המדריך להרכבת מפרט - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדריך להרכבת מפרט

Dr. n00b

Recommended Posts

נכון נידמה לך שאתה שיא החוכמה? אני מקווה שזה יעבור לך עד סוף ט'.

דווקא לא, ואני ביא'.

1. שידרוג לא תמיד יוצא יקר מדי. לעיתים אתה רק מוסיף סטיק של 512 והאנשים הפשוטים שלא כל היום במחשב לא צריכים יותר מזה.

-אים אתה משדרג , ואח"כ מעבד, ואח"כ כרטיס מסך, ואח"כ מסך, ומיקלדת וכו' אתה תימצא את עצמך מוציא יותר מידיי.

נכון, אבל אם אתה רק משדרג ...? אהה, תן לי לנחש שלא חשבת על זה. שוב, יש הרבה אנשים ששידרוג אצלם במחשב זה מספיק לשנה הקרובה.

-נכון. לשנה הקרובה. אים הם היו חושבים על הטווח הארוך, נגיד שידרוג פעם בשש שנים, הם היו חוסכים המון כסף.

אף אחד לא יוציא על מחשב כל כך הרבה כסף בשביל שיחזיק 6 שנים, שזה גם לא הגיוני שמחשב יחזיק כל כך הרבה זמן.

3. כל אחד מעדיף להשקיע במשהו אחר, אם הם רק משחקים כל היום, שישקיעו יותר בכ. מסך, לא הבנתי מה הבעיה פה.

-ככל שהמחשב שלך יכול לעשות יותר כך אתה מישתמש בו ליותר דברים. אים אתה לא יודע מה אתה רוצה תימצא את עצמך משדרג בלי סוף.

ואם אתה כן יודע מה אתה רוצה...? אהה, כנראה גם על זה לא חשבת

-לא ניראה לי שילד בחטיבה יודע מהו רוצה. מחשב לאקס. פי רק כי "לכולם יש" לא נחשב.

הוא יודע שהוא רוצה לשחק במחשב, ומה אתה מכניס עכשיו לחצים חברתיים?

5. חחח , עולה פי 2 ממחשב ממוצע, טוב שלא הגזמת... מסך 19' יספק בהחלט את רוב רובם של האנשים.

-אתה יודע מה ההבדל בין סתם למערכת ביתי? ואגב יש מקרנים מאוד פשוטים.

המקרן הכי זול שתוכל למצוא זה ב ובמחיר כזה תוכל לקנות מסך איכותי פי כמה וכמה יותר טוב. חוץ מזה, מי משתמש במקרן למחשב? ואל תשכח מה שענה DR.N00B

אתה רוצה ליראות על מסף קטן או מסך גדול? חלק מחוןיית הצפייה בקולנוע היא גודלו הפיזי של המסך.

אפשר לחשוב שמשתמש ממוצע רואה סרטים פעמיים בשבוע. לדעתי גם לעבודה יומיומית עם מחשב זה לא נוח להסתדר עם מקרן, ושוב, ב תוכל לקחת מסך איכותי הרבה יותר, ולצפות בסרטים עם מסך 24' זה חווית צפייה לא רעה בכלל...

6. יש בזה משהו בכל אופן 10K למחשב לעריכת ווידאו זה אולי ממש מקצועי, אפשר להסתדר בלי בעיות גם ב 5K (כמעט כמוני..).

-לא ניראה לי שאתה לוקח את עצמך ברצינות. רוב הסיכויים שאתה מישתמש במחשב שלך גם כדי לערוך .

נכון, זה גם אבל בשביל אדם שעורך ווידאו ממסרטה או משהו פעם בחודש זה בהחלט מספיק

--האיכות עולה כל הזמן. מה תעשה כשהמינימום יהיה DV? (לא מיני). כבר היום יש HD, 2K וחברה אחת כבר פיתחה מצלמת . אני בטוח שהמחשב שלך לא יעמוד בזה.

