דיון בנושא זמני התגובה וסריקה של מסכי LCD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון בנושא זמני התגובה וסריקה של מסכי LCD

amilo

Recommended Posts

בהחלט נקודות מעניינות , תשמע אני משער שיש סיבה להוצאה של זמני תגובה קטנים מ 8 מ"ש

כנראה החישוב שלך לא כולל גורמים נוספים שקשורים לאיכות הקריסטלים במסך , כי הבנתי שכל חברה עושה תערובת שונה

ולכן הנתונים היבשים הם רק חלק מהתמונה הכוללת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת נקודה מעניינת מאוד.

כנראה שכל יצרן מחליט לעצמו את גווני האפור בבדיקה של זמן התגובה.

כנראה שאתה צודק בקשר לזה, כל יצרן מנסה להציג מספרים יותר יפים למרות שהזמן תגובה משתנה לכל גוון ולמעשה הכי נכון זה להציג גרף ולא מספר. אבל עד עכשיו לא נתקלתי ביצרן שמציג גרף.

אני אעדכן את ההודעה הראשונה לפי ההערות שלכם ולפי מה שאמצא. . .

אתם מוזמנים לתת הערות ומידע נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להוסיף משהו לגבי REFRESH RATE:

ריצוד על גבי מסכי CRT הוא הוא מה שגורם לכאבי ראש אחרי שימוש ממושך.

בגלל התמונה ההמשכית - מנורת הפלורסנט שפועלת נון סטופ מאחורי הפאנל - במסכי LCD, הם לא גורמים לכאבי ראש.

הדבר הזה מהווה יתרון אך זה בסופו של דבר בעוכרם. המוח שלנו מפרש תמונה מרצדת - אחרי עיבוד שניוני ושלישוני - כתמונה רציפה. זו הסיבה שסרט שרץ במהירות של מעל 20 פריימים בשניה לא נראה כקופץ - (תעשו חשבון, זה יוצא 50MS!).

כאשר התמונה המשכית - אז אנחנו שמים לב לפרטים שלא מתעדכנים.

הפתרון אם כך הוא מאוד מאוד פשוט וחברת פיליפס העלתה אותו לפני כשנה - להשתמש במנורות מרצדות. זה לא דורש שום שינוי טכנולוגי מהותי - אבל זה יגרום למסכים להוות את אותו מטרד שהיוו מסכי CRT...

בכל אופן, אני לא חושב שזה משנה - אין GHOSTING במסכים חדשים. שיטות המדידה משתנות, סוגי פאנלים מגיבים בצורה שונה מצבע לצבע, 8MS יכול להיות 20 בתנאים מסויימים, 2MS יכול להיות גם 30, ו16MS יכול להיות 6.

לוקח זמן לפוטנציאל הפעולה השלילי ("זרם החושך")לקרות בתא העין, לוקח עוד זמן להתפשט לכיאזמה האופטית, עוד זמן לטלמוס, ועוד זמן לקורטקס פרה אופטי, משם לאופטי, ומשם לפרונטלי - לתודעה. יותר מ8MS, תהיו בטוחים.

המקום היחיד שבו ראיתי גוסטינג במסך חדש היה במסכים דיאגנוסטיים ברמב"ם - מסכי LCD שחור-לבן ברזולוציה מטורפת של DOME, עם זמן תגובה מבייש ביותר. לא שזה משנה, הם מציגים רק סטטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להוסיף משהו לגבי REFRESH RATE:

ריצוד על גבי מסכי CRT הוא הוא מה שגורם לכאבי ראש אחרי שימוש ממושך.

בגלל התמונה ההמשכית - מנורת הפלורסנט שפועלת נון סטופ מאחורי הפאנל - במסכי LCD, הם לא גורמים לכאבי ראש.

מסכים אתך.

הדבר הזה מהווה יתרון אך זה בסופו של דבר בעוכרם. המוח שלנו מפרש תמונה מרצדת - אחרי עיבוד שניוני ושלישוני - כתמונה רציפה. זו הסיבה שסרט שרץ במהירות של מעל 20 פריימים בשניה לא נראה כקופץ - (תעשו חשבון, זה יוצא 50MS!).

כאשר התמונה המשכית - אז אנחנו שמים לב לפרטים שלא מתעדכנים.

לא כל כך ברור לי. אם יש פרטים שלא מתעדכנים אז הם לא - גם ב CRT אז למה אתה מתכוון?

אחרי הכל במציאות התמונה המשכית ולא מהבהבת כך ש LCD קרוב יותר לדבר האמיתי מ CRT.

הפתרון אם כך הוא מאוד מאוד פשוט וחברת פיליפס העלתה אותו לפני כשנה - להשתמש במנורות מרצדות. זה לא דורש שום שינוי טכנולוגי מהותי - אבל זה יגרום למסכים להוות את אותו מטרד שהיוו מסכי CRT...

אפשר קישור למקום בו זה מוסבר, זה נשמע לי מענין

בכל אופן, אני לא חושב שזה משנה - אין GHOSTING במסכים חדשים. שיטות המדידה משתנות, סוגי פאנלים מגיבים בצורה שונה מצבע לצבע, 8MS יכול להיות 20 בתנאים מסויימים, 2MS יכול להיות גם 30, ו16MS יכול להיות 6.

מסכים גם עם זה, וכתבתי על זה.

לוקח זמן לפוטנציאל הפעולה השלילי ("זרם החושך")לקרות בתא העין, לוקח עוד זמן להתפשט לכיאזמה האופטית, עוד זמן לטלמוס, ועוד זמן לקורטקס פרה אופטי, משם לאופטי, ומשם לפרונטלי - לתודעה. יותר מ8MS, תהיו בטוחים.

אההה אווווו אהההה, טוב בסדר שכנעת אותי. :xyxthumbs:

המקום היחיד שבו ראיתי גוסטינג במסך חדש היה במסכים דיאגנוסטיים ברמב"ם - מסכי LCD שחור-לבן ברזולוציה מטורפת של DOME, עם זמן תגובה מבייש ביותר. לא שזה משנה, הם מציגים רק סטטיות.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה מדבר בצורה ספצפית על טלוויזיות של PHILIPS בLCD למחשב המצב היו טוב מאוד והתופעה כמעט ולא קיימת בעבודה רגילה עם מחשב כולל משחקים. בד"כ אפשר לראות אותה רק בתוכנות בדיקה כמו זאת לדוגמא: http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלמה,

טוב לדעת ישי אנשים שבאמת משקיעים במאמרים ממצים שכאלו. בתור אחד ששוקל להחליף את ה CRT שלי ב LCD, למדתי לא לסמוך על נתונים יבשים אלא פשוט ללכת ולבדוק בעין את המסך לפני הקניה (הבעיה שלא כל החנויות מציגות את הדגמים העדכניים בתצוגה ולא תמיד ניתן לבדוק עם משחק כמו שצריך כי המחשבים שלהם פשוט איטיים מידי).

למנהלי האתר,

מאמר שכזה מן הראוי שיהיה בסטיקי כדי שעוד אנשים יוכלו לקרוא אותו.

תודה אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...