מבחן הסיבולת האולטימטיבי לכפולי הליבה,או סדרת הריאלטי של טום מתחילה בשנית - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבחן הסיבולת האולטימטיבי לכפולי הליבה,או סדרת הריאלטי של טום מתחילה בשנית

SOLIDUS SNAKE

Recommended Posts

לעניין הטמפרטורה, תהית מדוע הפרש הטמפרטורה קטן יחסית, הסברתי לך.

ברור שמעבדים חזקים יותר של INTEL, שמבוססים על אותה ארכיטקטורה במהירויות שעון גבוהות יותר ייצרו יותר חום. למעשה בקטע הזה מנצחת ובגדול - המעבד הכי חזק שלה קר יותר ממעבד שהוא לא המעבד הכי חזק של INTEL (בסביבות 5 מעלות).

אגב, שימו לב שהגרף של INTEL מעיד כבר על 2 קריסות של המחשב, בעוד שהגרף של מראה שהיו קריסות, אך המחשב חזר לתפקד, מה שמעיד על כך שכנראה היו קריסות של יישומים ולא של כל המחשב.

אגב, מישהו שם לב לתנודות במהירות ב - המהירות של המעבד מדי פעם יורדת - כך לפחות לפי התוכנה שמנטרת את העסק. המהירות אמורה לעמוד על2400MHz (עד עכשו ראיתי 2422MHz).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 261
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם אני לא מבין את ההיגיון מאחורי זה...

"עומרי" היתפלא מדוע ההבדל בטמפרטורה הוא רק 7 מעלות.

הסברתי ל "עומרי" שקביעת מהירות השעון היא זו שקובעת את פליטת החום, מאחר ומהירות השעון של כפולי הליבה של הרבה יותר גבוהה ביחס לחדי הליבה מאשר אצל אינטל זאת הסיבה מדוע המעבדים בעלי הפרש טמפרטורה של 7 מעלות. לאחר מכן המחשתי זאת על ידי דוגמא קיצונית, אם נניח שמהירות השעון של כפולי הליבה של אינטל הייתה 2 גיגה הרץ, לכאורה היה מדובר במעבד "קפוא"? אבסורד לכאורה.

המגבלה על כמות החום שהמעבד מייצר נקבעת עלפי היכולת של המארזים ומפזרקי החום כיום לפנות את החום ביעילות, לכן מהירות השעון של מעבדי קרובה לשיא מהירות השעון של מעבדי ולהיפך אצל , ולכן אין ליתהפלא יותר מידי על הפרשי הטמפרטורה הלא גדולים לכאורה. מהירות השעון של כפולי הליבה של נקבע להיות נמוכה כדי שיעבדו באופן תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הו לא, עכשיו אני פורץ בבכי, בבקשה תגיד שאני מבין משהו.

איפה אתה גר? אני רוצה לבוא אלייך הביתה, לקחת סיכה ולפוצץ את הבועה שאתה חיי בה.

פשוט עצוב לראות ילד שכל החיים שלו מנסה לריב עם אנשים שAMD תהיה יותר טובה בכל דרך אפשרית

ואם אתה בנאדם מבוגר.. זה ממש עצוב, אני ממש מרחם עלייך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"תפוחים" (או איך שלא קוראים לך)

אתה צודק, אבל זה המעבד שכל הזמן אמרת שהוא חם ומרעיש

אז בסופו של דבר, ההבדל בטמפ' לא גדול כמו שאתה טוען כל הזמן (גם אם זה בעקבות סטוק יעיל יותר)

וגם האינטל פחות רועש (או כך לפחות יש לצפות ממאוורר שפועל ב2000 סל"ד פחות)

ולא, עדיין אין הגיון בהשוואה שהצעת

אולי תישן על זה בלילה ובבוקר תבין שאתה (כרגיל) מדבר שטויות

להזכירך (וזה לא בעיה להביא הוכחות) גם על P4 3000 אתה דיברת לא מעט (ולא דברים טובים)

אז עכשיו יש לך תירוץ חדש? (מהירות שעון נמוכה)

בסופו של דבר השוק של ה840 EE ישאף לאפס (ובצדק) בטווח הנראה לעין

אבל ה820 הולך להצליח בגלל התמחור שלו

אז נכון שהצריכת חשמל שלו הרבה יותר גדולה משל המקביל של AMD

אבל אני מאמין שלרוב לא תהיה בעיה להסתדר איתה

אני יכול להסתדר עם מערכת שצורכת 244W בעומס מלא (כל המערכת, כולל X850XT)

6838.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיון אחרון.