יכול להיות אבל כרגע אני לפחות לא צריך יותר, כשהטכנולוגיות האלה יתפתחו ויהיו בשוק פופולרים מספיק במחירים סבירים אז יש על מה לדבר ועד אלוהים גדול.

לעריכת ווידאו ממסרטת DV רגילה לא צריך מחשב יותר מ 5K .

כותבים אם-בלי י'

--אני אענה לך בתשובה בה אני מישתמש נגד הערבים והרוסים: אל תלמד אותי עיברית!

רגע, הערבים והרוסים מתקנים אותך בעברית? :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:) :) :)

יכול להיות אבל כרגע אני לפחות לא צריך יותר, כשהטכנולוגיות האלה יתפתחו ויהיו בשוק פופולרים מספיק במחירים סבירים אז יש על מה לדבר ועד אלוהים גדול.

לעריכת ווידאו ממסרטת DV רגילה לא צריך מחשב יותר מ 5K .

--אתה לא מיתמחה בהפקת . מצלמת 8 מ"מ היא כימעט 4 מגה לשנייה. מיני DV מיקצועית 25 מגה לשנייה. DV - מצלמת לכל דבר ועיניין: 50 מגה לשנייה.

כותבים אם-בלי י'

--אני אענה לך בתשובה בה אני מישתמש נגד הערבים והרוסים: אל תלמד אותי עיברית!

רגע, הערבים והרוסים מתקנים אותך בעברית?

--הם חושבים שהם יודעים עיברית 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שפתח את התרד הזה לדיון פתח אותו עם רשימת טעויות שניסיתי לתקן, ואיכשהו פתחתם את זה לדיון נוסף אחרי שתיקנתי אותו, ולבסוף גמרתם בהעלבות הדדיות.

רק שתדעו, מגיעה לכם על זה אזהרה. אבל אני אסתפק בזה שתסיימו את הדיון המטופש באקורד הצורם שהגעתם אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מי שפתח את התרד הזה לדיון פתח אותו עם רשימת טעויות שניסיתי לתקן, ואיכשהו פתחתם את זה לדיון נוסף אחרי שתיקנתי אותו, ולבסוף גמרתם בהעלבות הדדיות.

רק שתדעו, מגיעה לכם על זה אזהרה. אבל אני אסתפק בזה שתסיימו את הדיון המטופש באקורד הצורם שהגעתם אליו.

--דבר ריאשון תודה רבה לך שפתחתה את הת'רד הזה מחדש. הוא חיוני.

2) למה אתה לא יכול לערוך הודעות? פשוט תימחק את מה שלא קשור במישרין לנושא.

3) אני מודה שלעיתים אני ניגרר אחרי אחרים. כפי שראיתה הישתדלתי לכתוב תגובות מתונות.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

המאמר אכן מועיל מאוד, אבל יועיל יותר אם יעבור עריכה שתתקן את השגיאות המרובות המקשות על קריאה שוטפת. אשמח לעזור בנידון.

כמו שנאמר, שמאמר פורסם כאן באתר בתור כתבה, ולאחר מכן בYNET - הגרסא שמפורסמת כאן היא מיושנת (מבחינת עריכה) יחסית, על אף שמבחינת נתונים טכניים דבר לא השתנה.

http://hwzone.co.il/articles/buyers_guide/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 חודשים מאוחר יותר...

היי כולם !

אני לא רוצה להצטרף למבול ההעלבות שרץ פה והיה דיי מכוער לדעתי. צריך לזכור שזה פורום בשביל לעזור לאנשים לקנות מחשב - מרבית האנשים פה מגיבים מטוב ליבם ולא בעבור תשלום אז ממש אין מקום להעלבות.

