לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה - עמוד 28 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה

bezadon

Recommended Posts

• תגובות 487
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יומני היקר,

זאת הפעם הראשונה שאני רושם מהטכניון....

אני פה כבר יום שלישי שלי, בהתחלה קיבלתי חדר של סטודנט שהתאבד :-\, והיה שם גם פיצוץ של צינור מים, קיבלתי את החדר כשיש בו עדיין חומרי בניין וכולו הפוך...

התלוננתי וביקשתי חדר אחר, ללא קושי רב קיבלתי חדר סביר, במעונות "עזה", השותף שלי לחדר עובר למעונות אחרים עוד שבוע אז אני כנראה אקבל חדר לבד.

אני מבועט לגמרי מהאנשים הסובבים אותי, ומהציפיה לרמת הישגים מטורפת, כאשר העומס והקושי של הלימודים הולך להיות לא אנושי בכלל! משמע-האנשים הסובבים אותי ישרדו ואני לא...

היום היה לנו יום הכוון לסטודנטים חדשים, בסוף היום האינו צריכים לעמוד בתורים לקבל כרטיסי סטודנט, עמדתי חצי שעה בתור הלא נכון, כי חשבתי ש "פ" (האות הראשונה של שם המשפחה שלי) בא אחרי "צ"... :screwy:

ביום הראשון שלי ללימודים הלכתי לפאב להשתכר, מתוך הרגל של חגיגה של משו חדש... גיליתי שאני היחיד שעשה כך.. :s05: מה קורה פה לאנשים?! ???

אני רוצה הביתה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

טכניון- להשתכר, באותו משפט? :lol: :lol: :lol:

מעונות "עזה"- חגיגה, באותו משפט? :lol: :lol:

שנה ראשונה- חדר לבד, באותו משפט? :lol: בטוח יעבירו אליך מישהו בשלב כלשהו...

לגבי הקושי- מאות אנשים עברו את זה, אין סיבה שאתה לא תעבור (אלא אם אתה ב20% או משהו כזה אחוז שנושרים :-\). העיקר לא להיות יותר מידי בפאניקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבינים את זה חבריי העתודאים ?

ואנחנו אחרי שעוברים את כל זה ומגיעים לצבא, עוד מעזים לקרוא לנו צעירים פעורים...

יא בני #$@#$ , מה שאנחנו עברנו בתואר, אתם עוד לא דגדגתם. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GGuyZ, אני אתן לך דוגמה אחרת.

מאוד קשה למצוא עבודה בשוק, ובהתחלה כמעט תמיד תעשה עבודה שחורה כמה שנים - אלא אם אתה באמת גאון על (ולא סתם מאוד חכם). אז עבודה בצבא, מנקודת המבט של המקצוע שלי לכל הפחות, שאתה אולי בהתחלה עושה עבודה שחורה - אבל זה בהיקפים כספיים של מיליונים ויותר - היא לא רעה. וחוץ מזה, אולי אחרי שנתיים-שלוש שאתה צובר ניסיון וידע ומוכיח את עצמך אתה מקבל יותר סמכויות ועבודה יותר מאתגרת. ואם לא (!) - אז השכר הוא בערך 6,000 נטו ובעצם אתה "מקבל" המון כסף נוסף מהצבא מכיוון שהתחבורה הציבורית בחינם, יש לך 3 ארוחות ביום וגם אתה יכול לקבל עזרה בהשכרת דירה מהצבא או לגור בבית החייל. בנוסף אתה לא משלם ביטוח לאומי ודמי חבר לקופת חולים. אם החסכון על אוכל נגיד בחודש יכול להגיע נגיד ל-800 שקל, של נסיעות 1050 (לא צריך מכונית), של השכרת דירה 2000 (כולל חשמל,מים וארנונה שלא משלמים בבית החייל), ושל ביטוח לאומי וקופ"ח 150 - אז זה כמו עוד תוספת של 4,000 נטו למשכורת. ולקבל 10,000 נטו בגיל 24 זה לא רע. מה שגם המשכורת אחרי זה מטפסת ל-7 עד 8. ועוד נקודה - אם אתה טוב בתפקידך - בגיל 28 הצבא יכול לנסות לפתות אותך לחתום בקבע ולהציע לך אולי 10,000 נטו לחודש. עכשיו - אולי תגיד שאתה לא תרצה בחיים לחתום קבע, אבל אתה לא יודע מה יהיה

בעתיד. יכול להיות שעוד 8-10 שנים השוק יהיה מוצף לגמרי ואחוז האבטלה במשק יהיה 15%. במקרה כזה אפשרות להארכת החוזה יכולה להיות כמו תעודת ביטוח.

