מהסט של אתמול (עודכן בעמוד הרביעי) - עמוד 7 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהסט של אתמול (עודכן בעמוד הרביעי)

PyroGhost

Recommended Posts

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני אגיב לזה לאט לאט..

קודם כל בקשר לאיכות, איך בדיוק אתה מצפה שאני אעלה לפה תמונה ב9 מגה פיקסל ( שצולמה בפוג'י S9000 לידיעתך... )??

התמונות עברו הקטנה אגרסיבית ביותר בכלי ההקטנה של הוינדוס ואם היית טורח לקרוא פה היית רואה את זה.

נמשיך מזה שהתעניינתי מאוד באובייקט ובתאורה ובכל המסביב אבל מה לעשות שנדפקו לי כמה אז הייתי צריך להשתמש בתמונות חילופיות שצילמתי מהר אחרי זה, בכל זאת אני מצלם פה דוגמנית / בן אדם ולא תמיד הוא יכול להישאר קפוא למשך הרבה זמן עד שאני אספיק לכוון את הכל, יצאו שההבעות פנים בהן לא היו טובות מספיק ותמונות שנמרחו כתוצאה מתזוזה שלה וגם שדפקו כתוצאה מטעויות שלי - קורה, זה היה בסה"כ בשביל ההתנסות, אני לא צלם מקצועי ואין לי מספיק ניסיון בשביל שכל התמונות יהיו פרפקט.

ככה שהתמונות ששמתי פה חוץ מכמה מקרים הן גיבוי, חלק מתוך סט שצילמתי מהר, בשביל לנסות לתפוס אותה בפוזה יפה לפני שהעיניים יתחילו לכאוב לה כתוצאה מהשמש שהייתה מולה או שהיא פשוט תזוז מתוך אינסטינקט..

וזאת אכן תמונה יפה, אני אוהב אותה כמו שהיא עם הצללים המקוריים, זה נותן לה אפקט יפה ומיוחד כזה (:

בקשר לאיכות, אני לא יודע על איזה כלי אתה מדבר אבל האיכות לא צריכה להיות כזאת תקטין כמו בן אדם בפוטושופ. זה פשוט נוראי, אף אחד לא דרש 9 MP

ואם יש לך S9K למה קנית אותה אם אתה רואה כך תמונות על המחשב?

בקשר לצילום, לא אמרתי שזה קל, אף אחד לא אמר שצילום זה קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנן הרבה שיטות לתקן color cast ובמקרה הזה השתמשתי בתוסף לפוטושופ שנקרא color washer.

http://thepluginsite.com/products/photowiz/colorwasher/index.htm

לתוסף יש הרבה אופציות אבל השיטה שלרוב עובדת הכי טוב זה לסמן איזור שאמור להיות נטול צבע כמו קיר לבן או חולצה לבנה או אפילו דברים אפורים. בהסתמך על השטח שנבחר התוכנה מתקנת את הצבע כך שהלבן בתמונה הוא לבן ולא ירקרק או אדמדם או עם כל השפעת צבע אחרת.

תוצאה יפה!

דרך אגב, ידוע לך אולי אם ל-Paint Shop Pro יש כלי דומה?

אני אישית מעדיף את המקור, זה שהצבעים שם יותר חמים ורכים זה מחמיא יותר לדוגמנית ועושה את התמונה יפה יותר, העריכה שעשית אמנם עושה את התמונה אמיתית יותר אבל העור שלה לא יצא יפה כ"כ :s07:

אני חושב שאתה קצת משוחד.

תסתכל לדוגמה על הפנים והחזה של הדוגמנית בתמונה המקורית. אפשר להבחין בגוון ירוק מסויים, שבאופן כללי לא הורס את התמונה. אבל, הוא נראה ממש לא טוב מול הגוונים הטבעיים שבתמונה הערוכה. בתמונה הערוכה, צבע העור יותר ורוד כמו שהוא במציאות, ויותר מחמיא לדוגמנית. לא מדובר בעריכה מזוייפת, אלא בתיקון לצבעים יותר אמיתתים. אם כבר אתה מדבר על צבעים יותר חמים ורכים, אז ברור שגוון ורוד (נטייה לאדום) הוא גוון יותר חם מגוון ירוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם יש לך S9K למה קנית אותה אם אתה רואה כך על המחשב?

אני לא, אבל כשאני צריך לעבור ולסנן 450 במהירות אני עושה הקטנה ברוטאלית ומסנן.

