עברית שפה קשה- "מדריך" מזורז לעברית - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עברית שפה קשה- "מדריך" מזורז לעברית

rk666

Recommended Posts

עוד דוגמא קלאסית לחשיבותו של הפסיק (והאנטר),

נסו להבין מזה משהו

training_enter_key.JPG

בדיוק מה שרציתי להוסיף. עניין לא פחות חשוב מהפסיקים הוא פסקאות. כאשר יש לכם הרבה מה לומר, מומלץ מאוד לחלק את הדברים לפסקאות. לא רק שההודעה נראת הרבה יותר טוב, הרבה יותר קל לקרוא אותה ולהבין מה אתם רוצים לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רבים גם לא שמים נקודה בסוף משפט(שנדרש תחבירית).

עוד משהו: בעברית ישנם מצבים שאותיות שונות נשמעות זהות. לדוגמא: ח, כ; כ,ק וכו'. שימו לב לא להתבלבל, במיוחד כאשר יש מילה בה יש רצף אותיות כאלה, כגון: שכחתם(ולא שחכתם). שימו לב שאת ה- כ' מציינים בקול גבוה יותר.

כשוד מאוד- בלי סודות.

לגבי זה, השיטה מאד פשוטה - הכ' בד"כ מגיעה לפני ה-ח'.

ד"א, יש גם את ה"כש-", קיצור לכאשר.

אנשים מרבים לכתוב רק "ש-", אני לא יודע אם זה מאגניב או פשוט בגלל בורות - אבל זה מציק.

רושמים: "כשאלך"

ולא: "שאלך"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מטריד הוא חוסר יכולת ניסוח, אני מוכן לסבול מספר טעויות כתיב כל עוד אני לא רואה שהוכתב לא בדיוק חשב על מה שהוא כותב.

הבעיה היא שלא מעט רושמים משפטים בצורה מזעזעת, ללא נושא/נשוא /מושא (ולא זה לא קשה) ת ולא מצליחים להרכיב משפט רהוט , או לפחות קוהרנטי אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עוד שגיאה נפוצה יחסית,

במילים שמופיעה צ' ואחריו צליל כמו T, תמיד יופיע ט', ולא ת'.

כמו אצטרך, ולא אטתרך, אצטרף ולא אצתרף.

אצתרך?

בכלל, לדעתי זה דיון הזוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אגב,לכל פורום יש את הסלנג "שלו".כלומר מילים שרוב האשים בפורום מסוים משתמשים בהם לא בהכרח משתמשים בהם בפורומים אחרים.

בפורום אחר שהייתי בו חבר פעם,כולם השתשמו במילה "עץ",פה עדיין לא נתקלתי בה.

נ.ב חשבתי ש"בייגל טוסט" פשוט עשה טעות כתיב,אבל אני רואה שגם DEDDY עשה את זה-אםםם,אתם מודעים שרשמתם ת'ארד(TURD) ולא ת'ראד(THREAD)? או שזה בכוונה? מעין משחק מילים מוזר כזה?

-עריכה-

נדמה לי שרשמתי את המילה TURD עם שגיעה כלשהיא אבל אני לא מצליח למצוא במילון איך רושמים את זה נכון.הכוונה כמובן היא ל"חרא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...