נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?! - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?!

cat2010

Recommended Posts

* דיון זה מיועד לכל מי שההורים שלו לא משלמים עבורו חשבונות ונאלץ לספור שקל לשקל בתור היותו המשלם העיקרי של החשבון. כל השאר - שיהיה בכיף. :xyxthumbs: אז ככה:

======================================================================================

** מי שההורים שלו עובדים בחברת החשמל - שלא יטרח לקרוא, אנחנו גם ככה משלמים עבורכם. :pissed:

במוקד 103 נאמר לי שקילוואט לשעה עולה כ 0.49 ש"ח (חצי שקל).

מסך:

משמע, שצריכת החשמל של LCD כאשר הוא דולק ואתה משתמש בו, או רואה סרט או משהו היא:

*צריכת חשמל של LCD 17 אינץ' פועל היא:כ - 50W

לשעה: 0.49x0.05 = 2.5 אגורות לשעה

ליום: 2.5x24= 60 אגורות ליום

לחודש: 60x28=1680 חלקי 100(אגורות בשביל לקבל בשקלים)= 17 שקל.

לשנה: 17 כפול 12(חודשים בשנה) = 204 ש"ח בשנה.

* * * איך חוסכים? מפעילים את האפשרות "כבה מסך אחרי X דקות". אז הצריכה יורדת ל 1 W לשעה והשד בכלל לא נורא.

חישוב צריכת החשמל של המארז שלך:

* נגיד שיש לך מחשב שצריכת החשמל שלו מהספק היא 300 W (לא כמה הספק יכול לתת, כמה הרכיבים במחשב עצמו אשכרה צורכים)..

לשעה: 0.49 כפול 0.3 וואט= 0.147 שזה בעצם 147 אגורות לשעה ובעצם 1.47 ש"ח.

ליום: 1.47 כפול 24 (שעות ביממה) = 3.528 שזה 3.5+ שקל לשעה.

לחודש: 3.5 כפול 28 (ימים בחודש) = 98 ש"ח.

לשנה: 98 כפול 12 (חודשים) = 1,176 ש"ח לשנה (!)

משמע - עולה לך 100 ש"ח בחודש להפעיל 24/7 מחשב שכל הזמן נגיד מוריד מהקבצים.

=========================================================================

* אני מדבר על מעבד ללא שלוקח בערך 60 W.

מעבד באוברקלוק, מעלה את צריכת החשמל של עצמו עד כדי פי 2= 120 W ואז המחשב כבר לא דורש רק 300, אלא 360 וכך הלאה והלאה.

* * * איך חוסכים? לא לקנות מעבד ולעשות לו מטורף של 600 מגהרץ, אלא להשקיע עוד 200 ש"ח, בדגם שמגיע לאותו התדר בלי . (זה אני מדבר על בקירור אוויר, שבו אין הבדל "MH"Z" מטורף ועדיין אפשר לכסות את הפער בכמה מאות שקלים).

* אוברקלוק קיצוני הנעשה ע"י מדחסים מיוחדים מוסיפים למארז צריכה די מטורפת נוספת של כ200W של המדחס, ומעלה את דרישת צריכת החשמל של המעבד לרמות של כ 600 W. (במחשב גיימרים עם או CROSS FIRE לדוגמה).

החישובים למעלה נעשו על מארז שדורש מהספק מקסימום של 300W, למחשב ממוצע. מחשבים של , כנאמר למעלה, בעלי כרטיסי מסך חזקים , קתודות , אורות ובעיקר עוד , צורבים, דיסקים חיצוניים וכו' . . . גורמות לכלל הרכיבים לדרוש ספק חזק יותר ולצרוך כ 400-500 וואט, ועל כן החשבון יהיה שונה.

אם מארז של 300W צרך כ-100 ש"ח לחודש ו 1,200 ש"ח לשנה, ומארז (דימיוני, בכל זאת זה הרבה) של 600W עלה כ 200 ש"ח לחודש ו 2400 ש"ח לשנה, של 400W או 500W וואט יעלו סכום בין 140 ל 170 ש"ח בחודש. שזה בין 1,680 ש"ח ל 2040 ש"ח לשנה(!)

עכשיו לך ותבדוק מה היה סכום חשבון החשמל האחרון ששילמתם ותבינו שאחרי שחוסכים ומכבים אורות, ומנסים לא להדליק מזגן כשאין שרב ובמקום להשתמש במאוורר קטן, מה שדופק אותך בכסף בחשבון זה המחשב היקר שלך ותחביב האוברקלוקינג שלך.

