צבת זרם אתה פשוט משחיל את החוט שיוצא משקע ומתחבר לספק של המחשב אותו דבר לכבל של המסך או את שנהם ביחד לתוך הטבעת של הצבת זרם קורא את המדידה שמופיעה מכפיל ב 220 ומכפיל ב 0.85 (זווית מופע של זרם חילופין שח"ח מחוייבת)

לדוגמה הקריאה היא 1.5 אמפר אתה עושה 220*1.5*0.85יוצא לך 280 וואט

קבל קישור לצבת זרם

http://www.helet.co.il/store/ecomer_viewItem.asp?idProduct=695

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שלקחת את הפרויקט הזה ברצינות אז בוא אני יעזור לך במקום מוקד 103 כי אני עובד ח"ח אז אני מחוייב.

הדרך הפשוטה ביותר לבדוק הספק היא באמצעות צבת זרם אתה פשוט משחיל את החוט שיוצא משקע ומתחבר לספק של המחשב אותו דבר לכבל של המסך או את שנהם ביחד לתוך הטבעת של הצבת זרם קורא את המדידה שמופיעה מכפיל ב 220 ומכפיל ב 0.85 (זווית מופע של זרם חילופין שח"ח מחוייבת)

לדוגמה הקריאה היא 1.5 אמפר אתה עושה 220*1.5*0.85יוצא לך 280 וואט

קבל קישור לצבת זרם

http://www.helet.co.il/store/ecomer_viewItem.asp?idProduct=695

עקרונית אתה צודק אבל בהספקים שבהם מדובר צבת אמפרמטר לא מדויק. אם ההספק הוא כ-150-200 ווט הזרם הוא פחות מ-1 אמפר ושינויים של 10-20W שנובעים מ-OC לא יורגשו. רוב מכשירי צבת אמפרמטר נועדו לזרמים גדולים יותר כמו מנועים. בנוסף בדר"כ צריך חוט מופרד משאר החוטים (ברוב המכשירים) כדי למדוד את הזרם. כעובד חברת חשמל אתה גם יודע שהמתח שאתם מספקים לא מדויק ולכן המכפלה היא ב-200-240V.

למי שמעוניין במכשיר מ-, שאלתי את המוכר. המשלוח לארץ בדואר אויר עולה GPB6.50 כלומר המכשיר + משלוח עולה GPB25, בערך 206 ש"ח. תוסיפו עוד 15-20 ש"ח לקנות תקע אנגלי ושקע ישראלי ותחתכו חתיכת כבל של 20 ס"מ (כשהכבל מחוץ לחשמל...) כדי לייצור מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xyo: אין מילים . . . :-X תחזור לפורום YNET.

URIBY: למה צריך לחתוך 20 ס"מ כבל? הרי יש מתאמי פלסטיק זולים בחנות החשמל וזהו.

LIOH71: תודה אחי, אבל זה "קצת" מסובך, מה גם שבאמת המתח שלכם לא יציב תמיד. עדיף שתשקיע את האנרגיות של החישוב בתמיהה איך לעזאזל זו התשובה שקיבלתי מהחברה שלך. אין מושג לגבי מכשירים כאלה ?! כאילו מה ? :bash: נקרא לחברת החשמל חברת הבבל"ת הלאומית וזהו. הייתי מפטר את מי שהיה נותן ללקוח שלי תשובה כמו זאת שקיבלתי. :s07:

ליאור אחי, לא הבנתי את מה שאמרת בדיוק. "החישוב הוא א ח ר י הורדת היעילות"? מה זה יעילות ומה זה אחרי הורדתה? מה יש לפני? אז מה תכלס המונה הזה מציג? כי אני כבר בדיבורים עמוקים עם פנדה לגבי הההזמנה. מחר בודקים לי מה בדיוק מייבאים לכאן.בנועה הם בשוק לגבי הנושא הזה . . . :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לספק נכנס מתח AC

מהספק יוצא מתח DC

בדרך הוא עובר המרות ומאבד חלק מהחשמל לאנרגיית חום

המתח DC לחלק למתח AC זה היעילות

בשביל להחזיק מחשב של 300W לדוגמה, אתה לא מושך 300W מהקיר אלא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל ספק יש יעילות

בספקים טובים היא מגיעה למעל 80% בפיק

אם המחשב צריך X WATT הספק יצטרך "למשוך היעילות/X כדי לספק אותה

למשל, המחשב צריך 200W

ספק עם יעילות 80% ימשוך 250W

ותעשה טובה, אל תקנה את הספק הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל ספק יש יעילות

בספקים טובים היא מגיעה למעל 80% בפיק

אם המחשב צריך X WATT הספק יצטרך "למשוך היעילות/X כדי לספק אותה

למשל, המחשב צריך 200W

ספק עם יעילות 80% ימשוך 250W

ותעשה טובה, אל תקנה את הספק הזה

לא הנושא של הדיון , אבל הספקים של אכן גרועים ברמות , כלומר הם ייעשו את העבודה , אבל במחיר שלהם יש יותר טובים בהרבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ספקים אחרים עם תצוגת הוואט הזאת? או עם משהו שאין לו במחיר הזה של כ 700 ש"ח?

