עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 35 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

תחליט, אתה תומך בפרץ או לא? כי כבר עשית לי סחרחורת.

תומך ברוב דבריו של פרץ.

הקדנציה של ביבי באוצר עשתה לי רק טוב. ביבי הוא שר האוצר הטוב ביותר שהיה בארץ מאז מודעי, הלוואי שהוא יחזור לאוצר.

ברור שעשתה לך טוב כי לך לא מפריע לראות אנשים מחטטים בפחי הזבל ומבלים בבתי התמחוי, מחזה שהפך מאוד נפוץ מאז בתקופת שלטונו של ביבי ובתקופת היותו שר האוצר. לאנשים אגואיסטים גם לא מפריע שכל ילד שלישי הוא עני וכל קשיש שני הוא עני. מדיניות מוצלחת אה?

"טועה שוב"? בשביל לטעות "שוב", צריך לטעות פעם אחת קודם. איפה הטעות הקודמת שלי? לא, וזה שנכנסתי לויכוח איתך לא נחשבת לטעות הקודמת.

למה לא תנסה לקראו את הקטע שציטטת? פלוצקר לא אומר שצריך להעלות את שכר המינימום ל- 4,000 ש"ח, הוא אומר שבפועל, שכר המינימום הוא כבר 4,000 ש"ח. כלומר פחות דחוף להעלות אותו מאשר פרץ טוען.

ניכר ששכחת ששכר המינימום מורכב ממספר מרכיבים  - "תשלומים עבור פרמיות, חלק משעות נוספות, החזרי הוצאות, הפרשות המעסיק לפנסיה וכדומה." כסף זה כסף לא משנה איך תסתכל על זה.

ועכשיו ברצינות: כמה כתבים כלכליים בהארץ תומכים בהעלאת שכר המינימום? שמות וקישורים בבקשה, על הבנת הנקרא שלך אני לא סומך.

אם תאפשר לי גישה לארכיון הארץ או לאתר THE MARKER (שעולים כסף שניהם) אני אשמח להראות לך. כאשר יתחיל השבוע אני אבדוק היכן ניתן לדלות מידע מהארכיב המצולם ואם זה לא עולה כסף אני אעלה את זה לפה.

לא כתבת שהפרופ' ברוורמן תומך בהעלאה חלקית של שכר המינימום, כתבת שהוא תומך בפרץ. ופרץ, מה לעשות, מדבר על הגדלת שכר המינימום ב- 40% בתקופה קצרה. אלא מה, אני הראתי שברוורמן דווקא לא תומך בזה. ולכן, אופס, שוב (ושוב) טעית. וכרגיל, התשובה שלך לכך עדיין נעדרת.

ברוורמן תומך בפרץ אחרת לא הייתה לו סיבה להצטרף למפלגת העבודה. מה שכן הוא תומך בעלייה הדרגתית יותר של שכר המינימום שזה בדיוק מה שאני טוען.

ותוספת קטנה: ריפרפתי קצת אחורה בדיון הזה ומה אני רואה? כל פעם שהבאת מומחה כלשהו כדי לתמוך בעמדתך, מתברר שהוא לא אמר את מה שאתה חושב שהוא אמר ובד"כ אותו מומחה בכלל לא תומך בעמדתך. ברוורמן הוא רק הקורבן האחרון שלך.

שוב אתה מנסה לנגח אישית אך כמה חבל שלא יצליח לך - המומחים שהבאתי תומכים בדברים שעליהם אני מדבר. אתה מחפש מומחים שיתמכו בצורה מוחלטת לגמרי בתורתו של פרץ ואתה לא תמצא הרבה כאלו. גם לא תמצא כאלו שתומכים בצורה מוחלטת בתורת נתניהו.

ורק כדי לשים סוף לכל הניגוח המיותר בינני לבינך, הנה הדברים העיקריים שאני תומך בהם:

1. העלאת שכר המינימום בצורה הדרגתית לרמה של 4500 ש"ח בקירוב (פלוס מינוס 4500) עד 2010-2011.

2. אכיפה אינטסיבית של חוק שכר המינימום.

3. רפורמה בצה"ל על מנת להוביל קיצוץ של כמה מיליארדים בתקציב הביטחון.

4. עם המיליארדים שהתפנו, הובלה של השקעה בחינוך, בבריאות וברווחה.

5. הקמת גופים שיילחמו בשחיתות. כדי ליצור תקציב לכך יופעל סעיף אחריות אישית על אישים מושחתים ויהיה מוטל עליהם לשלם את מחיר שחיתותם.

6. מלחמה בהעלמות מס, במרמה ובהתחזות. יחוזק הגוף אשר חוקר מובטלים מרצון, נכים מדומים ורמאים למיניהם.

