אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

אני מעוניין בהמלצה למעבד, לוח-אם וזכרונות עבור HTPC.

גודל המארז הוא 435W x 150H x 458D (מארז מאלומיניום).

גודל הלוח-אם (ATX) הוא 254W x 232L (מקסימום).

גודל הספק כוח הוא 150W x 85H x 140L. האם מדובר בגודל סטנדרטי של PSU למארז ATX?

המארז אמור להיות מקורר בצורה פאסיבית בלבד (מעבד, לוח אם, זכרונות, כרטיס מסך), מלבד שני מאווררים שקטים בגודל של 60mm שמוציאים אוויר מהמארז בחלק האחורי של המארז, ומאוורר שקט בגודל של 80mm (או 120mm) בחלק הפנימי של הספק כוח.

הייעוד של ה-HTPC הוא ניגון סרטים ושירים, קידוד של סרטים ושירים, הקלטת סרטים באמצעות כרטיס PVR, גלישה באינטרנט, הפעלת תוכנות שיתוף קבצים ומשחקים.

המחשב אמור לאפשר ניגון סרטים, קידוד סרטים, הקלטת סרטים, והפעלת תוכנות שיתוף קבצים במקביל.

דרישות מהמעבד:

חובה מעבד שתומך ב-64Bit.

רצוי מעבד עם ליבה בודדת (נראה לי שזה מספיק טוב עבור HTPC). השיקול הוא בעיקר פליטת חום של המעבד.

המעבד צריך להיות מקורר באמצעות גוף קירור פאסיבי בלבד (אני צריך המלצה לגוף קירור תואם) שהמימדים שלו מתאימים לגודל (הצפוף למדי) של ה-HTPC.

במידה והדבר אפשרי, ניתן לשקול גם חיבור של מעבד קריר המיועד למחשבים נישאים (Laptops) שלא זקוק לקירור, או שיכול להסתדר בלי בעיה עם קירור פאסיבי בעל מימדים לא גדולים במיוחד. אולם, חובה שהמעבד יהיה חזק כדי שהוא יוכל להתמודד בלי בעיות עם משימות קידוד והמשך עבודה שוטפת במקביל.

המעבד אמור לעבוד עם כרטיס מסך GeForce 6600GT (או כרטיס המסך המקביל החדש של ATI שאני לא זוכר את הדגם שלו) או GeForce 6800GT, כך שהוא צריך להיות מספיק חזק כדי לא להוות צוואר בקבוק לכרטיס מסך. כמו כן, הוא צריך להיות מספיק חזק כדי לאפשר קידוד מהיר של סרטים (הרבה MHz).

המעבד צריך להיות מחברת Intel או AMD (אין לי העדפה), אבל הוא צריך לתמוך בסוקט החדיש ביותר של החברה, לצורך שדרוגים עתידיים.

דרישות מהלוח-אם:

לוח-אם בגודל ATX עם חריץ הרחבה אחד PCI-e X16, וכמה שיותר חריצי הרחבה נוספים מסוג PCI ו-PCI-e.

הגשר הצפוני והדרומי בלוח-אם אמורים להיות מקוררים באמצעות גופי קירור מובנים מאלומיניום ללא מאווררים.

הלוח-אם צריך לתמוך בעד 4 התקני IDE ועד 4 התקני SATA II (לחיבור דיסק קשיח SATA II עם NCQ).

הלוח-אם צריך לכלול 4 חריצי הרחבה לזכרונות (מקסימום 4GB) ותמיכה ב-Dual Channel.

הלוח-אם צריך לכלול את היציאות הבאות:

PS/2 למקלדת ועכבר.

כמה שיותר יציאות USB חיצוניות (בחלק האחורי של המארז) + יציאות USB פנימיות לחיבור VFD בחזית המארז ושתי יציאות USB נוספות בחלק הקדמי של המארז.

כמה שיותר יציאות FireWire 800 (זה הפורמט החדש של FireWire, נכון?) חיצוניות (בחלק האחורי של המארז) + יציאת FireWire נוספת בחלק הקדמי של המארז.

