סקר: מה דעתכם על מחשבי מק? (ללא קשר למחיר) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: מה דעתכם על מחשבי מק? (ללא קשר למחיר)

Shmoe

Recommended Posts

תתייחסו בדברים לנוחות ההפעלה, למהירות, היצע חומרה, היצע תוכנה, יציבות וכל דבר אחר, אבל לא למחיר, על כך אפתח סקר נוסף.

אממ... דבר נוסף, אם אין לכם כל נסיון עם מחשבי מק, האופציה הראשונה היא המתאימה...

[poll]

[opt] אין לי מושג [/opt]

[opt] הם אבסולוטית נחותים מ- [/opt]

[opt] הם פחות טובים מ-, אבל ההבדלים קטנים [/opt]

[opt] אין תשובה החלטית, הכל תלוי במשתמש ובצרכים [/opt]

[opt] הם עדיפים על בדברים מסויימים [/opt]

[opt] הם עדיפים על בהכל [/opt]

[/poll]

אם אתם מחליטים להצביע, תשתדלו להוסיף נימוקים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עד כמה שידוע לי הלוגיקה מאחורי הארכיטקטורה של מעבדי של המק שונה בתכלית מזו של מעבדי

(RISC/CISC ושאר ירקות) ואין לי מושג לגבי יעילותם, אבל בישומי גרפיקה ועיבוד צליל יש להם יתרון ניכר על מן המיניין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נימוקים חבר'ה, נימוקים...

כבר אני רואה שיש כאלה שחושבים שמק עדיף במקרים מסויימים, אתם יכולים לפרט?

את דעתי בנושא כבר כתבתי בעבר בפורום PcPro, הנה תזכורת:

--------------------------------------------------------------------------------

MacOS (כולל גרסה 9) היא מערכת הפעלה פרימיטיבית ביותר, מקבילה מבחינת טכנולוגיה ל- 3.11.

לשתי האחיות הפיסחות האלה אין הגנת (דבר שגורם לחוסר יציבות של ממש), אין להן Multitasking ראוי, Multithreading קיים רק ב-Finder (מנהל הקבצים העלוב של אפל) וגם זה הוסף רק לאחרונה, עד אז היה צריך לבהות במחשב בזמן העתקת קבצים או ריקון סל מיחזור.

תוסיפו לזה את ניהול הזיכרון הידני וחזרנו בזמן לימי הדוס ::)

כל התכונות שחסרות ב-MacOS קיימות ב-WindowsNT וב-OS/2 כבר כמעט עשור.

מאז נוספו מערכות הפעלה רבות לעולם ה- שגם להן יש מתקדמת בהרבה מלמק.

מימשק המשתמש של המק מחורבן. OK אז ניתן להם קרדיט על כך שהם היו הראשונים שהביאו אותו לזרם המרכזי. אז מה? מלהיות ערך היסטורי לא גומרים את החודש. כמו שאמרתי בעבר Form over matter.

לפני חודש הסתמן שינוי מהותי כשאפל שיחררו סוף-סוף את ה-OS-X, מודרנית מבוססת BSD שנראית פשוט פנטסטי :).

לקח להם 17 שנים עד שהגיע המפנה ואת כל השנים של זלזול במשתמשים אי אפשר למחוק (ראו מקרה פיאסקו התואמים באמצע שנות ה-90) .

לפני שחובבי מק מתחילים להתלהב כדאי להזכיר להם שאין למערכת החדשה עדיין תמיכה עברית, בצורבים, ב- ובעוד כמה דברים חשובים ;). זאת אולי הסיבה שאף אחד לא עומד לעבוד איתה בזמן הקרוב.

במשך שנים הם קשקשו לנו בשכל שעבודה עם שורת פקודה היא הנפילה של עולם ה-, והנה הם מקבלים אותה בשער בראשי- כל Poweruser יצטרך ללמוד יוניקס כדי באמת להפיק את המרב מהמערכת :-[.

היתרון היחיד של המק על ה- היה באפליקציות בלעדיות בתחומי העיצוב. הלו? כמה שנים עברו מאז התקופה ההיא, 5? 10? מי סופר.

היום מבחר התוכנות ב- הוא הגדול ביותר ואין על כך ויכוח.

כנראה שהסיבה שמעצבים וגרפיקאים לא התעוררו עדיין היא שהם מקובעים על מה שלמדו בבית-הספר ומפחדים לזוז מילימטר אחד ממה שראו שם. להחליף פלטפורמה? :-/ זה כמו להגיד לתופרת שעובדת במשך שנים עם מכונה מכאנית לעבור לחשמלית. פשוט מהפך גדול מדי.

מידי, לידיעתך אם יש מערכת הפעלה שתוכננה לעבודה אם קבצי מדיה גדולים זאת BeOS. מערכת קבצים 64ביט, תמיכה בריבוי , כמובן שכל התכונות האחרות שהזכרתי קודם קיימות שם באופן מובנה עוד מהגרסאות הראשונות.

וכן, יש לה מגוון של עריכת אודיו ווידאו ברמה מקצועית, גם אם זה לא מה שאתה נתקל בו באולפן הקלטות ממוצע.

MacOS לצורך העניין, נמצאת בתחתית הרשימה מבחינת מה שהמערכת עצמה מציעה בתחום (נסה לנגן כמה קבצי מדיה בו-זמנית על ;D)

יכול להיות שהאפליקציות נפלאות, אבל מקומן על מערכת רצינית יותר.

הגענו לנושא החומרה,

במחיר של אפשר להשיג PC חזק לפחות כפליים, ואני לא מדבר רק על כח העיבוד (תחום שבו הפער גדל ביחס אקספוננטיאלי ;D), היכולת לתפור מחשב מרכיבי High-end פשוט לא קיימת. שידרוג עצמאי של המחשב גם הוא מחוץ ללקסיקון כמובן.

