עדיפות SCSI על IDE באותה מהירות סיבוב - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדיפות SCSI על IDE באותה מהירות סיבוב

Aqualung

Recommended Posts

אוליי ננסה להסביר את היתרונות של SCSI על IDE ותנסה להסיק לבד .

SCSI יודע "לטפל" בריבוי טרנזקציות , ריבוי של קבצים קטנים - פתיחה וסגירה . IDE למשל עובר אותו בפתיחה של קבצים גדולים !

לכן SCSI עדיף בשרתים ושרתי מרובי משאבים של קבצים . עבור משתמש ביתי , תרגיש אוליי הבדל מאוד קטן בזכות הבקר של הדיסק .

אבל לדעתי זה לא כל כך משמעותי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא קשור לגודל הקבצים.

1. כאשר המעבד ניגש לדיסק לבצע פעולת קריאה/כתיבה, ב IDE, הוא "עושה" את העבודה השחורה, ב SCSI, הבקר SCSI עושה את העבודה השחורה, לכן הוא יקר מאוד. לכן ב SCSI העומס על המעבד בפעולות דיסק היא מאוד נמוכה, ומשאירה את המעבד לטעון את המשחק, לצרוב את הדיסק, לעשות חישובים גרפיים, להשמיע , לקודד סרט וידיאו, או כל דבר אחר שאתה מדמיין עליו מבלי להיות מופרע מפעולות קריאה/כתיבה של הדיסק הקשיח (או כל רכיב בעל ממשק SCSI אחר).

2. דיסקים SCSI הם בד"כ איכותים יותר כי מי שקונה אותם הוא בד"כ אחד שמשקיע במחשב שהוא קונה, הוא מצפה לאמינות גבוהה יותר, לתהליך יצור איכותי יותר וכן בדיקות האיכות של הדיסק הן חמורות יותר (שלא יהיו אחוזי תקלות גבוהים).

כמו דיסקים SCSI הם מורכבים יותר מדיסקים IDE מבחינת צורת הממשק של הדיסק מול הבקר, אבל זה סעיף טכני, לא נכנס.

לגבי שאלתך, דיסק 4 גיגה, בד"כ הוא יהיה ישן ורועש באופן יחסי, ולא שווה לשים אותו במקום ה 20 גיגה (7200).

האמת, אם אתה לא מריץ יותר מדי תוכנות על הדיסק 4 גיגה, אז אולי כן במחינת מהירות (בכל זאת SCSI יפנה את המעבד לעסוק בדברים אחרים במקום להתעסק עם השטויות של וינדוס), וזה מה שאני עושה במחשב של אחי. אבל עכשיו שמתי לו דיסק ברקודה IV 7200 IDE, אז נראה לי אני מזיז את הבוט לשם :P

נ.ב: כן יש הבדלים בביצועים, לפחות אצלי כאשר וינדוס רץ על דיסק SCSI.

הא, נ.ב2: <אתה מודע לכך שאסור לעסוק במכירה כלשהי באתר, אתה מנסה להתגרות במזלך?>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן הסבר ילדותי ולא מקצועי .

במבחנים שנעשו על שרתים בפתיחה וסגירה של סוגי קבצים אכן התגלו הבדלי מהירויות ויעילות בן הבקרים בגדלים שונים .

אני מדבר כאן על כמויות עצומות של מידע בשרתים , וטיפול בשרתים גדולים , ה- SCSI עדיף.

להמשך ההסברים תחזור שוב על ההסבר שלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר שנתתי הוא לא היה ברמה גבוהה, אבל נתן תשובה לשאלתו.

תשובתך גם לא מקצועית, גם לא נכונה, וגם קצרה ולא מפורטת.

http://www.3daccelerated.com/hardware_reviews/eidevsscsi/transferrate.shtml

הנה סתם לינק לדוגמא בנט, תכנס, תראה בנצ'מרקים, תסיק מסקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...