שדרוג זכרון ב-iMac מול PC פשוט וזול - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג זכרון ב-iMac מול PC פשוט וזול

Shmoe

Recommended Posts

n=display&num=1002209230'>בדיון שהתפתח ל-מקינטוש מול עלה נושא קלות השדרוג,

במהלכו כתבתי את הדברים הבאים:

תגיד לי, פתחת פעם iMac? ניסית פעם לשדרג לו את הזיכרון? אחרי שתנסה תבין מדוע זה בחזקת "מחוץ

ללקסיקון".

לעומת זאת אני מבין מדבריך ש- יצא לך לשדרג. תסכים איתי שזה פשוט ולעניין, ממש כמו לשחק בלגו. וזה המצב גם עם

מחשבי ה- הכי פשוטים וזולים שנמכרים. עניין של מה בכך...

ולהלן התגובה שהגיע אחרי:

אני הוספתי למק. מדבריך, אתה בטוח שלא. יותר מזה, אמא שלי (באמת) הוסיפה למק... אתה לא צריך

מברג... אתה לא צריך "לפתוח את האיימק" כל מה שאתה צריך זה מטבע בעזרתו ניתן לפתוח דלת קטנטנה בה הסלוטים...

עכשיו בואו נבדוק את הדברים (הכל מנסיון אמיתי שלי בשדרוג בשני סוגי המחשבים, במקרה הזה מדובר ב-iMac הנפוץ, עם כונן מגירה ל-CD-ROM, לא אלה אם ה-SlotLoad)

שדרוג ב-PC

[list2]

[*]הבריגו החוצה את שני הברגים שמחזיקים את כיסוי המארז.

[*]הסירו את הכיסוי.

[*]תקעו את הזכרון לחריץ פנוי.

[/list2]

שדרוג ב-iMac

[list2]

[*]הפכו את האיימק על גבו.

[*]הבריגו החוצה את הבורג שמכסה את כיסוי הפלסטיק.

[*]משכו את כיסוי הפלסטיק למעלה והחוצה.

[*]נתקו את כבל הכח.

[*]נתקו את כבל המסך.

[*]נתקו את כבל האודיו של ה-CD-ROM.

[*]הבריגו החוצה את הבורג שמחזיק את תפס הכבל הנ"ל.

[*]נתקו את הכבל הסדרתי.

[*]הבריגו החוצה את שני הברגים שמחזיקים את מכלול הלוח אם.

[*]שלפו את המכלול הנ"ל והפכו אותו על גבו (הזהרו שלא למשוך את הכבלים החוצה!).

[*]הסירו את הכיסוי העליון של כלוב המעבד והזכרון (כן, יש דבר כזה... ::)).

[*]שחררו את הזרועה שמחזיקה את גוף הקירור של המעבד.

[*]הסירו את גוף הקירור הנ"ל.

[*]עכשיו מגיע אחד הקטעים הקשים ביותר- הרימו את הכלוב המדובר כולו, תוך כדי שאתם מושכים בעדינות מכל ארבעת הצדדים...סבלנות, בסוף הוא משתחרר :hat:.

[*]לא, אתם עדיין לא שם, הגיע תור הפלטה שמחזיקה את המעבד והזכרון. בתנועות משיכה זהירות, הרימו ונתקו אותה והפכו אותה על גבה.

[*]תקעו את הזכרון לחריץ בזווית של 45 מעלות ואז לחצו אותו כלפי מטה.

[/list2]

!Splendid, הזכרון מותקן כל מה שדרוש עכשיו הוא להרכיב הכל בחזרה... חייכו, אכלתם אותה... ;D

אדמין, אם אמא שלך מסוגלת לבצע את השדרוג הזה, כל הכבוד! אולי לפעמים העץ לא נופל רחוק מהתפוח  ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מדהים...

קשה לי להאמין שאני מתווכח עם מישהו בעל ידע כ"כ מוגבל, במחשבים בכלל ובמקים בפרט.

קראתי שוב את הדברים שכתבת מן ההודעה הראשונה, ומלבד הקשקושים המופרכים ושאר חוסר הדיוקים, שני דברים בסיסיים מדגישים את חוסר ההבנה שלך:

1. אתה פשוט מסרב להכיר בעובדה שמערכת מתאימה לאדם עפ"י צרכיו. כל אחד עושה את שיקוליו. העובדה כי גם אנשים שעובדים עם פיסים מעדיפים לרכוש מק למרות מחירו היקר אומרת דרשני.

2. בכל החומר הרב שכתבת, לא מצאת אפילו נקודת זכות אחת למק לעומת הפיסי. לדעתי זה, יותר מכל, מוכיח עד כמה אינך מבין ושאתה פועל מאיזה אינטרס לא ברור, שנובע מבורות.

עכשיו לעניין. ללא מילים מיותרות:

http://www.info.apple.com/support/cip/imacsl-memory-cip.mov.html

אם אמא שלך לא מסוגלת לעשות את זה, הדבר מסביר הרבה דברים...

לעומת זאת, אם היית אומר לאמא שלי לתקוע את הזיכרון לחריץ המתאים היא אפילו לא היתה יודעת מאיפה להתחיל.

תראה לי בבקשה אתר תמיכה של "פיסי זול" שמקל כ"כ על החיים.