במחיר של iMac 500MHz עלוב תוכלו להשיג PC עם מעבד 1 ג'יגהרץ, מסך 19 במקום 15, 256 מגה במקום 64. שאני אמשיך?

כמובן שתשכחו משדרוגים בהמשך, מדובר בקופסה אחת שמכילה הכל :o.

יש רק הגדרה אחת לכל הגרפיקאים למינהם שקונים ב-20000 ש"ח- פראיירים ;D.

קחו בחשבון את זה שבכל פעם שתסובבו את הגב ישנו את תקני החיבור שלהם >:(.

אני משתתף בצערם של כל מי שקנה טבלטים גראפיים עם חיבור ADB, כוננים אופטיים סקזי ועוד, כן כן גם אתם פראיירים וגם מי שקונה עכשיו ציוד Firewire ו- שהרי ברור שעוד מעט יצוץ שלא תומך גם באלה ;)

--------------------------------------------------------------------------------

עכשיו תורכם...

Prog.

נ.ב

עדכון קטן בנושא OS X,

מאז שכתבתי את ההודעה ההיא לא היו הרבה שינויים, אבל גירסה 10.1 שיצאה השבוע פותרת את בעיות ה- והתמיכה בצורבים.

נושא העברית נשאר כשהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שיודע לדבר - אתה לא ממש נשמע כמו מישהו שממש יודע מה הוא אומר.

ואני לא נכנס לפרטים טכניים של ניהול וכדומה - אני לא מתיימר לדעת. אבל ישנם כמה דברים שהזכרת שהם ממש תלושים מהמציאות:

1. 20000 שח?? איפה ראית את זה? בוא נלך ביחד למשווק מקינטוש הכי יקר בארץ ולא נצא בכזה נזק!

המחיר תמורת ביצועים לתחום הגרפיקה בפרט והמולטימדיה בכלל הוא יותר ממצויין.

2. ממשק משתמש של המק הרבה יותר נוח,קריא,הגיוני,יפה,אלגנטי מפי.סי - ואתה יודע את זה וכולם יודעים את זה, הבעיה היא שאין לאנשים "טכניים" יותר מידי קרביים להתעסק איתם אז הם נכנסים לאטרף ושואלים מה לא בסדר.

עובדה: 98 זו המערכת הפעלה הכי לא יציבה,לא ידידותית,לא יעילה ואפילו מכוערת שקיימת היום.

חלונות ME לקחה את התכונות הגרועות האלה והוסיפה עוד כמה. :AR15:

MAC OS9 יותר יציבה מ-98 ו-ME , האינגרציה של חומרה ותוכנה היא מעולה!

כשאיש מתקין ולא מתחיל בחיפוש תזזיתי אחרי ברשת - זיעה קרה מכסה אותו!

מה קרה ?? הוא שואל??? לא צריך דרייברים?? מילחמה?? :-[(ואת זה אני אומר מניסיון)

ב-WINDOWS יש מיליון אפשריות שאף אחד לא צריך ואף אחד לא רוצה, וזה לא עושה את המערכת מהירה יותר. ואם היו מוציאים את OS10.1 למעבדי אז אתה היית רץ כמו כולם לקנות. 8)

ומשהו אחרון- אנשי PC לא אוהבים את ה בגלל שאין הרבה אתרי WAREZ. זו עובדה וחבל שכך.

ינון. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומשהו אחרון- אנשי PC לא אוהבים את ה בגלל שאין הרבה אתרי WAREZ. זו עובדה וחבל שכך.

שו האדא הבבל"ת האידיוטי הזה?!?!?!?!?!?!?!?!?

מה הקשר בין אתרי לMAC, אומנם יש הרבה תוכנות שיש להן גרסאות לMAC אבל הכמות מתגמדת לעומת כמות התוכנות לPC...ואת כולן אפשר למצוא ברשת (צריך לדעת איפה לחפש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ברוך הבא לפורום! חסרים מאוד בקהילה חובבי , וטוב שזה משתנה :)

לצורך הדיון בוא נתעלם מ- OS X, שהיא מערכת ההפעלה הראשונה של אפל שמסוגלת לעמוד מול המיטב של עולם ה- בעשר השנים האחרונות (WinNT, , OS/2).

הסיבה להתעלמות פשוטה. אין לה שימוש של ממש (בוודאי שללא עברית אין לה שום תועלת למשתמש הישראלי ).

גם אלה שעובדים איתה בחו"ל עושים את רוב העבודה שלהם ב-OS9 או תחת האמולציה של תוכנות Classic ישנות ב-X.

ברשותך אפרט קצת על האמולציה הזאת- משתמש שרוצה להריץ משהו מאוסף התוכנות שלו (שכולן הרי נכתבו ב-ClassicAPI) צריך לבצע אתחול למערכת הישנה בתוך המערכת החדשה. הדבר הזה לוקח כמה עשרות שניות במקרה הטוב.

תשווה את זה להרצה המיידית של תוכנית Win16 ישנה באמולציה, תחת מערכת Win32. לא שלמישהו יש בזה צורך, כבר הרבה זמן עבר מאז שנזדקקתי לזה :smoke:.

אתה יכול לומר את אותו הדבר, ינון? כמה Carbon יש לך במחשב? שלא לדבר על COCOA שהן בכלל חזון רחוק...

ואני לא נכנס לפרטים טכניים של ניהול וכדומה - אני לא מתיימר לדעת.

אתה לא באמת צריך לדעת מה הסיבות ש-OS9 ננעלת לפרקי זמן ארוכים (זה נקרא אגב Preemptive Multitasking...), אבל אתה מכיר את הבעיה הזאת מצויין- מנסיון. התופעה הזאת לא קיימת באף מערכת Win32 מ-Windows95 ואילך.

