עזרה בחיבור ל RAID ללוח 7VRXP - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיבור ל RAID ללוח 7VRXP

DXT

Recommended Posts

לא, אין בחיפוש לגבי הלוח המסויים הזה. ;D

לנושא-

יש לי עכשיו שני כוננים זהים ואני חושב לחבר אותם במערך RAID.

כל כונן הוא 10GB, ATA66, 5400RPM.

מישהו יכול להסביר לי אולי מה זה בדיוק נותן והאם לאחר חיבורם ברייד אני אראה את שני הכוננים ככונן אחד?

ואם אפשר אז הסבר מדוקדק איך לחבר כוננים ב RAID בלוח אם 7VRXP.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיד יתן לך כעקרון אמינות, וגיבוי אם זה ראיד 1 (מירורינג) או מהירות יותר גבוה עם זה ראיד 0 (סטריפינג) ואם זה ראיד 0+1 אז הלכ נחמד. אני לא בקיא לגבי הלוח הספציפי הזה, אבל לגבי לוח דיי דומה של אותה חברה, יש חלק בביוס, שעוסק בזה, בו תוכל לבחור את הראיד, הלוח יבצע העתקה מלאה של הדיסק הראשון לשני, ותראה אותם בווינדוס ככונן אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בערך הבנתי איך עושים את זה אבל יש לי עדיין כמה דברים שאני רוצה להבהיר לפני שאני דופק משהו.

1. האם אסור שלפני שאני בונה את המערך שאחד הכוננים יהיה חצוי (partitioned)?

2. האם שני הכוננים צריכים להיות מפורמטים?

3. לאחד חיבור המערך מה אני צריך לעשות? לפרמט שוב את המערך ככונן יחיד בעזרת PartMagic?

4. ומה אני אמור לראות ב Primary Master או Slave לאחר כל הדברים הנ"ל?

בבקשה תעזרו! תודה! :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי טוב ששני הכוננים יהיהו מאופסים לפני הפעולה (בלי אף מחיצה).

אתה מחבר כל אחד כמסטר על ערוץ נפרד ובביוס של ה RAID מגדיר איזה סוג מערך אתה רוצה:

RAID0 למהירות (אבל אם כוננן אחד נדפק כל המידע אבוד)

RAID1 לאמינות

RADID0+1 נותן את שני הייתרונות אבל צריך 4 כוננים ולא סביר שהבקר שלך תומך בזה בכלל.

אחרי הכוון בביוס של ה RAID אתה יכול לבצע FDISK ופורמט למערך הזה כאילו הוא כונן רגיל.

בזמן התקנת מערכות הפעלה כמו NT/XP/2000 אתה חייב לספק דרייבר ל RAID בשלב ההתקנה הראשוני (כשאומרים לך ללחוץ F6 בשביל דרייבר) אם אתה רוצה להתקין את מערכת ההפעלה על ה RAID.

אם אתה מתקין על כונן רגיל לא צריך לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א מה שאתה אומר שצריך ששני הכוננים שלי יהיו אחד ב Primary Master והשני ב Secondary Master?

אוקי, אז איך בדיוק אני עושה שזה יהיה ככה?

אני יודע (חושב) שהדבר הקטן הזה ששמים על שני פינים מאחורי הרד דיסק זה קובע אותו כמאסטר, נכון?

עכשיו שני הכוננים שלי הם ב Primary והצורב והסידירום ב Secondary.

יש לי 4 חיבורי IDE בלוח, 1 ו- 2 הם רגילים ו 3 ו- 4 הם ל RAID.

כרגע שני הכוננים שלי יושבים על כבל אחד יענו באותו IDE1, והצורב והסידי אותו סיפור ב IDE2.

תנסה להסביר לי ביתר פירוט איך לעשות שיהיו בערוצים נפרדים ושניהם Master, תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!! עזרת לי מאד, מחר אני ניגש למלאכה.

שאלה בד"א: האם מומלץ לשים כל כונן מסוג כלשהו (הרדדיסק, צורב, סידירום וכו') בכבל נפרד משלו? או שזה לא משנה כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!! עזרת לי מאד, מחר אני ניגש למלאכה.

שאלה בד"א: האם מומלץ לשים כל כונן מסוג כלשהו (הרדדיסק, צורב, סידירום וכו') בכבל נפרד משלו? או שזה לא משנה כלום...

צורב בדר"כ מומלץ על אחד משלו...או עם ההארדיסק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים כל אחד עם כבל משלו על ערוץ נפרד מהערוצים 3/4.

את הפלסטיק הקטן (ג'מפר) תכוון למסטר לפי הטבלה על הדיסק עצמו (אם הם של W.D תוציא אותו לגמרי).

למה להוציא? לי בכונן 20 הראשי של WD על המאסטר והשני שהוא יותר ישן אין אותו בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...