סקר: מה דעתכם על מחשבי מק? (ללא קשר למחיר) - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: מה דעתכם על מחשבי מק? (ללא קשר למחיר)

Shmoe

Recommended Posts

Here we go...

---

ב. ב-Win98 אתה יכול להריץ בחופשיות מספר גדול של אפליקציות במקביל, כמעט תמיד ללא נעילה. ב-OS9 לעומת זאת אני נאלץ להמתין ולהמתין כשאני מבצע פעולות פשוטות עד שסוף סוף השליטה עוברת ליישום הבא, Cooperative Multitasking בפרצופו המכוער ביותר- ממש כמו Win3.11 ובמקרים מסויימים אף גרוע מכך.

---

אני לא יודע באיזה מק השתמשת... ברגעים אלה ממש תוך כדי כתיבה, אני מבצע רינדור בלייטוויב, מעבד וידאו, עובד עם אקסס דרך וירטואל פיסי (צריך להתפרנס...מתי תהיה לווינדוס אמולציה למקאואס 9?) ו...צורב סידי. וכל זה ע ם Cooperative... רק תחשוב איך זה יעבוד עם X. אשמח לשלוח תמונת מסך.

תאמין לי, מנסיון, זה לא ילך עם 98...

---

עבדתי (ואני עובד) די והותר עם מק, לשמחתי הרבה לא באופן בלעדי. מה הופך את מימשק המשתמש לכה גרוע תוכל לקרוא במגוון גדול של נקודות שהבאתי בדיון הזה ובאחרים, מדובר אגב, בקצה הקרחון- אני יכול להוסיף דוגמאות רבות נוספות.

את הדברים שאהבתי במק, לעומת זאת, אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת.

---

נו, מה לעשות. כל (כל) המומחים בנושא הממשק והנדסת האנוש מעדיפים את הממשק של המק. אתה לא. זכותך.

אני שמח ששופר המינימייז למרות שאני לגמרי מבסוט מהקולאפס ווינדוס.

---

אל תסלף את מה שכתבתי , גם בחלונות אף אחד לא "חייב" ללמוד דוס. כל מה שכתבתי הוא: "כל Poweruser יצטרך ללמוד יוניקס כדי באמת להפיק את המרב מהמערכת", אתה יכול לטעון שזה לא נכון?

---

אוקיי, בתור מי שעובד עם יוניקס כבר הרבה מאד שנים (יותר מעשר) לא מצאתי פקודה אחד שלא ניתן לבצע דרך המערכת אם אתה נכנס ב-root. יש לך דוגמאות?

כן אני מדי פעם עובר לטרמינל והרבה פעמים זה יותר נוח עבורי (הרגלים ישנים...)

---

שכחת רק פרט קטן, אין באותה מהירות שעון מעבדי PC, אלא אם כן אתה משווה סלרון ל-G4...

ואם אתה כבר מזכיר את ZD, אולי שכחת את ההשוואה של PC Magazine (מבית זיף-דיוויס) לפני כחודש, בה כיסח HP Vectra מונע בפנטיום 4 - 2GHz את ה-G4 867Mhz, בכל מבחן אפשרי. בינתיים יצא כבר ה-AthlonXP המהיר עוד יותר. החיים יפים כשאתה על x86...

----

טוב, זה באמת מגוחך. חבל על הזמן. טכנולוגיית RISC עדיפה בהרבה וגם באינטל מתחיל ליפול האסימון והם משלבים דברים משם. לכמה אנשים שאתה מכיר יש P 2GHz?

---

השאלה היא לא האם ניתן לשדרג את הדגמים היקרים של המק (ואל תצחיק אותי אם אתה מגדיר את ה-iMac כניתן לשדרוג...), השאלה היא מה המבחר ומהן העלויות

----

לאיימק ניתן לשדרג זיכרון, דיסק, כרטיס גרפי (3dfx) ואפילו מעבד. זה לא מי יודע נוח והאפשרויות לא מי יודע מה גדולות אבל זה עדיין יותר מהמון פיסים שקהל היעד שלהם דומה (אני יודע רכשתי כמה מאות)

חוץ מזה כדאי לדייק, אתה כתבת שלא ניתן לשדרג כלל... ("שידרוג עצמאי של המחשב גם הוא מחוץ ללקסיקון כמובן") כתבת את זה כי אין לך מושג או כי זה התאים לך לתאוריה?

על חברה בשם NVIDIA שמעת?

---

אין כל בעיה, חוץ מזה שתצטרך לשלם על זה את המכנסיים...

אני באופן אישי מכיר גרפיקאית שנאלצה לאפסן את טבלט ה-Wacom שלה מכיוון שמתאם ADB ל-USB עולה הון.

---

מכנסיים?? הון?? תגיד לי אתה יודע על מה אתה מדבר?? עשית חקר שווקים מינימלי? מדובר בסכומים זעומים ביותר.

קפוץ ל- http://www.usbgear.com

ומצד שני אתה אומר לי שכל משתמש פיסי יכול לקנות כרטיס פיירווייר (וסקזי) אז איפה ההבדל?

התקנתי הרבה מאד כרטיסי סקזי על פיסים בחיי. בוא לא נתחיל עם זה... התקנתי גם כמה על מקים חדשים ולא נתקלתי בשום בעיה.

---

אם אתה נאלץ לשקר כדי להאיר את באור חיובי, אשריך.

הנה השלישיה הפותחת לשנת 2000, במציאות, לא בחלומות שלי:

---

אני מדבר על פטנטים טכנולוגיים ששינו את הדרך בה עולם המיחשוב עובד כיום, מדפוס דיגיטלי דרך חלקים נבחרים בממשק הגרפי, מפידיאיי לעריכת דיגיטלית שכל חברות הצילום התיישרו לפיה, ואתה מדבר איתי על מספרים.

אוקיי, בוא תן לי תכלס פטנטים של החברות שהזכרת ששינו את הדרך בה אני עובד. על כל פטנט שתיתן (ואני מסופק אם תמצא...) אתן עשרה. איך זה?

ואני אפילו לא מדבר על טכנולוגיות שאפל אימצה ראשונה וכל השוק פעל בעקבותיה. אבל אם יש לך מעט ידע על ההיסטוריה של עולם המחשבים, אתה בטח יודע על מה אני מדבר.

---

המשך מיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המשך...

---

התמיכה בקלט טקסטאלי הוא הדבר הראשון שדרוש במערכת הפעלה. למרבה הצער, משתמשי מק בארץ נזרקים לקרן פינה, במיוחד במקרה של OS X.

---

מעניין, שלושת העיתונים הגדולים בארץ וגם רוב בתי הדפוס, ההוצאות לאור והגרפיקה, איכשהו מסתדרות עם קלט טקסטואלי בעברית. קוסמים אה?

---

אתה כנראה קשה תפיסה והבנה... ההשוואה היתה בין לינוקס לבין MacOS מבית אפל על שלל תחלואיה. מעבר לכך, לינוקס ל-PPC היא קוריוז. אתה מכיר מישהו שממש משתמש בה?

אם תבדוק טוב תראה שהמערכת החורגת הזאת היא לא יותר מתצוגת תכלית של reverse engineering.

---

אני קשה תפיסה והבנה? אתה לא מבין אפילו את מה שאתה כתבת(!...) אתה שמת את הלינוקס בין מערכות ההפעלה של הפיסי ובכך הפגנת בורות. אלפי אנשים ואלפי שרתים מבוססים על ppc עובדים עם לינוקס. לא רק על מחשבים של אפל אלא גם על תחנות ppc של . אבל אל תתן לעובדות להפריע לך....