ב- לעומת זאת אתה יכול להפעיל בו זמנית מספר גדול של כבדות ולעבור בינהן מיידית גם כשהן מבצעות חישובים כבדים ;D.

משתמשי מק במשך שנים לא העלו על דעתם לעבוד עם Photoshop ו-Freehand בו זמנית. OS X עושה כאן מהפך שאנחנו, אנשי ה-, עברנו כבר לפני יותר מ-7 שנים.

1. 20000 שח?? איפה ראית את זה? בוא נלך ביחד למשווק מקינטוש הכי יקר בארץ ולא נצא בכזה נזק!

המחיר תמורת ביצועים לתחום הגרפיקה בפרט והמולטימדיה בכלל הוא יותר ממצויין.

חנות הרשת של "ידע מחשבים" (יבואני אפל) נפלה (בטח היא רצה על שרת של ... ;)). אני מבטיח לך להביא את המספרים בהמשך ואז תראה שהפער הוא פשוט עצום.

2. ממשק משתמש של המק הרבה יותר נוח,קריא,הגיוני,יפה,אלגנטי מפי.סי - ואתה יודע את זה וכולם יודעים את זה, הבעיה היא שאין לאנשים "טכניים" יותר מידי קרביים להתעסק איתם אז הם נכנסים לאטרף ושואלים מה לא בסדר.

MacOS היא מערכת הרבה פחות נוחה מחלונות. רוצה דוגמאות?

קח את אחת האפליקציות שנמצאות הכי הרבה בשימוש- מנהל הקבצים. בוא נשווה את ה-Finder של מק ל- Explorer:

אין שורת כתובת (קשה לדעת היכן נמצאת התיקיה שבה אתה נמצא); כל חלון נפתח בנפרד (סיוט לכל Poweruser- מהר מאוד המסך מתמלא בחלונות מיותרים); אין Minimize (אותן השלכות); אין Undo למחיקות קבצים, העברות קבצים או שינוי שמות (טעית? שילמת! :bash: ); אין כפתור לעלות רמה אחת למעלה או כל Toolbar שהוא (בחלונות אתה יכול אפילו לערוך אותו לפי הצרכים שלך). הרשימה ממשיכה וממשיכה...

עובדה: 98 זו המערכת הפעלה הכי לא יציבה,לא ידידותית,לא יעילה ואפילו מכוערת שקיימת היום.

חלונות ME לקחה את התכונות הגרועות האלה והוסיפה עוד כמה. :AR15:

MAC OS9 יותר יציבה מ-98 ו-ME , האינטגרציה של חומרה ותוכנה היא מעולה!

תסלח לי מאוד, אבל OS9 פחות יציבה. מנסיון. שלא לדבר על הנחיתות שלה מול WindowsNT (על סוגיה השונים) שנותנת כבר מספר שנים רמת יציבות עליונה לכל מה שקיים במק.

לגבי עיצוב, עניין של טעם. OS9 לדעתי נראית די מכוער ללא התקנת Kaleidoscope, אבל אל תשכח שגם לחלונות יש אפליקציה דומה- Blinds. אתה אפילו יכול לגרום ל-Win98 שתראה כמו OS X, אם אתה רוצה...

בנושא האינטגרציה של חומרה ותוכנה היה עדיף שתחסוך במילים...

ה-Device Manager הוא כלי הרבה יותר רציני ממה שיש לך במק. מי שרוצה יכול לשנות של הכל. רובנו לא צריכים את זה מכיוון שבחלונות יש Plug-n'-Play כבר שנים (אולי לא ידעת).

שכחת גם שמק לא תומך אפילו באחוז קטן מהחומרות שישנן ל- ושכל מקלדת עולה 400 ש"ח... כנ"ל לגבי תוכנות, יש ממש מעט ובשביל המעט שיש תשלם פי כמה מאשר עבור המקבילות ל-PC. אין מה לעשות, מי שמפתח עבור קומץ משתמשים צריך איכשהו להחזיר את ההשקעה.

כשאיש PC מתקין ולא מתחיל בחיפוש תזזיתי אחרי ברשת - זיעה קרה מכסה אותו!

מה קרה ?? הוא שואל??? לא צריך דרייברים?? מילחמה??  :-[(ואת זה אני אומר מניסיון)

אם נתקלת בבעיה, שאל בפורומים. תגלה שיש כאן מספר קהילות שישמחו לעזור :hi:

באופן רגיל, לא תצטרך יותר מדי חיפושים. הגירסה החדשה של , למשל, תומכת ב-12000 התקני חומרה - Out of the box!

ב-WINDOWS יש מיליון אפשריות שאף אחד לא צריך ואף אחד לא רוצה, וזה לא עושה את המערכת מהירה יותר. ואם היו מוציאים את OS10.1 למעבדי אז אתה היית רץ כמו כולם לקנות. 8)

אני עובד עם OS X ואני יכול להגיד לך שמלבד Looks, בכל שאר האספקטים אני מעדיף את 2000.

לגבי כל האפשרויות, ראה למעלה בסעיף הנוחות. אתה לא חייב להשתמש בהן, אבל אם תרצה, תוכל להתאים את המערכת לצרכים שלך כמו כפפה ליד.

אני חושב שהסברתי מספיק טוב שזאת לא הסיבה. חוץ מזה גם למקיסטים יש את Hotline (אני בטוח שאתה מכיר...).