תיאוריה יפה, שתתנפץ לכל הרוחות ברגע שתכנס לצבא.

* אתה לא תחסוך אגורה על אוכל. להיפך, אתה תוציא 800 ש"ח בחודש על אוכל, כי את האוכל של הצבא לא הייתי מגיש לשבוי מלחמה. ואני עוד משרת בח"א. אני לא יודע איך בחיל ירוק מסוגלים לאכול את האוכל.

*אחרי שבוע בתחבורה ציבורית אתה תתחנן לרכב. תצטרך להידחף לאוטובוסים עמוסים עד 0 ביחד עם עשרות חיילים. והמצב ברכבת לא יותר טוב. ראית איך נוסעים ברכבות בהודו? צפה לאותו דבר. אני יודע, כי אני עובר את הזוועה הזאת כל יום ראשון.

* אף אחד לא גר בבית החייל. אולי רק חיילים בודדים או חיילים שנתקעו 100 ק"מ מהבית ב-23:00. והם משלמים על זה כסף. אז או תשכיר דירה או תגור בבסיס, ביחד עם עוד 4 - 5 קצינים בחדר קטן, מסריח וצפוף. גם שם לא תחסוך כסף. ודרך אגב, הסיוע שאתה מקבל מהצבא נפסק ברגע שאתה נכנס לקבע.

אני לא יודע מי האכיל אותך את כל השטויות האלה, אבל רואים שלא היית דקה בצבא. אני לא אחתום יום קבע גם בשביל 1,000 ש"ח. וככה גם חיילים רבים. אז תעשה מחקר רציני לפני שאתה ממסמר את עצמך לצבא ל-6 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ננפץ לך את הטענות אחת אחת:

1) חיילים חיים 3 שנים עם האוכל הצבאי, ומחברים שלי הבנתי שהוא לא רע. חוץ מזה, הרבה אנשי קבע כן אוכלים בצבא, ותאמין לי שאני לא צריך מאכלי גורמה.

2) אני עובר את "הזוועה" הזאת פעמיים בשבוע שאני הולך וחוזר מהמכללה. 100 ק"מ מהבית שלי (שעה וחצי במכונית), אבל באוטובוסים (שאני צריך לקחת 4 שונים), זה 3 שעות. לפעמים מלא ולפעמים לא (ובשני המקרים יש חיילים). כנ"ל ברכבת.

3) טוב, את זה אני לא אנפץ. אבל בכל מקרה אני אקבל סיוע של בערך 200 דולר בחודש. אז נגיד שאני אגור בת"א, אני אוכל לשכור דירת 2 חדרים בפתח-תקווה או רמת גן ב-250 דולר עם שותף (תעלה 500), ויחד עם הוצאות זה יצא 370 דולר נגיד. אז את ה-500 שקל האלה אני אשלים מהמשכורת והחסכונות, ואחרי זה שאני אקבל את המשכורת זאת לא תהיה בעיה.

וכבר "מיסמרתי" את עצמי לצבא ל-6, אלא אם אני פורש מהלימודים. ושוב, אם המצב כזה גרוע, בוא תסביר לי איך יש אנשי קבע - וכנס לפורום בתפוז, אין שם כזה מירמור כמו בפורום עתודה אם בכלל (ונגיד שבפורום יש 100 אנשי קבע מרמות שונות, זה מייצג), ואפילו אנשים מרוצים. ותסביר למה אנשי קבע פורשים בגיל 45 ומקבלים פנסיה גבוהה מאוד (וזה לא מיתוס, סבא של חבר שלי מקבל בכל חודש 7,500 מאז פרש בגיל 45, הוא בערך בן 70 עכשיו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ננפץ לך את הטענות אחת אחת:

1) חיילים חיים 3 שנים עם האוכל הצבאי, ומחברים שלי הבנתי שהוא לא רע. חוץ מזה, הרבה אנשי קבע כן אוכלים בצבא, ותאמין לי שאני לא צריך מאכלי גורמה.