---

אז מה? יש אותו ב-Windows, אין אותו במק (ה-Dock רק נראה טוב, הפונקציונליות שלו פחותה בהרבה, ול-OS9 אין בכלל מה להציע בעניין).

אגב, היום NeXT הם לא יותר מפריט אספנים, ככה שלא הייתי מכניס אותם לדיון. אלא אם כן, אתה רוצה להעלות זכרונות- כמו למשל ש-Xerox הם שהמציאו את הממשק הגראפי ולא אפל...

----

רק שמישהו פה כתב שזה משהו שהווינדוס הביא לעולם. עובדתית זה פשוט לא נכון.

---

בעצם ניתן, אבל לא נוח כמו ב-. עובדה שב-OS X אפל כבר העתיקו את השיטה של

---

אז כשכתבת שלא ניתן לא ידעת או שסתם העובדות הפריעו לך לתאוריה? שוב, לא נוח זה עניין אישי ויחסי.

בוא באמת ניכנס למי העתיק מה ממי... תאמין לי אתה לא רוצה להגיע לשם.

---

אני לא יודע כמה זמן אתה עובד עם מק, אבל ב-MacOS (כולל OS9) פשוט אין!

----

שוב אתה מדבר על עובדות וכותב שטויות. כתבת שאין undo ל-rename וזו שטות מוחלטת. נכון, לווינדוס היה עד עכשיו יתרון בקטע הזה.

---

שוב אתה מקשקש, מחר אתן לך מגוון דוגמאות בנושא (לשמחתי אין לידי מק ברדיוס של כמה קילומטרים טובים).

ולגבי סקריפטינג, על VBscript שמעת? מה לגבי Perl? בחייך כמה משתמשי מק בארץ בכלל שמעו על אפלסקריפט?

---

תגיד אתה באמת משווה בין אפלסקריפט ל-vbscript ופרל? מה הקשר? אתה לגמרי מבלבל פה בין מושגים...

אין לווינדוס משהו אינטגרלי שמגיע לגמישות של אפלסקריפט. (נקודה)

---

נכון, מעניין מדוע כל אנשי המק מתעקשים לעבוד עם העכברים האיומים של אפל? אולי כי כ-ו-ל-ם ראו את הפרסומת של מ-84' ("Think different"), באמת היה בה משהו מהפנט, משהו שגורם לכ-ו-ל-ם לחשוב אותו הדבר!

---

האמת? רוב אנשי המק שאני מכיר עובדים עם עכבר בעל שני כפתורים ויותר או עם טרקבול. אני עובד עם האופטי של מס. Think different ?? מ-84'?? צר לי עליך אחי. וכן, בהגדרה כל מי שעובד עם חושב אחרת. רוב האנשים שקונים פיסי עושים זאת כי זה מה שיש לחברים שלהם או בעבודה. מי שרוכש בד"כ יודע למה.

---

ה-Plug-n-play הכי מוצלח שיש הוא ל-BeOS, לבערך חמישה וחצי התקני חומרה נתמכים...

כנראה שיש משמעות לכמות החומרות המוגבלת שנתמכות בפלטפורמה מסויימת, תראה את סוני פלייסטיישן למשל...אפל בדרך הנכונה!

----

טוב, לזה באמת שמיותר להתייחס. הדברים מעידים יותר מכל על (אי)ההבנה ו(חוסר) הידע של מי שכתב אותם.

---

אולי תקרא את כל הדיון ולא רק את ההודעה הראשונה? אני מוכיח את ההפך, תחום אחרי תחום, אחרי תחום.

לא יזיק לך לקרוא את שאר הדיונים בפורום. אתה מוזמן כמובן להגיב

----

אני חושב שכבר הגבתי על זה. מנסיוני מקאואס 9 למרות כל מגרעותיה, יציבה יותר, מהירה ואינטואיטיבית יותר, נוחה יותר לשימוש, עובדת טוב בהרבה בחיבור התקנים (עכשיו תגיד שכבר אין בעיות עם אייארקיוס ב-98 או משהו מנותק דומה)... ואפשר להמשיך ולהמשיך. אני מניח (כמעט בוודאות) שהנסיון שלי עם פיסים עולה על שלך עם מקים.

ודווקא עושה רושם שאתה זה שהתעלם מכמה נקודות....

לסיכום לכל מערכת יש יתרונות וחסרונות. בסיכום הכללי כל אחד משתמש עם מה שמתאים לו. העובדה היא שמשתמשי המק מכירים את הצד השני הרבה יותר טוב (מה לעשות, כורח הנסיבות...) לעומת זאת, משתמשי הפיסי ברובם לא ראו מעולם וחבל כי הם מאבדים אופציה. תמיד טוב שיש אפשרות בחירה.

הוויכוח הזה הוא די חסר תוחלת. הרי לא נשכנע אחד את השני. לכל משתמש הייתי ממליץ להיחשף לכמה מערכות הפעלה ולעשות את ההחלטה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגעים אלה ממש תוך כדי כתיבה, אני מבצע רינדור בלייטוויב, מעבד , עובד עם אקסס דרך וירטואל פיסי (צריך להתפרנס...מתי תהיה לווינדוס אמולציה למקאואס 9?) ו...צורב סידי. וכל זה ע ם Cooperative... רק תחשוב איך זה יעבוד עם X. אשמח לשלוח תמונת מסך.

תמונת מסך לא תעזור, אתה יודע למה? כי ב-OS9 אפשר אכן להעלות כמה במקביל, הבעיה היא שהן לא נותנות אפילו אשליה רחוקה של ריצה במקביל, מכיוון שזמן העיבוד עובר לתכנית הבאה רק כשהראשונה מחליטה לוותר עליו. כמו כל קואופרטיב, הסוף ידוע.

זה אגב תופעה מוכרת לכל מי עובד על , המעשיה שלך נראים אולי מרשימה את המתבונן מהצד, אבל לא את מי שמכיר את המצב בשטח. מה דעתך להעלות לאיזה FTP סרטון ווידאו קצר של הפלא שלך?  :P

ותאמין לי, מנסיון, כל ריבוי יישומים עובד הרבה יותר טוב ב-Win98 מאשר ב-OS9. שלא לדבר על הבדיחה הרעה של הגדרת ידנית של הקצאת במק, כמה טוב שאפל קיבלו שכל ב-OS X והעתיקו גם את התכונה הזאת מווינדוס, אבל לקח להם כמה שנים טובות...

נו, מה לעשות. כל (כל) המומחים בנושא הממשק והנדסת האנוש מעדיפים את הממשק של המק. אתה לא. זכותך.

אני שמח ששופר המינימייז למרות שאני לגמרי מבסוט מהקולאפס .

כל זמן שאתה לא מביא לינקים מהשוואו אובייקטיביות שמראות את זה, "המומחים" האלה נשארים פרי הדמיון שלך.

אני חושב שהבאתי מגוון נימוקים שמראים היכן בדיוק נכשל ה-UI של המק.

כמישהו שמתיימר לעבוד הרבה מול ווינדוס, אתה בטח שמת לב בעצמך לעליונות של Explorer על פני ה-Finder. הוא גמיש יותר, כולל Toolbar נוח (שגם משוכלל וקונפיגורבילי הרבה יותר מנסיון ההעתקה שלו ב-OS X), האקספלורר מהיר לתמרון והרבה יותר מפורט וברור. כל פעם שאני רואה מקיסט מנסה לשחק עם גודל העמודות ב-List view אני נתקף רחמים כלפיו, באקספלורר אתה יכול לסדר את זה מיידית ובפשטות ע"י המקלדת.