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

זה פשוט לא יאומן כמות השטויות שכותבים כאן, מה הבעיה לדעת באיזו תיקייה אתה נמצא מקליקים על האייקון של החלון שבו אתה נמצא תוך כדי לחצה על Command והנה ההיראכיה היקרה שלך לפניך. יש יתרונות וחסרונות לכל מערכת אבל לפחות תכיר את המק לעומק לפני שאתה משמיץ, כל ה"יתרונות" בממשק הפיסי כולל מנהל הקבצים המסורבל הם חסרונות מבחינתי והדבר הטוב היחידי שהWindows הביא לעולם הוא ה TaskBar

יש לי בבית גם וגם פיסי )אתם יודעים למשחקים של הילד( המק מריץ תוכנות גרפיות ותלת מימד ואינטרנט בו זמנית ויציב כמו סלע. על הפסי יש שניים וחצי משחקים ונתקע כל הזמן אז תפסיקו ל... במוח על יציבות.

כן כן בטח תצעקו "אבל Win NT ...." יש לי המשרד מחשב עם Win2000 וואלה יציב אבל לא יותר ולא פחות מהמקים שברשותי ועד היום לא הצליחו טובי מומחי הפיסי לגרום לה להדפיס למדפסת שמחוברת ברשת )אין מה לומר (Plug&Pray

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט לא יאומן כמות השטויות שכותבים כאן, מה הבעיה לדעת באיזו תיקייה אתה נמצא מקליקים על האייקון של החלון שבו אתה נמצא תוך כדי לחצה על Command והנה ההיראכיה היקרה שלך לפניך. יש יתרונות וחסרונות לכל מערכת אבל לפחות תכיר את המק לעומק לפני שאתה משמיץ,

א. אני כן מכיר , ולא רע בכלל Thank you very much...

ב. כתבתי "קשה" לא כתבתי "בלתי אפשרי". אני מכיר את מה שאתה מציע וזה לא נוח ומוגבל. בחלונות אתה יכול לראות מיד מה מקורה של כל תיקיה מבלי ללחוץ על כלום. שלא כמו במק שאתה צריך ידנית לבדוק כל אחת מהן (אני כבר מעדיף להקיש PWD ביוניקס...).

כל ה"יתרונות" בממשק הפיסי כולל מנהל הקבצים המסורבל הם חסרונות מבחינתי והדבר הטוב היחידי שהWindows הביא לעולם הוא ה TaskBar

לפי ההגיון הזה, גם חשמליים באוטו ושלט רחוק לטלוויזיה הם חסרונות ::)

האקספלורר עולה על ה-Finder בכל מובן אפשרי- הנה כמה דוגמאות נוספות:

בגלל שאין לחצן עכבר ימני (ב-99.9% מהמקים בעולם) אין Context Menus ומה שבכל זאת יש (בלחיצה +Control) הוא בד"כ תפריט מוגבל ביותר שמשמש רק כדי שאפל יוכלו להגיד "גם לנו יש!". זה הודבק כנראה ברגע האחרון ו-It shows...

בתצוגת רשימה תיקיות וקבצים מעורבבים אחד בשני, דבר שמפריע מאוד בניווט בין תיקיות.

בחלונות כל התיקיות מופיעות ראשונות והעבודה הרבה יותר מהירה ונוחה.

לא ניתן למיין את הרשימה בשני הכיוונים, אלא רק באחד ועוד ועוד מגבלות...

ללא גלגל בעכבר- כל פעולת סקרולינג פשוטה הופכת לעינוי!  >:(

נסיון לבצע Multiple Selection ארוך של קבצים הוא משימה כמעט בלתי אפשרית. ב-  זה עניין של שתי לחיצות עכבר.

מעבר בין אפליקציות הוא מגושם ביותר (כפי שציינת אין Taskbar), מעבר לכך, מעבר בין חלונות של ה-Finder הוא בלתי אפשרי מבלי להכנס ל-Menu Bar. ב- החיים קלים- Taskbar או Alt+Tab

ומכיוון שאי אפשר לדעת כמה פתוחות (מבלי להכנס ל-Menu Bar), קורה הרבה שמפעילים תוכנית שכבר פתוחה אבל מוסתרת ע"י חלון של תוכנית אחרת (שכחתם? אין Minimize).

אין שום חיווי לאפליקציות כבדות שנמצאות בתהליך של עליה (במקרה הטוב יש איזה Splashscreen). למה זה גורם? למשל להפעלה מיותר נוספת של משחק שכבר מתחיל לעלות. בלאגן  :-/

במק צריך באופן כפייתי כל הזמן לשחק עם הגודל של החלון. ה-Maximize עובד באופן חלקי מאוד (ב-Finder למשל, הוא מגדיל את החלון לחצי מגודל המסך).

תשווה את זה ל- שבה כפתור ה-Maximize פורש את החלון על פני כל שטח העבודה, וישנה גם אפשרות נוספת לעבודה על מסך מלא לגמרי (אפילו שטח ה-Taskbar מנוצל)- רק תלחץ F11 ותיראה...

אין מנגנון מרכזי להתקנת והסרת תוכנות (כמו ה-Add/Remove Programs), משתמש שרוצה להסיר תוכנה צריך לחפש איפה הוא התקין אותה, ממש כמו בדוס...

OK, ההודעה הזאת נהיית קצת ארוכה.  אני אמשיך באחת נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשיכים:

יש לי בבית גם וגם פיסי )אתם יודעים למשחקים של הילד( המק מריץ תוכנות גרפיות ותלת מימד ואינטרנט בו זמנית ויציב כמו סלע. על הפסי יש שניים וחצי משחקים ונתקע כל הזמן אז תפסיקו ל... במוח על יציבות.

כן כן בטח תצעקו "אבל Win NT ...." יש לי המשרד מחשב עם Win2000 וואלה יציב אבל לא יותר ולא פחות מהמקים שברשותי

אל תספר סיפורים, מנסיון- Win98 יציבה באופן ברור יותר מ-OS9 ו-Windows2000 נמצאת שנות אור קדימה.