במה אני צודק? מה ניסיתי להגיד בכלל? אני עדיין חושב שלא הבנת מה טענתי, אני תמה אם בכלל ניסית להבין.

נסיון אחרון, בהנחה שבכלל אתה מנסה להבין, בא נקצין את הענין, תאר לעצמך שמהירות השעון של כפול הליבה של הייתה 500 מגה הרץ? מה תהיה טמפרטורת העבודה שלו במאמץ? כלומר, מול פרסקוט כפול ליבות במהירות שעון של 3.2 גיגה הרץ צריך לשים אתלון 64 כפול במהירות שעון של 2 גיגה הרץ בדיוק כמו שנעשה עם חדי הליבה, פרסקוט ב 3.2 גיגה הרץ מול אתלון 64 3200+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את מה שאתה מנסה להגיד ואני מבין שאתה דיי אידיוט.

אז מה אם לאינטל יש מעבד 3.8 גיגה הרץ ולAMD רק מעבד 2.6

זה אומר משהו? זה אומר שאינטל ב2.8 גיגה הרץ אמור להתחמם פחות בגלל שיש לחברה הזאת יותר מהירים?

בילבולי ביצים, אין שום קשר ולא יהיה גם אם תרצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לקריאות המאוד גבוהות אצל מבחינת טמפ' יתכן שTOMS קוראים את החיישן ליבה שמציג טמפ' יותר גבוהה מחישן לוח אם שהוא הדרך בדיקה המקובלת לטמפ' מעבד.

עדכון: בעצם הם משתמשים בלוחות של ג'יגבייט ... אני לא חושב שבK8NXP יש קריאה של חישן ליבה (בK8N-Pro שלי אין) אבל נראה כאילו הם חיברו קירור בלי היטפייפס ... הדגמים היקרים של באים עם היטפייפס ... אבל אולי זה סתם נראה ככה מהזווית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כפול ליבה ב 2.4 גיגה הרץ במאמץ, למה ציפית? לטמפרטורה כמו של אתלון 64 3200+?

התמיהה של "עומרי" על ההפרש הקטן יחסית נובעת מחוסר הבנה מוחלט או אטימות מוחלטת לענין די פשוט, קבעה מהירות שעון נמוכה לכפולי הליבות שלה (מחוסר ברירה). אתלון 64 X2 יותר מתאים להשוואה מול כפול הליבה של (ב 3.2 גיגה הרץ) הוא אחד במהירות שעון של 2 גיגה הרץ (כפי שפנטיום 4 3.2 גיגה הרץ מושווה בסקירות מול אתלון 64 3200+), אז הפרשי הטמפרטורה יהיו גדולים הרבה יותר.

בנוסף, יש כמובן הבדלים בין המערכות, כמו מפזרי חום, אבל זה שולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוח,

מה שמדהים זה איך הטיעונים שלך משתנים מיום ליום כדי לשרת את נושא הדיון. ANYTHING GOES:

1) כשדיברו על ההשוואות בין ה 840 ל 64X2 ושמחת על היתרון של ה 64X2 מהירויות השעון לא היו רלוונטיות. כלומר, לא אמרת לרגע אז שההשוואה לא היתה במקום כי לא משווים PR ל MHZ. אבל עכשיו לצורך העניין מהירויות השעון רלוונטיות.

2)

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124084.0

פה זה היה בסדר להניח שהמפלצת הזו תעבוד בנייד אבל בטרד הנוכחי זה בסדר שהטמפרטורה של ה 64 ביט גבוהה מהצפוי.