גם מילוי טפסים הוא עבודה שמצריכה הרבה יותר עבודת עכבר במק (לחיצה על Tab עוברת בין שדות טקסט, אבל לא בין לחצנים... ::)).

אגב, מה דעתך על שינויי הגדרות ללא לחצני Cancel, Apply ו-OK? גם זאת הנדסת אנוש נכונה?

אני מציע שתקרא את שאר ההסברים שלי מהעמוד הראשון ושתבדוק גם את ה-Finder החדש ב-OS X ואז תראה כמה דברים הועתקו לשם ישירות מהאקספלורר.

אוקיי, בתור מי שעובד עם יוניקס כבר הרבה מאד שנים (יותר מעשר) לא מצאתי פקודה אחד שלא ניתן לבצע דרך המערכת אם אתה נכנס ב-root. יש לך דוגמאות?

זה קצת טפשי להסביר למישהו שמתיימר להיות אדמיניסטרטור עם רקע של יוניקס על יכולות שיש ב-CLI ואין ב-GUI...

אם אתה מתעקש, אפשר להתחיל בניתובי קלט\פלט, Wildcards וכל מאות הפקודות שקיימות ביוניקס. אם אתה טוען שאפל עשו איפלמנטציה גראפית לכולן אז אתה באמת חי בעולם של דמיון. למען האמת, אני אתפלא מאוד אם תמצא לי דרך לבצע ping פשוט דרך ה-GUI,  שלא לדבר על דברים מורכבים יותר...

ואם אתה כבר מזכיר את ZD, אולי שכחת את ההשוואה של PC Magazine (מבית זיף-דיוויס) לפני כחודש, בה כיסח Vectra מונע בפנטיום 4 - 2GHz את ה-G4 867Mhz, בכל מבחן אפשרי. בינתיים יצא כבר ה-AthlonXP המהיר עוד יותר. החיים יפים כשאתה על ...

----

טוב, זה באמת מגוחך. חבל על הזמן. טכנולוגיית RISC עדיפה בהרבה וגם באינטל מתחיל ליפול האסימון והם משלבים דברים משם. לכמה אנשים שאתה מכיר יש P 2GHz?

פנטיום 4 יש בעיקר לפראיירים (הוא עולה כמעט כמו מעבדי G4), אנשים נורמלים קונים - גם זול בהרבה מאינטל וגם מהיר יותר. ה-AthlonXP שמגיע לארץ עוד שבוע, הוא המעבד המהיר ביותר בעולם למחשבים אישיים. נקודה.

ולידיעתך את הגירסה העכשווית שלו יש לרבים מאוד. שאל בפורום הזה ותראה.

לאיימק ניתן לשדרג , דיסק, כרטיס גרפי (3dfx) ואפילו מעבד. זה לא מי יודע נוח והאפשרויות לא מי יודע מה גדולות אבל זה עדיין יותר מהמון פיסים שקהל היעד שלהם דומה (אני יודע רכשתי כמה מאות)

חוץ מזה כדאי לדייק, אתה כתבת שלא ניתן לשדרג כלל... ("שידרוג עצמאי של המחשב גם הוא מחוץ ללקסיקון כמובן") כתבת את זה כי אין לך מושג או כי זה התאים לך לתאוריה?

על חברה בשם שמעת?

תגיד לי, פתחת פעם iMac? ניסית פעם לשדרג לו את הזיכרון? אחרי שתנסה תבין מדוע זה בחזקת "מחוץ ללקסיקון".

לעומת זאת אני מבין מדבריך ש- יצא לך לשדרג. תסכים איתי שזה פשוט ולעניין, ממש כמו לשחק בלגו. וזה המצב גם עם מחשבי ה- הכי פשוטים וזולים שנמכרים. עניין של מה בכך...

מכנסיים?? הון?? תגיד לי אתה יודע על מה אתה מדבר?? עשית חקר שווקים מינימלי? מדובר בסכומים זעומים ביותר.

קפוץ ל- http://www.usbgear.com

עבור מתאם -ל-ADB מסכן, דרשו ממנה בזמנו 150$ וזה היה המחיר אצל יותר מדילר אחד. OK, אז היום המתאם הזה עולה בחו"ל 60$ (גם כן סכום מוגזם) זה כבר לא עוזר לה, היא נאלצה כזכור לרכוש ולשדרג פריטים במחשב.

הסכומים המטורפים האלה לא היו עוברים בעולם ה-, יש תחרות חזקה וקשה לנצל אותנו :nono:

ומצד שני אתה אומר לי שכל משתמש פיסי יכול לקנות כרטיס פיירווייר (וסקזי) אז איפה ההבדל?

הזכרתי את זה כדי לצנן את הלהבותך, פיירווייר הוא הצלחה שיווקית מוגבלת מאוד בינתיים. בכל קנה מידה. המעט שצריכים את זה שיקנו, או שישתמשו בסקזי, USB2.0 או כל דבר אחר. ב- יש מבחר ענק והמחירים הוגנים.

To-be-continued

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cont'

התקנתי הרבה מאד כרטיסי סקזי על פיסים בחיי. בוא לא נתחיל עם זה... התקנתי גם כמה על מקים חדשים ולא נתקלתי בשום בעיה.

כן, שמעתי את האגדות האלה שבמק אין בעיות.. עובדה שכן!

אגב, רק היום התקנתי על OS9.2.1 את Codewarrior ובאמצע האתחול קיבלתי את ההודעה הבאה (עם אייקון של פצצה, לא פחות ולא יותר):

Sorry, a system error occured.

"Apple Audio Extension" address error

To temporarily turn off extensions, restart and hold down the shift key.

>Restart<

האגדות האלה שבמק "אין שום בעיה" הן פשוט סיפורי סבתא!

אני מדבר על פטנטים טכנולוגיים ששינו את הדרך בה עולם המיחשוב עובד כיום, מדפוס דיגיטלי דרך חלקים נבחרים בממשק הגרפי, מפידיאיי לעריכת דיגיטלית שכל חברות הצילום התיישרו לפיה, ואתה מדבר איתי על מספרים.

הרי כתבת שאפל מספר אחד בפטנטים, ואז נחשפה האמת העגומה ואתה מנסה לשנות את הסיפור... ::)

אם אתה משקר נסה לעשות את זה עם קצת יותר תחכום...

אוקיי, בוא תן לי תכלס פטנטים של החברות שהזכרת ששינו את הדרך בה אני עובד. על כל פטנט שתיתן (ואני מסופק אם תמצא...) אתן עשרה. איך זה?

ואני אפילו לא מדבר על טכנולוגיות שאפל אימצה ראשונה וכל השוק פעל בעקבותיה. אבל אם יש לך מעט ידע על ההיסטוריה של עולם המחשבים, אתה בטח יודע על מה אני מדבר.

בוא ניקח את החברה הראשונה ברשימה שהבאתי, ותראה כמה בדיוק היא שינתה את "הדרך בה אתה עובד".

אני חייב אבל להוסיף קודם  שלהשוות את ההשפעה העצומה של IBM לזאת של זה גובל באטימות.

אפל היא לא רק גמד קטן בכמות הפטנטים האפסית שלה, אלא חברה שההשפעתה מתגמדת מול , החברה בה'-הידיעה שיצרה את העולם הטכנולוגי שאתה מכיר היום.