לידיעתך, שרתי Win2k (וגם NT4) מסוגלים לעבור חודשים ללא אתחול. אני יודע שאף אחד מהמחשבים שיש ברשותך לא מסוגל לספק Uptime שמתקרב לזה. OSX תוכל בעתיד לשפר את המצב, אבל בינתיים היא לא יותר מאשר Would be (משתמשי בארץ מפעילים אותה רק כדי לשמוע קריאות התפעלות מהפעלולים של ה-Dock ברגע שצריך לבצע עבודה כלשהי הם חוזרים ל-OS9.)

וכדי שלא תטען שאני ממציא, הנה תוצאות סקר של אתר משתמשי בנושא היציבות:

Approximately how many times has your crashed (requiring a restart) in the last 40 hours of using it?

Three to six  25%  1735  

Seven to twelve  10%  697  

More than twelve  10%  687  

רחוק מאוד מלעורר התפעלות, בלשון המעטה... :AR15:

ובאותו נושא, מכיר את ג'ון קארמק? כן, הגורו הגדול של תעשיית המשחקים בעולם והאדם שכתב בעצמו את המנועים הגראפיים של משחקי תלת מימד כמו , Quake ועוד כמה (חלק מהם אפילו יצאו למק... ;)) רוצה לשמוע מה היה לו להגיד על היציבות של המק?

בבקשה:

Whatever our next game is after Quake 3, I intend to support OS X, but not OS 8 or 9, said Carmack. That says it all, I think. The operating system may be the easiest to use and the most user-friendly, but how user friendly do you feel when you crash about four to five times in an average day, just using games or Explorer! Sure you crash on a too, but never that much for simple, everyday things.

אני חושב שסגרנו את עניין היציבות :smoke:

ועד היום לא הצליחו טובי מומחי הפיסי לגרום לה להדפיס למדפסת שמחוברת ברשת )אין מה לומר (Plug&Pray

אולי תשתמש ;hl=en&lr=lang_en&meta=group%3Dcomp.sys.mac.*

'>בשיטת משתמשי המק לפתור בעיות- תפרמט ותתקין מחדש...

ועכשיו ברצינות, פשוט תשאל כאן או בפורום PcPro.co.il את השאלה ותקבל עזרה. יש סיכוי טוב שהבעיה תיפתר.

אגב, יכול מאוד להיות שמדובר בבעיה של דרייבר, כמו שקורה לאלפי משתמשי מק עם OS9. num=20&hl=en&lr=lang_en

'>אתה יודע... ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:

אין לי מה לומר יותר אתם פשוט משוחדים והופכים שחור ללבן ולהיפך

אין במק מנהל להסרת תוכנות. נכון מאוד אין וטוב שכך כי כל מה שצריך לעשות הוא להכנס לתקיית התוכנות ולזרוק את התוכנה לפח מה יותר פשוט מכך להסיר תוכנה עם איזה מנהל מגוכך שלא תמיד מסיר את מה שצריך ולפעמים מסיר יותר מידי?

לגבי היציבות של Win98/Me יש לי רק תגובה אחת LOL :lol:

כל הזמן אתה אומר מהניסיון שלי זה כך או אחרת אז מה אם יש לך ניסיון? גם לי יש והוא מורה את ההיפך משלך. מה המסקנה?

שנינו משוחדים. רק מה שאני לא מנסה לשכנע אותך שWindows זה חרא, למרות שכך אני חושב טוב לך ונעים לך בין הפירמוטים והקונפליקטים ושורות הפקודה שיהיה לך לבריאות אל תנסה לשכנע אנשים עם כאילו עובדות שWindows מתקדם בשנות אור מהמק, ישנם דברים שחלונות מתקדם בהם וישנם דברים שהמק מתקדם בהם ואין עדיפות ברורה לאף אחת ממערכות ההפעלה.

אתה פשוט או טועה או מטעה בכוונה, אנשי כמעט לעולם לא מפרמטים דיסקים מהסיבה הפשוטה שאין כמו בחלונות קשר בין מערכת ההפעלה לבין הדיסק עליו היא שוכנת, לכן במקרה הגרוע ביותר מתקינים סיסטם מחדש תהליך שלוקח 10 דקות.

על איזה בעיות דרייבר אתה מדבר ביחס ל9.0 ? אין ולא היו לי מעולם בעיות כאלו. מה זה עוד "עובדה" שמצצת מהאצבע שלך?

לגבי השטויות שכתבת לגבי עכברים וגלגלות, אני מסכים שגלילה של חלון גדול ללא עכבר זה סיוט אבל מה בדיוק מונע ממשתמשי מק לעבוד עם עכבר כזה? כלום. אני עובד עם Trakball אופטי של שדרך אגב הדרייבר שלו למק מתקדם בהרבה מזה שיש לפיסי.

לגבי המדפסת במשרד. מה זאת אומרת בעיה של דריבר הרי אמרת שWin2000 מזהה עשרות אלפי מוצרי ציוד היקפי ודרך אגב הוא באמת מזהה רק מה לא מדפיס אז מה כנראה שלא כלכך Plug & Play :P

דרך אגב למקים אין שום בעיה לזהות ולהדפיס

cwm7.gif אבל מה בוא נסיים את הוויכוח כאן כי לא נראה לי שיש לו תוכלת אמיתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאונרדו,

את מה שהיה לי להגיד כתבתי בפירוט והבאתי נימוקים, ציטוטים ולינקים כדי לחזק את הדברים.

אתה מוזמן לקרוא את ההודעות שוב, אבל ברגע זה נראה לי שהפואנטה הובנה ושכדאי לתת לפורום הזה להתקדם לדיונים שמעבר ל-Mac vs. PC, כמו למשל הדיון בנושא mp;num=1002396902'>טיפים לשימוש במק והת'רד שבו אנשי מק מוזמנים להוסיף mp;num=1002398598'>תמונות מסך של הדסקטופ שלהם.