כרטיס רשת 1Gb/s מובנה על הלוח-אם (יציאה אחת אמורה להספיק. אין צורך בכרטיס רשת עם שתי יציאות).

אני מתכוון לחבר כרטיס קול בחריץ הרחבה PCI, אבל רצוי שיהיה על הלוח-אם כרטיס קול מובנה טוב עם יציאות דיגיטליות, לצורך אופציה נוספת.

הלוח-אם צריך להיות מחברת Asus או . יש אפשרות לשקול גם לוחות-אם של חברות אחרות שאני לא מכיר, במידה והן מומלצות כחברות אמינות המייצרות לוחות-אם אמינים ואיכותיים (אולי יותר זולים).

דרישות מהזכרונות:

שני כרטיסי זיכרון בגודל של 512MB כ"א ב-Dual Channel, סה"כ 1GB זכרון פנימי, עם אפשרות להוספה של עוד שני כרטיסי זיכרון בעתיד בגודל של 512MB או 1GB כ"א.

כרטיסי הזיכרון צריכים להיות מסוג -400, אלא אם כן מומלץ להתקין DDR2 או יותר מהיר.

הזכרונות צריכים להיות מצויידים במפזרי חום מאלומיניום.

הזכרונות צריכים להיות מחברה ידועה ומוכרת במו OCZ שנותנת לזכרונות שלה אחריות לכל החיים, ולא זכרונות פשוטים יותר מחברות כמו Twinmos (שאולי מייצרת זכרונות טובים, אבל היא לא ממש מוכרת כמו OCZ ו-Kingston).

תקציב: 3,000-3,500 עבור מעבד (כולל גוף קירור), לוח-אם וזכרונות.

הערה 1: אין לי כוונה לעשות OC למעבד, לזכרונות או לכרטיס מסך.

הערה 2: מאחר ומדובר במארז סגור (ללא חלונות), אין כל חשיבות לנורות צבעוניות מהבהבות, תאורה חזקה, צגי LCD, ופיצ'רים מיותרים אחרים שמייקרים את המוצר ומתאימים ל-Desktop עם חלון מפרספקס ולא ל-. כך, שרצוי מאוד להימנע ממוצרים המציעים פיצ'רים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מבין ש- A64 3000+ Venice הוא מעבד מומלץ למשחקים.

אני מעוניין במעבד חזק (הרבה MHz) שיוכל להתמודד בלי בעיה עם משימות של קידוד סרטים והמשך הפעלה של תוכנות נוספות במקביל (eMule, הקלטת סרטים, ועוד).

הבנתי ש- עדיף למשחקים ו-Intel עדיף לקידודים. ה-HTPC מיועד בעיקר להרבה משימות קידוד ופחות למשחקים. הבחירהבין מעבד של או של Intel תלוייה בשאלה בכמה עדיף על Intel במשחקים (5-10FPS מעל 60FPS זה ממש לא משמעותי), מול בכמה Intel עדיף על AMD בקידודים (הבדלים של כמה שעות הם מאוד משמעותיים).

כמות החום שהמעבד מייצר מאוד משמעותית ב- שמקורר באופן פאסיבי, ולכן יש לשקול גם התקנה של מעבד חזק המיועד למחשבים נישאים (Laptops) עם מתאם מתאים.

לגבי , המארז מגיע עם 350W עם מאוורר שקט בגודל של 80mm בחלק הפנימי שלו. יש אפשרות להחליף את הספק כוח הזה בספק כוח חזק יותר לא ג'נרי שמקורר באופן פאסיבי (אולי עם מאוורר שקט בגודל של 120mm בחלק הפנימי שלו). בכל אופן, אני לא עוסק כרגע בשאלה של הספק כוח. אבל, מישהו יכול בבקשה ליידע אותי האם הגודל של הספק כוח שציינתי הוא גודל סטנדרטי של ATX (אני חושד שהוא יותר נמוך מספק כוח סטנדרטי)?