אתה קולט ש- המציאו את הדיסק הקשיח כבר בשנות ה-50? תראה לי המצאה אחת של אפל שהשפיעה על העולם כמו זאת. גם RAID הוא המצאה של וחלק גדול מטכנולוגיות אכסון הנתונים נשלטות כבר מספר עשורים באופן מוחלט ע"י מרכזי הפיתוח שלהם. (יוצא מן הכלל הוא ה-CD, אבל גם לאפל לא הייתה כל יד בפיתוחו).

עוד משהו קטן...המחשב האישי, ה-PC, גם הוא תוצר של , ההשפעה שלו על כל העולם (בין אם בעסקים ובין אם למשתמש הביתי), עולה עשרות מונים על פני זאת של מחשבי .

אתה גם לא באמת מתכוון להשוות מערכות כמו AIX או AS/400 למק...אם כבר, נסה את OS/2 שסיפקה מערכת מודרנית, חזקה ונוחה לדסקטופ קרוב לעשור לפני . למרות העליונות הטכנולוגית שלה מול מערכות נחותות כמו Win3.11 ו-MacOS היא לא תפסה את נתח השוק שהגיע לה, אבל זה עניין של שיווק ולא של יכולת.

דוגמא נוספת- כל בסיסי הנתונים שאתה מכיר היום עובדים לפי עקרונות ש-IBM פיתחה, שידועים לך אולי כבסיסי נתונים טבלאיים. ועם כל הכבוד להשפעה השיווקית של על עולם ה-DTP, בסיסי נתונים ממלאים צורך הרבה יותר נרחב ומשמעותי שמקיף את כל תחומי החיים. אגב, אני אומר "שיווקי" מכיוון שהתוכנות עצמן נוצרו ע"י חברות אחרות- אדובי, קווארק ועוד.

מעבדי RISC שאתה כל כך מהלל, גם הם המצאה של IBM, אני לא יודע בדיוק מה מספר הפטנט של האריטקטורה הזאת, אתה מוזמן לחפש בין 30000 הפטנטים שלהם...

To-be-continued #2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cont'

כתבת עוד כמה דברים ואגיב עליהם בהמשך.

בינתיים רציתי להזכיר לך שכבר בתגובה הראשונה שלי לדברים שלך עניתי על כל אחת מ-13 הנקודות שהעלת, אתה לעומת זאת, התחמקת מרבות אחרות שהופיעו אחרי ההודעה הראשונה בדיון ומדברים חשובים אחרים שהועלו במעט הדיונים שיש בפורום הזה.

כך שלפני שאני ממשיך עם תגובה נוספת על כל אחד מהדברים שנשארו (והיו שם לא מעט אי-דיוקים וסילופים של האמת), הנה תזכורת שטחית ביותר לחלק מהדברים מהם בחרת להתעלם:

מק עם חומרה נחותה עולה יותר מכפול מאשר PC שמכיל מסך גדול יותר, יותר זכרון, שני דיסקים ב-RAID0 במקום אחד, מעבד מהיר יותר, כרטיס קול הרבה יותר איכותי ומשוכלל ומערכת הפעלה יציבה ונוחה שתומכת באופן מושלם בעברית.

את הפרש המחירים והמפרטים תראה בדיון mp;num=1002209634'>הזה.

מדוע לא הגבת על מבחר הכרטיסים של ATI (כרטיס מסך בודד למק, שבעה כרטיסים שונים ל-PC- כולל ה-AIW8500DV הפנטסטי)?

ובכלל מה דעתך על מבחר החומרות למק ועל העלות שלהם בהשוואה למצב ב-PC?

לא כתבת מה אתה חושב על מבחר המשחקים המוגבל ועל זה שהמעט שיש, יוצא בממוצע כשנה אחרי ההשקה ל-PC.

אגב, ראוי להוסיף שכל המשחקים הכבדים מקרטעים על מק בהשוואה לאיך שהם רצים על PC. אתה יכול להתלונן שיצרניות כרטיסי המסך מתמקדות ב-PC ושהכרטיסים שנתמכים במק לא זוכים לעדכוני דרייברים לעיתים קרובות (אם בכלל...), אתה יכול גם להצטער על זה שלאפל אין את המשאבים שיש למיקרוסופט להשקיע בפיתוח של תכונות חדשות ובאופטימיזציה של ...השורה התחתונה נשארת זהה- מק ומשחקים זה שילוב צולע. אני יודע את זה, אתה יודע את זה ולא צפוי כל שינוי בעתיד הנראה לעין. Tough.

מה לגבי אופיס בעברית? כן, כמה טוב שיש VirtualPC כשצריך לעבוד (מילים שלך...).

עוד קצת עניני מחירים- ידעת שאפילו פונטים למק עולים לעין ערוך יותר מאשר אותם פונטים בדיוק ל-PC? המצב הזה ממשיך גם עם תוכנות אחרות כמו הנהלת חשבונות (מבחר אפסי ומחירים בשמיים).

משום מה לא הגבת על תוצאות הסקר בנושא "יציבות" המק, או על האינפוט של ג'ון קארמק בנושא.

כדאי להוסיף שהנימוקים שלך בקשר ל-OS X הם די חסרי משמעות, אף אחד לא באמת משתמש בה ואם תקרא בפורומים אחרים (כמו אורט) תראה שישנה תמימות דעים בין המשתתפים שכשהם רוצים לעבוד ממש (ולא רק להתפעל מהעיצוב) כולם עושים Boot ל-OS9.

תמיכה נורמלית בעברית נראית אפילו יותר רחוקה, מספיק שתקרא את מה שכותבים יוצרי תוכנות העזר בנושא המערכת הזאת.

ויש לי עוד אנקדוטה קטנה שלא כתבתי קודם בנושא "נוחות העבודה" במק- נתקלתי בתופעה סופר-מעצבנת בעבודה תחת OS X, כשאני עושה דבל-קליק על קובץ שנוצר ב-OS9, המערכת המאוד לא חכמה הזאת מעלה לי את Classic רק כדי לפתוח את הקובץ, שהרי ה-file association במק הולך לפי Creator, או במילים אחרות, התכנית שיצרה את הקובץ.

למי ממשתמשי ה- שלא מבין במה מדובר, הנה אנלוגיה ברורה יותר:

דמיינו לכם שאתם עובדים ב-Win2k ורוצים לפתוח קובץ ZIP שנוצר ב-Win98. במקום שהמערכת תשתמש ב-Winzip שמותקן לכם ב-Win2k, היא תבצע אתחול מלא ו-א-ר-ו-ך ל-Win98 בתוך חלון...כל זה רק כדי לפתוח קובץ ZIP.

זה בדיוק מה שקורה לי כשאני רוצה לפתוח ב-OS X ארכיון SIT שנוצר ב-Stuffit של OS9 בדבל-קליק. אני צריך לחכות בערך דקה ומשהו עד שאני מסוגל לבצע פעולה כל כך פשוטה. מטורף, לא? בטח יבוא עוד מעט איזה מקיסט חוכמולוג שיגיד לי שאני צריך לבדוק מי יצר את הקובץ *לפני* שאני מפעיל אותו...

עניתי בתגובה הראשונה שלי על כל אחת מהנקודות שהעלת ואשמח להמשיך, אבל אני חושב שהמינימום שתוכל לעשות הוא להגיב על שאר ההודעות והדברים שהעלתי. התחמקות הזאת היא פשוט דבר מאוס בעיני.