בנימה באמת חיובית,  :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נחזור רגע לנושא המרכזי של המק, ולסיבה למה הוא לעולם לא יהיה פופולארי כל כך...

התוכנות, ואולי בין המרכזיות ששבהן אילו המשחקים, וזה בעצם מה שמונע מהמק לתפוס נתח שוק גדול יותר, שהוא היה יכול לתפוס אותו אם היה לו תאימות של ממש למשחקים, ואני נותן את המשחקים כדוגמא שלפי דעתי היא בין המכשולים הגדולים ביותר של המק, בעיקר בקהילה שאוהבת לדבר ולעסוק בחומרה, אבל גם אחרי זה להשתמש באותה חומרה (ולא משנה כרגע כמה חזק או לא המק) למשל במשחקים... למשל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, כמות כ"כ גדולה של שטויות לא שמעתי הרבה זמן...

תגובה ל-Prognathous

1. מערכת פרימיטיבית? ממשק מחורבן? השוואה לווינדוס 3.11 ולדוס רחמנא ליצלן... אמנם עד לאחרונה לא היו במק Protected Memory ו-Preemptive Multitasking אבל גם בווינדוס לא (בכל אופן, לא בפועל אלא רק מ-NT) אם אתה מאמין שחווית את זה כבר ב-95, 98 או ME, אז באמת שאין לך מושג. לגבי ממשק, כנראה שאף פעם לא ממש עבדת עם מק (בטוח שלא תקופה ארוכה ובלעדית). כל מבקר ממשקים מתחיל, ובטח מנוסה כבר עמד על יתרונות הממשק של המק על זה של הווינדוז...

2. אף אחד לא צריך ללמוד יוניקס. מאיפה אתה מקריץ את השטויות האלה? זוהי רק אלטרנטיבה. להיפך רק תראה מה הם עשו שם באפל עם שרת האפצ'י. פשוט מדהים.

3. מעבדי הג'י 4 חזקים בהרבה ומהירים עד פי 2 (באותה מהירות שעון), מאלו המגיעים ומ-. אל תאמין לדמואים של אפל. קרא חומר במגזיני חומרה מקצועיים שמתמקדים במעבדים. אפילו במגזינים של ZD תוכל למצוא מספיק השוואות מהירות.

4. תן לי רכיב אחד שלא ניתן לשדרוג? אני מדבר על מחשב מקצועי כמובן ולא על iMac, שגם אותו ניתן לשדרג. זיכרון? דיסק? מעבד? כרטיסים (PCI, AGP). מה בדיוק אי אפשר לשדרג? פשוט אין לך מושג.

5. אין כל בעיה לחבר כרטיס סקזי או כל מתאם אחר, ולהמשיך לעבוד עם חומרה ישנה. מה לעשות זהו מחיר הקידמה. בווינטל מעדיפים לדשדש עם יציאות פרלליות ועוד טכנולוגיות עתיקות למינהן. פיירוויר היא פטנט רשום של אפל שאחראי במידה רבה למהפיכה בעריכת הוידאו הדיגיטלי, גם בשוק המקצועי וגם בשוק הביתי. אפל הוציאה פטנטים טכנולוגיים יותר מכל חברה אחרת בעולם. אפל תמיד מובילה טכנולוגית והמוצרים אותם היא מוציאה ראשונה, מאומצים במהרה ע"י שאר השוק.

6. נכון, חוסר התמיכה בעברית מעצבן ביותר, אבל לא מעיד במאומה על איכותה של מערכת ההפעלה.

7. אהבתי שגם את הלינוקס הפכת לטכנולוגיית . עוד הוכחה לכך שאין לך מושג קלוש. על לינוקס ל-PPC שמעת?

8. הטסקבר הוא לא המצאה שהביא הווינדוס אלא נקסט.

9. לא ניתן למיין בשני כיוונים???? הלו???

10. אין undo בפיינדר???? הלו???

11. Context Menus גמיש ומשופר בהרבה ממה שאתה מקבל בווינדוס (ניתן לבצע כל סקריפט שניתן לעלות על הדעת. בכלל, אפלסקריפט בפני עצמו הוא משהו שכל משתמש ווינדוס יכול רק לחלום עליו).

12. רוצה עכבר עם גלגלת? תקנה.

13. לגבי פ&פ בווינדוס, הרשה לי לגחך. אם באמת השתמשת במק (וחיברת חומרה...) אתה יודע שלהשוות בין הטכנולוגיות זה בדיחה.

רק לציין, אני עובד ב-6 השנים האחרונות כמנהל רשתות. רוב העבודה שלי היא בסביבת Nt עם למעלה מאלף נקודות קצה. כן NT היא מערכת יציבה, אבל השוואה בינה לבין מקאואס 8-9 היא לא הוגנת בעליל. בהשוואה בין מקאואס 8-9 לווינדוס 95,98,ME לדעתי המק מנצח בגדול ברוב התחומים.

כמו שזה נראה היום, גם OS X עולה על 2000 ו-, עם כל מה שיש מאחוריה מסביבות היוניקס למינהן.

תגובה ל-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, כמות כ"כ גדולה של שטויות לא שמעתי הרבה זמן...

שטויות? גישה מקית טיפוסית... בוא ונבחן את הדברים באופן רציני יותר:

1. מערכת פרימיטיבית? ממשק מחורבן? השוואה לווינדוס 3.11 ולדוס רחמנא ליצלן... אמנם עד לאחרונה לא היו במק Protected Memory ו-Preemptive Multitasking אבל גם בווינדוס לא (בכל אופן, לא בפועל אלא רק מ-NT) אם אתה מאמין שחווית את זה כבר ב-95, 98 או ME, אז באמת שאין לך מושג.

א. אני נהנה מ-NT4 כבר שנים, כשבאפל אפילו לא חלמו על OS X.

