מפרט חלקי מבוסס AXP, כמה שאלות... - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט חלקי מבוסס AXP, כמה שאלות...

Moooshe

Recommended Posts

אני עובד על מפרט חלקי למחשב חדש... לגבי כל דבר שאני מתכנן לקנות כתבתי נימוק בצד, ואתם יותר ממוזמנים להגיב, לשנות, לייעץ וכו'...

לוח 7VRXP - בגלל ששמעתי רק ביקורות טובות עליו ועל החברה, ודווקא את ה-P בגלל שאני צריך את החיבורי IDE הנוספים. 585 ש"ח.

מעבד AXP 1800+ - כי לא נכנס אלי הביתה (וגם יקר יחסית), ודווקא את ה-1800 כי נראה שזה המעבד הכי משתלם כרגע. 590 ש"ח.

זכרון - Transcend 512MB 333Mhz - בגלל שלפי מה ששמעתי הם איכותיים יחסית לאחרים, והמחיר סבבה. 840 ש"ח.

דיסק קשיח - WD 80GB 8MB CACHE - אני כרגע מתלבט בינו לבין דיסק של מקסטור, ופתחתי על כך thread נפרד בפורום המתאים. הסיבות לבחירה של הדיסק הזה ברורות (אני חושב). 655 ש"ח.

מארז - enermax fs-710b - ראיתי לא מעט ביקורות על והמארז הזה נראה מרווח, נוח וקריר. 400 ש"ח (בערך).

ספק - tsunami 350w - בשמחה הייתי לוקח ספק של אנרמקס, אבל הם יקרים מדי :( שמעתי ש-tsunami בסדר גמור ולא ראיתי ביקורות שליליות עליהם. 135 ש"ח.

מאוורר - Tt Volcano 7+ - הוא זול יחסית למתחרים הרציניים שלו וראיתי לא מעט המלצות עליו. 165 ש"ח.

גריז - Nanotherm Blue II - ראיתי איפשהו שזה אחלה מתחרה ל- silver ואפילו יש לו יתרונות. 30 ש"ח.

סה"כ 3400 ש"ח.

ועכשיו, לפני שתאשרו או תפריכו, ולפני ההערות, אני רוצה להסב את תשומת לבכם לנקודות הבאות:

1. החדר שלי חם בטירוף, ואין לי מזגן. אני גם ישן עם המחשב הזה.

2. Money IS an issue. כחייל, המחשב הזה עולה לי משכורת של 11 חודש. כמה שאפשר לקצץ, יותר טוב.

3. אני לא מתכנן OC, לפחות לא בתקופה הקרובה. אני לא רוצה לשלם יותר על רכיבים שיעשו OC יותר טוב.

4. הנה הרכיבים (החשובים) שכבר יש לי, ושהולכים להתווסף למחשב הזה:

Aureal Vortex A3D 2.0

Sparkle 2 MX400 (האם להחליף ל- Triplex 4 mx440 באמת יעשה שינוי גדול?)

Ricoh MP7200A-DP C-DR\RW

Creative CD-Rom x32

הרבה מאווררים

(קראתם עד הסוף? ;))

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל הת'רד הזה אני רואה רק שתי שאלות:

1. האם להחליף ל- Triplex 4 mx440 באמת יעשה שינוי גדול?

2. קראתם עד הסוף?

;)

בכל מקרה אני מבין שאתה מחפש דעה..

נראה מפרט מעולה בסה"כ...

הייתי שוקל החלפה של לוח ל- 8K5A2+ או 8K5A3+...

אני יודע שהגירסא של ה-3+ נמכרת בסביבות ה-770 ש"ח.. את ה-2+ זכור לי שראיתי שמישהו אמר שהוא קונה אותו, אבל לא ראיתי אותו בשום חנות.. בכל מקרה הוא צריך להיות יותר זול.. יש גם את ה-8K5A2 בלי הרייד שעולה 660 ש"ח.. אבל אמרת שאתה צריך את הערוצים הנוספים..

הייתי בוחר בלוח הזה בגלל האפשרויות שדרוג מעבד בעתיד.. וגם בגלל אפשרויות הקינפוג שכידוע - אפוקס.. ;)

תוודא שזה המחיר למארז עם שלושה מאווררים..

בקשר לספק, זכור לי שם של חברה בשם HEC שאמורה להיות טובה, אם אני לא טועה סקורפי אמר את זה, או אורן מזיגזג..

Tsunami אומנם מומלצים לכולם בתור פיתרון זול.. אבל לא ראיתי אף תגובה שממש אישרה את העובדה שהם מספיק טובים...

את ההיטסינק הזה ראיתי במחירים יותר טובים...

בקשר לשאלה שלך, כן GF4MX יציג שיפור משמעותי במשחקים לעומת ה-GF2MX..

ומכיוון שזכור לי שזכית בכרטיס של TripleX בהגרלה של האתר (והחבר שלי יקלל אותך לנצח נצחים על כך שהוא הלך לפני ההגרלה), אני לא מבין מה השיקולים שלך כאן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הספקים של Tsunami ו-HEC.. והספק Sunshine 500W הוא סה"כ נחמד ועם מתחים טובים.

אבל אין לו הרבה חוטים, וגם מה שיש קצר לאללה ואני בספק אם יתאים ל-Tower כלשהו..

אני גם דיי בספק בקשר ל-500 וואט, אבל כל עוד המתחים טובים מספיק.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל שלום.

דבר שני אפשר למצוא את כל הרכיבים ביותר זול.

עדיף את האפוקס 8K5A2 או את הפלוס של אותו דגם על הGIGABYTE.

אם אתה לא מתכנן OC אז אתה אפילו יכול לקנות 2100 ולא 2700 שיחסול לך כמה גרושים.

ותשים את הכרטיס שזכית בו במפגש ולא את הGF2MX הדפוק הזה.

אני חושב שכל השאר אחלה.

בכל מקרה בהצלחה עם המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח אני די סגור על עצמי (אם כי ראיתי עכשיו איפשהו שאין לו את הדיודה שמזהירה מפני חימום יתר, מה שיש ללוחות אחרים... אני א יודע כמה היא באמת שווה, ואת זה אני הולך לבדוק.

לגבי ספק, hec עולה אותו הדבר אבל רק ל-300W... אני צריך יותר מ-300.

ונקודה חשובה לגבי הזכרונות: בהנחה וזה השילוב של לוח/מעבד שאני לוקח, 2700 לא יתנו לי יתרון בביצועים על פני ה-2100?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...