בפעם הבאה שאני אעלה לפה אני אקטין בפוטושופ ולא דרך הכלי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך פוטושופ בשביל זה. Faststone החינמית מאפשרת להקטין הרבה בתהליך אוטומטי (באטצ') תוך שימוש באלגוריתם Lanczos3 המעולה והוספה של חידוד לאחר ההקטנה (שלב הכרחי לדעתי). היא יכולה לשמור את התמונות ב-JPEG עם כיווץ נמוך, והיא שומרת גם את ה-EXIF כך שקל לראות את כל הנתונים הטכניים גם בתמונות המוקטנות. תוכנה פנטסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי התמונות כמעט כולם בסך הכל סתמיות, נראה כאילו מצאת אוביקט וצילמת, בלי הרבה התענינות בתאורה,סידור עומק בצילום וכל הדברים החשובים האחרים.

יש פה ושם קצת אומנותיות יותר כמו זאת בחושך, ואולי הראשונה.

אבל סך הכל לא אהבתי, בכלל. אם הבחורה לא היתה ניראית טוב גם לא היו פה 9 עמודים.

וגם האיכות, פשוט על הפנים, אמרת 9 מגה פיקסל? של מה של SANYO ???

בכל מקרה, נראה נורא, כאילו שמרת על JPEG באיכות 6 בפוטושופ.

יש תמונה אחת שכן אהבתי אבל, זאת:

אהבתי את הניגוד הצבעים והתנוחה.

....

עריכה, ניסיתי לערוך אבל התמונה שרופה מדי בשביל זה, אפשר לשפר רק טיפה את הצבעים.

ראשית כל אגיב להודעה הזו.

איכות אינה נמדדת במגהפיקסל. מגהפיקסל הוא רק גודל התמונה. זה הכל.

מה שהתכוונת אליו זה אולי איכות התמונה - כיצד היא יוצרה ע"י המצלמה. ובכן, אני מסכים חלקית, אכן הצבעים קצת לא טבעיים, והתמונה "רכה" מידי (שוב, ייתכן שהיא קצת יותר רכה כי הקטינו אותה, אך רוב הסיכויים שזה מה שהפוג'י הזו נותנת, שזה לא בהכרח רע. יש אנשים שאוהבים את זה), לטעמי, אך על זה אין מה להתלונן - מאחר שהמצלמה תישאר אותה אחת ועם זה יש לעבוד.

בכל מקרה - overload - קצת טאקט, פחות לגלוג ויותר עניניות היו עוזרים להראות לכל האשקול הזה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PyroGhost,

התרשמתי מן התמונות שלך.

לטעמי, ה"חיתוכים" שאנשים לא אהבו פה דווקא תורמים ויוצרים את הייחודיות של התמונות.

חברה, האובייקט המצולם לא צריך תמיד להיות במרכז, ולא חייב להיות כולו בפריים. הכל ביד היוצר, ובפרט - מה הוא רוצה להעביר בתמונה.

אינני צלם מקצועי, אלא אחד כמוך, אולי קצת יותר עם נסיון. לא אתייחס לפרטים הטכניים , אלא רק לקומפוזיציות (איך הורכבה התמונה - המסגור, המיקום, הרקע, האובייקט וכד' - ה"העמדה" של התמונה).

התמונה הראשונה - קומפוזיציה טובה. אהבתי. ניתן ואפשר היה לעשות עוד כמה שוטים של הפנים שלה בלבד.

השנייה (עם הצל) - לטעמי מאוד טובה. ניתן היה גם לצלם, כמו שאמרו פה, עם האור רק על העיניים. אבל גם התמונה הזו טובה, רק עניין החדות קצת מפריע, ואני אישית, הייתי מצלם גם קצת יותר מקרוב (שוב -דגש על הפנים).

שלישית (גדר) - רעיון נחמד. הביצוע לא כל כך, לטעמי. צילמת מקרוב מידי וזה גרם לפנים להתעוות. נסה להתרחק יותר, ולצלם בזום גדול יותר (כך גם תקבל עומק שדה קטן יותר, כלומר: טשטוש גדול יותר של הרקע).

הרביעית - לא מחמיאה לדוגמנית - בגלל היד. הקומפוזיציה טובה, אבל.

החמישית (קפה) - הקומפוזיציה מעולה. אהבתי.

השישית (מבט לנוף) - לא כל כך אהבתי. לטעמי יש בה פוטנציאל, אבל חסר משהו. הגדר ממש מפריעה. אם היית מתקרב יותר, היה טוב יותר, נראה לי.

השביעית (גדר) - תמונה טובה. אהבתי.

השמינית (שמש ברקע) - רעיון טוב. הצבעים הלכו לגמרי. זווית נמוכה יותר (כך שהשמש מאחורי ראשה), לדעתי הייתה טובה יותר, ויוצרת לה הילה.