3) כשהראו איך יחצנה עם הטוריון והשוותה שתי מערכות עם כרטיסי מסך שונים בתכלית, אמרת שמה לעשות זאת הפלטפורמה של אבל עכשיו זה לא בסדר להשוות את הפלטפורמה הטובה ביותר של אינטל כרגע מול הפלטפורמה הטובה ביותר של כרגע.

מעניין איך תסביר את חלוקת העומס הגרועה של ה וחוסר האיזון. זה לא מה שהייתי מצפה ממחשב למולטיטסקינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ננסיון אחרון, בהנחה שבכלל אתה מנסה להבין, בא נקצין את הענין, תאר לעצמך שמהירות השעון של כפול הליבה של אינטל הייתה 500 מגה הרץ? מה תהיה טמפרטורת העבודה שלו במאמץ? כלומר, מול פרסקוט כפול ליבות במהירות שעון של 3.2 גיגה הרץ צריך לשים אתלון 64 כפול ליבה במהירות שעון של 2 גיגה הרץ בדיוק כמו שנעשה עם חדי הליבה, פרסקוט ב 3.2 גיגה הרץ מול אתלון 64 3200+.

אני לא מבין על מה הריב פה. יש מספר אפשרויות להשוואה:

1. השוואה לפי מהירות שעון, כלומר 2 מעבדים שעובדים באותה תדירות. מה שניתן לבדוק בהשוואה כזו היא הטמפרטורה/ההספק שצורכת כל מערכת, אך בעיקר לאיזה מעבד ארכיטקטורה יותר טובה. ידוע לכולם שמעבד עושים עבודה מקבילה ואף יותר טובה ממעבדי INTEL במהירות שעון נמוכה יותר.

השוואה לפי תדירות שעון מזמן הפסיקה להיות רלוונטית.

בבדיקה הנ"ל מעבד ה עובד על 2400MHz וה INTEL - על 3200MHz, כאשר ה INTEL מייצר יותר חום. אם יעלו את מהירות השעון של ה ל 3200MHz (עבור כל ליבה כמובן), ה כנראה ייצר יותר חום ממעבד ה INTEL, אבל ייתן ביצועים הרבה (הרבה) יותר טובים. מצד שני, אם יורידו את מהירות השעון ל INTEL ל 2400MHz (לליבה בודדת), הוא יהיה כנראה יותר קר מה AMD, אבל הביצועים שלו יהיו גרועים.

2. השוואה לפי עוצמת חישוב, כלומר 2 מעבדים שאמורים לתת אותם ביצועים/2 מעבדים שאמורים להתחרות זה בזה. בבדיקה כזו רואים את היתרונות והחסרונות של כל מעבד.

הבדיקה כאן קרובה לזה, אבל לא מדוייקת - המעבד של AMD אמור להתחרות במעבדי INTEL חזקים יותר מה 840, מכיוון שהוא אמור להיות "ספינת הדגל" של AMD בתקופה הקרובה מבחינת מעבדים כפולי ליבות, בעוד שה 840 - לא (עבור INTEL). זה אולי מסביר את העליונות שיש ל AMD ב 3 מתוך 4 הבדיקות שנעשות כאן.

* השוואה לפי PR גם כן הפסיקה להיות רלוונטית - אם אני לא טועה, ההשוואה של מעבד AMD למעבדי INTEL מבוססת על השוואת מעבדי למעבדי פנטיום 4 עם BUS של 400MHz או 533MHz. המצב השתנה הרבה מאז - ארכיטקטורות השתפרו, מהירות העבודה של הלוח והזיכרונות גדלה, ולמעשה ל יש מעבד נייד שיכול לתת ביצועים מקבילים, ואף טובים יותר מהמעבדים השולחניים בתדירויות שעון הרבה יותר נמוכות, שכנראה בשלב מסויים גם יחליף את המעבדים השולחניים. בנוסף, כאשר מדובר במעבדים כפולי ליבות, ערך ה PR בכלל הופך להיות לא רלוונטי, כיוון שהוא מבוסס על ליבה אחת בלבד, בעוד שמעבדים כפולי ליבות מבוססים על עבודה במקביל של 2 מעבדים, בד"כ נחותים יותר (בעבודה מול יישום בודד, לדעתי ה 3800 בליבה בודדת יעקוף את ה 4000 וכנראה גם את ה 4200, שהם כפולי ליבות).

