איך אני גורם לאי כוח משיכה - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני גורם לאי כוח משיכה

shay33

Recommended Posts

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש מטוסים שלוקחים אותך די גבוהה, ובגבהים מאוד מאוד גבוהים, כח המשיכה נחלש ואפשר ממש לרחף באוויר, כמו בחלל, למספר שניות בד"כ.

(על "גבול" היציאה לחלל, כלומר ריחוק מכדה"א, ולכן הריחוף, בניגוד ל"צלילה" שגורמת להרגשת חוסר משקל עקב נפילה חופשית יחד עם המטוס)

הדרך הרשמית השניה לעוף, היא מורפיום.

אין מטוסים כאלה, מטוס שמגיע מעל ל 90 אלף רגל הזדקרות ונופל מטה,ובגובה כזה עדיין יש כוח משיכה, והמטוס היחידי שמצליח להגיע לגובה הזה הוא מטוס קרב f-15

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

המטוס האמריקקי שמגיע הכי גבוה זה הבלק ברד אם אני לא טועה, וגם זה לא ל90 אלף רגל...

F15: תקרת שירות: 65,000 רגל (19,800 מטר)

הבלק בירד : 80,000 רגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיותר לציין , שגם בגובה 19800 מטר מעל פני כדור הארץ יש כוח משיכה חזק יחסית שיכול למשוך את כל מי שבמטוס לכדור הארץ, ובטח לא מאפשר ריחוף.

אפשר אפילו לחשב את הכוח:

g=GMe/R^2

תהנו :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא עולים לגובה גבוה בגלל כוח המשיכה החלש אלא בשביל שיש להם יותר זמן לצלול, לפחות לא רק. הם לא מאיצים למטה בעזרת כוח מנוע אלא פשוטה צוללים למטה. הגוף שנמצא בתוך המטוס (הבן אדם) ולמטוס יש את אותה התאוצה לכן התאוצה היחסית בין המטוס לבן אדם היא אפס ואז אתה מרגיש חוסר משקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא עולים לגובה גבוה בגלל כוח המשיכה החלש אלא בשביל שיש להם יותר זמן לצלול, לפחות לא רק. הם לא מאיצים למטה בעזרת כוח מנוע אלא פשוטה צוללים למטה. הגוף שנמצא בתוך המטוס (הבן אדם) ולמטוס יש את אותה התאוצה לכן התאוצה היחסית בין המטוס לבן אדם היא אפס ואז אתה מרגיש חוסר משקל.

בדיוק מה שקורה זה נפילה חופשית בדיוק כמו במעבורת חלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה מתקשר למה שאמרתי? אני הצעתי דרך לחשב את תאוצת הכובד בגובה המקסימלי שאליו מגיע הF15, לא אמרתי שהבנאדם ירחף בגלל תאוצת הכובד הנמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...