2) אני עובר את "הזוועה" הזאת פעמיים בשבוע שאני הולך וחוזר מהמכללה. 100 ק"מ מהבית שלי (שעה וחצי במכונית), אבל באוטובוסים (שאני צריך לקחת 4 שונים), זה 3 שעות. לפעמים מלא ולפעמים לא (ובשני המקרים יש חיילים). כנ"ל ברכבת.

3) טוב, את זה אני לא אנפץ. אבל בכל מקרה אני אקבל סיוע של בערך 200 דולר בחודש. אז נגיד שאני אגור בת"א, אני אוכל לשכור דירת 2 חדרים בפתח-תקווה או רמת גן ב-250 דולר עם שותף (תעלה 500), ויחד עם הוצאות זה יצא 370 דולר נגיד. אז את ה-500 שקל האלה אני אשלים מהמשכורת והחסכונות, ואחרי זה שאני אקבל את המשכורת זאת לא תהיה בעיה.

וכבר "מיסמרתי" את עצמי לצבא ל-6, אלא אם אני פורש מהלימודים. ושוב, אם המצב כזה גרוע, בוא תסביר לי איך יש אנשי קבע - וכנס לפורום בתפוז, אין שם כזה מירמור כמו בפורום עתודה אם בכלל (ונגיד שבפורום יש 100 אנשי קבע מרמות שונות, זה מייצג), ואפילו אנשים מרוצים. ותסביר למה אנשי קבע פורשים בגיל 45 ומקבלים פנסיה גבוהה מאוד (וזה לא מיתוס, סבא של חבר שלי מקבל בכל חודש 7,500 מאז פרש בגיל 45, הוא בערך בן 70 עכשיו).

1. תגדיר לחיות. גם אני חי עם האוכל של הצבא. אני אוהב אותו? בטח שלא. אני אוכל כי צריך לאכול. לפעמים בכוח. אני סובל יותר משנתיים. ארוחת צהריים עוד סבירה, אבל ערב... בערב אני אוכל פחיות שימורים, כמו חסר בית. לאנשי קבע יש קשרים במטבח. הם משיגים לעצמם אוכל יותר טוב. (ככה לפחות אצלנו) אל תחשוב לרגע שהם אוכלים את אותו זבל. ארוחת ערב הם אוכלים בבית, ככה שהחשיפה שלהם לאוכל של הצבא היא מינימלית.

2. אם אינני טועה רק חיילים בודדים או חיילים שלא שומרים על קשר עם המשפחה זכאים לסיוע שכר דירה מהצבא. אולי לעתודאים יש תנאים שונים. אין לי מושג. לפה לא אכנס.

3. אתה כבר עשית את הבחירה. אני פונה לתיכוניסטים שעדיין מתלבטים. פורום תפוז הוא לא מדגם לכלל אנשי הקבע. רוב אנשי הקבע נשארו בצבא לא כי הם אוהבים את הצבא, אלא כי אין להם אפשרות אחרת. הם בחרו ברע במיעוטו. הם פורשים בגיל 45 כי... ראית איך נראים אנשי קבע? כמו גרוטאות. בני 40 נראים כמו בני 60. הם לא ישרדו עד גיל הפרישה הקבוע בחוק. (67) תחשוב למה. (רמז: זה בגלל הצבא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. אתה טועה, אם הבית שלי מרוחק מעל 100 ק"מ (וזה יהיה ת"א או ראשון, ואני גר בכרמיאל), אז אני זכאי ל-200 דולר שכר דירה. אולי בגוש דן זה קצת יותר, כי יחסית יותר יקר שם מכל מקום אחר.

3. ::). אנשי קבע נראים בסדר גמור. אתה חושב שלעבוד נגיד במפעל או בחברה כלשהי בתפקיד בכיר זה לא מלחיץ? יש לך שם המון אחריות, אתה צריך לעבוד גם מחוץ לשעות העבודה - יש מקומות עבודה פחות טובים מהצבא. אתה לא אוביקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל הדעות מכל צידי המתרס שנכתבו בעמודים האחרונים ויש לי כמה דברים לומר.

