סקר: מה דעתכם על מחשבי מק? (ללא קשר למחיר) - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: מה דעתכם על מחשבי מק? (ללא קשר למחיר)

Shmoe

Recommended Posts

נו, ואני אומר לך שיש אצלי בארגון 3 מחשבי G4/500 עם 64MB בלבד, שמריצים OS X... ב"רץ פנטסטי" השאלה היא גם מהם הצרכים. לצרכי משרד זה בסדר גמור.

אני מציע שתנסה להעלות תוכנות מזעריות כמו הטרמינל או TextEdit ותספור כמה פעמים הסמל שלהם קופץ ב-Dock, אח"כ גש ל- מקביל ותפעיל חלון דוס או את הכתבן (Wordpad) ותראה את ההבדל, ההבדל בין המתנה מייגעת וממש לא סבירה לבין מיידיות.

אם תפתח מספר של כל אחד ועוד איזה תיקיה או שתיים ב-Finder המצב יהפוך לממש בלתי נסבל  >:(

אגב, מה דעתך על הלינק שהבאתי למאמר על OS X 10.1 ב-Arstechnica? במיוחד על המשפט הבא:

"If you are serious about using OS X on your current system, and you currently have less than 512MB or , you should consider upgrading."

להזכירך, אתה דיברת על 64MB ועל "רץ פנטסטי" באותה נשימה. זה לא רציני :nono:

[ההבדל בין החברות הוא שבאפל הקימו את לקבלת הצעות ממשתמשים, שקיבל עשרות אלפי פניות, לפי נושאים. באפל לא התביישו ושינו הרבה דברים בעקבות הפניות.

לא זכור לי שבמיקרוסופט עשו בסדר גודל שכזה, לפני הוצאה של מוצר מסויים בגרסה מסויימת (ואני מנוי של מייקרוסופט)

שדיברתי על השינויים שאפל עשתה, התכוונתי גם לשינויים מגרסת הבטא לגרסה הראשונה וגם לשינויים מהראשונה ל-10.1.

האמת? אם היתרון של הוא בנציב קבילות ציבור קשוב יותר...שיהיה ::) אתן לך להנות מהספק, בראש ובראשונה מכיוון שמה שמעניין אותי הוא לא הדרך אלא התוצאה. ו-WinXP כבר בגירסתה הנוכחית משרתת אותי באופן ש-OS X פשוט לא יכולה, ואני לא רואה את זה משתנה בקרוב.

אתה מוזמן לפנות להודעות קודמות בדיון ולקרוא שוב על מבחר התוכנות המצומצם, על עלותן הגבוהה, על התמיכה בעברית שלא ממש קיימת, על ממשק המשתמש המוגבל ועוד ועוד. הדסקטופ המעוצב ושאר השטיקים פשוט מתגמדים בחשיבותם מול כל אלו.

אגב, אפילו אם הייתי יכול להריץ את XP על מחשבים של אפל, הייתי בוחר ב- ופירטתי רבות מדוע אני מעדיף את הפלטפורמה הזאת.

עידכוני מייקרוסופט עולים (וב- יעלו יותר ועוד בדחיפה).

ממה שאני יודע Service Packs ל-NT4 ו-Win2k תמיד היו חופשיים להורדה מהאתר של . אם דברים השתנו אשמח אם  תוסיף כאן הפניה להכרזה של MS על שינוי המצב.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשראיתי את ההכרזה של גייטס על האקס-פי כל כך שיעשע אותי, ואני מניח שגם אותך, לראות אותו נפרד מהדוס.

סוף סוף, אחרי כל כך הרבה שנים, יש למשתמש הפיסי הממוצע מערכת ניהול נורמלית... (תסכים איתי שרובם המכריע של המשתמשים הביתיים עדיין עובדים עם 95 98 me...)

שוב, רץ פנטסטי, עבור המשתמש ולצרכיו.

בתור מי שעובד מול מייקרוסופט אתה בטח יודע כמה עולה לך המנוי..