ב. ב-Win98 אתה יכול להריץ בחופשיות מספר גדול של במקביל, כמעט תמיד ללא נעילה. ב-OS9 לעומת זאת אני נאלץ להמתין ולהמתין כשאני פעולות פשוטות עד שסוף סוף השליטה עוברת ליישום הבא, Cooperative Multitasking בפרצופו המכוער ביותר-  ממש כמו Win3.11 ובמקרים מסויימים אף גרוע מכך.

לגבי ממשק, כנראה שאף פעם לא ממש עבדת עם (בטוח שלא תקופה ארוכה ובלעדית). כל מבקר ממשקים מתחיל, ובטח מנוסה כבר עמד על יתרונות הממשק של המק על זה של הווינדוז...

עבדתי (ואני עובד) די והותר עם , לשמחתי הרבה לא באופן בלעדי. מה הופך את מימשק המשתמש לכה גרוע תוכל לקרוא במגוון גדול של נקודות שהבאתי בדיון הזה ובאחרים, מדובר אגב, בקצה הקרחון- אני יכול להוסיף דוגמאות רבות נוספות.

את הדברים שאהבתי במק, לעומת זאת, אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת.

2. אף אחד לא צריך ללמוד יוניקס. מאיפה אתה מקריץ את השטויות האלה? זוהי רק אלטרנטיבה. להיפך רק תראה מה הם עשו שם באפל עם שרת האפצ'י. פשוט מדהים.

אל תסלף את מה שכתבתי  :nono:, גם בחלונות אף אחד לא "חייב" ללמוד דוס. כל מה שכתבתי הוא: "כל Poweruser יצטרך ללמוד יוניקס כדי באמת להפיק את המרב מהמערכת", אתה יכול לטעון שזה לא נכון?  :smoke:

3. מעבדי הג'י 4 חזקים בהרבה ומהירים עד פי 2 (באותה מהירות שעון), מאלו המגיעים ומ-. אל תאמין לדמואים של . קרא חומר במגזיני חומרה מקצועיים שמתמקדים במעבדים. אפילו במגזינים של ZD תוכל למצוא מספיק השוואות מהירות.

שכחת רק פרט קטן, אין באותה מהירות שעון מעבדי PC, אלא אם כן אתה משווה ל-G4...

ואם אתה כבר מזכיר את ZD, אולי שכחת את ההשוואה של PC Magazine (מבית זיף-דיוויס) לפני כחודש, בה כיסח Vectra מונע בפנטיום 4 - 2GHz את ה-G4 867Mhz, בכל מבחן אפשרי. בינתיים יצא כבר ה-AthlonXP המהיר עוד יותר. החיים יפים כשאתה על ... ;D

4. תן לי רכיב אחד שלא ניתן לשדרוג? אני מדבר על מחשב מקצועי כמובן ולא על iMac, שגם אותו ניתן לשדרג. זיכרון? דיסק? מעבד? כרטיסים (PCI, AGP). מה בדיוק אי אפשר לשדרג? פשוט אין לך מושג.

השאלה היא לא האם ניתן לשדרג את הדגמים היקרים של המק (ואל תצחיק אותי אם אתה מגדיר את ה-iMac כניתן לשדרוג...), השאלה היא מה המבחר ומהן העלויות.

קח למשל, את ATI, יצרנית כרטיסי המסך הגדולה בעולם (ועכשיו גם יצרנית הכרטיס החזק מכולם ה-Radeon8500), הנה ההיצע שיש לה למק מול PC:

ati-for-mac.png

את הטבלה המקורית תוכל למצוא כאן, היישר מהאתר של ATI.

אני משוכנע שאם תצליח למצוא את אותו כרטיס מסכן, תשלם עליו הרבה יותר מאשר על המקביל שלו ל-, או לחלופין, תוכל לקבל כרטיס הרבה יותר חזק באותה עלות. ככה זה תמיד, בכל פריט חומרה שיוצא סוף סוף בגירסה מיוחדת למק.

5. אין כל בעיה לחבר כרטיס סקזי או כל מתאם אחר, ולהמשיך לעבוד עם חומרה ישנה. מה לעשות זהו מחיר הקידמה. בווינטל מעדיפים לדשדש עם יציאות פרלליות ועוד טכנולוגיות עתיקות למינהן. פיירוויר היא פטנט רשום של שאחראי במידה רבה למהפיכה בעריכת הוידאו הדיגיטלי, גם בשוק המקצועי וגם בשוק הביתי.

אין כל בעיה, חוץ מזה שתצטרך לשלם על זה את המכנסיים...

ואל תקשקש לנו על יציאות פרלליות, כל מגיע היום עם 2 עד 4 כניסות USB ואין כל בעיה לרכוש כרטיס Firewire ל-, מעבר לכך, כרטיסי הקול החדשים של קריאטיב אפילו מגיעים עם אחת בילט-אין.

אני באופן אישי מכיר גרפיקאית שנאלצה לאפסן את טבלט ה-Wacom שלה מכיוון שמתאם ADB ל- עולה הון.

היא גם נאלצה לשדרג את Freehand מכיוון שפלאג ההגנה לא מתאים ל-G4 (שוב ADB...), אה כן, היא נאלצה לרכוש בסופו של דבר כרטיס סקזי לסורק ולדיסק האופטי שלה (אגב, על מכות מצרים שהיא חטפה עם הכרטיס הזה של Adaptec אני ארחיב בפעם אחרת, "במק אין בעיות בהתקנת חומרה"...Yeah right).

הוציאה פטנטים טכנולוגיים יותר מכל חברה אחרת בעולם. תמיד מובילה טכנולוגית והמוצרים אותם היא מוציאה  ראשונה, מאומצים במהרה ע"י שאר השוק.