התשיעית (טיזר) - נראה די טוב.

העשירית (מציצה מאחורי העץ) - נחמד. אולי אפשר היה לעשות יותר טוב: הטייה של המצלמה עם הגוף של הדוגמנית (כך שקו האורך היה מקביל לה ולא לעץ).

האחת עשר (פוזה) - זווית טובה (נמוכה), הרקע משעמם ולא מעניין.

בכל התמונות - רכות מידי, לטעמי. ניתן היה לחדד. יש צורך בתיקוני צבעים. אולי גם תיקוני חשיפה (במיוחד בתמונה עם השמש).

חלק מן התמונות אפשר להפוך לשחור לבן...

בכלליות - אהבתי את החיתוכים שלך, הם מוסיפים חן לתמונות שלך. את זה - אני אקח לתשומת ליבי ;)

אשמח לתגובותיך :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי תגובה כזאת מתקבל על הדעת שתקבל תגובה שלי :)

קודם כל תודה רבה על התגובה העניינית והמעמיקה, רואים שהשקעת והסתכלת על התמונות ולא ישר הגבת - תודה על זה.

נמשיך בזה שאני שמח שיש עוד מישהו שרואה משהו יפה בתמונות מסוימת ובחיתוכים מסוימים, בכל אופן את חלק מהתמונות אני רוצה לנסות לשחזר, גם אני וגם הדוגמנית קראנו בעיון את התגובות פה והפקנו לקחים - שנינו בתחילת הדרך, כל אחד בתחומו הוא, והמטרה הכללית היא להשתפר ולצבור ניסיון ככל האפשר.

התמונות היחידה שתהיה לי בעיה לשחזר אותה תהיה התמונה השניה, זאת עם הצל, והבעיה היחידה פה היא שזה לא היה אפשרי במיוחד לשים את האור על העיניים שלה - היא הסתנוורה דיי מהר כשניסיתי לצלם משהו בסגנון של זה, בכל אופן אני אנסה ואני מקווה לתוצאות טובות יותר.

אני אשמח לתגובות שלך בעתיד, ובכלל לתגובות מעמיקות כמו זאת וכמו אלה שקיבלתי פה.

שוב אני אנצל את ההזדמנות להודות לכולם, אני מקווה שהתוצאות בסיבוב השני יהיו במגמת שיפור חדה ככל האפשר (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי תגובה כזאת מתקבל על הדעת שתקבל תגובה שלי :)

קודם כל תודה רבה על התגובה העניינית והמעמיקה, רואים שהשקעת והסתכלת על התמונות ולא ישר הגבת - תודה על זה.

נמשיך בזה שאני שמח שיש עוד מישהו שרואה משהו יפה בתמונות מסוימת ובחיתוכים מסוימים, בכל אופן את חלק מהתמונות אני רוצה לנסות לשחזר, גם אני וגם הדוגמנית קראנו בעיון את התגובות פה והפקנו לקחים - שנינו בתחילת הדרך, כל אחד בתחומו הוא, והמטרה הכללית היא להשתפר ולצבור ניסיון ככל האפשר.

התמונות היחידה שתהיה לי בעיה לשחזר אותה תהיה התמונה השניה, זאת עם הצל, והבעיה היחידה פה היא שזה לא היה אפשרי במיוחד לשים את האור על העיניים שלה - היא הסתנוורה דיי מהר כשניסיתי לצלם משהו בסגנון של זה, בכל אופן אני אנסה ואני מקווה לתוצאות טובות יותר.

אני אשמח לתגובות שלך בעתיד, ובכלל לתגובות מעמיקות כמו זאת וכמו אלה שקיבלתי פה.

שוב אני אנצל את ההזדמנות להודות לכולם, אני מקווה שהתוצאות בסיבוב השני יהיו במגמת שיפור חדה ככל האפשר (:

סבבה, "כולי עין" (בסגנון "כולי אוזן") לראות את הסיבוב השני שלך ;)

בנושא ההסתנוורות, נסה לקבוע קומפוזיציה מראש עם המצלמה, ותפוס את הדוגמנית על השניה שבה היא עוד לא מסתנוורת. דורש קצת עבודת הכנה, וכמה נסיונות - אבל בסוף זה משתלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח (:

זה בדיוק מה שחשבתי לעשות, אני בטוח שהיא תוכל לעמוד בחצי שניה שולקח לי לקחת תמונה, מקסימום עושים את זה עם הפסקות בין שוט לשוט.

עכשיו הכל תלוי במזג האוויר ביום שישי :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...