** במידה ויעשו השוואה בין מעבד ה 4800 למעבד ה שאמור להיות מקביל לו מבחינת השוק (ואין לי מושג מהו), רואים ש AMD מנצחת מבחינת הטמפרטורה והיציבות.

ההשוואה שנעשתה בבדיקה הזו התבססה על 2 שניתנו לאתר - כל חברה פשוט נתנה את המעבד שהיא רצתה, אך אחד לא אמר שאלו שני המעבדים שייתחרו אחד בשני בשוק. כל הבדיקה הזו בעצם נועדה כדי לבדוק באופן כללי ולהעיד על מגמה של המעבדים הדו-ליבתיים של כל חברה, ולא יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כשדיברו על ההשוואות בין ה 840 ל 64X2 ושמחת על היתרון של ה 64X2 מהירויות השעון לא היו רלוונטיות. כלומר, לא אמרת לרגע אז שההשוואה לא היתה במקום כי לא משווים PR ל MHZ. אבל עכשיו לצורך העניין מהירויות השעון רלוונטיות.

2)

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124084.0

פה זה היה בסדר להניח שהמפלצת הזו תעבוד בנייד אבל בטרד הנוכחי זה בסדר שהטמפרטורה של ה 64 ביט גבוהה מהצפוי.

3) כשהראו איך יחצנה עם הטוריון והשוותה שתי מערכות עם כרטיסי מסך שונים בתכלית, אמרת שמה לעשות זאת הפלטפורמה של אבל עכשיו זה לא בסדר להשוות את הפלטפורמה הטובה ביותר של אינטל כרגע מול הפלטפורמה הטובה ביותר של כרגע.

מעניין איך תסביר את חלוקת העומס הגרועה של ה וחוסר האיזון. זה לא מה שהייתי מצפה ממחשב למולטיטסקינג.

יש כאן בעיה של הבנת הנקרא או משהו אחר, בכל מקרה, אם אתה רוצה שאני אגיב אז קודם כל במילים שלך תכתוב מה טענתי ולמה בכלל היתחסתי.

אתה (לא רק אתה) סתם כותה הודעות בלי קשר לכלום. אתה עושה סלט טורקי של נושאים, אי אפשר לנהל דיון כך.

סעיף 2 מחזק את הנחתי שאתה לא מבין מה אמרתי, הטמפרטורה איננה בלתי צפויה כלל, להיפך היא צפויה מאוד וסבירה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי יש בעיות בהבנת הנקרא :screwy:

מה שאני אומר זה שאתה סותר את עצמך בלי הרף. לטיעונים שלך אין כל משמעות. אתה משתמש בנתון אחד בטרד אחד כדי להמחיש פואנטה ומשתמש באותו הנתון בטרד אחר כדי להמחיש את הפואנטה ההפוכה, הכל לפי מה שנוח לך.

ועכשיו אני אסביר לאט כמו שמסבירים למ**ר:

כשנוח לך אין בעיה עם העובדה שהמעבדים אינם "מקבילים" - ראה ביצועי 64X2

כשלא נוח לך יש לך בעיה עם העובדה ש/המעבדים אינם "מקבילים" - ראה טמפרטורת A64.

כשצריך להכניס את ה 64X2 לנייד אז אין בעיה כי צריכת החשמל שלו נמוכה מאוד ולכן לא יתחמם.

כשרואים שהטמפרטורה שלו לא נמוכה כמו שחשבת אז זה בסדר כי ככה הטמפרטורה צריכה להיות.

כ משווים טוריון מול דותן עם כרטיס מסך לא תואמים - אז זה בסדר "כי זה מה שהיה להשוואה"

אבל כשמראים שהאינטל מתחמם כמו ה אז זה לא בסדר כי לא משווים "מקבילים"

האמת שהרשימה עוד ארוכה אבל באמת שאין לי כוח לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...