כנראה שלא שידרגת פיסים רבים בחייך, בטח לא פיסים זולים ומורכבים עם מארז טאוור שלהוסיף להם זה סיוט (הרבה ברגים, פירוק פיזי וכו')

והמלצה לסיום, כדאי שתנתק את המתח שאתה מוסיף לפיסי שלך (זה שלא כתבת את זה בפירוט של הפיסי, הכי הצחיק אותי), חבל שעקב חוסר הבנה תגרום לנזק בלתי הפיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולפני שתכתוב "רגע, אני דיברתי על איימק עם כונן מגירה ולא עם Slot Loading (מה שבטוח היית כותב) אני אענה גם על זה.

יש לך מושג מתי אפל הפסיקה לייצר איימקים עם סידי כונן מגירה?

מצד אחד אתה כותב שאתה מעוניין לעזור למשתמשים חדשים לבחור מחשב על-פי הפרמטרים, מצד שני אתה כותב על מוצרים שיצאו מן השוק ולא יירכשו ממילא...

היום, אין בעולם מארז שקל יותר להוסיף לא זכרון כמו המארזים של המק. גם האיימק שכבר ראינו וגם הטאוור שסירטון עליו ניתן לראות כאן: http://www.info.apple.com/support/cip/g4gbenet-memory-cip.mov.html

שים לב! לחיצת כפתור אחת!

בעולם הפיסים המצב שונה לגמרי מחברה לחברה (לא לדבר על מארזים טיוואניים למינהם) ונע בין שדרוג זכרון פשוט יחסית לבין סיוט מתמשך!

בנוסף לכך ששדרוג במארזי המק הוא הפשוט והנוח ביותר, מספקת את הסרטונים הנ"ל שעושים את העבודה לפשוטה ביותר, כך שגם אמא שלי יכלה לעשות זאת.

איפה בעולם הפיסי השדרוג הוא קל כ"כ והתמיכה נפלאה כ"כ?

חיפשתי משהו דומה באתר של וקומפאק והעליתי חרס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאתה לא מנסה לפקפק באותנטיות של נסיוני עם שדרוג ה-iMac או בעובדה שהתהליך הארוך, הלא אינטואיטיבי, והמסובך הזה הוא אמיתי לחלוטין עד לפרט האחרון  :smoke:.

אגב,  אתה חושב שגם אותו אמא שלך הייתה עוברת ללא כל בעיה?

זה נכון שייצורו של הדגם הנ"ל הופסק בינתיים, אבל אני מכיר אישית לפחות שני אנשים שעובדים איתו, כך שהבעיה קיימת בשטח.

מעבר לכך, אפל שיפרו נקודתית את תהליך שדרוג הזכרון, אבל המצב בשדרוג רכיבים אחרים הוא עדיין קטסטרופלי ועל כך אין עוררין.

אולי גם תספר לנו איך בדיוק משדרגים את כרטיס הקול או מה יקרה אם חשקה נפשי בכרטיס מסך AGP במקום ה-ATI Rage העלוב שמובנה לתוך המחשבים האלה?

כדי לשים דברים בפרופורציה, כדאי להוסיף ששדרוג למעבד 500MHz (לא כולל משלוח לארץ) עולה 500$. זה נשמע לך שפוי?

אני מציע גם שתפסיק לקשקש על קשיים בשדרוג זכרון ב-PC, אם אתה לא מצליח להסתדר עם התיאור הפשוט שכתבתי אולי שווה להוסיף טיפ שיעזור לך- תשכיב את המארז לפני שאתה תוקע את הזכרון...אווו...ממש מסובך!

ובעניין כיבוי המתח למחשב, הנחתי שזה דבר טריוויאלי וברור מאליו. אולי אתה רוצה להתקטנן על שטויות כמו זה שאפל מציעים לשים מגבת מתחת ל-iMac לפני שאתה הופך גבו? (באמת, תבדוק באתר שלהם...).

כתבתי לא מזמן את את דעתי בנושא המארזים של דגמי ה-G4 תוכל לקרוא אותה mp;num=1002548359'>כאן, זה גם יוכיח לך שאני מסוגל לדבר (ואפילו בהתלהבות) על דברים חיוביים במק. לצערי יש מעט מדי מהם.

אתרי התמיכה של היצרנים שהזכרת הם דוגמא לחסרון של עולם ה- מול מק? אל תצחיק אותי...:smoke: קניה של מחשב מותג היא ממילא בחירה רעה מאוד לדעתי (על כך בפעם אחרת). אם אתה צריך הסברים על שדרוג חומרה ב- ישנם אלפים כאלה ברשת. אשמח לעזור לך למצוא אותם אם אתה מתקשה בכך.

אני בכל מקרה מעדיף חיפוש קצר אחרי ה-Tutorial המתאים ושדרוג פשוט בן שלושה שלבים מאשר שדרוג שלוקח קרוב ל-20 שלבים ואתר תמיכה מעוצב.

המשך יבוא,

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, חשפת את פרצופך האמיתי!

לא רק שאין לך כל מושג, ידע ונסיון על עולם המק, גם על עולם הפיסי אתה לא ממש יודע הרבה...

יש לך מושג כמה סוגי מארזים קיימים בעולם הפיסי (מותג, מורכב, דסקטופ, מיני, מידי ועוד ועוד...)???

כפי שכתבתי, יש מארזים שקל יחסית לשדרג ויש כאלה שהשדרוג בהם גובל בסיוט (תאמין לי, במהלך חיי שידרגתי מאות פיסים)

זה שאתה מתעלם מכך, מעיד על חוסר ידע, טמטום או סתם נסיון לייפות את המציאות.

