למה אסור להיסתכל על מיקרוגל??? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אסור להיסתכל על מיקרוגל???

lm

Recommended Posts

מאתר משרד הבריאות

ש:אילו נזקים בריאותיים עלולים להיגרם כתוצאה מחשיפה ישירה לרמות שונות של קרינת תנורי מיקרוגל ביתיים?

ת:הנזקים העיקריים הם: כוויות בעור, ירוד (קטרקט) בעיניים, ובמקרים של חשיפה לרמות מאד גבוהות לזמן ממושך (האופייניים להמצאות בסביבת מיקרוגל תעשייתי) פגיעה במערכת העצבים ובפוריות.

הנזק מהקרינה הוא בעיקר כוויות ופציעות שונות שניגרמות בגלל החום שהקרינה הזו מחוללת כשהיא פוגעת במולקולות של המים שבגוף.

http://www.sviva.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Zone&enDispWho=mucrogal&enZone=mucrogal

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה היסחפות, אסור להסתכל על מיקרוגל :screwy:

מה שכן, טכנאי שמתקן מיקרוגלים ובודק אותם אמר לי פעם שבזמן הפעולה צריך לעמוד לפחות מטר מהמכשיר ולא להישען מולו (כמו שאני עושה הרבה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ש:אילו נזקים בריאותיים עלולים להיגרם כתוצאה מחשיפה ישירה לרמות שונות של קרינת תנורי מיקרוגל ביתיים?

הסתכלות על מיקרוגל זה לא חשיפה ישירה.

חשיפה ישירה זה מה שהיה קורה אם היית מפעיל את המיקרוגל כשהדלת פתוחה (כמובן שיש מנגנון הגנה מפני זה, אבל אם יש סדק בדלת...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק דלת פלסטיק מסכנה (זה אפילו חלול) מגינה עלינו מקרינה?

אף פעם לא הבנתי את זה.

דלת הפלסטיק המסכנה הזאת מכילה חומר שאינו נותן לקרינת המיקרוגל לצאת מהמכשיר עצמו.

היא לא צריכה להיות עבה כדי לעשות את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק דלת פלסטיק מסכנה (זה אפילו חלול) מגינה עלינו מקרינה?

אף פעם לא הבנתי את זה.

איך חתיכת פלסטיק מסכנה מגנה על העיניים שלך מקרינה?

איך איזה חומר שמנוני מגן על העור שלך מקרינה?

דלת הפלסטיק המסכנה הזאת מכילה חומר שאינו נותן לקרינת המיקרוגל לצאת מהמכשיר עצמו.

היא לא צריכה להיות עבה כדי לעשות את זה...

מה שהוא אמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מיזה בשביל מה להסתכל לתוך המיקרוגל

(כן, אני חזרתי, השעו אותי בגלל הספאם. מצטער, זה מחלה :nixweiss::lol:)

אני, אישית מסתכל לתוך המיקרוגל רק לשניות ספורות (5-8) כשאני מכין משהו כדי לראות את האוכל ( :screwy: YAM! :s07:)

רוב הזמן אני מסתכל אליו מהצד, 2 מטרים לפחות, וזה רק על השעון לדעת עוד כמה זמן נשאר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נדבר על הספקטרום האלקטרומגנטי, כידוע לאורכי גל שונים אנו קוראים בשמות שונים (האור הנראה, אולטרא סגול, אינפרא אדום, רדיו, רנטגן וכו').

כידוע (למי שהקשיב בשיעור פיזיקה) ככל שאורך הגל קצר התדר והאנרגיה של הגל גדלים - ולכן הגל מסוכן יותר.

אם נסדר את הספקטרום באופן כללי מהאורך הרב ביותר (והמסוכן פחות) לקצר (והמסוכן יותר) הוא יראה ככה:

רדיו

מיקרו

אינפרא אדום

התחום הנראה

אולטרא סגול

רנטגן

גאמא

אורך הגל של קרינת מיקרו הוא די גדול, גדול יותר מהחורים ברשת המתכת בדלת המיקרוגל ולכן הוא לא יעבור דרכה.

מעבר לכויה חיצונית הם לא יעשו לכם כלום, זה פחות או יותר כמו כויה מנורת אינפרא אדום שיש בתנורים מסויימים.

יש התקני תקשורת שמשתמשים בקרינת מיקרו לתקשורת אלחוטית כי התדר שלהם גבוה בהרבה מגלי רדיו (שימושי למרחקים קצרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...