יש עוד מספר דברים ששכחתי כרגע בגלל השעה אך אנסה להיזכר בהם ולהוסיף אותם לרשימה לאחר מכן. אודה לך אם תקרא את הרשימה ותגיב לפיה. בנוסף לכך אשמח אם תביא הוכחות לדברייך על כך שמעשיו של פרץ יהרסו את הכלכלה ואת המדינה (לא מצאתי דברים כאלו. ולא, נחמיה שטרסלר לא נחשב אחרת אני אדחוף את גדעון עשת וזה לא יסתיים לעולם).

נ.ב. אבקש ממך לשמור על ראש פתוח אחרת הדיון הזה יימשך לעד ואף אחד לא ירוויח ממנו. אני לא מחפש צודק להיות אבל אני כן מחפש צדק חברתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תמיד מחייך אני גם בדעתך שצריך להעלות את שכר המינימום באופן מתון

ולמעשה כל הסעיפים שהזכרת

הבעיה היא שההבדל בין זה לבין המצע של עמיר פרץ הוא מרחק שנות אור

אבל עמיר פרץ איבד את הקול שלי עם ההצהרה על שכר מינימום של 1000$ במכה

וה"נאום" באנגלית זה תוספת קטנה

אני לא מוכן שייצג אותי בכנסת או כראש ממשלה בן אדם שלא יודע להתבטא בלינגווה פרנקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מחייך, כמעט שום דבר - למעט העלאת השכר המינימום - ממה שאמרת כרגע לא משתקף במשנתו הכלכלית של עמיר פרץ.

מה שאמרת הגיוני ומחושב, ובו גם אני תומך. עמיר פרץ יודע שעם "הגיוני ומחושב" אולי הולכים למכולת, אבל לא מנצחים בחירות בסימן "מהפך". הוא צריך להבטיח דברים כאן ועכשיו, אחרת המדוכאים למיניהם לא יבחרו בו. הם רוצים עוד כסף, עכשיו.

עמיר פרץ הגדיל לעשות ובראיון אחרון בדה-מרקר אפילו לא הזכיר את מערכת הבטחון כמקור לקיצוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תומך ברוב דבריו של פרץ.

תכף נבדוק את זה.

ברור שעשתה לך טוב כי לך לא מפריע לראות אנשים מחטטים בפחי הזבל ומבלים בבתי התמחוי, מחזה שהפך מאוד נפוץ מאז בתקופת שלטונו של ביבי ובתקופת היותו שר האוצר. לאנשים אגואיסטים גם לא מפריע שכל ילד שלישי הוא עני וכל קשיש שני הוא עני. מדיניות מוצלחת אה?

אני יכול להשתמש במילה ההיא שמתחילה ב- א ונגמרת ב- ט? בבקשה? הוא פשוט מתחנן לזה.

במשך עשרות שנים ממשלות התעלמו מהעוני. הטיפול היחיד בבעיה היה הגדלה בלתי פוסקת של הקיצבאות, כלומר טיאטוא הבעיה אל מתחת לשטיח. ביבי היה הראשון שממש התחיל לטפל בה, וזה בא כשהכלכלה הישראלית כבר היתה על סף קריסה.

ניכר ששכחת ששכר המינימום מורכב ממספר מרכיבים - "תשלומים עבור פרמיות, חלק משעות נוספות, החזרי הוצאות, הפרשות המעסיק לפנסיה וכדומה." כסף זה כסף לא משנה איך תסתכל על זה.

ניכר שהבנת הנקרא שלך לוקה בחסר, וזאת בלשון המעטה. בוא ואסביר לך מה כתוב בפיסקה שציטטת:

שנית, יש להתאים את הגדרת שכר המינימום בחוק למציאות בשטח. כיום התעריף אינו כולל תשלומים עבור פרמיות, חלק משעות נוספות, החזרי הוצאות, הפרשות המעסיק לפנסיה וכדומה.

שכר המינימום הוא השכר הבסיסי. על השכר הבסיסי הזה יש תוספות שונות כמו שעות נוספות, פרמיות וכו'. כשמוסיפים את אותן תוספות לשכר הבסיסי מתברר ש-

"השכר הברוטו הממוצע של מקבלי שכר מינימום במגזר הציבורי", קובע בבנק , "גבוה בכ-50% משכר זה עצמו".

כלומר במגזר הציבורי, השכר הממוצע ברוטו של מי שעל הנייר מקבל רק 3,335 ש"ח הוא למעשה בסביבות ה- 5,000 ש"ח. כלומר חלק לא קטן מהעובדים בשכר המינימום מקבלים למעשה שכר גבוה יותר. אלא מה, מאחר שכשבודקים את מצבם של משתכרי שכר המינימום לא מתחשבים באותן תוספות אלא רק בשכר הבסיסי, זה לא מופיע בסטטיסטיקה ונוצר רושם ששכר המינימום מאוד נמוך.