אני מבטיח לך שברגע שתתמודד עם הדברים, תקבל תגובה מפורטת ומנומקת על מעט הנקודות שנשארו ממה שהעלת בשתי ההודעות האחרונות שלך. תאמין לי שיש לי הרבה מה להגיד, נגמר עידן האשליות.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה לענות בקצרה,

אשמח להעלות סרטון לאן שתרצה של מק שבו זמנית צורב סידי, מריץ סרטון קוויקטיים, מרנדר... אתה יכול לבקש עוד... האמן לי מנסיון, במצב דומה מחשב עם 98 עובר לסוואפינג מטורף. אולי תהיה מוכן לתת לנו מעט פרטים על המק בו אתה משתמש?

ב-nt המצב אכן שונה.

את הקצאת הזיכרון העתיקו מווינדוס?? שנייה, אני צריך למחות את דמעות הצחוק... אולי תאמר לי מהו גילך, מהו הרקע שלך ומהו נסיונך? הרי השלב הבא יהיה להגיד שגם יוניס היא בעצם העתקה של ווינדוס...

ניהול הזיכרון בווידוס 98 היא בדיחה פרימיטיבית שמתבססת די הרבה על פרמטרים מדוס... אני ממליץ לך לקרוא קצת ספרות מקצועית על ניהול זיכרון.

גם בנושא ui לא חסרה ספרות מקצועית. אין לי כרגע עלי משהו ספציפי. בכל אופן כל הנקודות שהעלת הן חשובות. ברור שלכל מערכת יש יתרונות וחסרונות. באותה מידה, לכל משתמש יש העדפות בדרך בה הוא עובד. הרי אפל היא זו שהביאה את ה-gui לעולם המחשב האישי. ביל גייטס יהיה הראשון להודות שהוא העתיק דברים רבים ממשק המק.

לגבי יוניקס, אני מדבר על המשתמש הממוצע (שיכול לעשות ב-x כל מה שהוא יכול ב-9 ויותר) ואתה מדבר איתי על משהו שרוב המשתמשים אפילו לא יודעים שהם רוצים. כל מי שעבד כל חייו במק ומרוצה מהאופציות שבו, לא יצטרך פתאום "ללמוד יוניקס". אתה טענת שלעומת 9, ב-x יש צורך לעבור לטרמינל לצרכים מסויימים. זה פשוט לא נכון.

שאנחנו מדברים על מהירות מעבדים, אנחנו מדברים על מירוץ מתמשך ואינסופי. בינתיים ע"פ אדובי, עדיין אין פיסי שמריץ פוטושופ מהיר יותר ממק.

אני הוספתי זיכרון למק. מדבריך, אתה בטוח שלא. יותר מזה, אמא שלי (באמת) הוסיפה זכרון למק... אתה לא צריך מברג... אתה לא צריך "לפתוח את האיימק" כל מה שאתה צריך זה מטבע בעזרתו ניתן לפתוח דלת קטנטנה בה הסלוטים...

השאלה היא אם אתה פתחת פעם ג'י 3 כחול לבן או ג'י 4 ? אין בעולם מארז נוח יותר לשדרוג. אין.

מצד שני, אני מניח שאני לא צריך לספר לך על מספק מארזי פיסי, שבמהלך השנים גרמו כ"כ הרבה קשיים למשדרגים. אין וויכוח שבשנים האחרונות יש שיפור ניכר במארזי הפיסי, כולל כמה חיקויים מבורכים של מארזי הג'י3 והג'י4.

בארה"ב, מחיר של מתאם כזה מעולם לא הגיע לסכום דומה. גם לא כשיצאו הראשונים (וקניתי כמה עבור ציון ישן שרציתי לחבר למחשבים חדשים). המחיר די דומה למתאמים מקבילים מעולם הפיסי ל-.

שנים רבות ציוד לפיסי היה זול בהרבה מציוד למק. תמיד השוו את זה לכך שחלקי חילוף לסוברו ניתן למצוא בכל מקום, יש תחרות והמחירים דומים, לעומת זאת חלקי חילוף ליגואר עולים יותר וההיצע מוגבל בהרבה. אני בטוח שתסתייג מההקבלה ותגיד שהיא מטופשת ולא קשורה, אבל אנשים שהעדיפו להשקיע ממיטב כספם ולקנת חומרה יקרה יותר עשו זאת מהסיבה הזאת בדיוק - לדעתם המק עולה בהרבה על הפיסי... עם העובדה הזו (דעתם) קשה להתווכח.

המצב השתנה בשנים האחרונות. מילה אחת (טוב שלש מילים בר"ת) - . היום יש היצע גדול לחומרה, והיא בעצם אותה חומרה באותו מחיר, שרוכשים משתמשי הפיסי... יש היום הרבה יותר מקלדות, עכברים למינהם, מדפסות, סורקים, ג'ויסטיקים, מצלמות... הבנת את העקרון.

המשך מייד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמשיך...

ההצלחה של פיירוויר היא מוגבלת? בנאדם, איפה אתה חי? כל חברה שמיצרת מצלמות וידאו דיגיטליות אימצה את הטכנולוגיה בהתלהבות, כולל סוני, קאנון, ג'י.וי.סי ועוד ועוד... ההצלחה היא כה גדולה שאפל זכתה בפרס ה"אמי" עבור המצאתה, שלדברי נותני הפרס יצרה מהפכה. דרך אגב, זוהי הפעם הראשונה בה ניתן הפרס למוצר טכנולוגי. לגבי מחירים, שוב, המצב היום כבר איננו כפי שאתה מתאר - את אותו כרטיס usb2 pci שאתה תקנה, גם אני יכול לקנות (אין צורך בדרייברים...) אנחנו גם נוכל לעבוד עם אותם התקנים בדיוק.

אתה לא שמעת אותי אומר ש"במק אין שום בעיה". בכל מערכת יש בעיות.

שוב, אני מדבר על פטנטים >>טכנולוגיים<< ש>>שינו את המחשב האישי<<. הרוב המכריע של הפטנטים של החברות שהזכרת אינם קשורים למחשב האישי. רובם אינם קשורים כלל למחשבים...

המחשב האישי הראשון הגיע מבית אפל אבל למה לתת לעובדות להפריע לתיאוריה.

ה-ppc פותח ע"י , אפל ומוטורולה (aim)

בכותרת הנושא כתוב שההשוואה כאן אינה קשורה למחיר. נכון, ההיצע והמחיר הם בעיתיים במק (אבל כמו שכבר כתבתי, ה- שינה את המצב בצורה מאד משמעותית). אבל, שוב, אנשים המעדיפים לשלם יותר, עושים זאת מהסיבות שלהם, כמו שאדם הרוכש רכב יקר יותר עושה זאת מסיבותיו. הם כנראה סבורים שזה שווה את הכסף. עצם העובדה שהם יודעים מה זה מק ומוכנים לשלם עבורו, אומר שהם יודעים מה שהם עושים (לשיטתם, כמובן). הרי החשיפה לפיסי היא גדולה לאין שיעור וכל אדם נחשף אליו בבי"ס, בעבודה, אצל השכן/חבר וכו'...

נכון, במשחקים יש פער עצום לטובת הפיסי (לדעתי, זהו הצד החזק ביותר בהשוואה לטובת הפיסי). מאז השקת האיימק יש שיפור מאד גדול אבל עדיין לא מספיק. יש לא מעט משחקים מובילים שיוצאים לשתי הפלטפורמות באותו הזמן, אבל בטוח שלא מספיק.