אם הנחת שניתוק מתח הוא מובן מאליו, למה ציינת אותו רק שהיה לך נוח?

אתה הורס אותי. אתה כותב שכדי שלא נטבע במלל נתמקד בנושא אחד, כמו , אבל כשנסתמות טענותיך אתה מתחיל להביא דוגמאות מתחומים אחרים, לדבר על מחיר וכו'.

אתה זה שביקש להתמקד הפעם רק בנושא הזיכרון.

ובכל זאת, לגבי היצע ומחיר, שוב:

לסוברו יש הרבה יותר חברות שמייצרות חלקי חילוף והמחירים זולים בהרבה מליגואר. נו אז?

מי שקונה איימק יודע מה הוא קונה (רוב האנשים שקונים איימק הם משתמשים חסרי נסיון שאפילו לא רוצים לשדרג, אלא מתייחסים למחשב כאל אפליינס - הם הרי לא משדרגים טלויזיות ומקררים).

גם בעולם הפיסי לא חסרים מחשבי מותג זולים עם אפשרויות שידרוג מצומצמות, שמיועדים לאותו קהל יעד.

אם אנחנו מדברים על סיוע למשתמשים חדשים ולא מנוסים (והרי ברור שמשתמש מנוסה לא יצטרך סיוע בהרחבת . משתמש מנוסה גם לא יקנה איימק ממילא) אתר התמיכה חשוב מאין כמוהו. הסרטונים הברורים וההסברים המפורטים מאפשרים לכל משתמש (כולל אמא שלי) לשדרג מקים.

אם אמא שלי היתה קונה פיסי מורכב היא אפילו לא היתה יודעת איפה להתחיל (אין אתר לחברה שבנתה את המארז...)

אתרי התמיכה לפיסים שאתה מדבר עליהם הם לגמרי (לגמרי) לא רלוונטיים - הרי כבר הזכרתי שיש אלפי סוגים של והסיכוי שתמצא אתר עם המארז שברשותך הוא קלוש.

האתרים שאתה מדבר עליהם לא יעזרו למשתמש החדש והמשתמש המנוסה לא צריך אותם מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יעזרו לך צעקות, יללות וניבולי פה, את האמת אי אפשר לשנות ויפה לפחות שאתה לא מנסה להכחיש את התיאור שלי  :)

32 השלבים (כולל הרכבה) לשדרוג האיימק המקורי הם סצנריו אמיתי. ואפילו טכנאי המק המוכשר ביותר לא היה יכול לקצר את התהליך ההזוי הזה.

אגב, אני בהחלט חושב שיש פער מסויים בין הכותרת של הדיון הזה לבין התוכן שלו. היה עדיף "שדרוג iMac בהשוואה ל- פשוט וזול: קלות הרכבה, מבחר ועלויות" ואז בגוף ההודעה לתאר את השוס של שדרוג הזכרון... עכשיו משסיימנו עם הקטנוניות, בוא נחזור לעניין לשמו התכנסנו ::)

שכחת לענות לשאלה שלי:

אולי גם תספר לנו איך בדיוק משדרגים את כרטיס הקול או מה יקרה אם חשקה נפשי בכרטיס מסך AGP במקום ה-ATI Rage העלוב שמובנה לתוך המחשבים האלה?

כדי לשים דברים בפרופורציה, כדאי להוסיף ששדרוג למעבד 500MHz (לא כולל משלוח לארץ) עולה 500$. זה נשמע לך שפוי?

ואל תתחמק בטענה שאיימק הוא אפליאנס ביתי שלא מיועד לשדרוג::). אני רוצה לראות אותך מוכר את הבולשיט הזה למישהו שהחליט שהוא רוצה לעבוד כמו בנאדם על OS X עם האיימק האורגינלי שלו, או למישהו שרוצה להתקין משחק חדש שהוא ראה על ה-G4 שלך...

ב- לעומת זאת, מדובר בשדרוגים פשוטים וזולים, בוודאי שלא החלפה כוללת של המחשב.

רוצה דוגמאות? לשדרוג ל-WinXP של PII-266 -> מעבד  AMD Duron 850 + לוח SocketA פשוט + תוספת של 128 מגהבייט (סה"כ כ-800 ש"ח).

לפתרון מגבלת המשחקים של מחשב ישן עם כרטיס מסך ATI פשוט -> מאיץ גראפי Geforce2 MX (כ-400 ש"ח).

אגב, לאיזה שולחן מחשב בדיוק תוכל לדחוף את ה-iMac אחרי שקנית מסך גדול יותר מה-15 אינצ' שמובנה בתוכו?

קדימה, אני מחכה לתשובות, אתה מוזמן להתחיל עם השאלות מההודעה הקודמת :smoke:

הטענה שלך כי "גם בעולם הפיסי לא חסרים מחשבי מותג זולים עם אפשרויות שידרוג מצומצמות, שמיועדים לאותו קהל יעד." היא מגוחכת בהשוואה למצב העגום באיימק. ב- אין מגבלה של ממש על יכולת שדרוג של מחשב מעבר ללוחות נדירים ביותר שלא מכילים חריצי AGP.

לגבי מארזים, אתה אולי התקשת עם מארזי AT עתיקים, אבל בתקן ATX ישנן ספסיפיקציות קבועות שנקבעו ע"י .