אני צריך המלצה למעבד (וגוף פאסיבי שמתאים לגודל של המארז שציינתי) ולוח-אם וזכרונות תואמים.

אשמח לקבל דגמים מדוייקים למעבד, גוף למעבד, לוח-אם וזכרונות, בנוסף למחיר וקישורים רלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין ש- A64 3000+ Venice הוא מעבד מומלץ למשחקים.

אני מעוניין במעבד חזק (הרבה MHz) שיוכל להתמודד בלי בעיה עם משימות של קידוד סרטים והמשך הפעלה של תוכנות נוספות במקביל (eMule, הקלטת סרטים, ועוד).

הבנתי ש- עדיף למשחקים ו-Intel עדיף לקידודים. ה-HTPC מיועד בעיקר להרבה משימות קידוד ופחות למשחקים. .

ידידי, אתה צריך ללעת על אינטל כפול ליבה,

על מנת לקודד סרטים וקידודים שונים, אינטל הוא הבחירה הטובה ביותר אודות ל SSE3 HT ונתוני ההרצ של המעבד,

בנוסף על מנת להריץ שני פעולות שמנצלות CPU USAGE גבוה, כמו קידוד ובאותו זמן להריץ תוכנות נוספות הבחירה הנבונה היא DUAL של ,

אומנם ייקר במקצת את המערכת אבל ללא ספק שווה את ההשקעה לצורכי המחשב שלך.

שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם ממליץ על Intel Pentium D 820 Dual Core 2.8Ghz

עם המעבד הזה תוכל לקודד סרטים , תוכל להקליט סרטים באמצעות כרטיס PVR ותוכל גם לצפות בסרטים

והכל בו-זמנית

אפשר לקנות ללא גוף קרור

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_269_76_1680&products_id=10412

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המחיר של Pentium-M מול AMD64 (התקציב עבור המעבד, גוף קירור, לוח-אם וזכרונות הוא 3,000-3,500 ש"ח)?

חשבתי על Pentium-D (זה אינטל כפול ליבה, נכון?), אבל כמות החום הרבה שהוא מייצר מרתיעה אותי (יש לצרף גם את כמות החום המיוצרת ע"י הכרטיס מסך ושאר הרכיבים), ובנוסף לכך אני לא בטוח שהוא נכנס בתקציב שלי.

מבין המטרות שציינתי, המטרה העיקרית של ה-HTPC הוא צפייה בסרטים והקלטת סרטים באמצעות כרטיס PVR (הקידוד של הסרט מתבצע באמצעות הכרטיס PVR ולא באמצעות המעבד).

המטרה המשנית של ה-HTPC היא קידוד סרטי DVD ל-DivX/XviD (כמה שעות לוקחת פעולה כזו) ומשחקים (לא במקביל).

מטרות נוספות של ה-HTPC הן הפעלת תוכנות Office, גלישה באינטרנט והורדת קבצים ב-eMule/BitTorrent.

כל הפעולות שציינתי אמורות להתבצע במקביל לפעולות העיקריות של ה-HTPC, אבל לאו דווקא כולן ביחד (אפשר לצאת מה-eMule בזמן קידוד סרטים).

האם Dual של Intel בכ"ז מומלץ (יש אולי Dual שמבוסס על Pentium-M ל-Laptops, או אמור לצאת אולי בחודשים הקרובים), ומה המחיר שלו?

אני לא חושב ש-1,550 ש"ח עבור Intel Pentium D 820 Dual 2.8Ghz LGA 775 Tray בלי גוף קירור לא נכנס בתקציב שלי (אולי אני אוכל למתוח קצת את התקציב, אבל אני מעדיף לא לעשות זאת בשלב הזה).

קידוד מנצל את המעבד עד תום, אבל אם אני לא טועה, צפייה בסרטים והקלטת באמצעות כרטיס PVR לא מכבידים על המחשב, כך שאפשר לקודד במקביל לפעולות האלה גם במעבד עם הרבה MHz וליבה בודדת, לא?

