מארזים תוצרת כחול לבן - עמוד 4 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארזים תוצרת כחול לבן

hagay21

האם הייתם רוכשים מארזים מעץ תוצרת הארץ?  

906 הצבעות

1. 1. האם הייתם רוכשים מארזים מעץ תוצרת הארץ?

• לא ממש
    • הייתי שוקל תלוי איך זה ייצא
    • בטח ועוד תוצרת הארץ :-)
    • איפה אפשר להזמין מראש?

Recommended Posts

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

wtf

למה ליצור בעיה ואז לחשוב על פיתרון???

עץ לא מתאים לבניית מארז.

אומנם זה חומר זמין ויחסית קל לעבוד איתו

אבל

כל לוח עץ שתעבדו איתו(למעט סנדוויץ) הוא חומר "חי" כלומר

הוא מושפע מלחות טמפר' וכו' משתנה ומתעוות

פח/אלומיניום אלו החומרים לבניית מארז+ וויסות חום עמידות וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נעשה סדר בבלאגן כי אולי אתם לא מבינים קצת בעץ אז אני מבין את השאלות שלכם..............

1) עץ מלא לא נשרף בכזו קלות מה שגם אין שום סיבה שבעולם שהמחשב יעלה באש (באותה נימה שאתם קונים מארז מפח אתם לא חושבים על שטויות כאלה כי מעולם לא שמעתי שלמישהוא המחשב עלה באש. מה שגם הצבע מיוחד ונגד בעירה)

2) עץ לא מתקלף ולא מתעוות זה עץ אורן שיחזיק הרבה אחרי כולנו (אני מאמין שחלק נכבד מהחברים כאן "יתקלף" לפני המארז אז תהיו רציניים ותדסכסו בעיניינים יותר רציניים)

3) אני מתכנן אותו שהוא יהיה מאסיבי מצד אחת ומצד שני קל

4) יש לא מעט רכיבים אלקטרוניים בקופסאות עץ כמו מערכות שמע ואני בטוח שיש עוד הרבה פשוט עם כל הסרטי שואה האלה קשה לי להתרכז

5) אני רוצה לנסות בהתחלה לשווק אותו בצבעי עץ טיבעי (להראות את היופי של העץ) ומצד שני בשחור מטאלי

6) תסמכו עלי שיהיה חלון יפה ואף על פי שהוא יהיה מעץ הוא יקרוץ ללא מעט ממכם אז סבלנות

מה שאני רוצה להגיד זה שאני רוצה לשמוע ממכם כל מה שהייתם רוצים שיהיה במארז דברים שמציקים לכם במארזים שלכם שכעסתם שהמתכנן לא חשב עליהם לפני כן

מן הסתם לא הכל ייכנס אבל אולי תגלו לי דברים שלא ידעתי עד עכשיו וזה יוכל לשפר את המוצר.................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה באמת הולך עם זה עד הסוף אז כדאי שתעשה אותו בשיטת ה"טול-לס" ושהכלוב של ההארד-דיסק יהיה לכיוון הדלת וגם טול לס כמו למשל בטרמלטייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוקל את הרעיון אני מתלבט בין חיבור רגיל ומאוורר קידמי שיקרר אותם הבעייה היא שהאויר החם זורם אל תוך המארז אני מחפש פיתרון יותר יעילה שיכניס אויר לכוננים ומצד שני ישר זורק אותו אל מחוץ למארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) עץ לא מתקלף ולא מתעוות זה עץ אורן שיחזיק הרבה אחרי כולנו (אני מאמין שחלק נכבד מהחברים כאן "יתקלף" לפני המארז אז תהיו רציניים ותדסכסו בעיניינים יותר רציניים)

לא נכון ובמיוחד כשמדובר בעץ אורן(מן הסתם פיני) כן הוא מתעוות, כן כן

עץ אורן הוא "עץ" לא איכותי יחסית לסוגים אחרים כן הוא יחזיק אחרנו לא בסביבה חמה של מארז + אקלים ישראלי

עץ לא מתאים לבניה איכותית של מארז, יפה לך שאתה אוהב ו או יודע לעבוד עם עץ-לך על שולחן

למארז בראיה של ייצור הוא פשוט לא מתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מארז אורן כבר שנתיים וחצי וכלום לא התעוות או שינה צורה והמארז שלי רותח מכל הכיוונים אז אני חושב שאין חכם כבעל ניסיון

חום של מחשב זה חום ממש ממש זניח מה שגם טמפ קבועה שומרת על העץ יותר משיש הבדלים קיצוניים תשאל כל אחד שמבין קצת בפיסיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מארז אורן כבר שנתיים וחצי וכלום לא התעוות או שינה צורה והמארז שלי רותח מכל הכיוונים אז אני חושב שאין חכם כבעל ניסיון

חום של מחשב זה חום ממש ממש זניח מה שגם טמפ קבועה שומרת על העץ יותר משיש הבדלים קיצוניים תשאל כל אחד שמבין קצת בפיסיקה

וזה בדיוק למה לא בונים מארז עם אורן ובכלל עץ

אצלך לא ומה אם באחרים שתבנה? אתה יכול להבטיח למי שיקנה ממך שהוא לא יתעוות?