ההערה הבאה שלי אינה מיועדת כהעלבה אלא כהסבר לאלה שאינם מכירים את התחום האזוטרי הזה שקוראים לו מחשבים - לדעתי העיצות של גולדי מיועדות לאנשים שקונים מחשב קומפלט, שלא מבינים כלום במחשבים וגם לא רוצים לבזבז חצי יום על רכישת ידע בסיסי בכדי לדעת מה לקנות ובעיקר אנשים שיש להם קצת יותר מידי כסף. מה שהכי מוזר בכל הטיפים האלה שלו זה שגרפיקאים כבדים, אמיתיים ומתכנתים אמיתיים ורציניים - לא פוחדים ממחשבים לא יפחדו לקרוא ביקורת או שתיים ובטח שלא יקנו מחשב שכזה - מה שהופך את רוב העיצות האלה לבזבוז כסף משווע. אבל זו דעתי האישית ואתם מוזמנים לחלוק עליה (מה זאת היתה ההערה על כך שאנשים שמחפשים מחשב זול לא מגיע להם להחזיק בכלל במחשב ??? לא רק שזו חוצפה והתנשאות מכוערת אלא גם שטות גמורה).

בעבור גולדי - אני לא סיימתי לקרוא את כל הביקורות שלו כי זה נהיה קצת ארוך. אניי מקווה שלא פגעתי בו כי לא זאת היתה הכוונה, אלא רק להביע את דעתי בנושא.

הערה נוספת - מעולם לא נתקלתי בה בשום כתבה או ביקורת - לאנשים שמוגבלים בתקציב לקניית מחשב ושיש להם סטריאו איכותי בחדר עם המחשב או סתם סטריאו איכותי מיותר זרוק בבית - אפשר לחבר את יציאת ה-LINE IN שלו ומחשב ולקבל ככה, בלא תוספת תשלום, איכותיים למדי עם מגבר לא רע. כמובן שאני לא אודיופיל ושזו לא הקונפיגורציה עם הסאונד הכי מדהים בעולם אבל עבור תקציב מוגבל מתקבלות תוצאות מרשימות מאוד ועם איכות שמע הרבה יותר טובה מרמקולים מסריחים ב400 שקל ומטה. ה-CATCH הוא שצריך סטריאו פנוי בחדר.

לסיום, המון תודות והערכה לDR.N00B על היוזמה הברוכה. כמו כן אני רוצה לציין שיצא לי לקרוא המון כתבות זבל בYNET וכאלה עם טיפים זיבליים שלא מלמדים כלום, כתבות שעיקר המטרה בהן היתה לכתוב כתבה על משהו ולא ללמד, או לחילופין לשכנע את הקוראים לקנות- לא משנה מה , העיקר יקר והרבה !

הכתבה הזו ממש לא כזו והיא אחת מהראשונות שקראתי וממש אהבתי ! גם המבינים במחשבים יכולים ללמוד דבר או שניים.

Could not have done it better myself !

להבא כשיבקשו ממני עיצות לגבי מפרט ואיך להרכיב - אחסוך לעצמי שעות של הסברים ואפנה אותם ישירות לפה.

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמקולים ב400 שקל כמו הJBL CREATURE או ה-ATP3 נותנים מדהים ועולים 400 שקל. הם תופסים כלום מקום לעומת סטיראו ישנה, ולמרות שלפני שהיו מערכות רמקולים כאלה למשתמשי מחשב, זו הייתה "קונפיגורציה" די פופולארית (אפילו אני השתמשתי בה עד שעברתי ל-X530), היום מאוד כדאי להמנע ממנה, מטעמי ואסתטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הטיפ. הייתי בטוח שרמקולים נורמליים למחשב עולים יותר.

בכל אופן, עבור אותם מקרים שהמחשב עומד בחדר השינה, לגמרי במקרה בסמוך לסטריאו האיכותי שלי, ומכיוון שמימלא אני לא יכול להקשיב לשניהם בו זמנית - זו קונפיגורציה טובה מאוד. כשאני רואה סרטי אימה הבאסים מרטיטים את המיטה.... או אולי זה אני רועד .... הממ.... ;-)

בכל אופן, אם יש סטריאו והוא כבר עומד שם , למה לא לנצל אותו ?