לגבי ביצועים, עם איזה מק אתה עובד? עם איזה כרטיס תלת-מימד? הנסיון שלי מורה את ההיפך... בעיקר במשחקים כבדים, שגם נראים יותר טוב וגם רצים מהר יותר על המק.

נו, אז אין בעברית, זהו חסרון בולט אבל כאמור כל העתונים, בתי הדפוס, ההוצאה לאור והגרפיקה מסתדרים איכשהו עם עברית במק... לי אישית זה ממש לא מפריע (אני מסתדר מצויין עם פתרונות העברית, הנחותים לעומת אלה של הווינדוס, למק) אני יכול לקרוא מסמכי וורד עבריים שמגיעים מפיסי על הוורד הלועזי (שינוי פונט והעתקה לניסוס - לא מי יודע מה יעיל אבל גם לא מי יודע מה נורא) כמובן שאני יכול לשלוח מסמכים בעברית לפיסי rtf.

שוב, עם כל האמור לעיל, תמיכה עברית לא אומרת הרבה על עליונות המערכת כמערכת הפעלה.

לגבי וירטואל פיסי, בין כל הנושאים מהם התחמקת, לא ענית על השאלה מתי יהיה לפיסי אמולטור ל-9 ? אני מאד מבסוט מה-vpc והו מספיק מהיר גם למשחקים שאין למק (כמובן שלא משחקים מאד כבדים ולא באותה מהירות, אבל למשל Monkey Island 3, שהוא היחיד בסדרה שלא הגיע למק, רץ בצורה פנטסטית תחת האמולטור).

יציבות תלוייה בהרבה דברים, כמו הרחבות, תוכנות מסויימות וכו'. על כל מאמר שתיתן לי אוכל לתת מאמר ממישהו שהנסיון שלו שונה. גם ל-9 וגם ל-98 בעיות יציבות. מהנסיון שלי ב-98 הבעיה גדולה יותר (ולא דיברתי אפילו על תמיכה. בתור מי שנותן תמיכה לשתי הפלטפורמות, בפיסי יש בעיות רבות בהרבה. שאל כל איש תמיכה שעובד בארגון שקיימות בו שתי הפלטפורמות).

ל-x כמערכת חדשה ומהפכנית, יש בעיות כצפוי. דווקא הבעיה שאתה מתאר כאן נפתרה ב-10.1 וכרגע כל הקבצים שבדקתי, שיכולים להפתח ב-x, אכן עושים זאת, כולל sit.

עניתי לכל הנושאים, אחד לאחד.

לסיכום, שוב, לכל מערכת יתרונות וחסרונות. אנחנו יכולים להתווכח לנצח אבל בסופו של דבר כל משתמש יעשה את השיקולים שלו. חבל שהרוב המוחלט של המשתמשים אפילו לא נחשף לאלטרנטיבה (כל אלטרנטיבה).

הרשה לי לסיים את הוויכוח כאן, הוא כבר גזל ממני זמן יקר ומכיוון שיש לי קצת מה לעשות, נפרד כידידים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשה לי לסיים את הוויכוח כאן, הוא כבר גזל ממני זמן יקר ומכיוון שיש לי קצת מה לעשות, נפרד כידידים.

אין לי בעיה שמצדך תסיים כאן את הוויכוח, אבל אני מרגיש חובה לפחות להגיב על הדברים שכתבת, בינהם סילופים רבים של המצב בשטח.

בעיני, זאת חובה מוסרית לידע את אותם משתמשים תמימים כגון תלמידים רבים לעיצוב גראפי, שקונים את האשליות שמוכרים להם אותם אדווקטים עיוורים שמצדדים במק.

מכיוון שגם ממני זה גוזל זמן רב, אתחיל מנושא השדרוג ואמשיך במהלך הימים הקרובים עם שאר הנקודות.

הת'רד הזה כבר הפך לקשה לתמרון עם כל כך הרבה נושאים מקבילים, ולכן אני פותח אחד חדש שממוקד בדיוק בעיניין של mp;num=1003535675'>שדרוג זכרון ב-iMac מול פשוט וזול

בכדי לשמור על קריאו?ת, אשתדל להפריד גם את שאר הנושאים לעצי דיון עצמאיים.

Later,

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשבר לי!!

עד עכשיו לא נרשמתי אלא רק עברתי קלות בין הפורומים להתעניין אבל עברתם כל גבול בהשמצותכם על המק!!!

עכשיו אני אתן לכם מנה, אחד אחד!

בקשר למחיר, ידע סטור ירד, (הם מאחסנים על NT) אבל יש איבוקים ופאואר בוקים חדשים מאוד ואיימק מתחיל ב799 דולר!

והנה השוואה שערכתי בין ממוצע של COMPAQ לבין האיימק 500 מגהרץ

איימק   Indigo

128MB SDRAM - 2 DIMMs

iMac 500MHz

30GB Ultra ATA drive

CD-ROM drive

10/100BASE-T Ethernet

56K internal modem

Two ports

Two FireWire ports

VGA video mirroring

Harman Kardon speakers

Pro Keyboard

Pro Mouse

OS 9 and OS X

849 דולר כולל מע"מ ומשלוח תוך יומיים באפל ארה"ב

ולIBM נטויסטה סידרה M

1.6GHz Intel® Pentium® 4

128MB Non-Parity SDRAM

30GB

CD ROM

Intel PRO/100 VE Ethernet w/Wake on LAN

16MB TNT2 Vanta

מחיר: 1139 דולר! (מצטער זה כל הפרטים שהיו שם)

הערות: המק כולל 2 מערכות הפעלה מלאות, הIBM כולל 2000 פרו OEM

* ב290 דולק שבאמצע אפשר לארגן משלוח פדקס לארץ+סיסטם שלם בעברית של ידע+ מקלדת עם עברית.

* נכון שלPC פי 3 מעבד, זה לא מעניין אף אחד באפל סיבובי השעון של המעבדים :o

* המארז של הIBM יפה מאוד, שחור מבריק, לפתוח אותו... רק במעבדות שלהם, אחרת אף אחד לא מצליח.

* רם, באפל עולה 50$ לא בצדק כי זה רגיל שיעדות בPC

* למי שלא יודע אפילו לא קצת פחות פירמה מאפל.

* הIBM הזה הוא לא וורקסטיישן אלא דסקטופ ביתי, כמו האיימק.

* התוכנות שבאות עם , סתם מסכנות

* עם האיימק מקבלים IMOVIE ועוד תוכנות מעולות של .

* האיימק בא עם 16 מגה ATI והPC בא עם 16 מגה לא משנה בכלל.

ועכשיו נושא אחר, שדרוג באיימק, אני עושה לך את זה בפחות מדקה, G4 בפחות מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני אתן לכם מנה, אחד אחד!

סבתא? זאת את?  ???

אופס, המבטא הפולני הטעה אותי לרגע.... ;D

ידע סטור ירד, (הם מאחסנים על NT)

אני חושב שאני יודע מי ה-NT_Admin שלהם...  ;D

לעניינו, אמנם ישנו mp;num=1002209634'>דיון אחר בפורום בנושא הבדלי המחירים בין מק ל-, אבל מכיוון שכתבת כאן, זה גם מקומה הטבעי של התגובה. (יש אישור, אדמין?... ;))

והנה השוואה שערכתי בין ממוצע של COMPAQ לבין האיימק 500 מגהרץ

...