* אישית אחרי החישוב, קניתי מעבד חזק יותר, אך ללא אוברקלוק במחשב החדש שלי. גם חסכתי המון כסף בחשבון חשמל, גם חסכתי קנייה כל המאווררים היקרים האלה למעבד, והמארז, ופלטות לזכרון, שזה עוד איזה 500 ש"ח.

נקודה למחשבה. חסכו עכשיו, תרוויחו אח"כ.

אלכס :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה יודע איזה מחשב אתה צריך כדי שיצרוך 300W 24/7?

קח לדוגמה את המחשב הבא

C2D 6800X

2GB DDR2

W.D. SATA2 H.D

תחת עומס מלא (כמובן שאף אחד לא נמצא במצב הזה 24/7 או אפילו קרוב לזה)

12921.png

מושך מהקיר 267W עם X1900XTX

עכשיו בוא נגיד שזה ספק עם יעילות גבוהה של 80%

זאת אומרת שאתה משתמש רק ב213W (ומשלם רק על 213W)

כשהמחשב בIDLE המספרים קטנים הרבה יותר ואותו מחשב יצרוך הרבה פחות

12920.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו רק צריכת החשמל של כרטיס המסך?!

תשמע, לי יש:

AMD 3200 @ 2600 במקום 2000 מגהרץ.

6600 GT באוברקלוק

1024 TWINMOS RAM

EXTERNAL MY BOOK PRO 500 G"B

2 כונני RAID של 300 ג'יגה.

2X סידי רום וכרטיס בקר FIREWIRE 800 בשביל ה MY BOOK PRO.

חבר שלי ברמת אביב , בלי מחשב וגם כן חסכן כזה (אנחנו סטודנטים) והחשבון שלו פחות ב 100 ש"ח כמעט בדיוק ממה שיש לי. בירור בחברת השמל העלה שהמכשיר היחיד שלוקח את רוב צריכת החשמל בבית ליותר משעה הוא המחשב. לדוגמה (הדוד החשמלי פועל פחות משעה לפני מקלחת).

איפהשהוא ראיתי תמונות מביקורת נדמה לי ב ANANDTECH ם TOMS HARDWARE שרואים כמה לוקח מעבד רגיל וכמה לוקח אותו מעבד אחרי . המספרים די הדהימו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מי שרוצה לחשב את הצריכה הביתית שלו, יש כאן מחשבון צריכת חשמל של המחשב. משהו ממש מועיל:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

איפהשהוא ראיתי תוצאות (בגרפים) של בדיקת מעבדים לפני אוברקלוק ואחרי אוברקלוק, נדמה לי ב TOMS HARDWARE או ANANDTECH שהראו האלעה רדסטית בצריכת החשמל של המעבד אחרי אוברקלוק.

ואגב, התוצאות למעלה לא נראות לי אמינות במיוחד. אם ככה, כל המחשבים הכי חזקים כיום דורשים ספק של 200 והקיצוניים של 300. מונפץ לחלוטין.

הייתי מאמין אם זו הייתה הדרישה רק של הכרטיס מסך . . . הרי בכתבה הזאת רק כתוב על הדרישה המוגזמת של הכרטיסים, זה מתיישב לך עם התוצאות שהבאת של "כל המערכת"?

תקראו פה, ואת התגובות. לדוגמה:

http://hwzone.co.il/news/1154607899/97350/

"אפיק ה-PCIE המודרני מספק דרך חריץ ההרחבה שעל לוח האם עד 75W במתחים של 12.0V ו-3.3V, ולשם כך נועדו חיבורי החשמל הנוספים שעל כרטיסים מודרניים.

צריכת חשמל לדוגמא:

7900GTX -89W

7900GT- 64w

7800gtx512- 128w

7800gtx- 99w

7800gt- 76w

7600gt- 51w

6600gt- 48w

x1900xtx-135w

x1800xt- 113w

x1800xl- 70w

נכון להיום XTX נחשב צרכן אסטרונומי.. אז תארו לכם מה יקרה בדור הבא."

"אתם קולטים שמערך קרוסספייר ייקח 400 WATT?!"

"בקרוב תחנת כוח גרעינית לכל מחשב ! במחירי עלות שווים לכל נפש . . . ;D "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאות למעלה הם מ ANANDTECH וכתוב בבירור שזאת צריכה של כל המערכת

אפשר למצוא תוצאות דומות בכל אתר מחשבים גדול

יש לך אתר מועדף שממנו אתה רוצה דוגמה?

אתרים כמו

יכולים לתת לך כיוון אבל לא שווים הרבה בחישוב בתכלס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* במוקד 103 נאמר לי שקילוואט לשעה עולה כ 0.49 אגורות.