שוב, זאת לא הבחירה של הגיימר המשקיע או האודיופיל הרציני אבל לאילו מבינינו שסה"כ רוצים לראות סרט טוב מהאי-מיול (חס וחלילה) או מהשכרה, על מסך חביב ועם מכובד, זו אופציה לא רעה בכלל. רוב האנשים שאני מכיר אפילו לא יטרחו לקנות א המערכת שמע ב400 שקל אלא יקנו משהו נוראי ב40 שקל.... באאאאא.... אז לאותם מקרים - חבל על ה40 שקל , לכו על הסטריאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי כולם !

אני לא רוצה להצטרף למבול ההעלבות שרץ פה והיה דיי מכוער לדעתי. צריך לזכור שזה פורום בשביל לעזור לאנשים לקנות מחשב - מרבית האנשים פה מגיבים מטוב ליבם ולא בעבור תשלום אז ממש אין מקום להעלבות.

ההערה הבאה שלי אינה מיועדת כהעלבה אלא כהסבר לאלה שאינם מכירים את התחום האזוטרי הזה שקוראים לו מחשבים - לדעתי העיצות של גולדי מיועדות לאנשים שקונים מחשב קומפלט, שלא מבינים כלום במחשבים וגם לא רוצים לבזבז חצי יום על רכישת ידע בסיסי בכדי לדעת מה לקנות ובעיקר אנשים שיש להם קצת יותר מידי כסף. מה שהכי מוזר בכל הטיפים האלה שלו זה שגרפיקאים כבדים, אמיתיים ומתכנתים אמיתיים ורציניים - לא פוחדים ממחשבים לא יפחדו לקרוא ביקורת או שתיים ובטח שלא יקנו מחשב שכזה - מה שהופך את רוב העיצות האלה לבזבוז כסף משווע. אבל זו דעתי האישית ואתם מוזמנים לחלוק עליה (מה זאת היתה ההערה על כך שאנשים שמחפשים מחשב זול לא מגיע להם להחזיק בכלל במחשב ??? לא רק שזו חוצפה והתנשאות מכוערת אלא גם שטות גמורה).

בעבור גולדי - אני לא סיימתי לקרוא את כל הביקורות שלו כי זה נהיה קצת ארוך. אניי מקווה שלא פגעתי בו כי לא זאת היתה הכוונה, אלא רק להביע את דעתי בנושא.

בפעם הבאה תלה אותי:

1) כל מי שהיה בסרט הזה (שורה תחתונה התחום לא משתנה) יודע מה טוב לו.

מה ההכוונה ב"אמיתי"? חושב כמוך? לכל אחד יש זווית ראיה אחרת על הנושא. וודאי תיתפלא לדעת ששתי דעות מנוגדות על אותו נושא יכולות להיות נכונות בוזמנית!

2) הטענה שלי היא לא נגד מי שרוצה מחשב זול אלא אל מי שקודם רוצה זול. אני לא מיתלונן על בעלי תקציב נמוך אלא על מי שלפני שהוא קונה משהו, שקודם יהיה זול. אין לי שום בעיה עם אנשים שקונים מסוף או קומפלט ב3000 ש"ח ואם רוצים לשדרג במינימום הוצאות אז ללא ציוד הקפי.

הבעיה היא עם אנשים שקודם רוצים לחסוך, לא משנה מה הם קונים. מקווה שעכשיו מובן.

3) על איכות משלמים. אישית אני קודם מתחיל ממחשב החלומות ואז מתפשר על המציאות: מה שאני באמת צריך. אני לא מצפה מאנשים שקודם יקנו (זול) אלא שקודם יעשו רשימה של הצרכים שלהם ויחסכו לקראת זה.