אני מציע לך לבדוק שוב את עניין "PC ממוצע שלCOMPAQ", כנס לכאן ותמצא במחיר שציינת מחשב Compaq חזק הרבה יותר מהאיימק שהצעת והלינק הוא לחנות ישראלית, אין שום צורך במשלוח טרנסאטלנטי ובאחריות בינלאומית. אגב, אני לא יודע איפה בדיוק מצאת את הנתונים שהבאת, בדקתי עכשיו באתר של וה-iMac ב-799$ מגיע עם 64MB ודיסק קשיח של 20GB.

הנה ההבדלים:

[list2]

[*]ב- מעבד 1500MHz במקום 500MHz במק. אז נניח שהפנטיום לא x3 יותר מהיר, נתפשר על "רק" x2 ?

[*]ב- מסך 17 אינצ' במקום 15 במק. אני לא חושב שמישהו מסכים לחזור עכשיו ל-1994, גם אם זה מגיע בצבע "Indigo"...

[*]ל-PC פי ארבע יותר זכרון (256 מגה במקום 64 במק- תזכור את זה טוב לפני שאתה מאתחל את OS X. ותקרא את ary'>זה)

[*]ל-PC כרטיס מסך הרבה יותר חזק- ג'יפורס במקום ATI Rage. אני לא מדבר על היתרון בגודל הזכרון של הג'יפורס, מקור ההבדל הענק ב-GPU שלו. אתה בטח לא משחק, נכון?

[*]ה-PC מגיע עם כונן , בהשוואה למק שמגיע עם CD-ROM. לפחות יש לו תכנה לעריכת ... ::)

[*]ל-PC דיסק קשיח כפול בגודלו 40GB במקום 20GB במק.

[*]ה-PC מגיע במארז MIdi-ATX ומאפשר שדרוג פשוט וזול לכל רכיב, האיימק מגיע בתוך בלוב מעוצב ומאפשר... :-/ טוב, קראתם על זה כבר.

[*]ל-PC עכבר נורמלי, עם גלילה וכפתור ימני. אין צורך לרכוש אחד בנפרד. למק יש את העכבר הלא ארגונומי שלהם עם לחצן בודד.

[/list2]

הערות: המק כולל 2 מערכות הפעלה מלאות, הIBM כולל 2000 פרו OEM

* ב290 דולק שבאמצע אפשר לארגן משלוח פדקס לארץ+סיסטם שלם בעברית של ידע+ מקלדת עם עברית.

עם 64MB תוכל אולי לעשות boot ל-OS X אבל שום דבר מעבר לזה... ואל תאמין לאף אחד שיספר לך משהו אחר, שוב קרא את  m-summary'>המאמר הזה ותבין על מה אני מדבר.

לגבי העברית, כנס לפורומים של אורט ו-IOL וחפש תמיכה...תמצא שם הרבה הזדהות :saint:

* נכון שלPC פי 3 מעבד, זה לא מעניין אף אחד באפל סיבובי השעון של המעבדים :o

זה מאוד צריך לעניין אותך אם אתה עובד עם תוכנות גראפיות, מקודד או DivX ומעוניין בתמורה לכסף ששילמת. אגב, את OS X כבר ציינתי? ;)

* המארז של הIBM יפה מאוד, שחור מבריק, לפתוח אותו... רק במעבדות שלהם, אחרת אף אחד לא מצליח.

לא רלוונטי. הקומפק שהבאתי סטנדרטי לגמרי ואין כל בעיה לשדרג אותו.

מעבר לכך, כל הרעיון של להציג דוגמא של מחשב-מותג הוא כדי לדבר בשפה שלכם, המקיסטים. מי שבאמת רוצה לעשות את הדבר הנכון, קונה מחשב חנות. יחס העלות\תועלת שלהם גבוה עוד יותר...

שאר הדברים שכתבת גם כן לא רלוונטיים לקומפק שלמעלה.

אני משער שאתה יודע שתוכנות זה לא ממש דבר שקשה למצוא ל-PC. אבל אם זה המעוז האחרון שנותר לך, תהנה!

בנושא שדרוגים באיימק בכלל ונושא שדרוג הזכרון בפרט כנס לדיון mp;a

mp;num=1003535675'>הזה. אשמח לשמוע את דעתך,

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת! בכוונה כתבתי 128 ראם ומחיר 849$  >:(

תמיכה בעברית, טוב... עם נט היברו אני כותב מאייקב עכשיו בלי וירטואל PC!!!  :D

אני מנהל שרת של , יציב כמו טנק.

אני עובד בגפיקה, אותי מעניין באס לא קלוק.

תבוא אליי יום אחד אני מבטיח לך יהיה כיף, נראה לך מה זה נט היברו, תוכל לשים טיימר שבפחות מדקה אני מוסיף 128 ראם לאיימק שלי, ואז אני אוכל לסתום לכולם את הפה  :-*

עכבר מעצבן לאללה, וואלה! מחיר האיכות... :lol:

סבתא שלך, לא אני. סבתא של חבר שלי בת 75 הוסיפה לאיימק :smoke:

i rest my case :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הבהרות קטנות לסיום:

1. העכבר של הוא אחלה עכבר (אתם בטח מדברים על העגול הישן שהיה באמת שערוריה - אבל הסיפור שלו מוכיח שבאפל באמת מקשיבים למשתמשים ומשפרים את הטעון שיפור. דוגמה נוספת היא OS X. אין עוד חברה שמקשיבה ככה למשתמשים. רק שימו לב להבדל בין גרסת הבטא לגירסה הסופית - כמעט כל השינויים באו בעקבות בקשות ממשתמשים. ב-10.1 שהמשיך והשתפר. חבל שב-MS לא מקשיבים ככה). למעשה היא החברה היחידה שמוכרת מחשבים עם עכבר אופטי כסטנדרד. אם בכ"ז אתה רוצה שני כפתורים, גלגלת, טרק-בול וכו', לא חסרות אופציות...

2. OS X רץ פנטסטי, למי שלא צריך להשתמש בקלאסיק - ויש כאלה, עם 64MB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת! בכוונה כתבתי 128 ראם ומחיר 849$  >:(

מובן, אם כך ל- "רק" פי-2 ולא פי-4 ::)

מעניין שאפל מוכרים תוספת זכרון של 128 מגה ב-100$ ובארץ תוכל לקנות את אותה כמות ל- בפחות מ-100 שקל.

לא מפריע לך לשלם יותר מפי 4 על זכרון ועוד לקבל זכרון יותר איטי? כן, 100MHz במקום 133MHz ב-.

תמיכה בעברית, טוב... עם נט היברו אני כותב מאייקב עכשיו בלי וירטואל PC!!!  :D

בחייך... כולנו קראנו בפורום אורט שהדפדפן הזה לא תומך כמו שצריך ב-CSS וג'אווהסקריפט וגם שלא יהיה נטהיברו ל-OS X, לפחות עד להודעה חדשה- כלומר הרבה זמן. בינתיים, אני עובד עם WindowsXP בעברית מלאה ועם יציבות גבוהה לאין ערוך מ-OS9 שלך (או שגם את הפער ביציבות אתה מכחיש?)

אני מנהל שרת של , יציב כמו טנק.

שרת של מק? עם OS9? על איזה חומרה? אני מבטיח לך שתקבל ביצועים טובים יותר עם FreeBSD (שלא עולה גרוש) ומחשב זול מהמק שלך (מה שהוא לא יהיה).

אני עובד בגפיקה, אותי מעניין באס לא קלוק.

ידידי, לא יזיק לך קצת ללמוד את הנושא לפני שאתה כותב אמירה כל כך שטחית ולא מדוייקת.

