וירטואל פיסי, מושיע המקינטוש, או נסיון כושל? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וירטואל פיסי, מושיע המקינטוש, או נסיון כושל?

KoM

Recommended Posts

VirtualPC היא תכנה ניפלאה. היא מאפשרת לעבוד על המק בדיוק כאילו היה , ומעבר לכך תוכל לשתף נתונים בין המק ל- (הווירטואלי), אפשר לבצע Drag-and-drop ו-Copy-Paste בין שתי המערכות ולהתקין בקלות מערכות הפעלה אחרות.

גם לכיבוי והדלקת ה- יש אפשרות save נחמדה שמאיצה מאוד את התהליך (מזכיר היברנציה, אם אתה מכיר).

בדומה ל-VMware העבודה עצמה מול אמולטרים כאלה היא פלא טכנולוגי מרשים מאוד, שני לדעתי רק למעבדים של טראנסמטה שמסוגלים לדמות בזמן אמת כל מעבד שתרצה :smoke:

לא הכל וורוד כמובן, ישנם שני פרטים חשובים שכדאי לדעת:

1. היציבות תלויה במערכת ההפעלה המקורית של המק, ובמקרה של OS9 לא מדובר במה שאתה רגיל מ-Win2k.

2. המהירות איטית בהרבה מאשר ה- הכי זול שתמצא. אם יש לך חזק, מדובר במהירות שמזכירה פנטיום 1 מוקדם.

לזכותה של התכנה יאמר שהיא מספקת את הסחורה בכל מה שקשור במשימות פשוטות שמצריכות עברית, כמו גלישה באינטרנט ועבודה באופיס.

למטרות האלה המהירות בהחלט נסבלת. במיוחד למשתמש שצמא לאפשרות לבצע את הפעולות הבסיסיות הללו.

את הגירסה הזולה ביותר שלה (VPC3+DOS) ניתן לרכוש באתר של Connectix ב-80$, לדעתי, שווה כל אגורה.

אגב, לא יכוללתי לבדוק את היכולת להריץ משחקים מכיוון שלא היה ברשותי עדיין עם מאיץ גראפי נורמלי. בכל מקרה, לא הייתי בונה על זה - ראה סעיף הביצועים הירודים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמיכה בעברית מושלמת. אני חוזר שוב- זה כמעט בדיוק כמו לעבוד עם Windows על (רק הרבה יותר איטי ו-"יציב" כמו מק OS9). כמובן שמגוון החומרה נשאר קבוע על מה ש-VPC מדמה והמקלדות והעכברים (המוחשיים) שמגיעים עם מק הם מוגבלים יותר (אין גלגל, אין לחצן ימני, אין את חלק מהלחצנים במקלדת , Application, PrintScreen, Break ובחלק מהמקלדות אפילו אין Home ו-End...)

לגבי משחקים, מצטער אין לי את הציוד המתאים כדי לבדוק את זה. אני יכול להגיד בוודאות כמעט מוחלטת שאם תאתחל לדוס ותריץ משחקים ישנים יהיה בסדר.

אני מאמין שכל משחק מודרני שמצריך האצת חומרה יראה כמו במחשב 90 (כן, היה דבר כזה...) וכרטיס מסך סיירוס לוגיק (ה-RageIIc של תחילת שנות ה-90), במילים אחרות, אם זה יעלה בכלל, מחכה לחבר שלך ערב של הקרנת שקופיות... ;D

בשוורה התחתונה, VirtualPC היא עדיין תכנה נהדרת. מומלץ  :smoke:.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...