אז קודם כל, כן, גם אני עתודאי, צעיר, צ'ונג, לח וירוק, (הקף את הנכון), שאין לו מושג מה זה הצבא, ושקבע את עתידו ל9 השנים הקרובות.

אחרי שהתחלתי ללמוד במכללה , נתקלתי באנשים מכל הסוגים, אדם בן 20 שיצא מהצבא על 21 וכרגע התחיל ללמוד, אנשים בני 23-25 שחיפשו את עצמם איפשהוא במזרח הרחוק/דרום אמריקה/אירופה/או סתם באילת (מחק את המיותר), וכרגע החליטו שהם רוצים להתחיל לעשות משהו עם עצמם.

לומדים איתי עוד עתודאים, כמה תוכניתנים בצבא שבאו להשלים תואר, ואפילו כמה אנשים יותר מבוגרים בני 33+.

יצא לי לדבר עם הרבה מהם, על הצבא, על העתודאים וסתם על החיים.

חלקם ניסו לבאס אותי, שאני מטומטם, שחתמתי קבע ל6 שנים, שיש סיכוי גבוה שאני אפול על חרא תפקיד וחרא תנאים, שהצבא זה חרא, שבגיל 25 אני יעשה מחצית מהכסף של בנאדם עם תואר שעובד בחברה אזרחית.

אבל מצד שני, שאר האנשים (הרוב המוחלט), שכבר עבר בחיים הרבה יותר ממני, ואלי אפילו יותר מחלקכם, אמר לי שאני עושה בשכל, ואף אמרו לי שהיו מחליפים איתי מקומות בשמחה.

רובם הבהירו לי, שאלה שמנסים לייאש אותי, סתם מקנאים בי, אחת הסיבות, היא שכאשר הם יהיו בני 27-29, הם בדיוק יוציאו את התואר, ויוכלו לנגב איתו את התחת (עשירייה בחודש :\), בעוד שאני בגיל הזה, יעשה כפול (ראיתם איך הגלגל מתהפך).

מה שהם עוד ניסו להסביר לי, שהאנשים האלה פשוט מיואשים מהעובדה, שלנו, העתודאים, יש מספיק שכל ואנו מנסים לבנות לעצמנו עתיד, בעוד שהם בגילאים של 25+ רק מתחילים את החיים ואת התואר.

אז תעזבו אתכם משטויות, למסלול העתודה יש את החסרונות שלו ואת היתרונות, ואני מאמין שמי שמבליט רק את החסרונות הוא בור, שלא מבין שבכל דבר בחיים יש חסרונות.

אז תחשבו על זה ככה, אולי אתם תעשו רק 3 שנים , ואני יעשה 6 (ואולי אפילו יותר), אבל כשאני ישתחרר, לי יהיה כיוון בחיים, ואני לא יצטרך לעבוד באיזושהיא פיצוציה.

אז אני מעדיף לסבול 6 שנים של , ולהיות מסודר אח"כ.

שבת שלום לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהדיון קצת נסחף.בכל אופן לגבי אנשי קבע :xyxthumbs: אם כי יש לעשות אבחנה בין קצינים לנגדים.ומי שרוצה לשמור על עצמו יעשה את זה בכל מקום.

ולא צריך לקלל. עשית את הבחירה שלך ואני מאחל לך בהצלחה בדרכך.אם כי לא הייתי סומך כל כך על העזרה של הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אובייקטיבי. פשוט הניסיון שלך עם הצבא שווה לאפס. חכה לגולשים אחרים. יש הסכמה שאנשי קבע נראים זוועה.

הניסיון שלי עם הצבא קצת יותר גדול מ-0, והם כבר הלכו לקראתי בהרבה דברים. רק הייתי צריך לבקש - וקיבלתי.

"הסכמה" מסוג זה לא מעניינת אותי ולא מזיזה לי, אמונה במשהו רק כי הרוב חושב ככה או מסכים ככה היא עלבון לאינטלגנציה. תטצרך יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...