ואני מתנסח בעדינות, אין לי עניין לרדת לסגנון של NT_Admin, גם לנוכח טענה כזאת. סמוך עלי, ותתחיל לקרוא קצת מאמרים בנושא ב-Anandtech.com וב-Tomshardware.com

אגב, אם זה היה המצב, אז הפנטיום 4 האיטי ביותר (1.3GHz-400MHz Front Side BUS), היה מהיר פי 3 מהמק G4-867.

תוכל לשים טיימר שבפחות מדקה אני מוסיף 128 ראם לאיימק שלי, ואז אני אוכל לסתום לכולם את הפה  :-

סבתא שלך, לא אני. סבתא של חבר שלי בת 75 הוסיפה לאיימק :smoke:

עשה לעצמך טובה וקרא את הדיון. מדובר ב-32 שלבים עד לשדרוג זכרון באיימק המקורי. בדגם שיש לך שיפרו את המצב, אבל שאר השדרוגים נשארו...המשך mp;a

mp;num=1003535675'>בדיון המתאים!

i rest my case :bash:

חכה רגע! אתה יודע שזכרון זה רק רכיב אחד במחשב (וראינו שגם בו ל-PC יתרון גדול), שכחת לענות בנושא ההבדל ים בשאר הרכיבים. הנה תזכורת:

ב-PC מעבד 1500MHz במקום 500MHz במק. אז נניח שהפנטיום לא x3 יותר מהיר, נתפשר על "רק" x2 ?

ב-PC מסך 17 אינצ' במקום 15 במק. אני לא חושב שמישהו מסכים לחזור עכשיו ל-1994, גם אם זה מגיע בצבע "Indigo"...

ל-PC כרטיס מסך הרבה יותר חזק- ג'יפורס במקום ATI Rage. אני לא מדבר על היתרון בגודל הזכרון של הג'יפורס, מקור ההבדל הענק ב-GPU שלו. אתה בטח לא משחק, נכון?

ה-PC מגיע עם כונן , בהשוואה למק שמגיע עם CD-ROM. לפחות יש לו תכנה לעריכת ...

ל-PC דיסק קשיח כפול בגודלו 40GB במקום 20GB במק.

ה-PC מגיע במארז MIdi-ATX ומאפשר שדרוג פשוט וזול לכל רכיב, האיימק מגיע בתוך בלוב מעוצב ומאפשר...  טוב, קראתם על זה כבר.

ל-PC עכבר נורמלי, עם גלילה וכפתור ימני. אין צורך לרכוש אחד בנפרד. למק יש את העכבר הלא ארגונומי שלהם עם לחצן בודד.

נעבור לאדמין,

1. העכבר של הוא אחלה עכבר (אתם בטח מדברים על העגול הישן שהיה באמת שערוריה - אבל הסיפור שלו מוכיח שבאפל באמת מקשיבים למשתמשים ומשפרים את הטעון שיפור.

אני עובד גם עם העכבר החדש (ה-Pro) והוא ממש לא ארגונומי. מעוצב יפה אמנם, אבל על חשבון הפונקציונאליות.

לאף אחד אין יד בצורה אובאלית...

דוגמה נוספת היא OS X. אין עוד חברה שמקשיבה ככה למשתמשים. רק שימו לב להבדל בין גרסת הבטא לגירסה הסופית - כמעט כל השינויים באו בעקבות בקשות ממשתמשים. ב-10.1 שהמשיך והשתפר. חבל שב-MS לא מקשיבים ככה).

אני לא רואה איפה קיים כזה הבדל בין החברות- קח למשל את התהליך מ-WindowsNT4 ועד ל- , אתה באמת חושב שמיקרוספוט חיים בתוך בועה, מאיפה לדעתך הגיעו השינויים? אתה יכול להוכיח שקיים הבדל מהותי בין החברות בתחום הזה?

אני מסכים שב-OS X ישנם המון שינויים בין שתי הגרסאות, זה רק מראה כמה שהם הוציאו לשוק מוצר half-cooked.

לעומתם, מבצעת את רוב הוספת התכונות עם יציאת כל מערכת חדשה ולאחר מכן הם מוציאים Service Packs שנותנים ביצועים משופרים, פתרונות לבאגים ובעיות בטיחות, ולעיתים גם תכונות חדשות (אבל לא כאן הדגש, ובצדק- ללא Feature freeze לעולם לא מגיעים למערכת יציבה ובטוחה באמת)

תסכים איתי שעם הרקורד המוכח של NT4 ו-Win2k אפשר להיות רגוע ביחס ל-WinXP. העדכונים יגיעו בזמן, ושום דבר לא יוזנח- לא נראה לי שלמיקרוסופט יש מחסור במשאבים או ברצון שיגרום למצב להיות שונה.

למעשה היא החברה היחידה שמוכרת מחשבים עם עכבר אופטי כסטנדרד. אם בכ"ז אתה רוצה שני כפתורים, גלגלת, טרק-בול וכו', לא חסרות אופציות...
.

א. אני בכלל לא בטוח שאפל היא היחידה, אבל אין לי כח עכשיו לעבור בין האתרים השונים של כל חברות המחשבים. אני אתן לך להנות מהספק עם הפרט הזניח הזה.

ב. בהפרש המחיר בין PC למק תוכל להשיג עכבר אופטי ומישהו שיפעיל אותו בשבילך... ;D

2. OS X רץ פנטסטי, למי שלא צריך להשתמש בקלאסיק - ויש כאלה, עם 64MB.

איזה קשקוש! מנסיון, אפילו G4 עם כפליים הכמות לא "רץ פנטסטי", שלא לדבר על איימק ממוצע.

אתה קולט שהעיצה שלך גובלת ברשלנות? מישהו עוד יבצע רכישה של לפיה...

אני מציע שוב שתקרא את המאמר ary'>הזה ותפנים את מה שכתוב שם לפני שאתה מתבטא בנושא.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ואני אומר לך שיש אצלי בארגון 3 מחשבי G4/500 עם 64MB בלבד, שמריצים OS X... ב"רץ פנטסטי" השאלה היא גם מהם הצרכים. לצרכי משרד זה בסדר גמור.

מובן שהם ישודרגו בהקדם. , כמו כסף, לא יכול להיות יותר מדי...

בכלל, עם מחירי הזכרון היום, כדאי ורצוי לשים כמה שהמחשב יכול לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהבדל בין אפל ל-MS,

שמעת אותי אומר משהו רע על XP?

בינתיים ממה שראיתי (גרסאות בטא) מדובר במערכת לא רעה בכלל.

ההבדל בין החברות הוא שבאפל הקימו את לקבלת הצעות ממשתמשים, שקיבל עשרות אלפי פניות, לפי נושאים. באפל לא התביישו ושינו הרבה דברים בעקבות הפניות.

לא זכור לי שבמיקרוסופט עשו מבצע בסדר גודל שכזה, לפני הוצאה של מוצר מסויים בגרסה מסויימת (ואני מנוי של מייקרוסופט)

שדיברתי על השינויים שאפל עשתה, התכוונתי גם לשינויים מגרסת הבטא לגרסה הראשונה וגם לשינויים מהראשונה ל-10.1.

דרך אגב, אני מסכים לחלוטין עם העובדה ש-OS X 10 לא היתה מערכת מוכנה כשיצאה. טוב עשו באפל שתיקנו זאת במהירות ובחינם.

עידכוני מייקרוסופט עולים (וב- יעלו יותר ועוד בדחיפה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...