שדרוג הזכרון שתיארתי ב- מתאים לרוב המוחץ של המארזים. הגודל של המארז לא ממש משנה, וממילא כמעט כל המארזים שנמכרים לשוק הביתי הם בגודל Midi. גם מדבקה כזאת או אחרת לא ממש משנה. אולי זה הבדל של 5 ס"מ במרחק בין ברגים במארזים שונים ששיבש לך את התהליך?  ;) או שמא היה זה גוון שונה של בז'?  ;D

מחשבים שמורכבים במארזים מיוחדים אכן קיימים, אך נתח השוק שלהם הוא אפסי. אתה מוזמן להוכיח שהמצב שונה, אבל אני משוכנע שתתקשה מאוד במשימה הזאת.

עד כאן בנושא המטלה "המסובכת" של פתיחת המארז. את הזכרון עצמו ניתן להרכיב בחריץ מסוג אחד בלבד, ועדיין לא שמעתי על אף אחד שהצליח לתקוע אותו למקום הלא נכון. אגב, בספר ההדרכה שמגיע עם הלוח ישנו הסבר פשוט וקצר על השדרוג הזה. וכן, צריך לדעת לקרוא...

בנושא אתרי התמיכה והמידע שאפשר להשיג באינטרנט, המצאת פרדוקס מעניין:

האתרים שאתה מדבר עליהם לא יעזרו למשתמש החדש והמשתמש המנוסה לא צריך אותם מלכתחילה.

לפי ההגיון הזה, גם הטקסטים שאתה קראת כשהיית משתמש מתחיל לא יכלו לעזור לך, ואתה לא צריך את הספרות המקצועית שאתה קורא היום. גדול! רק ההשוואה של איימק ליגואר התקרבה להברקה הזאת...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ואני חשבתי שרק במחשבים ההבנה שלך מוגבלת.

מתברר שגם הבנת הנקרא שלך לא משהו...

עניתי על כל טענותיך, אחת לאחת. זה שאתה לא מסכים אם תשובותיי, לא רלוונטי, אבל להגיד שהתחמקתי זה פשוט מופרך. אולי כדאי שתקרא שוב (ושוב, ושוב, כמה שתצטרך...)

הבעיה שלך היא שאתה פשוט לא מבין מהו קהל היעד של האיימק. כן, האיימק כן נמכר כאפליינס וכך הוא גם משווק.

מי שקונה איימק יודע שהוא לא יוכל לשדרג אותו באותה מידה בה הוא יוכל לשדרג פאוור-מק. זה בכלל לא מעניין אותו. הוא רוצה לעבוד, לגלוש וכו'. הוא לא צריך מחשב חזק. מי שקונה איימק גם לא חושב על שדרוג למסך... הוא קונה מחשב עם מסך! זה מה שהוא צריך. אם הוא חשב שהוא יוכל לשדרג את האיימק באותה צורה כמו את ה-g4, זה רק מוכיח שהוא משתמש לא מנוסה - וגם משתמש לא מנוסה, אם יש מעט שכל בקודקודו, יכול לשאול בטרם הקנייה על המוצר אותו הוא קונה.

אם הוא רוצה אופציות הרחבה רציניות שיקנה מחשב רציני.

לגבי אתרי התמיכה, אתה שוב מחטא את המטרה. את אמא שלי (שהפכה להיות נציגת המשתמשים הלא מנוסים) לא מעניין כלל איך משדרגים ומה משדרגים. היא לא רוצה ללמוד על שדרוגי מחשב. היא רוצה לעבוד. אם היא צריכה להוסיף זכרון, היא רק רוצה לדעת איך עושים את זה >>>במחשב שלה<<<. אתרי התמיכה הנפלאים של (אפילו כאן אתה לא מסוגל לתת קרדיט...) מיועדים בדיוק לאנשים כאלה.

לגבי השוואת הסוברו ליגואר, לא רמזתי לכל שהאיימק שווה ליגואר. למעשה ההשוואה מתאימה יותר למק מול פיסי. בסיס ההשוואה הוא זה: מוצר א' נפוץ מאד. מוצר ב' נרכש רק ע"י מעטים. חלקי החילוף למוצר א' שכיחים בהרבה ואלו של מוצר ב' וגם עולים הרבה פחות. אם מישהו מחליט בכל זאת לשלם עבור מוצר ב', כנראה שיש לו סיבה טובה, במיוחד שלוקחים בחשבון את העובדה שבעבודה שלו משתמשים במוצר א' וכל החברים שלו משתמשים במוצר א'.

קוראים לזה משל ונמשל. לא למדת שהיית קטן?

הידע שלך בעולם הפיסי לא ממש משתפר. שאתחיל לספר לך על מחשבי קומפאק (הדסקטופים החדשים שלהם) ו-ibm?

בכלל, מי שכותב משפט כמו "לשדרג על פיסי זה יותר קל מלשדרג על מק" פשוט לא יודע מה זה פיסי. ברמת הידע שלך, תוכל להמשיך את הוויכוח הזה עם אמא שלי. הייה שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי, קראתי וקראתי.

אך דיי! לא אוכל לסבול את זה יותר!

NT חביב, אין לך מושג עם מי אתה מדבר! אני מכיר את הבן-אדם יותר טוב ממך ותסמוך עליי, היידע שלו הוא מעל ומעבר למה שאתה חושב\ רמתה של אמא שלך\ רמה של מישהו שלא יודע על מה הוא מדבר.

אתה יכול לנהל דיון כמו בן-אדם מתורבת ולא לזלזל ברמת היידע של האחרים.