אני צריך גם התאמה של לוח-אם וזכרונות עבור המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המחיר של Pentium-M מול AMD64 (התקציב עבור המעבד, גוף קירור, לוח-אם וזכרונות הוא 3,000-3,500 ש"ח)?

חשבתי על Pentium-D (זה אינטל כפול ליבה, נכון?), אבל כמות החום הרבה שהוא מייצר מרתיעה אותי (יש לצרף גם את כמות החום המיוצרת ע"י הכרטיס מסך ושאר הרכיבים), ובנוסף לכך אני לא בטוח שהוא נכנס בתקציב שלי.

מבין המטרות שציינתי, המטרה העיקרית של ה-HTPC הוא צפייה בסרטים והקלטת סרטים באמצעות כרטיס PVR (הקידוד של הסרט מתבצע באמצעות הכרטיס PVR ולא באמצעות המעבד).

קידוד סרטים מנצל את המעבד עד תום, אבל אם אני לא טועה, צפייה בסרטים והקלטת סרטים באמצעות כרטיס PVR לא מכבידים על המחשב, כך שאפשר לקודד סרטים במקביל לפעולות האלה גם במעבד עם הרבה MHz וליבה בודדת, לא?

אני צריך גם התאמה של לוח-אם וזכרונות עבור המעבד.

כרטיס PVR משתמש במעבד (ככל שאיכות ההקלטה גבוהה יותר כך גם השימוש במעבד גבוהה יותר)

כנ"ל בקידוד

אין הרבה אופציות לליבות כפולות ופנטיום D 820 הוא אידיאלי למטרות שציינת

אפשר לקנות קרור פסיבי

http://www.pandas.co.il/product_info.php?advertisor=zap&products_id=7819

או

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_934_954&products_id=9273

הקרור שנראה לי הכי טוב זה של זלמן , קרור בלתי נשמע ומקרר את כל המארז

אפשר גם לשלוט בעוצמת המאוורר

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_934_937&products_id=7599

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי ה-PVR של Hauppague מקודדים את הסרט המוקלט ל-MPEG2 בזמן אמת על הכרטיס עצמו.

קידוד של ל-DivX/XviD משתמש במעבד, אבל אני חושב שאפשר לבצע אותו במקביל לפעולות נוספות (כמו צפייה והקלטה של סרטים) שלא דורשות כוח עיבוד גבוה מהמעבד.

מעבד כפול ליבה הוא בגדר אפשרות פחות מועדפת כרגע. אני מעדיף לראות קודם איזו מערכת אני יכול להרכיב עם מעבד בעל ליבה בודדת.

פנטיום D 820 הוא המעבד כפול הליבה היחיד שבא בחשבון? אין מעבדים כפולי ליבה המבוססים על -M? מתוכננים מעבדים כאלה לטווח הזמן הקרוב (חודשים ספורים)?

ה-Sonic Tower של לא מתאים למארז שלי (הוא גבוה מדי).

Thermaltake Fanless103 Cpu Cooler CL-P0019 עשוי להיכנס למארז בדוחק, אבל אני חושש שהוא גם יותר מדי גבוה.

Zalman CNPS7700-AlCu 120MM Fan עשוי להתאים במידה ולא ימצא גוף פאסיבי מתאים. איך אפשר לכוון את עוצמת המאוורר שלו? באמצעות תוכנה?

אין גופי פאסיביים בגובה של עד 10-12 ס"מ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מעבדים כפולי ליבה המבוססים על Pentium-M !