לגבי העדכונים בעתיד, אם עדיין לא קראת אני מניח שתקרא בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשראיתי את ההכרזה של גייטס על האקס-פי כל כך שיעשע אותי, ואני מניח שגם אותך, לראות אותו נפרד מהדוס.

ממש חבל שפיספסתי, מכיוון שאני יודע בוודאות שגם ב- קיים ממשק שורת פקודה, כן, כן, אותו דוס של פעם, רק בחלון.

ואם התכוונת לזה שדוס לא משמשת בסיס לקרנל של חלונות, אז באמת חדשות ישנות - XP היא בעצם NT 5.1, כלומר הצאצא האחרון למערכת נפרדת לגמרי שיצאה כבר ב-1993 (בעצם, כ-NT_Admin אתה בטח יודע כמה רחוקים הקרנלס של WinNT ושל דוס, לא?)

כך שנשארנו עם עניין הממשק. גם כאן אני לא אחדש דבר בזה שאכתוב שבכל מערכת הפעלה שמכבדת את עצמה ישנו CLI, ושגם נכנעו סוף סוף והוסיפו אותו ל-OS X (על הדרישות והצרכים של Power-users כבר דברנו כמדומני...)

סוף סוף, אחרי כל כך הרבה שנים, יש למשתמש הפיסי הממוצע מערכת ניהול נורמלית... (תסכים איתי שרובם המכריע של המשתמשים הביתיים עדיין עובדים עם 95 98 me...)

תיקון קטן ברשותך, סוף סוף יש למשתמשי המק בכללם מערכת ניהול נורמלית...

לנו הייתה כבר ב-Win9x מערכת ניהול עליונה לחלוטין למה שהיה ב-MacOS, רוצה דוגמא? בווינדווס, כשרצית להפעיל את פוטושופ ופריהנד - הם פשוט עלו (גם אם היה ברשותך מחשב עם מעט זכרון), כל זאת בזכות ניהול דינאמי ושימוש די מחוכם בזכרון ווירטואלי. במק לעומת זאת, קיבלת לעיתים קרובות, הודעות שגיאה על כך שלא הוקצה מספיק זכרון לאחת התוכניות, או לשתיהן... וזאת גם אם החלטת להגדיר למערכת כן להשתמש בזכרון ווירטואלי.

מה עושים? מנסים שוב, הפעם עם הקצאת זכרון גדולה יותר לאפליקציה הסרבנית, ממש כיף! ;)

מאז ימי הדוס, לא הייתי צריך להגדיר ידנית זכרון (אגב, גם אז היה לנו את memmaker, לא שזה קשור ל-Win9x ולדיון הזה...), כבר 6 שנים שבחלונות יש נוחות של "שגר ושכח" שמשתמשי יכלו רק לחלום עליה...

ולא תוכל לטעון שהמגבלות ההן היו דבר חיובי, שהרי אפילו בעצמם החליטו ב-OS X לזנוח אותה ולאמץ את ניהול הזיכרון הדינאמי כמו בחלונות.

אם אתה רוצה לטעון שאפל העתיקו את זה מיוניקס, be my guest, העיקר שאנחנו, משתמשי Win9x, נהננו מזה קודם, הרבה קודם...

שוב, רץ פנטסטי, עבור המשתמש ולצרכיו.

אתה יכול לחזור על זה שוב ושוב, זה לא יהפוך לנכון. מנסיוני שלי ושל אחרים. עד לפני שבוע יצא לי לעבוד מדי פעם עם Cube שהגיע עם כל כך מעט זכרון. אני לא רוצה לספר לך כמה זמן לקח לו להעלות את הטרמינל, מתישהו הפסקתי לספור קפיצות ב-Dock, זה היה עד כדי כך איטי. לשמחתי, שדרגנו לו את הזכרון לפני מספר ימים והמצב השתפר מעט.