אולי אתה תתחיל לקרוא קצת ספריי משל ונמשל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הנושא היה יכול להיות הרבה יותר מרתק אם ההודעות שלכם לא היו באורך הגלות......

ויש לי שתי הערות:

1. על מה הוויכוח? אם תאסוף שלושה משתמשי מקינטוש בפורום הזה יהיה מזל.

2. אף אחד מכם לא הסכים אפילו לטענה אחד של הצד השני! ברור ששניכם לא צודקים עד הסוף ושניכם לא טועים עד  הסוף.... איך אתם מצפים לגמור את הוויכוח אם לא תקבלו לפחות את העובדה שהצד השני לא משקר?! (כן,Admin_NT זה מופנה אליך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס' תיקונים:

1. אם תקראו היטב את מה שכתבתי, תחת כל הנושאים, תמצאו לא מעט הסכמה עם הביקורת כלפי אפל. גם לי יש ביקורת ושצריך היה להסכים הסכמתי.

2. מי שלא הסכים עם אף מילה, גם כשהדבר ברור לכל מי שמבין מעט בתחום, זה לא אני. באמת. אל תאמינו לי. קראו את כל ההודעות כאן, ותחת הנושאים האחרים, וראו בעצמכם.

3. השורה התחתונה שלי, וכתבתי זאת לא פעם אחת ולא פעמיים, היא שלכל מערכת יש יתרונות וחסרונות ושכל משתמש עושה את השיקולים שלו. כמי שעובד/עבד עם רוב מערכות ההפעלה הקיימות היום (מ-MF, VM, VMS, UNIX עד ל-, כל גרסאות הווינדוס והמק. שיחקתי גם קצת עם BeOS, OS/2 ו-NeTX אבל אני ממש לא מומחה במערכות האלה) אני סבור שיש לי יתרון על משתמשים שרוב ימיהם עברו מול מערכת אחת. כדאי שלכל משתמש תהיה אלטרנטיבה. החיים ללא אפשרות בחירה הם לא מי יודע מה מעניינים, ובכלל המצב האופטימלי הוא שהמשתמש יבחר את המערכת המתאימה לו ולא את מה שהוא רואה בעבודה/אצל השכן/חבר.

אפילו לדבר הטריוויאלי הזה, שלכל מערכת יש היתרונות והחסרונות שלה והרשות נתונה לכל משתמש להחליט, לא הסכים ידידנו.

הוא לא כתב ולו מילת ביקורת אחת על גרסאות הווינדוס למינהן. העובדה שהוא דיבר בצורה חיובית על ניהול הזכרון בגרסאות כמו 98, מדברת בעד עצמה. כל הויכוח כאן על שדרוג מדבר גם הוא בעד עצמו.

4. משקר?? יש דוגמאות? באמת שחבל להתדרדר לרמה הזאת. אני עומד מאחורי כל מילה שכתבתי.

תודה. שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר קטן.

קיראו בבקשה את ההודעה הראשונה שלי בעמוד זה ממש.

מתנצל אם פגעתי במישהו, זו לא היתה כוונתי. העובדה שמישהו מדבר בבטחון כה רב וללא כל הסתיגויות, על נושא שברור מדבריו שהבנתו בו מוגבלת, פשוט מוציאה אותי מדעתי.

אז שוב, Sorry.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניתי על כל טענותיך, אחת לאחת. זה שאתה לא מסכים אם תשובותיי, לא רלוונטי, אבל להגיד שהתחמקתי זה פשוט מופרך.

והנה אתה אתה ממשיך להתחמק...

הבאתי מספר דוגמאות לבעיות מהעולם האמיתי שיכולות, עם מחשב נורמלי, להפתר ע"י שדרוג פשוט וזול. במקום לענות ישירות על הדוגמאות, ניסית לספר סיפורים שבעצם האיימק הוא לא מחשב של ממש, אלא אפליינס. זאת לא תשובה, זאת התחמקות.

רוצה לעבוד עם האיימק המקורי שלך ו-OS X? אתה לא באמת צריך....הוא אפליינס.

מעוניין להריץ עליו את Giants: Citizen Kabuto הנפלא? מצטער, זה לעולם לא יקרה...הוא אפליינס.

אתה רוצה קצת יותר נורמלי ממה שיציאת האוזניות שלו מסוגלת לספק? תסתדר...הוא אפליינס.

הבעיה שלך היא שאתה פשוט לא מבין מהו קהל היעד של האיימק. כן, האיימק כן נמכר כאפליינס וכך הוא גם משווק.

מי שקונה איימק יודע שהוא לא יוכל לשדרג אותו באותה מידה בה הוא יוכל לשדרג פאוור-. זה בכלל לא מעניין אותו. הוא רוצה לעבוד, לגלוש וכו'. הוא לא צריך מחשב חזק.

אני מציע שבמקום לירות מהמותן טיעונים מופרכים שכאלה, תבדוק את זה קודם בעמודי האיימק באתר של אפל ותקרא קצת חומר מרקטינג שלהם. כאן הם מתארים אותו כמכונת משחקים אדירה - הם כותבים ללא בושה "The iMac is known for its stunning 3D graphics and awesome game-playing strengths.", (כן בטח... ::)). בעמוד אחר הם מייעדים אותו לעריכת - "iMac unlocks the world of digital video, with processor speeds of up to 700MHz".