שינוי ההגדרה יחשוף את הגובה האמיתי של שכר המינימום, כפי שהוא משולם כיום בפועל במקומות העבודה המצייתים לחוק. דומה שהוא אכן יהיה קרוב יותר ל-4,000 שקלים לחודש.

כלומר מי שעל הנייר מקבל רק 3,335 ש"ח בחודש, מקבל בפועל קרוב ל- 4,000 ש"ח בחודש. זה מה שהמחקר של בנק , אותו פלוצקר מצטט, אומר, לא שצריך להעלות את שכר המינימום מ- 3,335 ל- 4,000 אלא שאם לוקחים בחשבון את כל תוספות לשכר שהיום לא מחושבות, עולה שהשכר שמשולם בפועל הוא כבר 4,000 ש"ח.

פלוצקר כותב במפורש באותו מאמר שהוא נגד העלאה דרסטית של שכר המינימום.

ושוב המומחה שלך דווקא מתנגד לעמדה שלך... ::)

אם תאפשר לי גישה לארכיון הארץ או לאתר THE MARKER (שעולים כסף שניהם) אני אשמח להראות לך. כאשר יתחיל השבוע אני אבדוק היכן ניתן לדלות מידע מהארכיב המצולם ואם זה לא עולה כסף אני אעלה את זה לפה.

אממ... , מכיר?

ברוורמן תומך בפרץ אחרת לא הייתה לו סיבה להצטרף למפלגת העבודה. מה שכן הוא תומך בעלייה הדרגתית יותר של שכר המינימום שזה בדיוק מה שאני טוען.

מצטער, הראתי שהוא לא תומך בתוכנית של פרץ להעלאת שכר המינימום, בניגוד למה שאתה אמרת. התפתלויות והתחמקויות לא יעזרו לך עכשיו.

שוב אתה מנסה לנגח אישית אך כמה חבל שלא יצליח לך - המומחים שהבאתי תומכים בדברים שעליהם אני מדבר.

מה לעשות שאתה מתחנן לזה?

ראשית הבאת ראיון שערך גדעון עשת (אלא מי...) עם פרופ' אלן קרוגר. אלא מה, מתברר שבראיון הזה, לא רק שהפרופ' מסביר שעליית שכר המינימום מביאה לעליית מחירים, הוא גם חושב שהשיעור הנכון לשכר המינימום הוא כמחצית מהשכר החציוני במשק. אבל בארץ, שכר המינימום נקבע כמחצית מהשכר הממוצע במשק, וזה גבוה יותר מאשר השכר החציוני... כלומר המומחה הראשון שלך חושב ששכר המינימום בארץ דווקא גבוה מידי.

אח"כ הבאת עצומה חתומה ע"י שלל פרופסורים לכלכלה (שאותה, כך מתברר, לא טרחת לקרוא במלואה), ובה הם ממליצים על העלאה מתונה של שכר המינימום בארה"ב, שהוא כ- 33% משכרם של עובדים שאינם מנהלים. בארץ, להזכירך, שכר המינימום הוא כחצי משכרם של כלל העובדים, כולל מנהלים. כלומר גם הפרופסורים שחתמו על העצומה מדברים על הגדלת שכר המינימום לרמה שנמוכה מזו שכבר נהוגה בארץ.

אח"כ הבאת את פרופ' ברוורמן, ועל זה רק הרגע דיברתי.

וכהדרן, ניסית להראות שגם סבר פלוצקר, העורך הכלכלי של ידיעות אחרונות, תומך בהעלאת שכר המינימום, למרות שהוא כתב בדיוק את ההיפך...

כפי שאמרתי, עם תומכים כאלו, מי צריך מתנגדים?

ורק כדי לשים סוף לכל הניגוח המיותר בינני לבינך, הנה הדברים העיקריים שאני תומך בהם:

1. העלאת שכר המינימום בצורה הדרגתית לרמה של 4500 ש"ח בקירוב (פלוס מינוס 4500) עד 2010-2011.

פרץ מדבר על העלאת שכר המינימום ל- 4,700 ש"ח עד 2009. ההבדל ביניכם אינו גדול כ"כ.

2. אכיפה אינטסיבית של חוק שכר המינימום.

ולכן אתה תומך בפרץ, האיש שהמפלגה שהנהיג הצביעה רק לפני שלושה שבועות נגד חוק "אחריות מזמין שירותי קבלן לזכויות העובדים", שבא לצמצם את הפגיעה בשכרם וזכויותיהם של עובדי הקבלן, כשפרץ בעצמו נעלם מהמליאה בזמן ההצבעה? זה האיש שיאכוף את חוק שכר המינימום?

3. רפורמה בצה"ל על מנת להוביל קיצוץ של כמה מיליארדים בתקציב הביטחון.