אגב, נראה אותך שואל בפורום באורט או בוואלה האם אפשר לצפות לביצועים "פנטסטיים" עם OS X ו-64 מגה זכרון...

בתור מי שעובד מול מייקרוסופט אתה בטח יודע כמה עולה לך המנוי..

זה לא רלוונטי לכל מאות מיליוני משתמשי הקצה או לכל אותן חברות שלא עוסקות ישירות בתחום המחשבים.

עוד לא שמעתי על משרד נסיעות שעשה מנוי ל-MSDN, ולא נראה לי שיהיה לך מה לחדש כאן...

לגבי העדכונים בעתיד, אם עדיין לא קראת אני מניח שתקרא בעתיד.

...You can do better than that

אם אתה רוצה לשכנע, כדאי לך להתרגל לנפק לינקים. Service Packs לא עלו כסף עד היום, ואם משהו השתנה, חובת ההוכחה עליך.

אגב, לא הספקתי לענות על ההודעה שניה שלך, משום מה היא לא מופיעה יותר (אולי נמחקה בהעברת השרת? Enc0der?).

כמובן שאם תחזור\תוחזר\תכתב-מחדש, אשמח מאוד להגיב עליה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Prognathous , קראתי את כל התגובות שלך , ואני חייב לציין שלפי דבריך הבנתי דיי הרבה נקודות .

לא שידעתי משהו על מקים לפני כן , אבל הבהרת לי דיי הרבה .

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת שמח לשמוע לשמוע שיש מי שקורא ומתעניין :)

למרות כל העשן שהיתמר מהתקיפות האישיות שהופיעו כאן ומהסגנון המשתלח של חובבי המק, מסתבר שעדיין יש כח לאמת, לעובדות ולנימוקים של ממש.

אגב, אחרי ששמעת את שני הצדדים, היית שוקל לרכוש מק? תתעלם מהמחיר, תחשוב על ה- החזק ביותר מול ספינת הדגל של ועל מגוון הנושאים שעלו בדיון הזה ובאחרים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת , לא הייתי קונה .

בגלל 2 סיבות .

1. אין לי חשק למעבר פלטפורמה , שזה אומר תוכנות חדשות , להתרגל לדברים חדשים , ואני לא במצב של לעשות את זה , וגם כי אני עצלן ;D . בגלל זה אני גם דיי לא נוגע בכל המהדורות למיניהן של לינוקס , כי אחרי ניסיון מר עם REDHAT , ו MANDRAKE , לקיתי בהלם קשה , אחד כזה שלא מתאוששים ממנו מהר .

2. לצרכים הפרימיטיביים שלי , כמו אינטרנט , קצת משחקים , ויותר מדי מקום בשביל מוזיקה וסרטים , אני לא צריך אפילו מחשב שיש לי כרגע , אבל הוא נמצא שם .

אבל אם הייתי מגיע למצב של לקנות מחשב חדש , הוא לא היה הטופ שבטופ , אלא הייתי קונה איזה פנטיום 3 800 עם הרבבבה מקום והמון , מה שבאפל , לפי מה שהבנתי לא ממש מעשי .

אפל לא יכול להציע לי 140 גיגה של מקום , ולארגן כזה דבר בסקזי , היה משאיר אותי חסר בית , אבל בעליו הגאים של מחשב .

לכן ........ פבל אומר לא לאפל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אתה צודק !

כולם צודקים!

כל אחד ומה שהוא אוהב/רוצה,

הדיון הזה לעוס וארוך משהו,

ואני זרקתי את האיימק שלי - וקניתי G4 תותך!!!!

ויבוא כל בעל PC וירצה כזה גם ! למה?

1. OSX !

2. ביצועים!

3. סקסי!

4. ראה את שלושת הסיבות האחרונות.

מסקנה: מי שאוהב PC יבורך - מי שאוהב שיבורך גם הוא.

מי שיש לו PC ועובר לMAC = חכם

מי שיש לו ועובר לPC אוהב משחקים !

אני חושב שצריך לסיים בזה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...