בהחלט לא צעצוע לגלישה ואימייל בלבד (ומוטב שכך, בשביל הסכום שהם דורשים עבורו...) אני מציע שתכין שיעורי בית בפעם הבאה.

מי שקונה איימק גם לא חושב על שדרוג למסך... הוא קונה מחשב עם מסך! זה מה שהוא צריך. אם הוא חשב שהוא יוכל לשדרג את האיימק באותה צורה כמו את ה-g4, זה רק מוכיח שהוא משתמש לא מנוסה - וגם משתמש לא מנוסה, אם יש מעט שכל בקודקודו, יכול לשאול בטרם הקנייה על המוצר אותו הוא קונה.

ספר את זה לכל הסטודנטים לעיצוב ברחבי הארץ שבטוחים שהם חייבים בלבד, אבל קצר הכיס והם לא יכולים להרשות לעצמם G4. כן נכון, הם נאלצים להסתפק באפליינס שלך...עם מסך ה-15 אינצ' הנורא שמגיע איתו.

כמובן שבאותו מחיר הם יכלו להשיג חזק בהרבה ועם מסך 19 אינצ', אבל בשביל מה הם צריכים את כל זה בתחום כמו עיצוב

?!? הרי האיימק מתאים מצויין לגלישה וכתיבת אימייל... ;)

לגבי אתרי התמיכה, אתה שוב מחטא את המטרה. את אמא שלי (שהפכה להיות נציגת המשתמשים הלא מנוסים) לא מעניין כלל איך משדרגים ומה משדרגים. היא לא רוצה ללמוד על שדרוגי מחשב. היא רוצה לעבוד. אם היא צריכה להוסיף , היא רק רוצה לדעת איך עושים את זה >>>במחשב שלה<<<

מה יעזרו לאמך אתרי התמיכה כשהיא (או כל משתמש איימק אחר שקונה את הלוקשים שכתובים באתר של אפל) תבין שהצרכים שלה מחייבים שדרוג של אחד מהרכיבים האחרים- כרטיס מסך, כרטיס קול, מעבד, דיסק קשיח, DVD? ומה אם אלה שרכשו את הדגמים המקוריים, אלה עם שיטת שדרוג הזכרון המטורפת שתיארתי קודם.

אפשר לסכם את זה בפשטות:

א. האיימק כן משווק כמחשב של ממש ולא כ- Appliance (אגב, השניים האחרונים ששיועדו לתחום הזה בלבד, נפחו את נשמתם לא מזמן, מדובר ב-eVilla של ובאודרי של 3COM).

ב. מרבית משתמשיו כן נזקקים לשדרוג בשלב זה או אחר, בדיוק כמו במחשבים אחרים.

ג. כל שדרוג משמעותי נע בין קשה לבלתי אפשרי. השיפור בנושא התקנת הזכרון לא יכול לשמש כדגל מכיוון שהוא נקודתי בלבד ולא פותר את הבעיה למיליוני האיימקים המקוריים שכבר נמכרו.

ד. רכיבים חלופיים יקרים עד כדי אבסורד (שוב, מעבד 500MHz ב-500$???).

אם מישהו מחליט בכל זאת לשלם עבור מוצר ב', כנראה שיש לו סיבה טובה, במיוחד שלוקחים בחשבון את העובדה שבעבודה שלו משתמשים במוצר א' וכל החברים שלו משתמשים במוצר א'.

סיבה טובה? סיבה אחת היא בורות. זה נכון במיוחד במקרה של בתי-הספר לעיצוב ששוטפים לסטודנטים את המוח בנושא המק וה-, כאילו דבר לא השתנה מאז ימי הדוס).

סיבה נוספת היא רצון לייחודיות. לגיטמי.

גם התלהבות מהמראה החיצוני השונה של האיימקים, לגיטימית בעייני, אבל אף אחד מהדברים האלה לא ממש מוגדר אצלי כ-"סיבה טובה".

...שאתחיל לספר לך על מחשבי קומפאק (הדסקטופים החדשים שלהם)  ו-ibm?

בדיוק כמו במקרה של האיימק, גם מי שקונה את המחשבים האלה מרוויח אולי ייחודיות ומארזים מעוצבים, אבל מפסיד בכל חזית אחרת. אם לא הבנת עדיין את דעתי בנושא, מחשבי מותג בכלל הם display&num=1003659054'>מקח טעות.

בכלל, מי שכותב משפט כמו "לשדרג על פיסי זה יותר קל מלשדרג על מק" פשוט לא יודע מה זה פיסי. ברמת הידע שלך, תוכל להמשיך את הוויכוח הזה עם אמא שלי. הייה שלום.

איפה בדיוק כתבתי דבר כזה? כתבתי שלשדרג זכרון באיימק המקורי לוקח כ-16 שלבים וב- כ-3. לא ממש הצלחת לסתור את זה, מכיוון שזאת המציאות, ושום מידה של תוקפנות וגסות רוח מצדך לא יגרמו לקוראים כאן לפספס את העובדה הפשוטה הזאת.

אגב, את התגובה הבאה שלך אתה מתכוון לכתוב בשם אמא שלך?  ;D

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרכע שכחתי, היו לך עוד כמה הברקות:

2. מי שלא הסכים עם אף מילה, גם כשהדבר ברור לכל מי שמבין מעט בתחום, זה לא אני. באמת. אל תאמינו לי. קראו את כל ההודעות כאן, ותחת הנושאים האחרים, וראו בעצמכם.