יענו חייב להיות לפחות מה שיש לו ועוד. וכן. תצוגת הוואט חשובה.

יעילות אם הבנתי נכון משניכם הולכת ככה:

ספק עם יעילות 80% זה רע כי במקום 200 הוא ימשוך 250

ספק עם יעילות 100% ימשוך 200 כשצריך 200. אז מה אני אראה על המד וואט הזה? בנצילות 80%, את ה 200 או ה250?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק עם יעילות 100%

וגם הטובים עוברים במעט את ה80% רק בשיא

זה למשל אחד היעילים ביותר שניתן למצוא

לעומת ספקים קצת יותר "סטנדרטיים"

עם יעילות 80% אתה תראה 200 שבפועל הוא ימשוך 250.

אני לא מכיר ספק אחר עם תצוגה כזאת

אבל קרוב ל800 ש"ח על ספק של TT?

זאת יכולה להיות עילה לגירוש מהפורום :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העצה שלי היא כזאת:

Enermax Liberty 400W

יותר טוב מכל TT שתמצא לי עד 700 שקל (בתקציב שלך במילים אחרות)

ולקנות את המד וואטים מ-eBay

ייצא הרבה יותר מדויק ויחסוך לך איזה 50 שקל :)

וכמובן ספק ברמה אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) מי גר באזור המרכז (אני מר"ג) ויכול להזמין לי את המודד הזה? אני אתן לך מזומן. פשוט אין לי מושג איך קונים ב אי ביי, פיי פאל ושאר ירקות.

2) יודעים מה? לא ידעתי אפילו שספק כח יקר וטוב חוסך לך אח"כ עד 25% בצריכת החשמל . . . (ע"פ הפרסומים של הפאנטום לפחות). מכאן נובע שזאת הדרך הראשונה לחסוך מראש כבר בקניית המחשב את הכסף על חשבון החשמל. או לחילופין להמעיט את רגשות האשמה של צריכת יותר חשמל ע"י המעבד בעת ביצוע עצבני, כמו שכתבתי בהודעה הראשונה.

3) אני הולך לקנות את ה פאנטופ. זה מזכיר לי במבנה המאסיבי שלו את ה רולס רויס פאנטום. איך אמר הגלדיאטור? לשניהם יש:

"STRENTH & HONOUR".

מסתבר שיש לו כמה דגמים. מה מומלץ?

נ.ב - כסף זה לא בעיה, אם אני משקיע עכשיו בשביל לחסוך אח"כ. זה נקרא לקנות חכם וזה כל המהות של הפוסט שלי (אני מקווה שלא תסתרו את מחשבותיי ?) ;)

http://zap.co.il/models.asp?keyword=ANTEC+PHANTOM&image1.x=23&image1.y=15

553464.JPG

Phantom500.jpg

רק שאלה. הוא תומך ב ATX version 2.01a, בעוד שהסדרה החדשה יותר (או שאני טועה) שנקראת תומכת ב ATX 2.02

מה ההבדלים?

חוץ מזה, מוכרים גם מהשו מוזר שלא ראיתי באתר הראשי של ANTEC: ה NEOPOWER 480. מה זה גירסה ישנה, או משהו טוב יחסית לשני הקודמים שהזכרתי לעיל.

http://zap.co.il/models.asp?x=0&y=0&keyword=Antec+neo+he

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=1807

627851.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל השינויים שנעשו בתקן ATX

Revision History

Changes from Version 2.1 to Version 2.2

Global change removed ATX in ATX/ATX12V Power Supply Design Guide.

Important Information and Disclaimers updated.

Section 4.1Main Power Connector changed from 20 pin to 24 pin to support PCI-Express* requirements.

Section 4.1.1Removed Aux Power Connector Recommendation if using a power supply designed using

ATX12V Power Supply Design Guide Rev 2.0 or greater.

Section 4.1.4Update 3.3 V tolerance.

Changes from Version 2.03 to Version 2.1

Global changeRemoved references to Mini-ATX.

Section 2Replace existing text with new text that adds requirement for ATX12V connector; substitute

revised Figure 1.

Section 3.3Add ATX12V power connector information to Table 3.

Section 3.3.2Replace existing text with new text that includes the 12V requirement for processor voltage

regulators.