מסך:

משמע, שצריכת החשמל של LCD כאשר הוא דולק ואתה משתמש בו, או רואה סרט או משהו היא:

*צריכת חשמל של LCD 17 אינץ' פועל היא:כ - 50W

לשעה: 0.49x0.05 = 2.5 אגורות לשעה

ליום: 2.5x24= 60 אגורות ליום

לחודש: 60x28=1680 חלקי 100(אגורות בשביל לקבל בשקלים)= 17 שקל.

לשנה: 17 כפול 12(חודשים בשנה) = 204 ש"ח בשנה.

חישוב צריכת החשמל של המארז שלך:

* נגיד שיש לך מחשב שצריכת החשמל שלו מהספק היא 300 W (לא כמה הספק יכול לתת, כמה הרכיבים במחשב עצמו אשכרה צורכים)..

לשעה: 0.49 כפול 0.3 וואט= 0.147 שזה בעצם 147 אגורות לשעה ובעצם 1.47 ש"ח.

ליום: 1.47 כפול 24 (שעות ביממה) = 3.528 שזה 3.5+ שקל לשעה.

לחודש: 3.5 כפול 28 (ימים בחודש) = 98 ש"ח.

לשנה: 98 כפול 12 (חודשים) = 1,176 ש"ח לשנה (!)

משמע - עולה לך 100 ש"ח בחודש להפעיל 24/7 מחשב שכל הזמן נגיד מוריד מהקבצים.

=========================================================================

* אני מדבר על מעבד ללא אוברקלוק שלוקח בערך 60 W.

מעבד באוברקלוק, מעלה את צריכת החשמל של עצמו עד כדי פי 2= 120 W ואז המחשב כבר לא דורש רק 300, אלא 360 וכך הלאה והלאה.

* * * איך חוסכים? לא לקנות מעבד ולעשות לו אוברקלוק מטורף של 600 מגהרץ, אלא להשקיע עוד 200 ש"ח, בדגם שמגיע לאותו התדר בלי אוברקלוק. (זה אני מדבר על אוברקלוק בקירור אוויר, שבו אין הבדל "MH"Z" מטורף ועדיין אפשר לכסות את הפער בכמה מאות שקלים).

* אוברקלוק קיצוני הנעשה ע"י מדחסים מיוחדים מוסיפים למארז צריכה די מטורפת נוספת של כ200W של המדחס, ומעלה את דרישת צריכת החשמל של המעבד לרמות של כ 600 W. (במחשב גיימרים עם או CROSS FIRE לדוגמה).

החישובים שלך קצת לא נכונים:

מסך 50W, תעריף של 0.49 אגורות לקילוואט-שעה, זה יוצא 0.0245 אגורות לשעה (ולא 2.5 אגורות לשעה, אתה מכפיל 0.5 ב 0.49, אז לא יכול להיות שתקבל מספר הגדול מ 1). ליום (כפול 24) זה יוצא 0.588 אגורות, לשנה (כפול 365), זה יוצא 214.52 אגורות, שהן 2.1462 ש"ח.

מחשב שדורש 300W:

0.3 X 0.49 = 0.147, כלומר 0.147 אגורות לשעה. ליום - 3.528 אגורות, לשנה - 1287.72 אגורות, שהן 12.8772 ש"ח.

אני לא חושב שפיספסתי משהו, אבל אם כן - תתקנו אותי (אם לא - תראה כמה כסף חסכתי לך).

בקשר לקניית מעבדים מהירים יותר מאשר לעשות להם - אתה מניח שלכל המעבדים בסידרה יש אותה דרישת הספק - כלומר E6300 ו E6700 דורשים בדיוק אותו הספק, וזה ממש לא נכון - כל המעבדים יוצאים מאותו פס ייצור (לא בטוח בקשר ל E6300 ו ה E6400, יכול להיות שכן, ואח"כ מבטלים להם חצי מה L2), ומקבלים דירוג לפי היכולת שלהם לעמוד במבחנים שונים - שיטת הייצור זהה לכל המעבדים, ומעבדים מהירים יותר (מאותה סידרה) לא עשויים מחומרים הדורשים פחות הספק. מעבד שעושים לו OC לרמה של מעבד אחר בסידרה שיצא מאותו פס ייצור (למשל E6300 ל E6400) אמור לדרוש אותו הספק כמו המעבד, שפשוט יצא מהיר יותר מהמפעל (בהנחה שאתה לא מעלה למעבד את המתח).

בקשר לקירור הדרוש ל OC אני מסכים - טוב יותר דורש יותר הספק, ולכן גם תשלם יותר חשמל עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רשמת 0.49 אגורות, ולא 0.49 ש"ח או 49 אגורות...