פנטיום D 820 הוא המעבד כפול הליבה היחיד שבא בחשבון , מבחינת מחיר (האחרים יקרים בהרבה)

Zalman CNPS7700-AlCu 120MM הוא אידיאלי למארזי , (מומלץ מאוד שיהיה איוורור ושיהיה שקט והקרור הזה עונה על הדרישות)

בהבחינה הזאת הוא מצוין היות שלא צריך שום אמצעי קרור נוספים שמדובר במארז קטן מידות

השליטה על עוצמת המאוורר באמצעות בורר (שכלול בערכה) , ניתן לכוון שהמאוורר יעבוד על 12V , 7V , 5V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין מעבדים כפולי ליבה המבוססים על Pentium-M, אבל ידוע האם יהיו מעבדים כאלה בחודשים הקרובים? אם כן, אז כדאי לחכות קצת. אם זה יקח עוד הרבה זמן, אז עדיף לקנות עכשיו ואולי לשדרג בעתיד (הלוח-אם צריך לתמוך בשדרוג כזה, אולי עם מתאם).

מה לגבי מעבד Pentium-M עם ליבה בודדת? לא כדאי?

Pentium D 820 עולה 1,550 ש"ח בלי גוף קירור. התקציב שלי למעבד, גוף קירור, לוח-אם וזכרונות עומד כרגע על 3,000-3,500 ש"ח.

Zalman CNPS7700-AlCu 120MM עשוי להתאים לי בסופו של דבר, בהיעדר חלופה של קירור פאסיבי.

המארז הוא לא מארז מיני או מיקרו. מדובר במארז ATX בגודל דומה למארז MIDI סטנדרטי. הבעיה היא שהוא די נמוך וצפוף.

הגודל של המארז הוא 435W x 150H x 458D.

איפה אני שם את הבורר של עוצמת המאוורר? בחלק הקדמי של המארז יש לי פאנל אחד של "5.25 עבור צורב ופאנל נוסף של "5.25 עבור קורא כרטיסי . אין לי פאנלים נוספים בחזית עבור כונן דיסקטים או תוספות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפולי ליבה המבוססים על Pentium-M , אמורים לצאת בעוד חצי שנה

אני לא יודע את המחירים של Pentium-M

התקציב שלך יספיק בהחלט ל-Pentium D 820 + לוח אם + זכרונות

יספיק גם ללוח-אם ASUS P5WD2 Premium

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_270_84_1212&products_id=10198

את הבורר אפשר למקם בכל מקום (גם מחוץ למארז) , אבל אין צורך אחרי מספר ניסיונות תמצא את המהירות האופטימלית (מבחינת היחס קרור לרעש)

שהוא בכל מצב שקט , גם ב-12V

יש גם מעבדים חד-ליבתיים טובים , אבל המעבד כפול ליבה טוב יותר והתוספת במחיר שווה כל שקל

אם הייתי בונה לי מחשב זה המעבד שהייתי קונה וזה הקרור שהייתי קונה

וכמובן גם את ה-PVR של Hauppague  הדגם 150

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצי שנה זה הרבה זמן, חבל. :-\

1,550 ש"ח עבור מעבד + 240 ש"ח עבור גוף קירור + 1,475 ש"ח עבור לוח-אם -> יוצא 3,265 ש"ח, שזה מהווה חריגה של 265 ש"ח מהתקציב (3,000 ש"ח), או משאיר לי 235 ש"ח עבור במידה ואני אמתח את התקציב למקסימום (3,500 ש"ח).

בעיקרון, חשבתי על תקציב של 1,000-1,200 ש"ח עבור מעבד, 200-300 ש"ח עבור גוף קירור, 1,000-1,200 ש"ח עבור לוח-אם, 600-800 ש"ח עבור .

493_l.jpg

לא כתוב בפנדה ובאתר של האם הלוח אם שציינת P5WD2 Premium עונה לדרישות שלי מבחינת כרטיס רשת מובנה 1Gb/s, כרטיס קול מובנה איכותי עם יציאות דיגיטליות, מספר חיבורי IDE ו-SATA II, מספר מספק של יציאות 2.0 ו-FireWire חיצוניות ופנימיות.

האם ה-Slot השחור הוא סלוט PCI או PCI-e? אני צריך רק סלוט PCI-e X16 אחד.

מה זה PEG Link?

מה זה NOS?

מה זה Precision Tweaker?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...