לסיום, המון תודות והערכה לDR.N00B על היוזמה הברוכה. כמו כן אני רוצה לציין שיצא לי לקרוא המון כתבות זבל בYNET וכאלה עם טיפים זיבליים שלא מלמדים כלום, כתבות שעיקר המטרה בהן היתה לכתוב כתבה על משהו ולא ללמד, או לחילופין לשכנע את הקוראים לקנות- לא משנה מה , העיקר יקר והרבה !

הכתבה הזו ממש לא כזו והיא אחת מהראשונות שקראתי וממש אהבתי ! גם המבינים במחשבים יכולים ללמוד דבר או שניים.

Could not have done it better myself !

להבא כשיבקשו ממני עיצות לגבי מפרט ואיך להרכיב - אחסוך לעצמי שעות של הסברים ואפנה אותם ישירות לפה.

גיא.

שמח לדעת ששנינו מסכימים על משהו. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי גולדי !

אני שמח שהגבת. הבהרת כמה נקודות שלא היו כל כך ברורות בתגובות הראשונות.

א. אני לא תולה אנשים, רק נושך אותם... כי אחרי הכל אני מיצי... 8)

ועכשיו ברצינות - לפי זה שהתרגזת על זה שכתבתי "מתכנתים אמיתיים" ולא מ"גיימרים כבדים" (או מה שכתבתי שם ... ) אני מבין שאתה מתכנת. :)

לא הייתה פה רמיזה כלשהי לזה שכל המתכנתים הטובים חייבים לחשוב כמוני...וטוב שהם לא... נראה לך שהיה לי סבלנות לדבר עם נודניקים כמוני כל היום ?!?!? ;)

ברור שיש שני צדדים לכל מטבע ושיש גם דעות שונות לגבי אותו הדבר ולא רק שיכול להיות ששתי דעות מנוגדות צודקות אלא שגם לרוב קשה להכריע מי צודק ומי לא. בסופו של דבר שנינו מסכימים על כך שעל איכות טובה משלמים. אין ארוחות חינם, אם זה זול אז יש ברכיב פשרה כלשהי - חברה מטופשת, איכות ירודה, מוצר ישן וכו'. רק שלדעתי הרבה פעמים הפשרה הזו יכולה להיות טובה אם הכל נעשה בשכל - כלומר מחשב משרדי שלא דורשים ממנו הרבה יכול להיות זול, וככל שתדרוש יותר מהמחשב - אין אפשרות להתחמק מזה - תאלץ, בתור קונה, לשלם יותר.

אתה צודק מאוד בדבר שאמרת - באמת לא יזיק לאנשים לדעת מה הם רוצים :) וזה הדבר הכי חשוב בבחירת מחשב או כל מוצר אחר.

אאאאהההה..... לסיום, אני רק רוצה לציין שחבל שהגבת בהערה הראשונה שלך בצורה שנראתה לי, ואני מניח שגם לעוד הרבה קוראים, מאוד כעוסה. אני מנחש שלאור העובדה שהיא נכתבה כבר מזמן כנראה שאתה כבר לא יכול לערוך אותה, וזה לא קריטי עכשיו. בכל אופן, כמו שאמי הפולניה בנפש אומרת - חבל על העצבים שלך. זה עוזר להרגיע מישהו מעוצבן בערך כמו להגיד לבחורה שהיא יפה כשהיא כועסת :) ובכל זאת....

ערב טוב לך.

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי גולדי !

אני שמח שהגבת. הבהרת כמה נקודות שלא היו כל כך ברורות בתגובות הראשונות.

א. אני לא תולה אנשים, רק נושך אותם... כי אחרי הכל אני מיצי... 8)

ועכשיו ברצינות - לפי זה שהתרגזת על זה שכתבתי "מתכנתים אמיתיים" ולא מ"גיימרים כבדים" (או מה שכתבתי שם ... ) אני מבין שאתה מתכנת. :)

נעשה את זה קצר: התכוונתי ל"מי שלא חושב כמוני" לכן הוספתי 'שתי דעות מנוגדות' (כלשהן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...