האם מסכי CRT יעלמו מן העולם ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מסכי CRT יעלמו מן העולם ?

lipa

Recommended Posts

מן הסתם... זה כמו כל רכיב חומרה אחר. SDRAM RDRAM PI/II/III בקרוב גם זכרונות ה ... - אני בספק אם תוכל למצוא את אחד מהרכיבים האלה כיום (אני מדבר על חנויות ולא על אנשים שיש את אלה בבעלותם, כי עדיין הם לא היסטוריה). גורלם של מסכי ה CRT יהיה דומה עם התפתחות הטכנולוגיה והוזלת המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש עדיין סיבה לקנות מסך CRT חוץ מהמחיר ?

ברור.. בLCD יש לפעמים מריחות,בCRT יש גם איכות תמונה יותר גבוהה,גם יותר צבעים לרוב,רזולוציה גבוהה יותר ועוד הרבה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על מסכי CRT דקים כך שלא נראה לי שהם יעלמו הם במובנים רבים עולים על הLCD

השאלה אם הם יהיו דיגטליים לגמרי, מסך LCD טוב מחובר ביציאת DVI נותן תמונה הכי 'מפוקסת' שניתן להשיג כיום. אין לחדות הזאת תחרות לפי הידוע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה אם הם יהיו דיגטליים לגמרי, מסך LCD טוב מחובר ביציאת DVI נותן תמונה הכי 'מפוקסת' שניתן להשיג כיום. אין לחדות הזאת תחרות לפי הידוע לי.

יש ויש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ולא יהיו מסכי CRT רגילים בעלי DVI. היה מסך אחד של IBM וגם ה DVI שלו פעל במצב A.

בכל מקרה ה CRT יעלמו מהעולם אבל ישנה טכנולוגיה חדשה ומאוד מעיניית.

המסכים בטכנולוגיה דקים אפילו יותר מ LCD וכל פיקסל מקבל לעצמו מעין שופופרת CRT מזערית.

מכיוון שהשיטה מבוססת על CRT המסך יציג שחור הרבה יותר טוב מ LCD ויחס ניגודיות מצויין.

Field emission displays

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bagheera,

לא נראה לי שלזה הוא התכוון.

לי נראה שהוא דיבר דוקא על טכנולוגיית ה-VIXLIM שהיא פשוט קיצור השפופרת ב70% בערך.. המסכים האלה יהיו דקים, אך לא יותר מה-LCD, כי יש לשפופרת גודל מינימלי מסויים שאי אפשר לקצר אותה יותר. בכל מקרה המסכים האלה אמורים להיות מיוצרים בראשונה עבור גדלים גדולים מאוד- של מעל 40", כך שלדעתי ייקח זמן עד שהם יעברו מהטלויזיות למסכי המחשב.

לגבי סיומם של מסכי הCRT הרגילים (השמנים), נראה לי שזה כבר בפתח ולדעתי יהיה משמעותי ורשמי אחרי שיצא פאנל חדש למסכי הLCD שטוב יותר מה s-ips.

VIEWSONIC למשל, כבר הודיעה מזמן שהיא מתכוונת (לא יודע אם כבר עשתה זאת) להפסיק טוטאלית את ייצור מסכי הCRT.

טכנולוגיית הVIXLIM:

http://www.vixlim.com/contents/promotion/vixlim/main.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ה-FED יהיה מושפע ממגנטיות. לא יודע אם כמו ה-CRT (כי המסלול של האלקטרונים קצר יותר). אבל עדיין זאת סיבה לדאגה. הסיבה העיקרית שאני מעדיף LCD על CRT היא שהוא לא מושפע מרמקולים, מגברים, וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...