הוא לא כתב ולו מילת ביקורת אחת על גרסאות הווינדוס למינהן. העובדה שהוא דיבר בצורה חיובית על ניהול הזכרון בגרסאות כמו 98, מדברת בעד עצמה. כל הויכוח כאן על שדרוג זכרון מדבר גם הוא בעד עצמו.

4. משקר?? יש דוגמאות? באמת שחבל להתדרדר לרמה הזאת. אני עומד מאחורי כל מילה שכתבתי.

אני זכאי לייצג את דעתי, ובעיני מק נחות משמעותית מ-PC בכמעט כל חזית אפשרית, ובכל זאת אני כן כתבתי מספרים דברים חיוביים בנוגע אליו. להלן ההוכחות שאתה אכן משקר כשאתה כותב שלא:

-על תרומת אפל בנושא מערכות הפעלה מבוססות GUI: "אתן להם קרדיט על כך שהם היו הראשונים שהביאו אותו לזרם המרכזי"

-על OS X:  "מערכת הפעלה מודרנית מבוססת BSD שנראית פשוט פנטסטי"

-על איפוס ה-PRAM מול המצב ב-PC (ניקוי ה-CMOS):   "השיטה של אפל אלגנטית יותר"

-על השאלה לקוראי הפורום אם הם אוהבים את עיצוב המק:   "בהחלט כן. במיוחד מחשביי ה-G4 והמסכים המדהימים שמוכרים איתם.

ואני מבטיח לך שהיית מסכים לשלם הרבה כסף עבור מארז בגימור כל כך גבוה כמו של ה-G4.

אני למשל קניתי חיקוי תוצרת Suntek (ה-M2000) שלא מתקרב לקרסוליים של המק.

גם ה-Cube (שהופסק ייצורו בינתיים) הוא מחשב מגניב, עם רעיון מקורי ופתרון מצויין לבעיית הרעש והסרבול של מחשב דסקטופ מודרני

...מה נשאר? הניידים שלהם. הם מגיעים עם ספק כח בצורת יויו. חמוד מאוד."

יהיה לך קשה לטעון שהציטוטים האלה לא נכונים, הדברים מופיעים ככתובם בין הודעותי השונות בפורום.

וסתם בשביל הספורט, הנה עוד שניים להיום: 1. שילוב המקשים Command-Q יותר נוח מ-Alt-F4 שלא טבעי אפילו למישהו עם יד גדולה כמו שלי.

2. ה-Show Original (ל-Aliases) היא יכולת מובנת ב-MacOS לעומת חלונות שמצריכה התקנה נפרדת של Shell Extension בשם Target.

הדברים האלה בטלים בשישים לעומת מגוון החסרונות והכשלים שקיימים במק. אף אחד מהם לא נכנס אצלי לעשיריה הפותחת של דרישותי ממחשב אישי ולכן התוצאה הסופית בשבילי היא PC 10 : Mac 0 (הסבר כאן).

השורה התחתונה שלי, וכתבתי זאת לא פעם אחת ולא פעמיים, היא שלכל מערכת יש יתרונות וחסרונות ושכל משתמש עושה את השיקולים שלו. כמי שעובד/עבד עם רוב מערכות ההפעלה הקיימות היום (מ-MF, VM, VMS, UNIX עד ל-, כל גרסאות הווינדוס והמק. שיחקתי גם קצת עם BeOS, OS/2 ו-NeTX אבל אני ממש לא מומחה במערכות האלה) אני סבור שיש לי יתרון על משתמשים שרוב ימיהם עברו מול מערכת אחת. כדאי שלכל משתמש תהיה אלטרנטיבה.

היתרון הזה לא תקף בדיון הזה. אני מכיר היטב (מנסיון, לא מקריאה..) את רב מערכות ההפעלה שציינת ואתה מוזמן להוסיף לזה גם את Solaris (שתי הגרסאות),  FreeBSD, QNX-RTOS ומספר מערכות נוספות, איזוטריות אמנם אבל מעניינות למדי.

הסיבות שמק לא מצליח להפוך לאלטרנטיווה ראויה למשתמשי חלונות אינה קשורה רק במערכת ההפעלה, אלא בסיבות רבות נוספות, פרטים בלינק שלמעלה.

החיים ללא אפשרות בחירה הם לא מי יודע מה מעניינים, ובכלל המצב האופטימלי הוא שהמשתמש יבחר את המערכת המתאימה לו ולא את מה שהוא רואה בעבודה/אצל השכן/חבר.

אפילו לדבר הטריוויאלי הזה, שלכל מערכת יש היתרונות והחסרונות שלה והרשות נתונה לכל משתמש להחליט, לא הסכים ידידנו.

אני דווקא כן מסכים עם זה, אבל לא על השאלה הזאת נסוב הדיון.

אגב, זאת אחת הסיבות שבגללן יצא לי לבדוק כל כך הרבה מערכות הפעלה.

בסופו של דבר, Windows היא היחידה בינתיים שמספקת את הסחורה - עד לפרט האחרון. ו-x86- היא הפלטפורמה היחידה שמתאימה לתקציב ולצרכים שלי.

ביום שהדגשים שלי ישתנו, אשקול ברצינות לעבור לקומבינציה אחרת.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת...

אני דיברתי על מה שכתבת בדיון הספציפי הזה. אם אתה רוצה לקרוא לזה שקר, תהנה.

