השוואת שני מסכי LCD תוצרת סמסונג - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת שני מסכי LCD תוצרת סמסונג

sashakrik

Recommended Posts

יש סיכוי גבוה שזו טעות

שני המסכים עבודים ברזולוציה של 1280X1024 שהיא רזולוציה של 5:4

אם המסך אכן 4:3 (למרות שרוב הסיכויים שזו טעות) אז הוא יעוות את התמונה ולכן הוא ממש לא מומלץ.

נסה לחפש את המסך הזה באתר של במדינות אחרות ותראה איך הוא מופיע שם, להערכתי זו טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול בבקשה לפרט קצת יותר למה ה-BF גרועים ?

הסתכלתי על המפרטים של 930B,940B בשניהם זמן תגובה 8 מילי שניות לעומת 4 של 960BF - הסבירו לי שפרמטר "זמן תגובה" חשוב עבור משחקים.

הבחנתי גם שהניגודיות והבהירות של 930B,940B זהה לשל 960BF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של ה BF נעוצה בכיוון לא נכון של ה OverDrive במסך.

זוהי שמטרתה להריד זמני תגובה, היא עושה זאת על ידי הגעה למצב מקסמלי והתיצבות.

בקצרה נניח שתת פיקסל בעל צבע מסוייים במסך יכול לקבל בהירות במספר בין 0 ל 255

ואתה רוצה להגיע לבהירות 128 המסך יבצע 0->255->128 וכך יתקבל שיפור בזמן תגובה

זאת מכיוון שכאשר אתה שולח פיקסל למצב המקסימלי שלו הוא נע יותר מהר מאשר למצב ביניים

(זוהי תכונה של הקריסטלים). הבעיה היא בכמות הזמן שיקח למסך להיתיצב אחרי שהוא הגיעה למקסימום.

במסכים של ViewSonic האוברדרייב מצוין ולרוב לוקח למסך פחות מפריים אחד להגיע למצב הנכון

אבל במסכי ה BF של סאמסונג לעיתים יכולים לעבור 3 (!) פרימים שלמים שבמקום לראות את הצבע הנכון

אתה רואה צבע אחר ובפרוש ניתן להבחין בארטיפקטים הללו.

כך יראה המעבר במסך של סאמסונג מסדרת BF

0->255->200->170->140->128

שלושה פרימים שלמים עברו עד שהוצג הצבע הנכון. לרוב בהאנשים הארטיפקטים הללו נראים כבלוקים

של צבע אחיד מסביב לעצמים נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-BF ממש גרועים, תיקח 930B/940B

לי יש 760bf והמסך פשוט מצויין.

רואים חלק בלי מריחות במשחקים ובסרטים.

אני לא מבין למה כולם אומרים שהbf לא טובים,אני מרוצה מאוד מהקנייה שעשיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BAGHEERA תודה רבה על ההסבר !

יש לי רק 2 שאלות נוספות:

1) אם מתחייבת שזמן תגובה למסך BF הוא 4 מילי שניות. הזמן הזה הוא הזמן שלוקח לבהירות פיקסל להגיע ממצב נוכחי -> מצב מקסימלי > זמן התייצבות על בהירות רצויה ?

2) האם קיימת טכנולוגיית overdrive במשפחות נוספות של (B, T ,...) ?

3) האם במשפחות שבהן אין טכנולוגיית overdrive שינוי בהירות פיקסל הוא ישיר ממצב נוכחי למצב רצוי ? כלומר בלי הגעה למקסימום ואז התייצבות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BAGHEERA תודה רבה על ההסבר !

יש לי רק 2 שאלות נוספות:

1) אם מתחייבת שזמן תגובה למסך BF הוא 4 מילי שניות. הזמן הזה הוא הזמן שלוקח לבהירות פיקסל להגיע ממצב נוכחי -> מצב מקסימלי > זמן התייצבות על בהירות רצויה ?

2) האם קיימת טכנולוגיית overdrive במשפחות נוספות של (B, T ,...) ?

3) האם במשפחות שבהן אין טכנולוגיית overdrive שינוי בהירות פיקסל הוא ישיר ממצב נוכחי למצב רצוי ? כלומר בלי הגעה למקסימום ואז התייצבות ?

1)כן, זו כביכול ה"התחייבות" של סאמסונג אבל במציאות המצב שונה בהרבה, לרוב זמן התגובה שהם מציגים הוא 4ms gtg משמע Gray to Gray

או 128 -> 170 ולרוב גם כאן המעבר אינו חלק בייוחד בגלל האוברדרייב הלא מכוון.

2)לא שידוע לי, לרוב מסכים מתחת ל 6ms משתמשים בצורה כלשהי של OD

3)כן, לא מתבצעת הגעה למקסימום אבל לפיקסל עדיין לוקח זמן (זמן התגובה) להגיע לצבע הנכון ואם הצבע לא נכלל ב 262אלף הצבעים של מטריצת 6BIT

אז צריך גם להזיז פיקסל צמוד בשביל להדמות לצבע המקורי מה שמעלה את זמן התגובה עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...