Section 3.4Moved text in Section 3.4 under a new subheading, 3.4.1. Added subheading, 3.4.2, to

specify secondary side height constraints. Revised Figure 7 to reflect an increase in the maximum

component height restriction. Zones C, D, and E formerly specified three different height restrictions.

This revision replaces those three zones (C, D, and E) with one maximum component height restriction

zone © for the entire region. Added two sentences at the end of the note that follows Figure 7.

Section 4Replace existing text with new text that adds the 12V connector and a reference to the

ATX/ATX12V Power Supply Design Guide.

Section 4.2Add references to the ATX12V connector; substitute revised Figure 10.

Section 4.4Add new Table 10 that lists wire color code for ATX12V power supplies.

Section 6Update Web site URL for ATX information and document downloading.

Changes from Version 2.02 to Version 2.03

Replaced seven occurrences of the erroneous name microATX with the correct name Mini-ATX. The

error was introduced accidentally in Version 2.02. The Mini-ATX form factor is 11.2" x 8.2" (284mm x

208mm; the Mini-ATX form factor referred to in this ATX Specification is NOT the same as the microATX

form factor, which is described in a separate specification.

Changes from Version 2.01 to Version 2.02

Section 3.3.5Replaced Figures 4 and 5.

Section 4.2.1Added new section to define Aux Power Connector; renumbered the subsequent sections,

figures, and tables accordingly.

Section 4.2.2.3Replaced Figure 11 to better explain the power supply timing.

Section 4.2.3Corrected two values in Table 7, Voltage Tolerances: -5VDC and -12VDC should comply

to ± 10%, not ±5%. This change was made to match the newly released Intel ATX Power Supply Design

Guide, Version 0.9.

Section 4.4Corrected Table 9; the 1394R signal is carried on Pin 4, and Pin 6 is Reserved. This matches

the information shown in Figure 12.

Section 6Added section to provide the Internet location of the ATX home page, for access to documents

with information beyond the requirements of this ATX Specification.

Page 3

ATX Specification - Version 2.2

Changes from Version 2.0 to Version 2.01

Section 2Updated Figure 1 to reflect recommendations implemented with Version 2.0.

Section 3.2Modified Figure 2 to clarify motherboard mount requirements.

Section 3.3Updated table of requirements to reflect changes in the section outlined below.

Section 3.3.5Rewrote text to clarify requirements.

Section 3.3.5Reduced keepout zone requirement to 0.1" (2.5 mm). This change was based on feedback

from chassis manufacturers and is the most significant requirement change with respect to the chassis.

Section 3.3.5Added recommendation to avoid paint within the keepout zone.

Section 3.3.5Replaced Figure 4 to clarify chassis I/O aperture requirements. Tolerances were added to

dimensions.

Section 3.3.5Changed Figure 5 to define connector placement limitations on the motherboard. This is a

new recommendation for motherboard designers to ensure clearance between the chassis and

motherboard connectors for the I/O shield.

Section 3.3.5Modified Figure 6 to remove redundant dimensions, and removed Figure 7 completely.

Section 4.3.2Completely redefined FanC signal description, and removed Figure 15 completely.

Minor edits were made throughout the document to improve readability and to correct minor typographical

or grammatical errors.

Changes from Version 1.1 to Version 2.0

Section 3.2Changed the optional mounting hole to a required hole in chassis implementations. Changed

a previously required mounting hole to not needed.

Section 3.3.5Added information and drawing to clarify I/O aperture requirements. Added corner radius

information to the specification for clarity.

Section 3.4Changed height restrictions to facilitate future processor and onboard technologies.

Section 4Added an explanation of the intent regarding the direction of air travel for cooling. Removed

the external fan shown on the drawing of a suggested ATX power supply. Added a caution about

external power supply fans. Added comments and drawings for duct mounting.

Section 4.2Added explanations for PS_ON#, PWR_OK, 5VSB power supply lines. The 3.3VDC power

rail and soft-power control signals are being changed to required.

Section 4.3Added optional power connector for fan control, fan monitor, IEEE-1394 voltages, and

remote 3.3 volt sensing.

Section 4.4Added a section to give a suggested color coding for power supply wiring.

Section 4.5Added a section suggesting a venting solution for power supplies.

Section 5Added chassis considerations.

Added tables throughout the specification for clarification and easy reference of recommended and

required features.

אם זה באמת מעניין אותך

http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5Catx2_2.pdf

(ד"א, אני לא ראיתי שתי גרסאות)

הNEOPOWER כבר לא מיוצר

במקומו יש את סדרת הNEOHE

סקירה על הNEOPOWER

סקירה על הNEOHE

לדעתי, לא צריך להשתגע

תקח ספק בתקן חדש (לפחות 70% יעילות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...