אני מניח שמי שקונה איימק שם לב לכך שהוא בא עם מסך 15"

אני מניח שמי שקונה איימק, קורא את החומר עליו ומודע לאפשרויות שדרוג (כמו כל מי שקונה, נגיד, ויודע איזה Zone הוא צריך)

זאת לא מכונת High End והיא לא נמכרת ככזו. מה שכתבת על הסאונד הוא בהחלט מופרך. הסאונד של האיימק טוב יותר מבכל פיסי המיועד לאותו פלח שוק (בטח אם מצרפים את הרמקולים והסאבוופר הנפלאים מ-h/k) תוסיף לכך את העובדה שהוא עובד ללא מאוורר (מתי יהיה פיסי שקט כ"כ?) ותגיע לחווית סאונד לא רעה בכלל. דיסקים, וכו' אפשר לרכוש גם בתצורה חיצונית... אתה כותב שהשיפור שנעשה לא יעזור למשתמשים שכבר רכשו. גם זו דרך להסתכל על שיפורים (לא מי יודע מה מפרגנת, אבל דרך). אפשר לומר זאת על כל שיפור בכל נושא...

היו לא מעט כותבי מאמרים שהגדירו את האיימק מאפליינס האינטרנט והבידור השימושי (באמת) הראשון.

מליוני משתמשים מרוצים משחקים ועורכים וידאו על ה-iMac. האיימקים שאפל מוכרת היום, וגם הדגמים היותר ישנים, יכולים להריץ כל משחק הקיים בשוק. ודאי שעל מחשב מהיר יותר הם ירוצו טוב יותר... אני אומר את זה בכזה בטחון כי התקנו את UT על כמה תחנות כאן, וכשיש זמן אנחנו משחקים על הרשת של המקים... :-)

גם האיימק המקורי יריץ את OS X. מובן שעדיף הרבה זכרון אם רוצים לנצל אותו מעבר לשימושי משרד. OS X 10.0 היה אמנם איטי על מחשבים ישנים כשיצא, אך זה השתפר משמעותית עם היציאה של OS X 10.1.

ואם כבר מדברים, איך לדעתך תרוץ (אם בכלל תרוץ) על פיסי בגיל של האיימק המקורי???

מהביצועים שראיתי על מחשבים חזקים אני לא ממש אופטימי.

זה עד כדי כך פשוט שזה הגיע לתכנית של אופרה ווינפרי (! על כל המשתמע מקהל היעד של התכנית) ששודרה כאן (אני לא בארץ) בה נשים וילדים הדגימו עריכת וידאו... (בכלל ה-iMovie זכה לאינסוף שבחים, בכל מקום).

כן, יצרה מהפכה בכך שהביאה עיבוד וידאו לכל משתמש במחירים כאלה. אם אתה מתמצא, אתה יודע כמה היית צריך לשלם בשביל לעשות מה שהיום אפשר לעשות עם איימק זול בתחום הזה.

חבל שאפילו המהפיכה הזאת (ודרך אגב, היא הוגדרה כמהפיכת עיבוד הוידאו והושוותה למהפכות הקודמות של בעיבוד תמונה, ממשק וכו', בהרבה מאד מקומות, כולל פיסי מגזין) אתה מסרב לראות כמשהו חיובי.

מדבריך ניתן להבין שרק סטודנטים לגרפיקה (ודרך אגב, מי אמר שסטודנט לגרפיקה לא מבין במחשבים יותר מהמשתמש הממוצע?) ואנשים שאוהבים מקוריות (אותה שאלה) עובדים עם מקינטוש. אני גם מניח שהסטודנטים לגרפיקה שמעו על כך שקיימת גרסת פוטושופ גם לפיסי (תן להם יותר קרדיט...). אבל אם הם יבדקו עם אדובי, הם ישמעו שהמק היא פלטפורמה מהירה יותר... מנכ"ל אדובי עצמו אמר זאת, ולא פעם אחת.

בתור מנהל מערכות מידע שאחראי על מערכת בהיקף של למעלה מאלף נקודות קצה, ב-15 סניפים שפזורים בכמה מדינות, אני חושב שאני די מבין... על המערכות שכתבתי (וזה כולל כמה ורסיות של יוניקס) אני מרוויח את לחמי, וממש לא מכיר מקריאה בלבד...

אתה כותב שרכישה של מחשב מותג הוא מקח טעות. אולי למשתמש מנוסה, בטח שלא למשתמש חדש ולא מנוסה שצריך מערכת תמיכה ושירות ברמה גבוהה (בעולם הפיסי צריך לציין את וגייטווי), שלא לדבר על ארגונים שצריכים תמיכה אחריות ושירות ברמה הרבה יותר גבוהה...

שוב, שאתה משווה בין שדרוג זכרון של מק לעומת פיסי, אתה מסרב להכיר במציאות שאין דבר כזה "פיסי" מבחינת מארז/תצורה... יש אלפי מארזים ותצורות (שוב, מורכב/מותג/מידי/טאוור/דסקטופ...). במקים המצב הרבה יותר פשוט. המשתמש יקבל סיוע ואפילו סרטון , למחשב שלו ספציפית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו שאלה אישית אם תרשה לי.

מדבריך אני מבין כי רכשת איימק. האם כל העוינות למחשב ולאפל מגיע מהעובדה הפשוטה שלא עשית את שיעורי הבית המינימליים לגבי אפשרויות שדרוג המחשב, לפני הרכישה?

סתם סקרנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...