בכל מקרה לפי האתר של חברת החשמל, התעריף הביתי הוא 49.11 אגורות לקוט"ש (כולל מע"מ), מה שאומר שמסך שדורש 50W עולה בערך 215 ש"ח לשנה, ומחשב שדורש 300W עולה 1290 ש"ח לשנה, ואז החישובים שלך פחות או יותר נכונים.

אגב, מי שרוצה לחשב את הצריכה הביתית שלו, יש כאן מחשבון צריכת חשמל של המחשב. משהו ממש מועיל:

לפי האתר הנ"ל כדאי לי לשדרג את המחשב שלי ל E6300 עם 7600GS - זה יחסוך לי 34W כל שעה (231 עם המחשב הנוכחי), או 146 ש"ח לשנה (וגם ייתן לי מחשב הרבה יותר חזק)... אז כל מי שיש לו מחשב מלפני 2-3 דורות כדאי לו לשדרג (וגם אלו שיש להם פרסקוטים או מסידרת 8XX).

עריכה:

עומרי כתב לפני בקשר לאגורות, ראיתי את זה רק אחרי שפירסמתי את ההודעה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, האתר הזה הוא תיאורטי לחלוטין

הוא לוקח מצב שבו המעבד ב100% מאמץ

כרטיס המסך ב100% במאמץ

כך גם כל הדיסקים הקשיחים והכוננים האופטים

וכל ההתקנים המחוברים וכו'

בפועל זה לא משהו שקורה (בטוח לא כולם ביחד)

ובגלל זה בכל סקירה שתראו בכל אתר שתבחרו בה מודדים (מהקיר-שקע) כמה צורך המחשב במאמץ מירבי תגיעו לתוצאות הרבה יותר נמוכות

ואת התוצאות הנ"ל צריך עוד להכפיל ביעילות הספק ורק אז אפשר לחשב כמה תשלם לחברת החשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לפותח הת'ראד עוד טעות , לקנות מחשב יקר מראש יעצבן מאוד את האיש שאחראי על חשבון העו"ש שלך , לעומת זאת באוברלוק זה נפרס לך אוטומטית לתשלומים חודשיים אבל מכיוון חברת החשמל , ככה שהאיש שמנהל את העו"ש פחות ייתעצבן , בכל מקרה נראה לי לקחת מחשב בסיסי ולעשות לו , כי הוא לא תמיד במאמץ מלא והחישובים שלך תיאורטית לא נכונים , גם כי גם כשהמחשב 24\7 על הורדות , המעבד והכרטיס מסך (המסך בהורדות כבוי בד"כ) לא במאמץ מלא וה SPEED STEP מעביר אותו למצב מנוחה , ככה ברק אחת עובדת וגם זה במנוחה , יש עוד טעם לקיומו של הת'ראד?

עריכה : חות מזה שנה שלמה ייקח לך עד שתחסוך מספיק בשביל להצדיק את המחיר של המחשב היקר שקנית , לא שווה לעשות אותו שווה את המחיר שלו שווה עכשיו עם אוברקלוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לפותח הת'ראד עוד טעות , לקנות מחשב יקר מראש יעצבן מאוד את האיש שאחראי על חשבון העו"ש שלך , לעומת זאת באוברלוק זה נפרס לך אוטומטית לתשלומים חודשיים אבל מכיוון חברת החשמל , ככה שהאיש שמנהל את העו"ש פחות ייתעצבן , בכל מקרה נראה לי לקחת מחשב בסיסי ולעשות לו , כי הוא לא תמיד במאמץ מלא והחישובים שלך תיאורטית לא נכונים , גם כי גם כשהמחשב 24\7 על הורדות , המעבד והכרטיס מסך (המסך בהורדות כבוי בד"כ) לא במאמץ מלא וה SPEED STEP מעביר אותו למצב מנוחה , ככה ברק אחת עובדת וגם זה במנוחה , יש עוד טעם לקיומו של הת'ראד?

עריכה : חות מזה שנה שלמה ייקח לך עד שתחסוך מספיק בשביל להצדיק את המחיר של המחשב היקר שקנית , לא שווה לעשות אותו שווה את המחיר שלו שווה עכשיו עם אוברקלוק?

ובמילה אחת: ריבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובמילה אחת: ריבית

וואלה תודה שכחתי את זה , כשאתה מוציא סכום גדול (כמו על מחשב חזק כמו שפותח הת'ראד ממליץ משום מה לקנות) הריבית החודשית עולה ומשתוללת בהתאם , לעומת זאת על סכומים קטנים הריבית פחות מורגשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...