אם אתה נאלץ לשקר כדי להאיר את אפל באור חיובי, אשריך.

הנה השלישיה הפותחת לשנת 2000, במציאות, לא בחלומות שלי:

1. עם 2927 פטנטים

2. NEC עם 2117 פטנטים

3. עם 1004 פטנטים

אתה רואה כאן את אפל? אני לא.

אם אתה סקרן, תוכל למצוא אותם במקום ה-19 עם 92 פטנטים (ממש מעצמה ;))

לא הוספת לעצמך הרבה אמינות עם הצ'יזבט הזה :nono:.

6. נכון, חוסר התמיכה בעברית מעצבן ביותר, אבל לא מעיד במאומה על איכותה של מערכת ההפעלה.

התמיכה בקלט טקסטאלי הוא הדבר הראשון שדרוש במערכת הפעלה. למרבה הצער, משתמשי בארץ נזרקים לקרן פינה, במיוחד במקרה של OS X.

אגב, עד שתשימו לב, תעקוף אתכם בסיבוב (KDE3 מישהו? תמיכה מלאה בדו-כיווניות).

בכל מקרה להמליץ על בארץ זה דבר שגובל בהונאה.

-בפורום כאן ישנה מגבלה על אורך הודעות, מיד אמשיך-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...ממשיכים:

7. אהבתי שגם את הלינוקס הפכת לטכנולוגיית . עוד הוכחה לכך שאין לך מושג קלוש. על ל-PPC שמעת?

אתה כנראה קשה תפיסה והבנה... ::) ההשוואה היתה בין לינוקס לבין MacOS מבית על שלל תחלואיה. מעבר לכך, ל-PPC היא קוריוז. אתה מכיר מישהו שממש משתמש בה?

אם תבדוק טוב תראה שהמערכת החורגת הזאת היא לא יותר מתצוגת תכלית של reverse engineering.

8. הטסקבר הוא לא המצאה שהביא הווינדוס אלא נקסט.

אז מה? יש אותו ב-, אין אותו במק (ה-Dock רק נראה טוב, הפונקציונליות שלו פחותה בהרבה, ול-OS9 אין בכלל מה להציע בעניין).

אגב, היום NeXT הם לא יותר מפריט אספנים, ככה שלא הייתי מכניס אותם לדיון. אלא אם כן, אתה רוצה להעלות זכרונות- כמו למשל ש-Xerox הם שהמציאו את הממשק הגראפי ולא ... :smoke:

9. לא ניתן למיין בשני כיוונים???? הלו???

בעצם ניתן, אבל לא נוח כמו ב-. עובדה שב-OS X אפל כבר העתיקו את השיטה של  ;D

10. אין undo בפיינדר???? הלו???

אני לא יודע כמה זמן אתה עובד עם מק, אבל ב-MacOS (כולל OS9) פשוט אין! כמובן שב-OS X שוב העתיקו אפל את הדבר ההכרחי הזה מ-, לא נורא, עדיף מאוחר מאשר אף פעם  ;D

11. Context Menus גמיש ומשופר בהרבה ממה שאתה מקבל בווינדוס (ניתן לבצע כל סקריפט שניתן לעלות על הדעת. בכלל, אפלסקריפט בפני עצמו הוא משהו שכל משתמש יכול רק לחלום עליו).

שוב אתה מקשקש, מחר אתן לך מגוון דוגמאות בנושא (לשמחתי אין לידי ברדיוס של כמה קילומטרים טובים).

ולגבי סקריפטינג, על VBscript שמעת? מה לגבי Perl? בחייך  ::) כמה משתמשי בארץ בכלל שמעו על אפלסקריפט?

12. רוצה עכבר עם גלגלת? תקנה.

נכון, מעניין מדוע כל אנשי המק מתעקשים לעבוד עם העכברים האיומים של אפל? אולי כי כ-ו-ל-ם ראו את הפרסומת של מ-84' ("Think different"), באמת היה בה משהו מהפנט, משהו שגורם לכ-ו-ל-ם לחשוב אותו הדבר!  :P

13. לגבי פ&פ בווינדוס, הרשה לי לגחך. אם באמת השתמשת במק (וחיברת חומרה...) אתה יודע שלהשוות בין הטכנולוגיות זה בדיחה.

ה-Plug-n-play הכי מוצלח שיש הוא ל-BeOS, לבערך חמישה וחצי התקני חומרה נתמכים... ;D

כנראה שיש משמעות לכמות החומרות המוגבלת שנתמכות בפלטפורמה מסויימת, תראה את למשל...אפל בדרך הנכונה!  ;)

רק לציין, אני עובד ב-6 השנים האחרונות כמנהל . רוב העבודה שלי היא בסביבת Nt עם למעלה מאלף נקודות קצה. כן NT היא מערכת יציבה, אבל השוואה בינה לבין מקאואס 8-9 היא לא הוגנת בעליל. בהשוואה בין מקאואס 8-9 לווינדוס 95,98,ME לדעתי המק מנצח בגדול ברוב התחומים.

אולי תקרא את כל הדיון ולא רק את ההודעה הראשונה? אני מוכיח את ההפך, תחום אחרי תחום, אחרי תחום.

לא יזיק לך לקרוא את שאר הדיונים בפורום. אתה מוזמן כמובן להגיב  :hi:

כמו שזה נראה היום, גם OS X עולה על 2000 ו-, עם כל מה שיש מאחוריה מסביבות היוניקס למינהן.

תגובה ל-

גם זה נושא לדיון נפרד, OS X היא סוף סוף מערכת שלא צריכה לגרום לחובב להתחבא, אבל גם לה יש המון חסרונות. אפרט על חלק מהם בת'רד חדש שאפתח במיוחד.

אגב, מהמון נקודות בחרת להתעלם :-X, אתה מוזמן להגיב עליהן.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...