ביבי ניסה לעשות את זה, שרון היה נגד.

4. עם המיליארדים שהתפנו, הובלה של השקעה בחינוך, בבריאות וברווחה.

פרט, הסבר ונמק.

5. הקמת גופים שיילחמו בשחיתות. כדי ליצור תקציב לכך יופעל סעיף אחריות אישית על אישים מושחתים ויהיה מוטל עליהם לשלם את מחיר שחיתותם.

פרץ ילחם בשחיתות? הצחקתני. האיש שהגן על מפקד חברים בו חצי מהטפסים היו פסולים ושליש בכלל מזוייפים וניסה למנוע חקירה בנדון? האיש שהגן על "זכותם" של עובדי הנמלים לדאוג שיקבלו לעבודה את קרובי משפחתם? בחייאת דינאק.

6. מלחמה בהעלמות מס, במרמה ובהתחזות. יחוזק הגוף אשר חוקר מובטלים מרצון, נכים מדומים ורמאים למיניהם.

וכשתוכנית ויסקונסין עושה בדיוק את זה, אתה נגד. מה יש לך נגד עקביות?

יש עוד מספר דברים ששכחתי כרגע בגלל השעה אך אנסה להיזכר בהם ולהוסיף אותם לרשימה לאחר מכן.

שכחת? אז אנסה להזכיר לך:

- הגדלה משמעותית של קיצבאות הילדים.

- הגדלה של כל הקיצבאות.

- הפסקת ההפרטות של חברות ממשלתיות.

- כיסוי גרעונות הענק של קרנות הפסניה הותיקות של ההסתדרות על ידי המדינה.

- השארת הפנסיה התקציבית על כנה.

- ביטול המלצות ועדת בכר (כי מישהו צריך לדאוג לעובדים העניים והמסכנים של הבנקים ;) .)

אמרת שאתה תומך ברוב דבריו של פרץ, אז במה מהנ"ל אתה תומך ומדוע?

אודה לך אם תקרא את הרשימה ותגיב לפיה. בנוסף לכך אשמח אם תביא הוכחות לדברייך על כך שמעשיו של פרץ יהרסו את הכלכלה ואת המדינה (לא מצאתי דברים כאלו. ולא, נחמיה שטרסלר לא נחשב אחרת אני אדחוף את גדעון עשת וזה לא יסתיים לעולם).

קראתי והגבתי. בניגוד לך, אני מגיב לכל הטענות של בר פלוגתי.

הוכחות? הדיון הזה מלא בהן, ולא רק מצידי. תתחיל לקרוא מהתחלה ותראה.

נ.ב. אבקש ממך לשמור על ראש פתוח אחרת הדיון הזה יימשך לעד ואף אחד לא ירוויח ממנו. אני לא מחפש צודק להיות אבל אני כן מחפש צדק חברתי.

לא תצא צודק ולא תמצא צדק חברתי בדרך שלך. עוד לא הבנת שאין לך דרך לנצח בוויכוח הזה? כל העובדות לצידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אתם מיתוכחים על זה -פרץ כמו 99 אחוז מהפוליטיקים לא בן אדם אמין ולא כל מה שהוא אומר הוא באמת מיתכוון לעשות

ובעבר ראינו אך הוא מושחת כמו כולם

ביבי מישתמש בהפחדה ליצבור קהל ופרץ מישתמש בענים כל פוליטיקי והשיטות שלו

חוץ מיזה פרץ הוא לא כלכלן וליפני שמחליטים החלטות כאלה מיתיעצים באנשי מיקצוע ואחרי הבחירות הוא ירד מהר מאוד מהעליה בשכר המינימום

ויחבק תעשירים כמו כולם אז על אפשר לירגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, אני חייב לציין שאתה מאוד בטוח בעצמך

אפשר לדעת מה ההשכלה הכלכלית שלך שקבעת בנחרצות מה מהלך כזה יגרום לכלכלה הישראלית?

מצטער, לא ראיתי את השאלה שלך עד עכשיו.

השכלה פורמלית? רק קורס "מבוא לכלכלה" באוניברסיטה. השכלה לא פורמלית? חלק נכבד מהמשפחה שלי עובד בתחום, מראיית חשבון ועד מס הכנסה, שנים של קריאת המוספים הכלכליים בעיתונים והאזנה לתוכניות כלכליות ברדיו ואינטיליגנציה מעל לממוצע (אפילו אם אני מעיד על עיסתי 8) ) - כל אלו מאפשרים לי לשפוט מתי המומחים מדברים שטויות. אני אמנם לא מבין מספיק כדי לדעת תמיד מה צריך לעשות ולפעמים גם לא כדי לדעת מה לא צריך לעשות, אבל כשהתוכנית שגוייה בבירור, אני יכול לראות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...