אם התשובה שלך כן אז יש לך מה עוד ללמוד על עץ וההתנהגות שלו כחומר

אין פה שום קשר לפיסיקה בדיוק מהסיבה הזו-זה לא ניתן למדידה ו או חיזוי

עץ מתנהג(במיוחד אורן שהוא נחשב נחות) באופן לא צפוי

וזו הסיבה שלא תמצא רהיט באיכות טובה(שלוחן,כיסא וכו') מעץ אורן

אגב הטמפרטורה במארז ממש לא קבועה וכן יש הבדלים קיצוניים מ 0 מעלות כשהוא כבוי ל כמה הוא מגיע בכל מקרה ההבדל המינימלי הוא לפחות

15 מעלות וזה יחסית למה שאנחנו מדברים עליו קיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על הרעיון :xyxthumbs:

והמארז שבנית נראה מקצועי ;)

לדעתי זה יכול להצליח לך, כי מארזי עץ שקטים בצורה מטורפת ויכולים להשתלב מעולה כמחשב לסלון או לחדר 8)

רק כמה נק' שכדאי שתקח לשיקולך:

1. הרכבה קלה ומארז עמיד(שלא ישבר/יסדק אחרי 4-5 שידרוגי חלקים, כי במהירות הדיקום של החלקים, נראה לי שנשדרג הרבה את המחשבים שלנו :P)

2. שיהיה זול אבל אופציונלי, לדוגמא: שיהיה אפשרות לשים מאווררים במקומות טובים, אבל כדי שלא יהיה יקר מ די, לא כל חור חייב לבוא עם מאוורר.

3. מחשבים מעץ לדעתי קורצים יותר לשוק הHTPC ואנשים שפאנטים לשקט(אמממ כמוני), לכן כדאי לשקול עיצוב יחודי ועיצוב של שוכבים.

4. יהיה לך קל יותר לשים ללוח אם מגש מתכת בנוי(יש ספקים שזורקים שבורים שמהם אתה יכול להוציא חתיכות שימושיןת, כמו חיבורי PCI ולוח אם), וזה יכול להיות גם פיצ'ר מושך!

5. תעשה אופציה למחשב מגירה.

ולכל מי שמדבר על עץ מתקלף, עד שהמארז יתחיל להתקלף/להרקב/להתפורר מבלאי טבעי, נחליף את המחשב לפחות 5 פעם :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני מבין קצת יותר בשביל לתת עליו אחריות שכזו שמן הסתם הוא יגיע איתה

הההה...... לא

אבל עזוב

בהצלחה עם כל הענין

תבדוק את הספספיקציות למארזים אולי תוכל להוסיף ו או לשנות כל מיני תיכנונים ככה שיתאימו לחומרות השונות

http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5Catx2_2.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יוצר מארז עם ספק ככה שאין לי צורך לעמוד בספספיקציות או בשום תקן שהוא אני מנסה לפרוץ קודם עם מארז אחד

החומר כבר ניבחר אני שוקל לשלב בו אלמנטים של פח מבפנים למגרות ולפאנל האחורי אבל העיניין עדיין נישקל

אני צריך ליצור אב טיפוס לפני שאני נכנס לשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hagay21

יש לך רעיון טוב בראש

ולפי מה שראיתי אתה יכול להוציא אותו לפועל לעשות כסף טוב

הבעיה שפנית למקום הלא נכון

כמו ששמת לב יותר מידיי צוציקים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם

הקהל יעד שלך רחוק מהבני 14 של HW...

הקל יעד של המוצר שלך הם הנשים והאוכלוסיה היותר מפותחת כספית :) ( אנשי עסקים וכדומה )

ואנשים שרוצים מחשב שהוא רהיט ולא קופסה משעממת

לדעתי תפתח אתר ותן שם כמה שיותר פרטים על הפרוייקט שלך

ועל מארז איכותי ברמה גבוה אתה בכייף יכול לגבות בין 1000-3000 שקל

כמובן תלוי בסוג העץ סוג העבודה שלך, סוג החומרים ועוד.

ולדעתי זה צריך להיות משהו בהתאמה אישית שהלקוח יגיד לך בערך מה הוא רוצה

אתה תסרטט לו ותן לו הצעת מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...