מדריך מקוצר - הכנת מרכז\ מנתב כיוון האות האל&# - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך מקוצר - הכנת מרכז\ מנתב כיוון האות האל&#

Qtec

Recommended Posts

הנה מדריך קצר על הכנת מגבר\מרכז \ מנתב האות האלחוטי.

• אני לא ממציא את הגלגל כאן, רוב הקרדיט הולך לאתר http://www.hackaday.com/ שם היה מדריך ותרשימים. כתבתי כאן מדריך מקוצר בעברית בצירוף עזרים ויזואליים משלי :silly: .

• בעיקרון הפתרון הזה הומצא כדי "לתחום" כביכול את שטח\איזור השידור. אבל תופעת לוואי שקרתה היא ריכוז עוצמת האות לכיוון המסוים.

• אומרים שעם זה אפשר להגדיל את הטווח לעד 1 קילומטר בקו אווירי וללא הפרעה (אבל אל תסמכו על זה).

בואו נתחיל –

זה אמור להיראות ככה –

{עם נייר אלומיניום ( פויל)}

qtecfoilamp4le.th.jpg

{עם יתושים}

qtecflynetamp9vi.th.jpg

{קישור לדף תרשימים ותמונות \ תוצאות נוספות}

קישור למדריך (באנגלית)

וקישור לתרשים שמאוד עזר לי (תמונה כבדה)

כמו שרואים בדוגמה כאן – מה שצריך לעשות זה לקנות יתושים פשוטה (משהו כמו 5 ₪ ל20 סמ"ר...).

אלטרנטיבות נוספות הן יותר רחבה (רבע אינץ' או פחות) או נייר כסף (פויל – כן, אחד רגיל מהמטבח).

לוקחים את החומר (הרשת לדוג'...) ויוצרים ממנו ריבוע (לדוג' 20X20 ס"מ – זה מתאים לאנטנה רגילה של מכשיר , ואפשר כמובן גם שטח יותר גדול כדי לקלוט יותר).

כדי להחזיק את המשטח צמוד למכשיר עדיף להיעזר בקלקר (כמו בתמונות), אבל כל חומר אחר (שאינו משפיע על הקליטה\ שידור -כמו קרטון) יהיה בסדר.

כמו בדוגמא, לוקחים את הרשת ומקשתים אותה (יוצרים צורת קשת) על הקלקר –שגם הוא עוצב בצורת קשת מתאימה.

שימו לב: היחס בין קוטר המשטח והרוחק מבסיס האנטנה צריך להיות בסיס \ קוטר = 0.2 (או Diameter/Base= 0.20).

לדוג' – אם הכנתי משטח של 20X20 ס"מ אז המרחק צריך להיות – 20*0.2= 4cm

*לא לדאוג אם המרחק יוצא בסוף 4.2 או 3.8 ס"מ או משהו כזה – אפשר לחיות עם זה.

זהו זה בערך... כוונו איך (ולאן) שאתם רוצים ותהנו מהשיפור.

אני מודה ומתוודה שהתוצאות אצלי היו מרשימות בהחלט.

*אני חושב שעם היתושים (כמובן מברזל! לא לקנות בטעות מניילון!) קיבלתי תוצאות קצת יותר טובות.

(NOTE: זה עובד גם לגביי כרטיסי רשת אלחוטיים, גם כאלה עם אנטנה פנימית).

* הערה על Cantenna

Cantenna היא אנטנה כיוונית שבנויה בעצם מפחית... או מחפץ גלילי אחר. הקנטנה משמשת כאנטנה כיוונית אשר מגבירה את האות לכיוון שאליו היא מצביעה. ניתן לבנות קנטנה בעלות מאוד מאוד נמוכה אפילו מפחית שימורים רגילה. גליל מומלץ להכנת קנטנה הוא גליל של "פרינגלס" :)

ניתן למצוא ברחבי האינטרנט מדריכים על איך לבנות דבר כזה. למרות הפשטות בהרכבה הרכיבים (מחברים שונים \ כבלים) אינם זמינים כ"כ בארץ (אם בכלל), ולכן לא ראיתי צורך לכתוב הסבר על בניית קנטנה.

אפשר לאלתר קנטנה ע"י הנחת כרטיס רשת בפתח של פחית או גליל אחר. ניתן להגביר את האות גם בעזרת חפץ פרבולי ממתכת כמו שמוסבר לעיל.

* עדכון - כמה בעמוד 2 של הת'ראד.

בהצלחה!

Made by:

Qtec ©

[www.HWzone.co.il]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מגניב ביותר..!

חיפשתי דרך להגביר את הקליטה אצלי בחדר, אבל לפני כמה ימים לפני שראיתי את המדריך הזה עידכנתי את הfirmware של הראוטר, וזה שיפר את הקליטה ב15-20 אחוז.

בכל מקרה, זה דבר ממש מגניב..אני חושב שננסה את זה אצל חבר שיש לו בעיות קליטה..

תודה רבה איש, חיפשתי פעם משהו כזה, ולא מצאתי..

אז שוב תודה, וכל הכבוד על היוזמה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני עושה את זה על כלשהו ומכוון את זה לכיוון מחשב שנמצא בחדר אחר ויש לו כרטיס ,

העוצמת אות שאני יקבל במחשב עם הכרטיס תיהיה גדולה יותר??

וגם אם זה באמת מגדיל את עוצמת האות, האם יש דרך לקבל עוצמה יותר גדולה בלי לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני עושה את זה על כלשהו ומכוון את זה לכיוון מחשב שנמצא בחדר אחר ויש לו כרטיס ,

וגם אם זה באמת מגדיל את עוצמת האות, האם יש דרך לקבל עוצמה יותר גדולה בלי לעשות את זה?

זה לא מגדיל את עוצמת האות, זה משפר את הניצול שלו כי זה מכוון אותו. ויש דרכים אחרות לעשות את זה, אבל זה כבר לקנות מגברים וכדומה, וזה מדריך עשה זאת בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר ענו לך זה רק ממקד את האות

אם אתה רוצה שיטה נוספת למקד את האות זה לקנות אנטנה חיצונית

אנטנה כמובן אתה לא חייב לשים צמוד לנתב מה שמאפשר יותר תמרון

כמו כן יתכן שהנתב אצלך מספיק חזק וצריך למקד רק את האות של הכרטיס

וכאן זה יותר פשוט מכיוון שבניגוד לנתב שיתכן שיש לו מחשב מכמה כיוונים דבר שמגביל אותנו במיקוד

הכרטיס (במחשב נייח) צריך להיות ממוקד רק לכיוון אחד וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 2 חודשים מאוחר יותר...

כתוב את זה באתר של כל יצרן. זה משהו כמו 10-15 מטר בשטח בנוי, 50 מטר בטח פתוח, ו-5 מטר דרך קירות בטון, אבל האיכות של האות כבר תהיה על הפנים.

בכל מקרה, הכי טוב זה לבדוק באתר של היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כ. רשת אלחוטי של הוא בא עם חוט שמחובר לאנטנה. הבעיה היא שהחוט קצר.

יש דבר כזה חוט מאריל לחוט של האנטנה ע"מ להציב את האנטנה בעמדה קליטה יותר טובה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...